» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
39 / 57
»»

_Dormage_ ::

;-) je izjavil:

Nisem pričakoval ravno iphona za 150€, dobil pa sem precej dober telefon kolk vidim me je kar presenetil w7, samo nevem zakaj se mi toži po ikonicah od ios ali androida. Me prav zanima ali me bo to minilo.

Mene je minilo, presenetljivo...

subby ::

Razen ko se nabere aplikacij, zna bit pa prav nadležno scrollat med programi. Lepo bi blo videt kakšno bolj napredno organizacijo v obliki map.

_Dormage_ ::

Upam, da bodo mape omogočene na WP8.

bdoxx ::

oO? ni možnosti map na WP?, kako bi pol zgledalo mojih 250 aplikacij na WP?

Tilen ::

Do njih dostopaš po abecedi, enako kot v imeniku. Tapneš "F" in se pokažejo vsi appi na F. Najbolj pogosto uporabljene pa pinnaš na main screen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

;-) ::

Bedarija, sreča da nisem freak z 250 aplikacijami.

bdoxx ::

bi jih mel še več :D, samo mam pomnilnik zafulan cist do konca :)

Malajlo ::

Zakaj vraga rabiš 250 aplikacij?

bdoxx ::

erm... za VSE!

;-) ::

Clovek z prevec casa brez babe

Formula 1 ::

Telekom je poslal tiste svoje cajtnge in v njem je tudi ponudba mobitela.V ponudbo pa sta dodana Lumia 610 za 160 € v splošni akciji in Nokia Lumia 900 za 420 € v splošni akciji.Prihajata pa v juliju.

trnvpeti ::

Splosna akcija? Kaj je to?

610 z 256mb pa ne dela skype(na androidu z 256m pa)
pa se produkt ms-ja je

amigo_no1 ::

Črna Lumia 610 v prosti prodaji je 199€ (+39) http://geizhals.at/eu/741756, Lumia 900 je 495€ (+75€) http://geizhals.at/eu/723793 .
Res jaka "akcija".

trnvpeti > Splosna akcija? Kaj je to?
http://www.mobitel.si/info/pogoji-akcij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

trnvpeti ::

amigo_no1 je izjavil:

Črna Lumia 610 v prosti prodaji je 199€ (+39) http://geizhals.at/eu/741756, Lumia 900 je 495€ (+75€) http://geizhals.at/eu/723793 .
Res jaka "akcija".

trnvpeti > Splosna akcija? Kaj je to?
http://www.mobitel.si/info/pogoji-akcij...

Napisati bi morali splosni pogoji, akcija je nekaj drugega

darkolord ::

pa se produkt ms-ja je
Fino.

_Dormage_ ::

Vbistvu to, da je M$ lastnik skypa nima nobene veze.
Težava je v operacijskem sistemu.

bdoxx ::

;-) je izjavil:

Clovek z prevec casa brez babe

fail :) časa ni nikoli preveč, babo pa tud mam

;-) ::

Za resne stvari ze ne uporabljas 250 aplikacij. Jaz najvec kaj rabim so belezke,urejanje fotografij, hramba fotografij na splet, kalkulator, navigacija, office, pdf, to mislim da je to glede dela. mogoce se odpiralni casi pride prav ali kaj podobnega.

Prosti cas pa endomondo ali kaj podobnega ampak tu imam najvec prijateljev, fb,. Mogoce se kaj ampak ze zdaj se pocutim kot odvisen frik.

flameir ::

bdoxx je izjavil:

oO? ni možnosti map na WP?, kako bi pol zgledalo mojih 250 aplikacij na WP?


tuki sta dve opcije :)
1. ne verjamm da jih maš 250
2. če jih pa maš, potem sem pa prepričan da jih vsaj 150 nisi uporabil že 1 mesec.

pa nočm nč slabega, tud mi je vseen, če jih maš tisoč, sam se mi zdi res banalno se tkole vn metat :D

Bor H ::

trnvpeti je izjavil:

610 z 256mb pa ne dela skype(na androidu z 256m pa)
pa se produkt ms-ja je


Skype bo prišel tudi na tiste WP7 fone ki imajo manj RAMa, verjamem pa da Skype na Androidu z 256RAMa (in 800*480 resolucijo) ne dela ravno lepo. To je pa problem sistema ja, na WP7 naj bi vse aplikacije laufale bolj kot ne zanesljivo in tekoče.

