» »

Ruter tezave

Ruter tezave

hlvs2cuba ::

Lepo pozdravljeni eksperti tehnike!

Imam eno težavo, ki je ne znam odpraviti. Imam ruter Linksys WRT54GL, na katerega sem normalno namestil geslo, ime in vse ostale nastavitve. Delal je enkratno, nakar sem spremenil internet uporabnika, sedaj nimam dostopa do nastavitev, prek wireless še vedno najdem isto ime ruterja, ko ga priključim preko žice ne pridem do nastavitev. Ne odpre mi strani 192.168.1.1. Sem ga že resetiral in ni spremembe. Prosim za pomoč.

Hvala, lp

Brias ::

ka pa hard reset?

to je na pol projekt :)

pripravi si da z eno roko cca 93 sekund drzis reset gumb....

zacne se pa tako ...

nekje 31 - 34 sekund drzi reset z prikljucenim 220v
nato se vedno drzi reset in z drugo roko izpuli strom iz linksisa, in again 31 - 34 sekund
in nato spet prikljuci 220v in se vedno drzi reset, 31 - 34 sekund

NUJNO ne smes izpustiti reseta v teh cca 93 sekundah

po tem ko vse skupaj naredis preden karkoli probavas pocakaj cca 10 minut ....

potem bi se ti moral konektati na 192.168.1.1

hlvs2cuba ::

Bom poskusil. Hvala za odgovor. Ali lahko kakorkoli uničim ruter da postane neuporaben? Če se prav spomnim sem spremenil ta naslov ipja, se mi zdi da ga lahko v nastavitvah (sem ga na žalost pozabil izgubil) ali igra to kakšno vlogo?

lp

IceBoX ::

Možno da vpisuješ napačen IP. Zaženi cmd in vpiši "ipconfig-all" brez narekovajev. Nato poglej za Default gateway
Huh...

Brias ::

z tem hard resetom ne zbrises samo nastavitev, ampak celotni software ... linksis ima kopijo softwarea shranjeno na sebi in jo po tem na novo sam naloada ... zato je treba pustiti pri miru, na 220v cca 10 minut... ko se pri katerikoli tehnicni stvari dela tak hard reset/erase/load ... je skoraj sigurno en odletel gadget na 1000 poizkusov :)

morda se ti bo pa samo zbrisalo, pa ko bos po 10 min hotel konektat na 192.168.1.1 ti bo samo napisalo enter location of Linksys WRT54GL firmware ... ki ga bos samo zdljal in dal gor ...

Spc ::

hlvs2cuba je izjavil:

Lepo pozdravljeni eksperti tehnike!

Imam eno težavo, ki je ne znam odpraviti. Imam ruter Linksys WRT54GL, na katerega sem normalno namestil geslo, ime in vse ostale nastavitve. Delal je enkratno, nakar sem spremenil internet uporabnika, sedaj nimam dostopa do nastavitev, prek wireless še vedno najdem isto ime ruterja, ko ga priključim preko žice ne pridem do nastavitev. Ne odpre mi strani 192.168.1.1. Sem ga že resetiral in ni spremembe. Prosim za pomoč.

Hvala, lp

hmm res čudno.
Imaš kakšna wi-fi omrežja v okolici ? ampak to nebi smelo vplivat.
 

hlvs2cuba ::

Hvala vsem za odgovore, vendar sem že ugotovil kje je težava, linksysa sem vezal na drug ruter Netgear in verjetno ga zato ne gre nastavit. Zato sem nastavil že obstoječ Netgear, da bi oba združil ne znam...

lp

markk1 ::

Zdravo,
imam en problem. imam linksys wrt54gl na katerem sem imel naložen dd-wrt potem sem naložil gor original firmware, sedaj pa ko hočem naložit kiri drugi firmware mi nikakor ne gre. probal sem že 30-30-30. ima kdo kakšno rešitev? nujno bi potreboval.

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111238 (1000) Klamzi
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418427 (11364) Hayabusa
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142134 (1847) floyd1
»

[Nujno] Bridiging Modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201616 (1443) zanjan
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011489 (9000) Kyou

Več podobnih tem