» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
38 / 57
»»

primar ::

No da še povem kaj je bilo da mi ni izpisovalo klicateljev; Ker ogromno potujem imam večino številk shranjenih v obliki 00386... in ko sem jih iz SIM kartice prenesel na telefon je bilo vse OK, ko pa se je izvedla sinhronizacija z windows live, pa je prišlo do problema. Tam namreč moraš posebej označiti državo. Tako sem šel čez celi imenik v oblaku in popravil cifre. Sedaj je OK. Ne vem pa ali bo zadeva delovala v tujini.

LP

Bor H ::

Kaj pa če popraviš v +386? To bi mogl delat

flameir ::

SLO_Matej je izjavil:

V Games hubu obstaja stran requests, ki naj bi služila za povabila za multiplayer igre. Pozna kdo kakšno tako igro in kako to sploh deluje?


prvo me zanima kaj je sploh fora teh xbox live iger, ker jaz nism do sedaj niti ene pametne dol potegnu? :D

drugo me zanima, če lahko te igre igrata samo dva WP7 telefona, al se da z androidom, oziroma a js to sploh prov razumm. igra naklučno izbere soigralca al je to lahko tvoj prijatelj recimo?

p.s. morm sam še začet promovirat WP, ker niti en kolega nima WP hehe..sicer pa me malo zmoti dejstvo, da sm dau za lumio 800 enako denarja kot stane recimo sgs2, razlika v velikosti ekrana je pa kar precejšna..upam da bojo ekran povečal s prihodom WP8.
pa še zanima me, če so kake informacije ali bo na WP8 delu eduoram in program, ki ustvarja wifi povezavo? hvala.

Malajlo ::

Wp7 v tujini sam doda domačo klicno kodo. Preprosto privzame, da si vsi od tam, iz kjer si sam. Dela tudi za SMS.
Je pa pod settings telefona (ne cellular).

Bolf3nk ::

Nokia lumia 610 in nokia lumia 900 prihajata.

Nice http://www.nokia.com/si-sl/naprave/napr...

Me prav zanima cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

SLO_Matej ::

primar je izjavil:

Sedaj je OK. Ne vem pa ali bo zadeva delovala v tujini.

Jaz imam vse številke shranjene s +386 spredaj in nikoli nisem imel nikakršnih težav s prepoznavanjem številk ali klicanjem iz tujine. Ti pa svetujem, da si v nastavitvah vklopiš International assist: Settings -> applications -> phone -> International assist -> On.

flameir je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

V Games hubu obstaja stran requests, ki naj bi služila za povabila za multiplayer igre. Pozna kdo kakšno tako igro in kako to sploh deluje?


prvo me zanima kaj je sploh fora teh xbox live iger, ker jaz nism do sedaj niti ene pametne dol potegnu? :D

drugo me zanima, če lahko te igre igrata samo dva WP7 telefona, al se da z androidom, oziroma a js to sploh prov razumm. igra naklučno izbere soigralca al je to lahko tvoj prijatelj recimo?

Xbox Live igre so ponavadi boljše, bolj kakovostne in plačljive (obstaja tudi nekaj brezplačnih), gre pa seveda tudi za uporabo že znane Microsoftove blagovne znamke iz njihove igralne konzole Xbox.

Kar se tiče multiplayerja pa je to povsem različno od igre do igre, kakor jo razvijalec sprogramira. Najbolj pogost multiplayer je, da dva igralca igrata na enem samem Windows Phonu. Games hub pa sicer omogoča tudi povezavo vsaj dveh (bolj natančno ti bo povedal _Dormage_ :)) in tako večigralsko izkušnjo, kjer vsak igralec igra na svojem Windows Phonu (seveda mora posamezna igra to omogočati in kot kaže jih ni prav veliko, saj mi še nihče ni za nobeno povedal :)). Povezava z drugimi platformami po veliki verjetnosti ni mogoča.

flameir je izjavil:

p.s. morm sam še začet promovirat WP, ker niti en kolega nima WP hehe..sicer pa me malo zmoti dejstvo, da sm dau za lumio 800 enako denarja kot stane recimo sgs2, razlika v velikosti ekrana je pa kar precejšna..upam da bojo ekran povečal s prihodom WP8.

Hehe, ti kar promoviraj. Včeraj mi je še en prijatelj sporočil, da bo najverjetneje šel kar po Lumio. :)
Ja, saj obstajajo že sedaj Windows Phoni z večjim zaslonom, sicer isto ločljivostjo: npr. Samsung Omnia 7 ima 4 palični zaslon, Lumia 900, ki pride v Slovenijo v začetku julija, ima 4,3 palični zaslon, HTC Titan in Titan II, ki sta sicer na voljo samo onkraj luže, pa imata kar 4,7 palični zaslon.