Splošna akcija je pa tista splošna akcija, kjer imaš tudi naročnino ali 5€ ali pa 20€ s kupom vključenih količin. Če to pomeni 70€ subvencije je to 3€ na mesec. Pri poceni naročninah je to skorej polovica.

flameir ::

ne boste verjeli ampak nokia lumia 800 in WP7 šteka! :D
odprt mam 2 zavihka v explorerju, musko in sms chat. in ko dobim sms, grem odpisat in ker sm se že navadu zelo hitro pisat, mi OS ne dojema tok hitr črk, kokr jih jst napišem...in pač tko v eni sekundi se nč ne pojav, potem nasledno sekundo pa cela beaeda v hipu...reku bi majhna napaka, ki pa je vseeno precej moteča, vsaj zame. :) pa js sam hočm to povedat, da se je brez veze kregat ker je bolši OS, ampak preprosto uživaš v tistmu, k ga maš. in usak ma kšnga škrata in zato pač zbereš pluse in minuse pa se potem odločiš kaj je tebi bolj všeč. in s tem sm sam hotu povedat, da tud wp kdaj zašteka in so debate o štekanju totalno brezvezne :D lp

Bor H ::

To trdim od vedno, če laufaš mp3je bo štekal sistem.

;-) ::

Kako bi vse taske na 1x zaprl ?

flameir ::

;-) je izjavil:

Kako bi vse taske na 1x zaprl ?


klikaš tipko back dokler se vse ne zapre :D malce bedna rešitev, vendar deluje :D če pa kdo boljšo pozna, pa tud mene zanima :)

;-) ::

Držim že 2 min pa se nič ne zgodi, samo odpre mi odprte stvari.

SLO_Matej ::

Ja, dolg pritisk odpre multitasking - zadnje odprte aplikacije, ki se z izvajanjem (če to seveda podpirajo) nadaljujejo od tam, kjer si končal.

Da zapreš vse, pač toliko časa pristiskaš tipko nazaj, dokler se ne ostane edino Start zaslon med odprtimi zadevami.

Ampak zakaj sploh bi želel vse zapreti? WP7 je narejen tako, da sam skrbi za upravljanje z apikacijami, procesi itd. Ni to Android, kjer se moraš hecat s Task Killerjem ali kaj že imajo. ;) WP7 za vse to poskrbi sam in tako vedno deluje odlično.

flameir ::

slo matej
sej WP ti sam zapre aplikacije po določenem času ane? kolk pa je ta čs? :)

PARTyZAN ::

Matej: Tudi android to počne sam že dolgo. Se ni treba nič ukvarjat z "ubijanjem" procesov.

Ne govori na pamet.

SLO_Matej ::

flameir je izjavil:

slo matej
sej WP ti sam zapre aplikacije po določenem času ane? kolk pa je ta čs? :)

Tukaj imaš precej obrazloženega o multitaskingu v WP7: http://mynokiablog.com/2011/08/05/video...

Skratka, WP7 ne dovoli, da aplikacije delajo kaj v ozadju (razen poslušanja glasbe in še kakšnih izjem), čez čas, ko je odprtih še toliko in toliko novih aplikacij in nekatere zadnje uporabljene že toliko časa niso bile spet uporabljene, jih ugasne.

PARTyZAN je izjavil:

Matej: Tudi android to počne sam že dolgo. Se ni treba nič ukvarjat z "ubijanjem" procesov.

Ne govori na pamet.

No fajn, samo da. Ne vem zakaj potem večina uporabnikov Androida, ki jih poznam, to uporabljajo in gledajo koliko dodatnega RAM-a se jim še sprosti. No, saj tukaj to nima veze. :)

;-) ::

PARTyZAN je izjavil:

Matej: Tudi android to počne sam že dolgo. Se ni treba nič ukvarjat z "ubijanjem" procesov.

Ne govori na pamet.

na papirju, v praksi pa rabis task killer za normalno delo

Lonsarg ::

Statistično gledano, imajo uporabniki task killerjev veliko več problemov, kot tisti, ki ne, VELIKO VEČJO. Izjema so aplikacije, ki izvajajo storitev, ki jo ne bo smele, rešitev je odstranitev aplikacije in ne inštalacija task killerja.

Pri WP7 je zadeva še bolje hendlana. Edini razlog za zapiranje aplikacij ročno pri sodobnih OSih je, če si control freak.

broken/link ::

;-) je izjavil:


na papirju, v praksi pa rabis task killer za normalno delo

ne rabim taskkillerja na androidu 4.0 pa normalno delam :) what's your point?

zakaj se folk obremenjuje s tem, kolk prostga rama ima? mogoče iz navade, druzga razloga pač tuki ne vidim. Itq če aplikacija potrebuje ram ga že sistem sam sprosti, saj je tako narejen.

