» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
57 / 57
»
»»

Bor H ::

Tilen je izjavil:

V zune restoraj backup in naredi update s tem toolom. Jaz sem pa že mislil, da sem ga kaj polomil, ko sem dal US English. V nastavitvah imas nastavljeno vse na English (UK)? Naredi še soft reset preden boš delal downgrade.


Sem pravkar probal, ne deluje, restoram še pol se pa zatakne. Tisti tool mi ne pusti upgrejdat na nič drugega kot UK angleščino, če izberem US ali US in UK štrajka in se ne nadgradi. Neprijetno, škoda da ti ob vsakem updejtu ne naredi backupa tko da ne morem več na prejšnjo (7720) verzijo vrnt...

Malajlo ::

Torej si uspel narediti restore? Zakaj pa regularno ne upgrejdaš zdaj, če te tool zahebava?

Bor H ::

Ker mi cable trick ne deluje, direkt updejta ne dobim, restore je pa že v pol delujočem stanju (ker nimam backupa na stanje pred uporabo toola ampak na neko vmesno stanje)

Malajlo ::

ok, jaz sem cable trick moral narediti res velikokrat. In potem za vsak nadaljni update spet... Sem se že za konektor zbal, da bo spustu dušo :|
Ženino lumio sem pa prek wifija upgrejdal. Tm sem pa knof lahko pritiskal. In je šlo tako, v drugo ali tretje (pa njej sem s hpjem delal, moj lenobo (sic!) pač je terjal več fiskulture)

Tilen ::

Sem se že za konektor zbal, da bo spustu dušo

Ja kdo pa pravi, da moraš iz telefona cufat. Lepo iztakneš USB na PC in daš nazaj. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Malajlo ::

cable trick je fora povezave z netom. Al ne? A dela tud če telefon izklapljaš? Ne vedu...

Tilen ::

Hja, fora je v tem, da Zune v večini poizkusov sploh ne preverja in kar random vrže en odgovor. Če pa telefon izklopiš iz USB in vklopiš, potem pa zagotovo preverja in s tem zreduciraš število poizkusov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

enadvatri ::

Malajlo je izjavil:

Ma VPN na telefonu res ni nekaj, kar bi bilo življensko pomembno. Edino RDP je pride v poštev, pa še to lahko čez drug host spraviš čez.
Dostop do mailov izključno preko VPN je pa kr neki. Nimaš vpliva na incomming maile, pol pa userje drkaš z nekimi secure jajci. S tem da večina mail klientov zna delati preko ssl.


Zate. Za nekatere pa je. In drugi mobilni operacijski to imajo. WP ima samo UI všečen in resnično boljši, vsaj po mojem prepričanju. Kakor za koga.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Že, ampak govorimo o telefonu, ki že v osnovi nima nekih posebnih orodij, programov, prav tako pa je izredno neroden za udobno delo.
S tem naborom programja, ki je na voljo, in tudi z védenjem, kaj se (zaenkrat) da in sme skupaj sestaviti, VPN nima čisto nobene vrednosti oziroma, je mogoče narediti kako drugače.
Saj zato - sprašujem, kaj takega bi omogočil VPN, da bi bilo življenje sploh lažje. Že v pc svetu VPN uporabljam samo za remote dostope serverjev v backendu. :|
(Če bi moral dostopati do njih pogosto, bi imel v mislih telefon petnajst metrov pod morsko gladino in cyber kafe na plaži in totalno štalo nekje v osrčju celine. Pa ravno toliko lenobe, da ne bi hotel pistiti piva, da se segreje, medtem ko letim po abakusa.)

fireX88 ::

ljudej smo se preveč razvadli. 4. leta nazaj nismo skoraj vedeli o temu, danes če pa ena vrsta mobitelov to ponuja pri drugem pogrešamo, vsaj nekateri...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Malajlo ::

Razen da to imajo drugi, še zdaj ne vem, za kaj je tako nujno imeti. VPN sem sicer imel na WM4.5 nazadnje leta 2006, pa še to samo zaradi RDPja. Potem si pa z wm5 in naprej lahko določal port.

enadvatri ::

Hmm, jaz pa rad dostopam do intranetnih strani v varnih omrežji. In to za potrebo, ne za špas. Tudi do dokumentov. Danes pa je vse bolj uveljavljena VoIP telefonija v varnih omrežjih. Kako si bomo takšno kratkočasenje in špilanje omislili brez VPN odjemalca?! :))

nomad_soul ::

Še dobi kdo drugi error 805a0193 na marketplacu?

martincek1 ::

Ja.

nomad_soul ::

Ok, vidim na tujih forumih, da imajo ostali isti problem.

perovice ::

Ponovno deluje.

