» »

Po zagonu interneta noce zagnati Siol ADSL povezave

Po zagonu interneta noce zagnati Siol ADSL povezave

samoj ::

Imel sem isti probel v 2000-ki. Zadevo sem resil, da sem v prvi Local area connection nastavil ip na 192.168.0.1 (ip mrežne kartice).

V XP pa po zagonu tudi v tem primeru noce se nekaj casa poganti nicesar kar je v zvezi z LAN-om.


samoj ::

V mislih sem imel "po zagonu računalnika (XP)..."

BaRtMaN ::

Tale problem je bil obravnavan v MadManMatovem čalnku ADSL 1-2-3.
Imam Windows XP in po zagonu računalnika rabim še 2 minuti, da se lahko povežem na internet. Kaj mi je storiti?
Windows XP že imajo vgrajen gonilnik PPPoE, ki je potreben za uporabo ADSLja. Res je, da stara verzija Enternet programa 1.05a ni dobro delovala v operacijskem sistemu Windows XP, vendar sedaj deluje, saj SiOL na zgoščenko prilaga Enternet 1.05c, ki ga lahko dobite, če zanj res lepo poprosite na helpdesku tega podjetja. Če niste družabni, sledite navodilom: odpri "My Computer", klikni z desnim gumbom na "My network places", izberi "Properties", nato na levi strani klikni "Create a new connection". V oknu, ki se ti odpre, klikni dvakrat zaporedoma na "Next", nato izberi možnost "Set up my connection manually", klikni "Next", izberi "Connect using a broadband connection that requires a user name and password", spet klikni "next", nato pa v prazno polje vpiši "SiOL", ponovno klikni "Next", vpiši svoje geslo in uporabniško ime ter (spet) klikni "Next" in nato še "Finish". Povezava je tako nastavljena, na internet pa se povežeš z dvoklikom na le-to.

Če ti bo uspelo, čestitam. Meni še ni. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

bosstjann ::

kako v win xp z implementirano povezavo do autoconnest at start up

(sic) ::

Probaj skopirati bližnjico v Star --> Startup. Meni tako ne gre zato mi ICQ vedno (ob zagonu in prekinitvi) zažene povezavo.

bosstjann ::

to ne dela pa scheduled task tut ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualBox

Oddelek: Pomoč in nasveti
341733 (1138) fosil
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951870 (23620) simone
»

Internet Explorer pod 50%

Oddelek: Programska oprema
201833 (1519) Cold1
»

router ter nastavitve SIOL ADSL

Oddelek: Strojna oprema
158561 (8320) nodes

Več podobnih tem