» »

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne?

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne?

1
2
3

Mipe ::

Kaj pa kranjske klobase, na katere smo menda silno ponosni?

RejZoR ::

@softič, res ne vem o kakšnih odpadkih govoriš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

Govori o tem, da se v hrenovke mece kar je ostalo od predelave piscanca.Kar je v osnovi cisto res.Izjema so verjetno samo hrenovke "visje" kakovosti, ki jim je nekako uspelo dobiti certifikate.

softić ::

jp

Rippy ::

A niso hrenovke veljale za zdravo in dietno prehrano kakšnih 15-20 let nazaj? Če se dobro spomnem je bila zadeva "priporočena" tudi za tiste ljudi, kateri so imeli recimo povišjan holesterol. Kar je precej blesavo...razen če mene spomin vara in sem jst blesav :).

softić ::

20 let nazaj se je veliko gledalo na kvaliteto..zdaj tega ni več saj je aktualna masovna proizvodja v zelo kratkem času z vsemi stredstvi ki so na razpolago

petrus ::

20 let nazaj se je veliko gledalo na kvaliteto..zdaj tega ni več

Razlika je v tem da imaš zdaj pač izbiro, hišne znamke, premium in vse vmes.
Primerjat budget izdelke z najtadražjimi izpred nekaj let ni fer, niti ne pove nič.
stati inu obstati

Bananovec ::

Mipe je izjavil:

Kaj pa kranjske klobase, na katere smo menda silno ponosni?

V kranjske klobase in ostale podobne domače klobase (vsaj mi doma) nikoli nismo delali iz mesnih odpadkov.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

krho ::

Je pa Kranjski definitino hrustanec, vsaj v arvajevi, ki je kao najboljša.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

harvey ::

krho je izjavil:

Je pa Kranjski definitino hrustanec, vsaj v arvajevi, ki je kao najboljša.


Tudi lahko pride nekaj hrustanca, ker je bilo površno razdevano meso.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Okapi ::

In kaj je pravzaprav narobe s hrustancem? A je strupen? Škodljiv?

O.

krho ::

NIč, samo tečno je, če ravno tako ugrizneš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

The Player ::

Kranjska klobasa je zaščitena, tako, da ne vidim problema. Problem pride šele potem, ko hočejo prodat izdelek kot "kranjsko" klobaso, ampak ga ne morejo, ker bi bil to dodaten strošek, zato prodajo pod x imenom, kar pomeni tudi tveganje, da je struktura klobase drugačna

mojsterleo ::

krho je izjavil:

Je pa Kranjski definitino hrustanec, vsaj v arvajevi, ki je kao najboljša.
Hrustanec gre tudi meni na živce ja, sploh v kakih krvavicah, ki so dost mehke in ne paziš ravno na vsak ugriz. Če je površno razdevano meso, definitivno ni pri vseh proizvajalcih.

Arvaj po mojem mnenju ne sodi med kvalitetnejše proizvajalce mesne robe. Če se ne motim, tudi njihove hrenovke (Hofer-proizvedeno v Sloveniji) niso dosegle ravno najboljšega rezultata.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete? Men skoraj vedno počijo (mal se spozabim).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pingo76 ::

Zadnjič sem poslušal osebo ki je na grobo to ocenil na 20% mesa srednje žnj katergorije nekaj odstotkov sojinih beljakovin in ostalo filler.
Ne sodi med zravo preharano po nobenem pogledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Okapi ::

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete?
Daš jih v mrzlo vodo in ko voda zavre, so pripravljene. Enako velja za kranjske in sploh vse klobase, ki jih je treba samo segreti, na pa tudi zares kuhati.

O.

mojsterleo ::

m0LN4r je izjavil:

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete? Men skoraj vedno počijo (mal se spozabim).
Če počijo so slabe hrenovke, oziroma ovitek ni dovolj tesen in prepušča preveč zraka/vode. Razen če so brez ovitka, take pa ponavadi zelo nabreknejo, počijo pa redkeje.