SLO_Matej ::

broken/link je izjavil:

zakaj se folk obremenjuje s tem, kolk prostga rama ima? mogoče iz navade, druzga razloga pač tuki ne vidim. Itq če aplikacija potrebuje ram ga že sistem sam sprosti, saj je tako narejen.

Zato, ker ko uporabijo Task Killer in s tem sprostijo precej RAM-a (Android uporabniki seveda) pravijo: "Kuk hitrej zdej dela.". No, na WP7 tega ni potrebno, ker vedno dela hitro in tekoče, brez takih zadev.

jinzo ::

@SLO_Matej, ;) in ostali.
Kaj ko bi nehali v WP7 temi tupit neumnosti o Androidu? S tem se izognete temu da zgledate totalni fanboyi, ki nabijajo nekaj ker zelijo Android fanboye razjezi/razveselit WP7 fanboye kok so oni kul. Ne po glupih uporabnikih ocenjevat platforme samo zarad tega ker radi trollate.

Roko na srce, WP7 ma še dolgo pot pred sabo (Res da sem biased Linux user), sam začuda se moj kolega ki ma WP7 strinja z mano. Neka osnova je, ampak kar velika sprememba izgleda/uporabe od tega kaj so ljudje navajeni. To da vsaka aplikacija izgleda čist drugače tud ne pomaga. Vsakemu svoje.

TL;DR:
Lepo da vam WP7 ustreza, sam ne trollat Android-a na podlagi zraka.

;-) ::

broken/link je izjavil:

;-) je izjavil:


na papirju, v praksi pa rabis task killer za normalno delo

ne rabim taskkillerja na androidu 4.0 pa normalno delam :) what's your point?

zakaj se folk obremenjuje s tem, kolk prostga rama ima? mogoče iz navade, druzga razloga pač tuki ne vidim. Itq če aplikacija potrebuje ram ga že sistem sam sprosti, saj je tako narejen.

Seveda ti vrjamem da je android super narejen, sem imel že vsaj 20 androidnih telefonov takih ali drugačnih in niti eden ni delal tekoče. Razen minuto po tistem ko sem kliknil kill all v task killerju.

Lonsarg je izjavil:

Statistično gledano, imajo uporabniki task killerjev veliko več problemov, kot tisti, ki ne, VELIKO VEČJO. Izjema so aplikacije, ki izvajajo storitev, ki jo ne bo smele, rešitev je odstranitev aplikacije in ne inštalacija task killerja.

Pri WP7 je zadeva še bolje hendlana. Edini razlog za zapiranje aplikacij ročno pri sodobnih OSih je, če si control freak.

Daj link do te statistike.

jinzo
Roko na srce ti in tvoj prijatelj ki ima WP7 nista najbolj pametna na svetu. To da vsaka aplikacija izgleda čist drugače ? kako to misliš ? Endomondo izgleda na vseh OSih podobno, mogoče so res male spremembe v izgledu ampak iz prve vidiš zakaj gre pa naj gre za android, ios, symbian itd. isto je z vsemi drugimi programi.

_Dormage_ ::

Sploh ne vem o čem gre debata, ampak zadnja dva komentarja sta svetovnega trololo kova!
jinzo, praviš, da je vsaka aplikacija drugačna (kar ni nujno res)
;-), pa podaš primer aplikacije Endomondo in na osnovi nje narediš indukcijo do n ?

Tilen ::

Nekatere aplikacije so res minimalno spremenjene, ker je potrebno menije in gumbe prilagoditi WP sistemu. Primer takšne aplikacije je Weather PRO. Svojo funkcijo seveda opravlja odlično na vseh treh platformah. Primer nedokončane uporabne aplikacije je pa Viber. Viber poišče v tvojem imeniku vse ostale uporabnike Viber aplikacije in naredi Viber imenik v stilu klasičnega WP imenika. Ko želiš nekoga poklicat greš na wifi/3g in izbereš, kot da bi želel normalno poklicati. Številka in vse se izpiše, kot da bi opravljal normalen klic (v polno delujoči različici).