Matic1 ::

No pa je men tudi uspelo updejtat Omnio 7 s force update s kabl trickom. Sem se matral 3 dni. Nekak pogruntal postopek in sem potem še updejtal ženinega LG Optimus 7 na hitro.
1. Izklopil vse WiFi, Data conection, vklopil Airplane mode
2. Priklopil na comp, ko se zažene Zune sem kliknil Update in pustil, da mi javi, da je telefon up to date.
3. Še enkrat kliknil na Update in izvedel finto z izklopom kabla oz. onemogočil WiFi.

Pred tem nikakor nisem mogel updejtat, dokler nisem v prvo pustil da mi javi da je moj telefon up to date. Pa sem probal najmanj 30x. Če sem pa tako izvedel mi je uspelo iz prve tako na mojem kot na ženinem telefonu. Tako samo za info če še ima kdo probleme.

deyco5 ::

Kaj pa fora z MMS-i... Je kaj drugače z 7.8 verzijo odkar ni več Network Profile appa v Samsung zone?
Prodal sem namreč Omnio, ki je bila kupljena pri Simobilu. Kupec ima seveda mobitel in mu MMS ne dela. Včasih se je to elegantno rešilo z omenjeno aplikacijo, sedaj pa je naenkrat več ni v Marketplace...

Pomoč kdorkoli?

fireX88 ::

kolikor osebno zadevo poznam je to problem wp7.5 ker pobere avtomatske nastavitve sim katice. če pa je tel zaklenjen, kar faking simobilovci radi delajo, telefon nebo znal, oz nebo hotel pobrat nastavitve. rešitev po uradni poti je ta, da ti jo na teleray odlenejo ali pa na simobilu (če so sploh sposobni), ostalo žal nevem... to je blo iz mojih izkušenj..

potem mu tudi internet ne deluje?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

deyco5 ::

Točno. Sam sem jo uporabljal 14 dni v mobitelovem omrežju, ko sem iz simobila šel na mobitel. Imel sem isti problem, vendar z app Network profile rešiš zadevo tako, da samo izbereš Mobitel. Vse je nato delalo normalno. Telefon ima sedaj drugi (isto mobitel), vendar pa te aplikacije ni več v Samsung zone... Tako da zaenkrat torej ni rešitve (razen servis)... Ubil me bo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyco5 ()

fireX88 ::

probaj še simobil, ker kolikor je meni znano, bi morali telefon ko ti poteče anesk odklenit, seveda, če je v temu problem.

kaj te smem vprašat, kater telefon imaš ti sedaj?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

deyco5 ::

Sedaj 920-ko... Že pisla na Simobil, bomo videli kaj bojo rekli... Javim, ko kaj novega izvem...

fireX88 ::

super, moram pa rečt da si se iz mojega stališča dobro odločil. sam ciljam na 820 iz tujine, ker simobil nima in nebo mel, k mobitelu me pa baba ne pusti :))
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

Meni so na Simobilu brez problema brezplačno odklenili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

urosj12 ::

čudno , jaz imam informacije da kao več naj nebi bili telefoni zaklenjeni, sem kupil 2 telefona od simobila pa oba delata na mobitelovem omrežju kot mora. zadnja je moja lumia 800, 2 meseca stara.
zanimivo zdaj spet tole slišat.

lp

fireX88 ::

sj omnia je star telefon siher že 1,5leta, sem pa tudi jst slišal, da kao več ne zaklepajo!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

Ja, moja Omnia 7 je stara ze cca 2 leti. Early adopter pa to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deyco5 ::

Saj tu verjetno ni govora o tistem pravem zaklepu, kot smo ga poznali včasih... Sim kartica namreč normalno dela, prav tako normalno funkcionira vse razen mobilnega prenosa podatkov. Včasih vem, da z drugo sim kartico nisi mogel niti prit v telefon, kaj šele registrirat se v njihovo omrežje...

Verjetno majo kako novo finto spet, da lepo spremljajo kam kdo po izteku aneksa...