Kuhaš pa dokler ne zavre.

m0LN4r ::

To velja tudi za tiste sveže, ki niso v vrečki?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dzinks63 ::

Kako pravilno skuhamo kranjsko klobaso?
Kranjsko klobaso damo v mrzlo vodo in jo kuhamo do vretja. Ko voda zavre, klobaso odstavimo in jo pustimo v vodi še 10 minut. Potem jo lahko postrežemo.


Čudne so te industrijske kranjske klobase, katere imajo tolikšen renome, to je že neke vrste fast food. Pravo domačo kranjsko klobaso je potrebno kuhati cca 30-40min, ne pa samo prevreti.

Okapi ::

Ja, da gliste in trakulje pocrkajo;)

O.

dzinks63 ::

To je bilo včasih, sedaj so prašiči na kmetijah enako cepljeni in zdravi kot na velikanskih farmah, s tem da kjer jedo pravo domačo hrano (koleraba, krmna pesa, krompir, korenje) kuhano v kotlih in potem z dodatkom zmlete koruze, ječmena, pšenice, je to meso veliko okusnejše za vse jedi od farmskih prašičev pitanih samo z krmili. Veliki kmetje pa itak prodajo pujse v klavnico, kjer se jih predela enako kot vse ostale.

Keyser Soze ::

mojsterleo je izjavil:

Če se ne motim, so zmagale NJAMI hrenkovke (zanimivo).

Kakšna je pa njihova deklarirana sestava?

Pa od koga so, ker prvič slišim za tole. Sam sem ponavadi jedel puranje, če sem jih že jedel.
OM, F, G!

BigWhale ::

RejZoR je izjavil:

Čeprav je to čist stvar kakšen pacek je posameznik. Sam sem nekaj časa tud delal v pekarni pa če je slučajno kaj padlo na tla si vrgel v koš za "odpadni" kruh, kar je nato šlo naprej za krmo živali in podobno nadaljno predelavo skupaj z ostalimi ostanki, ki nastajajo med proizvodnjo. Vsaj sam osebno ne bi nikoli dal nazaj stvari, ki je bila na tleh. Nekomu drugemu dol visi in bo vrgu nazaj.
Doma je mal drugače, ker vem kako čisto je in pojem če slučajno kaj pade na tla. Al pa pride pes na svoj račun če me prehiti :P


Hoces rect, da je v pekarni na tleh bolj umazano kot pri tebi doma?

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete?
Daš jih v mrzlo vodo in ko voda zavre, so pripravljene. Enako velja za kranjske in sploh vse klobase, ki jih je treba samo segreti, na pa tudi zares kuhati.
O.


V mrzlo vodo? In pol kuhas? Kako barbarsko in casovno potratno.

To das za 50 sekund v mikrovalovko pri 70% moci. :P


---

V glavnem je pa pri vseh mesnih izdelkih kar drzi, da vecji in bolj opazni so kosi mesa v izdelku, manj je predelano in manj je dodatkov.

Okapi ::

To das za 50 sekund v mikrovalovko pri 70% moci.
Dve žiletki, 220 V in 10 sekund;)

O.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

To das za 50 sekund v mikrovalovko pri 70% moci.
Dve žiletki, 220 V in 10 sekund;)

O.


Tega rajs neb probaval. Vsaj pred otroci ne. ;> MW se pa drgac kar zlo fajn obnese in to redno uporabljam. :) V bistvu imam MW samo za tri stvari. Gretje mleka, hrenovk in kokice... :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

gendale ::

BigWhale je izjavil:

Okapi je izjavil:

To das za 50 sekund v mikrovalovko pri 70% moci.
Dve žiletki, 220 V in 10 sekund;)

O.


Tega rajs neb probaval. Vsaj pred otroci ne. ;> MW se pa drgac kar zlo fajn obnese in to redno uporabljam. :) V bistvu imam MW samo za tri stvari. Gretje mleka, hrenovk in kokice... :>

kaj pa gretje hrane?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete?
Daš jih v mrzlo vodo in ko voda zavre, so pripravljene. Enako velja za kranjske in sploh vse klobase, ki jih je treba samo segreti, na pa tudi zares kuhati.