Endomondo res ni najboljši primer.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

;-) ::

Dejstvo je da aplikacije ki so malo spremenjene ne vplivajo na uporabnike da zaradi tega nebi kupili telefona.

flameir ::

en škrat sm opazu k je dokaj moteč. če poslušaš musko, pa te vmes en kliče, se po končanem klicu za 2sekundi muska vrti pri najvišji glasnosti...pol se vedno ustrašm, morm se navadt haha :D to bi lahko odpravili, na prejšni nokii se je po klicu muska počasi vedno glasneje odvrtela naprej, kar je zlo dobr za ušesa, da ti ne začne nabijat iz nule nazaj muske..drgač pa ja, tud srčno upam da bojo v prihodnje ločil glasnost za multimedijo in klice..tukaj morm rečt, da ma android bol zrihtan, čeprov sam predvajalnik zune je pa daleč najbolši, s katerim sem se do zdej igrov ;)

SLO_Matej ::

Pri moji Omnii 7 se glasnost glasbe vedno lepo spet stopnjuje do tiste pri kateri sem pred klicem poslušal.

Matic1 ::

takisto pri meni

Malajlo ::

Mogoče pa vidva ne poslušata na 100% (30ki ;)) kot še kdo drug ne. Od WM5 je telefonija in media čisto OK pohendlana. Razen če sogovornik ne uporablja prostoročne naprave ali pa se s tabo ne pogovarja preko speakerja, ker v tem primeru pa moraš povečati glasnot pogovora. In seveda potem tudi ustrezno zmanjšati, ker kako pa naj telefon ve, da nisi več v prostoru, kjer je veliko hrupa in ne slišiš več zvoka v slušalkah na prejšnji jakosti. Saj si ja slabo slišal sogovornika, a glasbo znaš pa na pamet, itak.

SLO_Matej ::

Torej v čem je problem?

Glasnost med klicem se nastavlja do 0 - 10, vsa ostala glasnost do 0 - 30.

Če med poslušanjem glasbe dobiš klic, telefon postoma ugasne glasbo (gre na pavzo), po končanem pogovoru pa jo spet začne predvajati od tam, kjer jo je zaustavil pred klicem in glasnost postopoma vrne na prejšnjo nastavljeno, pa naj si bo 30/30 (najglasneje) ali pa 16/30.

flameir ::

pri meni (NOKIA LUMIA 800) se glasba predvaja, tudi ko me nekdo kliče. torej med glasbo se predvaja zvonenje oz. vibrira telefon. če se potem s slušalkami prek namenake tipke javiš, dela vse ok, ko pa prekineš, se glasbaza 2sekundi predvaja pri najvišji jakosti(30/30), tudi če si jo imel prej nastavljeno na 15/30. Razumeš zdej kaj me moti? ker te dve sekundi sta zlo moteči, ker je za moja ušesa zvok na 30/30 skoraj preglasen, problem pa je predvsem to, da se stvar zgodi v hipu po končanem klicu, ko je nekaj sekund tišine, skladba pa je navadno ustavljena kje na sredi, tako da slišiš najglasnejši del pri največji jakosti.
malce sem zakompliciral, upam da boš razumel :)

Matic1 ::

Jaz sem si povecal glasnost telefona, tako med klicem kot pri media. Pri default nastavitvi med klicem pri stopnji 10 nisem vredo slisal.

Ja pol more biti problem pri Nokii

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

Yoda Master ::

Kero verzijo OSa pa imaš, ker to zadevo z glasnostjo naj bi popravili.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

flameir ::

Yoda Master je izjavil:

Kero verzijo OSa pa imaš, ker to zadevo z glasnostjo naj bi popravili.


7.10.8107.79

ZaLoMaT ::

Microsoft's 'sneak peek' at Windows Phone:
Live video
Live blog

_Dormage_ ::

FINALY!
http://www.wpcentral.com/microsoft-unve...
Nekje vmes, jump ship !

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Microsoft unveils Windows Phone 7.8 update for legacy hardware




Windows Phone 7.8 will still be based on the CE kernel and won’t enable advanced Windows Phone 8 features like app and games that use native programming, but it will give current users the new Start screen and appearance of Windows Phone 8.
The new Start screen in Windows Phone 8 has three new elements, including

    Variable tile sizes, including user customizable selection between small, medium and so-called “double wide” tiles


    Removal of the “gutter” aka “the gap” known as the off-centered space to the right of the Start screen. The gutter was a carry-over from the Zune days but now Tiles will be evenly distributed on the Start screen


    New tile colors – yes, while the 10 + 1 model of Accent colors for Windows Phone carried us for nearly two years, Windows Phone 8 and Windows Phone 7.8 will offer a wider selection of colors


Več na http://www.engadget.com/ & http://www.wpcentral.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()
««
39 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268538 (173299) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681686 (48106) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028316 (22479) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420901 (18256) Tilen

Več podobnih tem