» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
40 / 57
»»

Malajlo ::

Kaj je pa s podporo slovenščini v GUI?

clix ::

@LuGi
Meh, glede na to, da mam omnio7 mi je dost vseeno. Samo tistim, k pa sedaj kupujejo 800tke pa 900ke pa verjetno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Yoda Master ::

Lol nateg, skeširaš tok za Lumio 900 in imaš sedaj mrtev marketplace.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

flameir ::

tko vrača microsoft za zaupanje.pfuj :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Trinitron ::

Meni pa se zdi OK. Imam Lumio 800 in si z NFC, multi-core podporo, višjo resulucijo... nimam kaj pomagati. Medtem ko bodo Skype integracija, novi IE, novi start itd. v 7.8 verjetno vključeni.

Sicer pa je to povsem jasno - lahko narediš nadgradnjo z novimi funkcionalnostmi, čisto nekaj drugega pa je nadgradnja na novi core.

martincek1 ::

Nameraval sem kupiti malo rabljeno Omnio 7, pa bom sedaj resno razmislil kar o Lumii 800, ker bodo cene verjetno lepo padle.

UPDATE: It will be available in 50 languages and more than 180 countries.

UPDATE2: Updates will be delivered OTA, not Zune.

Zgodovina sprememb…

Formula 1 ::

Se kej ve kateri jeziki bodo to ?

martincek1 ::

Slovenščina 99% :) 50 je ogromno.

darkolord ::

in imaš sedaj mrtev marketplace.
Kaj točno si s tem mislu?

LuGi ::

darkolord je izjavil:

in imaš sedaj mrtev marketplace.
Kaj točno si s tem mislu?


To

Update: While Microsoft was keen to announce that 7.x apps will run on Windows Phone 8, ZDNet has just confirmed, via a statement from Redmond, that apps built for the new platform won't be backwards compatible:

"New applications compiled specifically for Windows Phone 8 will not be made available for Windows Phone 7.x devices."

Windows Phone 8 to start on HTC, Huawei, Nokia and Samsung devices with support for 180 countries

Mam filing da bo Huawei for the masses (beri: njacenejsi =)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Trinitron ::

Mrtev je po moje malo huda beseda. Do jeseni itak WP8 še ne obstaja, od takrat naprej pa sem in tja kaki app ne bo deloval. Sčasoma bo takšnih appov vedno več, vendar bo tudi WP7 telefonov vedno manj...

martincek1 ::

In katere stvari bodo to? Večinoma igrice. Za vse ostalo bo še precej časa tudi podpora WP7.8... ste nekateri pričakoval ida vam bodo v Samsung Omnio 7 zastonj vgradili dual core procesor in ostale stvari? Dobili boste to, kar lahko dobite.

Jinto ::

Trinitron je izjavil:

Meni pa se zdi OK. Imam Lumio 800 in si z NFC, multi-core podporo, višjo resulucijo... nimam kaj pomagati. Medtem ko bodo Skype integracija, novi IE, novi start itd. v 7.8 verjetno vključeni.

Sicer pa je to povsem jasno - lahko narediš nadgradnjo z novimi funkcionalnostmi, čisto nekaj drugega pa je nadgradnja na novi core.


Sej ni bilo rečeno, da boš kaj od tega dobil, verjetno ne bo nič od tega (Skype integracije skoraj sigurno ne bo, IE10 tudi verjetno ne).

Bor H ::

Zaenkrat ne vidim nobenih "nesmiselnih" omejitev za star HW. Je pa to dober znak, da če zdaj kupuješ WP7 se najbolj splača kupt kakšnega prve generacije za drobiž in pol jeseni menat.

Matic1 ::

It was a nice run.
WP7 , Pre No-Do, No-Do, WP7.5 Mango, 8107, in zdaj še WP7.8
Zdaj bom končno imel razlog, da zamenjam mobitel...

SLO_Matej ::

Matic1 je izjavil:

It was a nice run.
WP7 , Pre No-Do, No-Do, WP7.5 Mango, 8107, in zdaj še WP7.8
Zdaj bom končno imel razlog, da zamenjam mobitel...

No ja, lahko bi še malo dlje držali podporo (3GS mislim, da še vedno poganja najnovejši software). Poleg tega mi tistih 18 mesecev zagarantirane podpore za nove WP telefone ni kaj hudo všeč. To je samo leto in pol. Kaj bodo sledili načinu, ki ga vidimo pri Android napravah, da le-te ne bodo posodobljene?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

No ja, lahko bi še malo dlje držali podporo
Kako? Da namenoma malo zaostajajo, da držijo podporo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bor H ::

No 3GS ima lih tolk nov software kot bomo imeli mi 7.8, vsaj sirija nima če ne drugega.

SLO_Matej ::

darkolord je izjavil:

No ja, lahko bi še malo dlje držali podporo
Kako? Da namenoma malo zaostajajo, da držijo podporo?

Zaostajajo v čem? Rekel sem samo, da bi bil ta čas lahko daljši ...

darkolord ::

Poleg tega mi tistih 18 mesecev zagarantirane podpore za nove WP telefone ni kaj hudo všeč.
Am, do sedaj ni bilo nič zagarantirano.