O.


izredno dober recept da boš enkrat fasal sarmonelo.
da se pa temu zanesljivo izogneš, pa kuhaš hrenovko tako dolgo dokler ne poči. tisti ko so jo že fasali, samo tako kuhajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

tisti ko so jo že fasali, samo tako kuhajo...
Ja, pa sladoleda taki tudi ne jedo in ne surovih jajc in še marsičesa.

O.

jericho ::

Ma jst sm lih dons dve zmazu pa so čist gud, mislm pa da so bile od perutnine ptuj. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jericho ()

jype ::

gruntfürmich> sarmonelo

Sarmo-nelo?

RejZoR ::

Matr tolk govora o tem, da so mi prov zadišale :D
Večina jih je že termično obdelanih, tko da je načeloma dost če samo segreješ. Čeprav ponavad kadar jih delam, pustim, da zavre, ugasnem in pol pustim še mal not. Itaq je hitro če daš mal manjšo posodo v katero ne gre velik vode.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krispe ::

m0LN4r je izjavil:

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete? Men skoraj vedno počijo (mal se spozabim).

Jaz jih pustim da vrejo nekje 2 minuti in zelo redko počijo.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Ibrahimovic ::

Do sedaj sem vedno počal da voda zavre. Razen če pozabiš in ti vrejo 15 minut in skoraj vedno počijo :)).
Drugače pa pri nas kupujemo od enga mesarja ki nam je sosed in je okusno super.
Veliko boljše kakor v trgovini.

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Meni so edino telečje dobre. So drage, a jih včasih vseeno kupim pri mesarju. Vse druge mi delujejo plastik fantastik.

ducky ::

Ja kaj pa npr. tiste variante ko so "slim fit", ko majo ful manj maščob in vsega, a so te pol tudi tok škodljive?

blackbfm ::

Ta škodljivost je mal larifari, razen se res prenažiraš z njimi. V kolikor jih ješ 1x-2x na teden je pa vseeno.

Zapakirane hrenovke so itak že obdelane, fora je samo da jih pogreješ. Ampak vseeno so boljše iz vrele vode, kot iz mikrovalovke.

Alamar ::

Najbolj bruh so mi pa one debele hrenovke, safalade ali kako sem jim reče. Enkrat kupil v Lidlu - grozljivka.

civic_ ::

Hrenovke so termično obdelane, nasplošno pa je higiena v mesnopredelovalni industriji bolj stroga od bolnišnične higiene v intenzivni enoti.

Sestava hrenovk je pa druga stvar.
-Kurje kožice (praktično edini pomemben vir maščobe v kurjem mesu)
-sojine beljakovine (obstajajo predpisi koliko % B mora nek mesni izdelek imet, kurje kožice nimajo dovolj)
-strojno izkoščičeno meso (ne odstrani vseh kosti, ker se pa le te zmeljejo to sploh ni problem, če bi jih blo več bi bile hrenovke dober vir kalcija)
-voda in škrob...voda za težo, škrob zato, da ni vodeno
-preveč soli
-številni nepotrebni konzervansi, aditivi, barve (načeloma nisem proti tem snovem, problem postanejo ko ima npr. sirova omaka za testenine z 0,2% sira močan okus po siru...to je potem nateg. Precej teh snovi ne služi izbolšanju že prej dobre hrane(npr. marmelada iz naravnega sadja+umetne arome...nekaj najboljšega)ampak zato, da naredi stvar užitno, okusno in dobro)

Hrenovke lahkko torej ješ brez kuhanja ker so termično obdelane. Njihov doprinos hranil je pa obupen. Vsebujejo mnogo več maščob kot beljakovin, ogromno soli in malo mikroelementov. Vsebnost hrenovke je slabša od zelo mastne klobase.

Kot s hrano torej ni nič narobe s hrenovkami, dokler se jih uživa zelo zmerno.