Malajlo ::

Meni so Mobitelovci nastavili kar po luftu po klicu na podporo. Kaj so naredili, nimam pojma, so pa MMS po restartu delovali.

deyco5 ::

Malajlo moja izkušnja pa je popolnoma drugačna. Ko sem v Omnio dal svojo novo mobitelovo kartico in seveda net ni delal, mi je podpora na 041 700 700 dejala, da je to konstanten problem in da rešitve ni (v obliki SMS sporočila ali ročnih nastavitev), ker si tel sam pobere podatke, ko se registrira v omrežje. Ko sem vprašal kaj sedaj, mi je povedal, da je tudi SAM imel isti telefon in isto težavo in da je problem rešil z nenehnim resetom telefona!!! Toraj vklapljaj in izklapljaj dokler ne prične delovati. Seveda se mi je odgovor zdel glup ko 100 mat... pa vseeno sem parkrat probal in seveda nič. Pomagala je nato le aplikacija Network Profile, kjer si samo izbral Mobitel namest Simobil in zadeva je nrez reseta delala kot mora. Zdaj pa torej te aplikacije več ni, čeprav noben bog ne ve zakaj...

servo ::

Če maš kako relativno staro SIM kartico, je lahko problem v tem, ker na starejših simkah ni potrebnih nastavitev in jih zato telefon ne more prebrat.

_Dormage_ ::

Ne vem, če sem že postal tole, ampak na Ubuntu mi Samsung Omnio 7 prepozna kot storage device.
 Works

Works

Tilen ::

Probaj kak .rar file tukaj not nalozit. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bor H ::

Ima kdo mogoče pri roki potrebne kable za goldcard metodo flashanja HTCjev? Oz. če se je kdo bavil s tem če mi lahko prosim pove kje se jih dobi najceneje. Moj Trophy je trenutno nekje v vicah in bi ga rad dregnil nazaj v uporabno stanje.

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Probaj kak .rar file tukaj not nalozit. ;)

Ja to itak ne dela. Lahko pa berem dol..
Slike sem prenesel brez problema.

Tilen ::

A je kdo že prenašal kontakte iz Symbiana (Nokia C7) na WP 7.5 (Omnia)? Kako to najlažje storim z online sinhronizacijo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

destiny ::

Najlažje je pomoje da symbian sinhroniziraš s kakšnim gmailom ali pa windows live accountom. Na WP7 nato samo dodaš ta account/mail in že imaš vse kontakte.

Tilen ::

Teoretično vse štima, če bi to tudi tako delovalo. Ne boš verjel koliko težav sem imel. Probal sem windows live, tam je težilo s poverilnicami. Pri gmailu pa je jamralo, da nimam pravic za sinhronizacijo kontaktov. Bonus pri gmailu je bil ta, da sem izgubil celoten imenik, čeprav sem izbral da naj naredi kopijo v oblak. Na koncu ni naredilo nič, je pa izbirsalo imenik. Gre za default verzijo Symbiana na C7. Še dobro, da sem preventivno (kar je šlo) shranil na SIM in tako ohranil 251 kontaktov, katere sem pol prenesel na Omnio 7 iz SIM in sinhroniziral v live.

Mogoče bi na novejši verziji Symbiana tole potekalo gladko, vendar z nadgradnjo nisem želel tvegati izgube še kakšnih drugih podatkov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

destiny ::

Jest sem prenos delal iz Nokie 5800xm, pa nisem imel večjih težav. Je pa res da sem sinhroniziral preko Outlooka.

nofaith ::

Danes je en majhen nov update. Ali kdo sploh ve kaj je?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

martincek1 ::

je bil že par dni nazaj. Bug fixes and stability.

Bor H ::

ja, 8860 in 8862, stvar, ki bi jo lahko opazili je popravljeni live tile, ki nekateri/nekaterim niso več delal po upgrejdu na 7.8. Jaz nisem opazil nobene razlike.

nofaith ::

jst tut ne ;)
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

martincek1 ::

Ima kdo link do cetifikata za slo-tech forum? Enkrat sem ga že nekje dobil, sedaj ne najdem. Ker mi strani niti noče več odpreti na telefonu....

Enako tudi na precej drugih straneh.. obstaja kakšna rešitev (enoten certifikat) ali pač ne morem preko telefona do strani? :O

boolsheat ::

martincek1 ::

Superca, hvala.

gamo ::

Network profile app je v marketplace-u...nekdo je zgoraj navedel, da ni! a se je še komu povečala avtomanija baterije po nadgradnji 7.10.8862? Meni zdaj namesto enega dneva zdrži dva dni8-) saj nekaj hahahaha
««
57 / 57
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269948 (174709) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682341 (48761) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499575 (8274) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028665 (22828) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421204 (18559) Tilen

Več podobnih tem