Zaostajajo v čem?
Da bremzajo razvoj - pač WP8 je čisto drug OS kot WP7, skupno je samo ime in user interface, ki pa so ga tudi backportali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jan_g ::

No, se lepo vidi tudi tukaj, da ni ravno preprosto backportati novih OS-ov na stare naprave. Itak pa sem vsaj jz mnenja, da 95% uporabnikov nove verzije ne brigajo. Samo da telefon in aplikacije delajo.

jizzer ::

Če mene vprašaš so meli že 3/4 stvari, ki jih sedaj predstavljajo kot WP8(ne kompletno seveda), razvite ko je WP7 sploh prišel ven, zdaj pa jih ven dajajo kot WP8, zaradi Windows 8, ki bo kot vemo neka ultimativna povezava z vsem.

SLO_Matej ::

darkolord je izjavil:

Zaostajajo v čem?
Da bremzajo razvoj - pač WP8 je čisto drug OS kot WP7, skupno je samo ime in user interface, ki pa so ga tudi backportali.

To je res. WP8 ne temelji več na Windows CE. Vendar ko so Windows Mobile opustili, tiste naprave, jasno, niso dobile WP7 nadgradnje, zaradi strojnih zahtev, res novega sistema, drugih omejitev itd. Tukaj nimam nič proti. Ampak pri WP8, pa gre za novo verzijo, ki naj bi bil nadgradnja obstoječega OS. Če bo šlo, očitno tudi WP8 naprave ne bodo dobile WP9 in tako dalje.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ampak pri WP8, pa gre za novo verzijo, ki naj bi bil nadgradnja obstoječega OS.
Ampak je kljub temu razlika med WP7 in WP8 večja kot je bila med WM in WP7.

Če bo šlo, očitno tudi WP8 naprave ne bodo dobile WP9 in tako dalje.
Možno je, zagotovo pa ne bojo namenoma delali v tej smeri.

SLO_Matej ::

darkolord je izjavil:

Če bo šlo tako naprej, očitno tudi WP8 naprave ne bodo dobile WP9 in tako dalje.
Možno je, zagotovo pa ne bojo namenoma delali v tej smeri.

Žal, ampak zaenkrat mi ne zgleda tako. :)

darkolord ::

Ker so pri WP8 šli na unified jedro, iz katerega verjetno zelo dolgo ne bodo šli?

SLO_Matej ::

To že, mogoče pa bodo spet kakšne druge omejitve takrat. No, kakorkoli, bomo videli. Škoda, ker sploh ne dvomim, da je sam OS odličen, tako kot WP7.

amigo_no1 ::

Tole je še en žebelj v krsto Nokie.
http://www.theverge.com/2012/6/20/30987...

Kdo bo sedaj kupoval wp7, če pa bo postala platforma dead-end ?
Ni kaj, dobro so vas nategnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

RejZoR ::

Sam tole je res en težek fail. Sploh za Nokio, ki je ravno dobro začela tržit WP7 telefone. Danes kupiš WP7 telefon za 600 EUR, čez pol leta bo zadeva neuporaben kos hardwara, ker bo folk gural WP8. Če bo to za sabo potegnilo še aplikacije pa je zadeva sploh dead end.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jan_g ::

Morda pa se bo razvil custom rom ekosistem kot pri androidu in bodo nadgradnje kljub vsemu možne (ob izgubi garancije, ampak vsaj opcijo imaš).

Matic1 ::

Heh, zgleda da se je splačalo biti early adopter. 2 leti bosta mimo in bo itak treba kupit nov telefon :)

[SkA] ::

Bo treba najprej SDK za WP8 in WP7.8 vidt, pa potem sodit. Ne bodo ravno vsi prešaltal na native C++ razvoj, samo zato, ker bo ta možen.

Če bodo WP7.8 aplikacije lepo delovale na WP8 in ne bo kakih pretirano dobrih razlogov, da svoj app omejiš na WP8, potem ne vidim večjih težav. Jasno najnovejših špilov verjetno res ne bo na WP7.8 platformi - je pa spet vprašanje v katerem okolju bo bolj domače portat aplikacije (ko je govora o multi platform ponudbi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

trnvpeti ::

Huh, zdaj je pa ms dobro nategnil nokio

_Dormage_ ::

Koga briga za Nokio, nategnil je nas !
Pa če bi aparati bili vsaj poceni, da mi sedaj ni bi bilo žal bi še blo.
Ampak so najdražji hardware, ki obstaja na trgu.

Wisse ::

Malo še počakajte preden se razpištolite. O WP7.8 ne vemo še ničesar. Če poleg novega starta dobimo še zmogljivejši API (za Skype v ozadju...) in kakšen dodaten bonbonček vgrajen v hube ter posodobljen IE, bo to čisto dovolj za ta HW.

Kater del WP8 bi pa radi imeli na svojih Nokiah? Podporo za višjo ločljivost? Večjedrne procesorje? Mogoče NFC plačevanje? Ali pa razširljivost z SD karticami?
Praktično edini problem bodo aplikacije, za katere pa tudi še ni znano kako jih bo moč razvijat. Mogoče bo dovolj skupnih APIjev, da bo za večino aplikacij potreben le recompile.