Mitja358 ::

Baje, da obstoječi telefoni ne dobijo update na WP8, ampak bo prišel še en update za WP7, ki bo prinesel (nekatere) funkcije iz WP8.

Več.

Bolf3nk ::

"baje"
vse so le govorice... ena stran nazaj, pa je bilo rečeno, da vsi trenutni wp7 telfoni dobijo wp8

http://mymicrosoftlife.com/2012/05/23/r...

sleby ::

20. bo vse znano.

sale19 ::

Mogoče mi bo pa lahko gdo pomagal. Imam Wp7 fon že dolgo in sem dal vse nadgradnje do sedaj čez a še vedno ne morem pogledat oz. jih ne vidim položnic, ki jih po emailu dobim od Simobila in T2. Naložen imam Adobe, saj je ena od opcij tudi Pdf. Drugače pa html in xml. V glavnem ko naj bi snel priloge napiše na vrhu le neuspel prenos. V iOS in androidu priloge normalno vidim.

DeoreXT ::

hey. Imam Luomnio 800. Nimam kaj pripomnit čez njo, super dela.
Imam vprašanje, če kdo pozna kakšno aplikacijo za beleženje delovnih ur (kot rokovnik). Kolendar mi ni ravno simpatičen in preden najdem potem vse stvari kar mine nekaj časa. Pa pol se mi alarmi sprožajo ker zmeraj moraš napisati zaznamek ob neki uri.... torej če ve kdo za takšno enostavno aplikacijo, bi prosil za link.
Definitivno pa je Luomnia 800 najboljše kar sem do zdaj imel. Hitra, enostavna, navigacija vrhunska, se vozim redno iz severne Nizozemske, včasih tudi kam zavijem in malo lutam po Holandiji.... res kapo dol, natančna da sem bil še sam presenečen.
Končno spet en vrhunski telefon od starih Finskih mačkov
LP

SLO_Matej ::

Živjo. Imaš kar Lumio 800, hehe. :)

Verjetno boš rabil kakšen dnevnik, diary, kaj takega mogoče: http://windowsphone.com/s?appid=2cd5fd9...

Sicer pa tudi v koledarju se da izklopiti opomnike; ko dodajaš nov dogodek v koledar, na dnu tapneš na more details in potem pri Reminder izbereš no reminder.

kcost 05 ::

Mam eno težavo z wp 7 omnio 7 , telefon se mi je do konca ispraznil in ko ga hočem napolnit ga noče polnit oz. se samo se prižiga in vgašuje sam od sebe( vedno piše samo Samsung omnia7 z belo ) drugo nič ne odpre pls help ?.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kcost 05 ()

Tilen ::

Hja, to pa zna bit težava, če je baterija tako slaba, da ne požene niti OS, tudi če je priklopljena na napajanje. Problem pri WP je namreč v tem, da se baterija ne polni brez zagnanega operacijskega sistema.

Poglej, da nimaš slučajno kakšen tujek v USB reži ali težavo s kablom ali polnilcem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Pusti priklopljenega nekaj časa pri ugasnjenem telefonu. Pa naj bo na "zidnem" polnilcu, ne na računalniku.

Tilen ::

darkolord je izjavil:

Pusti priklopljenega nekaj časa pri ugasnjenem telefonu. Pa naj bo na "zidnem" polnilcu, ne na računalniku.


To se ne da! Si že probal? Ugasni telefon in ga daj polnit. OS se bo zagnal, ker regulira polnjenje baterije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DeoreXT ::

Torej ja, Lumio 800 imam hehe. Se že kje kaj govori ali bo posodobitev Windowsa tudi kdaj v našem jeziku??? Aja, kako si lahko nastavim telefon da bi imel tudi čreke č,š,ž??? Pa kako se izklopi tisto intelegentno pisanje... me ful moti ko pišem in mi kar neke druge besede ven izpišuje???

HVALA

Tilen ::

DeoreXT je izjavil:

Torej ja, Lumio 800 imam hehe. Se že kje kaj govori ali bo posodobitev Windowsa tudi kdaj v našem jeziku??? Aja, kako si lahko nastavim telefon da bi imel tudi čreke č,š,ž??? Pa kako se izklopi tisto intelegentno pisanje... me ful moti ko pišem in mi kar neke druge besede ven izpišuje???

