» »

VPN preko ADSLja

VPN preko ADSLja

Djuro ::

Zdravo!

Rabil bi en nasvet. Namrec, vzpostavljam VPN preko ADSLja. Naj na zacetku malo pokazem kako to zgleda:

v LJ imamo 10 Mbit optiko do SIOL-a. Na posameznih lokacijah pa ADSL prikljucke (katere logiramo na nacin username=username@firma). V LJ imamo mrezo 192.168.1.x.
Router je skonfiguriran tako, da naprimer 192.168.5.1 posilja na neko lokacijo, ki je konektana v VPN preko zgoraj omenjenega ADSL-a.

Ko pozenem tracert 192.168.5.1 si le tega podajata oddaljena lokacija in router v LJ.

Sedaj me pa zanima, kako skonfigurirat oddaljeno masino, da bo vedela, da je paket z naslovom 192.168.5.1 namenjena njej. Ker očitno ne ve, da je namenjen njej, pa enostavno vrze nazaj routerju v LJ.

Upam, da nisem čisto zabluzu.

Hvala.
  • premaknil: PaJo ()

PaJo ::

Kaki ip ima oddaljena postaja? Ker v tvojem primeru, kolko sem jaz razumel, bi morala imet 192.168.5.1?


PS: Pa vprasanje sem prestavo v drugam.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

Djuro ::

Oddaljena postaja dobi IP 192.168.101.1. Ce probavam to spreminjat rocno v ..5.1 se noce skonektati ADSL. Ampak nrouter v LJ pa ve, da bi ta lokalna mašina mogla bit ..5.1.
Sej pravim, ko pingnem ..5.1 mi napise naslenje:

1 <10 ms <10 ms <10 ms 192.168.1.112
2 10 ms 20 ms 20 ms LOGGER [192.168.101.1]
3 10 ms 20 ms 20 ms 193.189.186.17
4 30 ms 30 ms 31 ms LOGGER [192.168.101.1]

in tako v nedogled.
Mašina LOGGER je oddaljena lokalna mašina in bi se morala odzivat na ..5.1.

Kakšna nadaljna ideja?

PaJo ::

Ce ti vse ostalo ok deluje, je pomjo problem le v konfiguraciji routerja, zdak kaj natancno pa ne vem, ker se kaj takega nisem pocel. Sploh pa, kod vam je to skupaj delav, Siol mogoce?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Djuro ::

Jep, router skonfiguriral SIOL. Ampak oni trdijo, da so naredili vse prav. Je pa mozno, da ga sam biksam, ker v teh zadevah nisem najbolj podkovan.

PaJo ::

Potem ce so vse ok oni naredili bi stvar morala delovat, kaj so sprobali in je takrat delalo ali kako?
Namrec ce je res vse prav nastavljeno bi cisto komot moralo delat ip protokol preko vseh masin ki so v mrezi in tudi tistih ki se prikljucijo preko VPN-ja.
Pa po moje so oni moral sprobat ce dela, ce pa niso pa raje njim tezi, hitam ti moraj stvar ustimat ce so ti jo tako dalec pripeljali:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik + dodaten router za wifi

Oddelek: Omrežja in internet
5996 (940) trnvpeti
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226484 (5790) Yohan del Sud
»

Internet mi ne deluje ( niti brezžično, niti žično )

Oddelek: Omrežja in internet
61736 (1415) ameba
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82509 (2269) b
»

VARNA priključitev računalnika v omrežje.

Oddelek: Omrežja in internet
51415 (1239) poweroff

Več podobnih tem