» »

Računalnik zamrzne vsake par minut za par sekund :-/

Računalnik zamrzne vsake par minut za par sekund :-/

adolin2 ::

Živjo,

imam na novo naložene windowse in mi računalnik na vsake par minut zamrzne za par sekund. Ne louda nič, samo čaka. Rama imam 2G, tako da predvidevam da v tem ni težava. Windowse sem probal 32 in 64 bitne...povsod enako.

Kaj bi lahko bil razlog?

Hvala že v naprej za pomoč!
:'(

DeeCoy ::

Kaj, ko bi napisal kofiguracijo?

Si namestil vse gonilnike?

adolin2 ::

Matična je Intel d510mo, 2 jedrni procesor, integrirana grafična, 2G rama, 250 diska.... driverji so vsi naloženi in ni razlike če so al pa če niso...

DeeCoy ::

Poskusi zagnati v safe mode
Preveri temperaturo

Kateri wondowsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

adolin2 ::

softwearsko nisem preveril temperature, ker nevem kje!?!? :P sem pa fizično odprl računalnik in je kar fajn vroč hladilnik. Kje lahko preverim temperaturo?
Windowse imam 7 32bit.

DeeCoy ::

HW monitor bi moral vse izpisat. Si poskusil safe mode?

d4vid ::

Poskusi dat en ventilatorček tako, da bo pihal po hladilniku (ali je že nameščen?) in poročaj.

adolin2 ::

ravnokar sem priklopil en večji ventilator, ki je fajn vse shladil in je bilo isto, nato sem še poskusil v varnem načinu in je bilo popolnoma isto.

DeeCoy ::

Povej temperature.

adolin2 ::

Temperature 0 30°C (85°F) [0x1E] (SYSTIN)
Temperature 1 71°C (159°F) [0x8E] (CPUTIN)
Temperature 2 71°C (158°F) [0x8D] (VTIN)


Upam da je to to...

se mi pa to dogaja tudi takoj ko ga mrzlega prižgem. Sem tudi zamenjal ram in napajalnik in je situacija ista :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adolin2 ()

joze28 ::

Zamenjaj termalno pasto na hladilniku od procesorja pa situacija ne bo več enaka.

adolin2 ::

Misliš da bi res lahko bla pasta kriva?
Sem razmišljal kaj mi sploh še ostane... plato zamenjat al pa procesor zamenjat. Kaj pravte?!?!?!

Brias ::

- ODKLOPI ventilator na procesorju in REBARCA(tm) temeljito pocisti praha kateri ti ne dopusca AirFlowa ... ( ne priznam odgovora posesal sem ... )

- pocisti staro termalno pasto na procesorju in hladilniku ter nanesi novo ...

adolin2 ::

Bom zrihtal! Javim proti večeru ko bom doma!

Hvala 8-)

imagodei ::

Močno dvomim, da bi bila problem temperatura. Ne rečem, da ni možno. Probaj, kar so ti predlagali, pa povej, a je še enako.
- Hoc est qui sumus -

adolin2 ::

Ok, hvala za mnenje. Bom probal, ker sem že toliko stvari sprobal in izločil enih možnosti, da mi kaj dosti ne ostane...
Popoldne-zvečer sprobam in sporočim!

fosil ::

Glede na simptome imam jaz na sumu disk.
Testiraj ga z orodjem proizvajalca.
Tako je!

adolin2 ::

Evo... ko sem po celem dnevu prižgal računalnik mi je po pol minute že začel isto zmrzevat...tko da temperatura ni!
Edino kar mi še ostane je plata, procesor al pa disk. Kaj mislte...kaj naj probam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adolin2 ()

nevone ::

Meni je na tak način crknu disk.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

hacker1997 ::

Verjetno disk.

DeeCoy ::

možno, da se poslavlja disk. Testiraj ga z orodjem proizvajalca.

Brias ::

adolin2 je izjavil:

Evo... ko sem po celem dnevu prižgal računalnik mi je po pol minute že začel isto zmrzevat...tko da temperatura ni!
Edino kar mi še ostane je plata, procesor al pa disk. Kaj mislte...kaj naj probam?



jaz se cisto strinjam da je morda disk, vendar ce berem kaj si napisal...

ti si pol dneva pustil ugasnjen racunalnik da se shladi ... ventilatorja se nisi dotikal niti nisi menjal paste...

in za tebe je pol minute loadanja windowsov ,,,, PREMALO CASA da se proc segraje/pregreje??

zanimivo :)

edit: a pol lahko grem sam na brzino v bios nastimat datum brez ventilatorja ce se dovolj hiter ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

imagodei ::

adolin2 je izjavil:

Evo... ko sem po celem dnevu prižgal računalnik mi je po pol minute že začel isto zmrzevat...tko da temperatura ni!
Edino kar mi še ostane je plata, procesor al pa disk. Kaj mislte...kaj naj probam?

Zakaj ne bi šel pogledat v Event Viewer?

Computer -> desni klik -> Manage -> Event Viewer -> Windows Logs

Preglej vse loge tam notri, kaj se dogaja, če se kak error ali warning pojavlja periodično vsakih nekaj minut.

Možen je tudi kakšen problem z driverji. ProcMon ali ProcExp iz Sysinternals Suite bi ti lahko pomagala pri odkrivanju krivca.

Razišči najprej Event Viewer, pošlji sem gor ugotovitve.
- Hoc est qui sumus -

adolin2 ::

V zadnji uri po večkratnem zamrzovanju je število errors "0"
V zadnjih 24ih urah je število errors "6"
- "4" Kernel prcesor power
- "2" Load perf
Drugih errorjev ni!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperature v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
375357 (2961) barocco
»

PC zmrzuje samo v winsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
372257 (1931) donfilipo
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182327 (1816) chrush
»

Intel e8400 , 65C na idle ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111075 (943) White666
»

Težave z napajalnikom in smrad

Oddelek: Strojna oprema
141799 (1654) Ovchka

Več podobnih tem