HVALA


flameir je izjavil:

glede tipkovnice gres v nadtavitve>keyboard>typing settings potem pa kliknes na jezik, k mas zbran ( privzeto je anglescina ) in mas pol tam vse funkcije za popravlanje besedila itd..recimo če dvakrat klikneš presledek, ti doda piko in napiše presledek pa take, sej boš vidu.on maš vse možno izključit/vključit ;)
aja pa še en namig :) če potrebuješ šumnike, si nastavi keyboard na češčino, in jih boš imel, dokler slovenščine še ne bojo podpiral hehe :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

To se ne da! Si že probal? Ugasni telefon in ga daj polnit. OS se bo zagnal, ker regulira polnjenje baterije.
Pri Omnii 7 sem probal, ja. Pokaže se takale ikonca, čez nekaj časa se pa dovolj nafila da se zboota do konca:
 low battery

low battery



Na HD2 pa moram jet v bootloader menu in tam pustit nekaj časa, da se nafila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tilen ::

Predvidevam, da se bo OS zagnal takoj, ko bo baterije dovolj za boot? Takšne akrobacije, kot je tukaj na sliki, meni še ni uspelo izvesti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kcost 05 ::

Če ga že polnim pol ure pa se noče zagnat OS . -.-

darkolord ::

Probi še baterijo vn pa not

kcost 05 ::

sem - vse mogoče -.-

Samo to mi kaže na začetku pa utripne se ugasne pa spet znova ? ]

http://www.google.si/imgres?start=244&h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kcost 05 ()

darkolord ::

Prej ko si reku da se pol ure fila, ti je to vmes kazalo al je bil ugasnjen?

kcost 05 ::

to je kazalo vmes nemore bit ugasnjen . Ker ko se pač polni se automatsko prižge .

Bor H ::

Dej poglej če je kontakt baterije kul, men to zgleda k da baterije ni notr.

kcost 05 ::

zgleda kul . fuck ._.

modman ::

Mobitel (ne wp7) bom moral kmalu - najraje jutri ampak lahko počakam še 3 tedne. Zgoraj sem videl da prihaja Lumia 900, predvidevam da tudi v Slovenijo :) Kaj priporočate, počakam še 3 tedne da vidim če bo že v Sloveniji? Sicer bi šel kar takoj po 800-ko, ampak je zgoraj nekdo omenil da ni nujno da bo možna nadgradnja, pa sem se malce ustrašil. Počakam na 20. ga?

Tilen ::

Če ne bo za 800, ne bo niti za 900.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Počakaj do 20. ko bo več jasno. Če te pa srbijo prsti pa poišč na bolhi kej rabljenega za par mescev, itak ni neke razlike med prvimi WP7 telefoni pa novimi Nokijami

flameir ::

še zmer ne razumm oz ne morm verjet, da mi baterija na lumii 800 ne zdrži več kot en dan..pa kaj za vraga kuri baterijo? sploh nism nek velk porabnik, po 2-3 ure na dan se svet ekran in po pol ure poslusam glasbo..ker kolegu SGS2 drži 2dni, pa je večji ekran...ma kdo kak nasvet kaj naredit?
aja pa a kdo ve, kdaj pride nova verzija WP7?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Bor H ::

Maš kej čudnega vklopljen ala push mail?

WP8 baje pride 31. septembra ob 13:37...

flameir ::

mam push mail.kaj to tako velik požre? sej to naj bi sam enkat na pol ure se povezal, to pa ja ni nč...

Bor H ::

hah, push je skos povezan, jst (kadar mam vklopljen) mam nastavljen na 15 minut. Probej za en dan izklopt push pa dat na pol ure ali kej takega (če ne moreš en dan brez maila preživet) in pol poročaj

flameir ::

ok bom jutri, hvala

Tilen ::

flameir je izjavil:

ok bom jutri, hvala


Jaz imam bistveno vecjo porabo, ce imam timeout za lock screen vec kot 30s.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

flameir ::

ubistvu sm ugotovu da ne znam push maila izklopt?
tilen, ne razumm kako naj bi to vplivalo, sej js itak vedno rocno ugasnm ekran, ko pa kaj berem, naj mi pa kar sveti, saj takrat rabm...ta je pa res zanimiva, bom tud to sprobu, čeprov mi ni logično, ampak okej :D

pa še ena stvar, sicer smo o tem že govorili, vendar mi še zmer ni čisto jasno. par aplikacij bi rad kupu. winfows market mam nastavljen na veliko britanijo. zdej zanima me, če se da plačat prek pay-pala ali mooneybookersa? ker mastercarda nimam. hvala ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Bor H ::

Email > ... > settings > sync settings > download new content > manualy

Ne ne morš kupovat preko GB, morš formatirat fon pa nastavt na SI market. Tolk fajn rešitev da bi odgovornega častil s koncertom od Murkota.