Itak ste kupci novih Nokij vedeli, da kupujete star HW. Kdor tega ni vedel se najbrž tudi ne bo sekiral glede nadgradnje.

Mene trenutno bolj zanima, če se skriva kaj novega desno ali levo od start zaslona.

Malajlo ::

Ja, res. Če z wp7.8 ne dobim podpore za več jeder, je res jajc. A nimam več jeder na telefonu? A so me nategnil? Pa diplej ti čez noč zobne vile zmanenjajo... Moja Omnia je zdaj stara eno leto. Resetirala se je petkrat, ker je nisem nafutral pravočasno in tistih petkrat zaradi updateov. Lubica se samo slovensko nauči, pa še mojo ženo preselim na WP">7.0"
Z druge strani pa ne smem klicati kolega, ki ima Androida in mu crkne pri vseh dohodnih klicih ljudi, ki imajo črko Ž v imenu. WTF? Poslati mu moram SMS, naj me pokliče.

flameir ::

matr, mi je žal, da sem kupu 800. nokia od mene ne dobi niti evra več. žal.

darkolord ::

matr, mi je žal, da sem kupu 800.
Zakaj pa?

jizzer ::

Saj ni nokia kriva ;(( , sicer pa sočostvujem s tabo :)

flameir ::

darkolord je izjavil:

matr, mi je žal, da sem kupu 800.
Zakaj pa?


sem izbiral med galaxy s2 pa lumio...
in izbral sem lumio z besedami, da je to moja zadnja nokia, v primeru, da me zopet razočara, kot takrat, ko sem kupu n97, pa pol e72,....
in dejansko se stvar nagiba v tej smeri, ker ne mislm najman 2 leti menjat telefona, in tole je res bedarija, če bo dotok aplikacij na wp7 ustavljen. btw, kdaj naj bi pršov ta WP 7,8? pa a kdo ve, bo podpora eduoramu, bluetooth posiljanju datotek, če bo možen priklop telefona na komp brez butastega programa zune ter če bo podppra za oddajanje wlana?? hvala :)

darkolord ::

in tole je res bedarija, če bo dotok aplikacij na wp7 ustavljen.
Od kje ti pa ta ideja? Vse aplikacije za WP7 bodo delale na WP8, tako da bo še kar lep čas dotok svežih WP7 in kasneje WP7/WP8 aplikacij.

trnvpeti ::

In zakaj si izbral nokio?
Kaj te prepricalo?

Zakaj te ni prepricalo ,da je to nova,nepodprta platforma, za katero se se ne ve, kaj bo z njo?
Sam reci,da tega nisi slisal.

cekr ::

Moj kavni avtomat je tudi zanič, ker ne omogoča nadgradnje na novejši OS.
Shit, proklet Bosch!
Sedaj imam aparat za 2 kavi. Nadgradnja na novi OS pa bi omogočila 4 kave.
---------------------
Pa ne mislit, da nisem mislil resno, kar sem napisal.
Samo kavni avtomat zamenjajte s telefonom. Im videli boste zakaj se kregate.
Aparat kupiš in mora delovat v tistem trenutku tako kot je potrebno.
Pritožujete se itak samo tisti, ki itak menjate telefone kot spodne gate.
Kaj ima potem veze nadgradljivost, če telefon še časa ni ma za to.

Pa nimam nobenega omenjenega telefona.
Ko bom šel nabavit novega, bom pa nabavil ravno takšnega, ki bo v danem trenutku pravi.
Ne vem zakaj bi moral imeti nadgradnjo za OS, ki bo podpiral več jeder, če moj telefon tega sploh nima.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

flameir ::

ko pride WP8, nekatere aplikacije na 7,8 ne bodo delovale
nokio sem izbral zaradi moje ljubezni do nje, zaradi dizajna in izdelave telefona, zaradi bolj všečnega uporabniškega vmesnika ter zato, ker si želim, da se nokia vrne na pota stare slave.
žal mi je samo, da se nisem malo pozanimal in počakal na WP8...

bluefish ::

Ker je seveda pomembno, da imaš na voljo vseh 50.345 aplikacij in ti ne zadošča 49.341 starejših (cifre so izmišljene).

Bor H ::

Ne gre sam za nadgradnje ki nam nič ne prinesejo, gre za združljivost aplikacij in za to, da verjetno marikatera nova funkcija ne bo delala na WP7.8, recimo to da bo WP8 imel Nokijine mape in offline support (če nisem narobe razumel...) kar dvomim da bodo dali v WP7.8.

flameir ::

bor h, a to misls prov nokia maps?
ker nokia drive je ze zdej offline support na lumii.

Bor H ::

Za vse naj bi bila podpora v WP8, ne sam za Nokio

martincek1 ::

Pa sej je že portan na vse ostale WP7 telefone, če se ne motim?

flameir ::

ne razumm kaj hočeš s tem povedat?
««
40 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269349 (174110) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682034 (48454) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028498 (22661) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421027 (18382) Tilen

Več podobnih tem