LuGi ::

Ma lahko če imas live account nastavljen na UK.. Samo prek kreditne kartice

flameir ::

Bor H je izjavil:

Email > ... > settings > sync settings > download new content > manualy

Ne ne morš kupovat preko GB, morš formatirat fon pa nastavt na SI market. Tolk fajn rešitev da bi odgovornega častil s koncertom od Murkota.


ok hvala

kaj prek SI marketa je tud edina opcija mastercard?

servo ::

Lahko tudi visa

flameir ::

poleg vise? :D

kolega "Bor H", sm dau na manualy pa mi zdej dobesedno skos posodablja mail. prej je po 10ih minitah, k je bil en mail spet pršov nov, tko da dvomm da to izklop?

Wisse ::

Poglej še v Settings -> email+accounts in tam preveri za vsak račun posebej nastavitev "Download new content" (nekateri računi, kot sta Facebook in Twitter te nastavitve nimajo).

Bor H ::

Jst mam na manual in mi ne sprejema mailov drugač kot da sam dam refresh, to je lahk tut par dni. Neumno vprašanje, maš poudejtan telefon? Ena od Nokij je mela probleme s prvim softwerjem?

flameir ::

telefon je star 3 tedne, verzija WP je 7.10.8107.79

Lonsarg ::

flameir je izjavil:

še zmer ne razumm oz ne morm verjet, da mi baterija na lumii 800 ne zdrži več kot en dan..pa kaj za vraga kuri baterijo? sploh nism nek velk porabnik, po 2-3 ure na dan se svet ekran in po pol ure poslusam glasbo..ker kolegu SGS2 drži 2dni, pa je večji ekran...ma kdo kak nasvet kaj naredit?
aja pa a kdo ve, kdaj pride nova verzija WP7?


S2 ma ravno tolk večji ekran, kot ma tut večjo baterijo. Meni S2 zdrži 5-6ur prižganega ekrana. Tak da 3ure na dan prižganega ekrana direkt pomeni 50% in več baterije, ugibam da pri tebi enako, tisti, ki jim zdrži po 2 dni nič več ko kako uro do dve na dan nimajo prižganega ekrana. Ne boš verjel, ampak za veliko ljudi si močen odvisnik od mobitela, če si gor več kot pol do eno uro na dan:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

flameir ::

Lonsarg je izjavil:

flameir je izjavil:

še zmer ne razumm oz ne morm verjet, da mi baterija na lumii 800 ne zdrži več kot en dan..pa kaj za vraga kuri baterijo? sploh nism nek velk porabnik, po 2-3 ure na dan se svet ekran in po pol ure poslusam glasbo..ker kolegu SGS2 drži 2dni, pa je večji ekran...ma kdo kak nasvet kaj naredit?
aja pa a kdo ve, kdaj pride nova verzija WP7?


S2 ma ravno tolk večji ekran, kot ma tut večjo baterijo. Meni S2 zdrži 5-6ur prižganega ekrana. Tak da 3ure na dan prižganega ekrana direkt pomeni 50% in več baterije, ugibam da pri tebi enako, tisti, ki jim zdrži po 2 dni nič več ko kako uro do dve na dan nimajo prižganega ekrana. Ne boš verjel, ampak za veliko ljudi si močen odvisnik od mobitela, če si gor več kot pol do eno uro na dan:)


če ti povem, da sm še srednješolc, boš razumu :D

;-) ::

Pozdravljeni,
par ur imam v uporabi Lumio 710. Od začetka sem bil malo skeptičen glede OS-a dizajn tega "gor pa dol pa sem pa tja" mi nikakor ni potegnil, ampak sedaj ga "dojemam".

Imam par vprašanj.
Kako dolgo lahko računam na baterijo ?
Spodnji gumbi so zelo trdi-telefon je rabljen max 2-3dni, se bojo čez čas zmehčali? Ali lahko kako drugače uproabljam funkcijo "nazaj" ?
Je možno mobilni internet kako izklapljat in vklapljat z kako bližnico ?

Tilen ::

Imas bolj low end (by design). Dvomim, da se bojo zmehčali. Za bližnjice si naloži ConnectivityShortcuts.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

;-) ::

Nisem pričakoval ravno iphona za 150€, dobil pa sem precej dober telefon kolk vidim me je kar presenetil w7, samo nevem zakaj se mi toži po ikonicah od ios ali androida. Me prav zanima ali me bo to minilo.
««
38 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269497 (174258) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682123 (48543) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499527 (8226) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028534 (22697) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421094 (18449) Tilen

Več podobnih tem