Niso vse hrenovke takšne, takšne so poceni hrenovke. Dobre hrenovke, narejene iz mesa imajo ceno podobno mesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

mojsterleo ::

Tole so testiral v VIPu:

MDK, Krpanove hrenovke, piščančje hrenovke brez ovoja
Mercator, piščančja hrenovka
Njami, piščančja hrenovka brez ovoja
Perutnina Ptuj, piščančja hrenovka brez ovoja
Perutnina Ptuj, piščančja hrenovka v naravnem ovoju
Perutnina Ptuj, piščančja hrenovka, slim&fit
Piščančje hrenovke hot dog, Mercator
Piščančje hrenovke, Hofer
Pivka, piščančje hrenovke brez ovoja
Spar, piščančja hrenovka, hot dog
Tuš, piščančje hrenovke
Vital Spar, piščančje hrenovka brez ovoja


Zdej ne me čist držat za besedo, ampak če se ne motim je bila najboljša tista od PP slim&fit, njami pa po merilu cena/kvaliteta. Nekdo je omenjal arvajeve, to so bile tiste od hofer-ja in niso dobile nevem kakšnega rezultata. Tele obične generik so bile bolj zadaj. Sicer pa če zavijete kdaj v knjižnico malo prelistajte VIP revijo je vse notri lepo razloženo.

System ::

Na koncu se bo itak vsak zase odločil.
Jaz osebno jih že kar dolgo ne jem.

Mipe ::

Hrenovke s kožo ali brez? Vsi imajo svoje preference.

Evfenizmi ftw.

softić ::

m0LN4r je izjavil:

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete? Men skoraj vedno počijo (mal se spozabim).


Soseda je rekla da lidlove prc počjo... in smrdijo

Super Sonic ::

ampak če se ne motim je bila najboljša tista od PP slim&fit,


Ja drži, čeprav zanimivo, tista hrenovka vsebuje "le" 68% piščančjega mesa (33% iz puranjih prsi), med tem ko Šparova Vital vsebuje 80% piščanjega mesa in 11% puranjega fileja. Torej ima kar 91% mesa v sebi, za razliko od Hoferja, ki operira s 60% mesa + nekaj mastnega tkiva.

Vsekakor je šlo najslabše na testu MDKju, ki je zasedel skoraj zadnje mesto, ti pa zato, ker furajo v hrenovke mononatrijev glutaminat (E 621), ki je znan, da lahko sproža različne reakcije, sploh pri otrocih. Enako vsebino imajo hrenovke Merkator v tisti progasti najcenejši pakungi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

mojsterleo ::

softić je izjavil:


Soseda je rekla da lidlove prc počjo... in smrdijo

lidlove niso piscancje. in smrdijo ja, ker so dimljene. ce pocjo al pa ne je pa itak irelevanten podatek za domaco rabo.

LuiIII ::

Nimam kmetije a imam možnost in jem domače meso, domače konjske in goveje hrenovke, domačo konjsko salamo, domač krompir, zelje, solato, paradižnik, papriko, kumare, buče, fižol, ajvar, marmelado, jajca, moko in kruh (če se mi da), pa še kaj bi se našlo. Sprašujem se ali jem kaj bolj zdravo kot nekdo, ki mora vse to kupiti? Ne vem in mislim, da tu ni enoznačajnega odgovora, kot tudi ni rečeno, da jem ceneje. A ker imam to možnost, da jem toliko stvari iz samooskrbe ali pa direktno kupim hrano od kmeta, jo tudi izkoriščam. To je po mojem tudi veliko bolje, saj kmet dobi več kot bi prodajal nekemu trgovcu (kamor zaradi majhne pridelave tako ali tako ne more priti), sam pa tudi dobro vem da jem to kar kmet je sam doma. Zdi pa se mi butasto, da če stanujem na vasi, kupoval vse po vrsti in ne bi vprašal soseda ali ima kaj krompirja preveč,...

BadB0y ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kako dolgo pa kuhate hrenovke? Ali jih samo zavrete?
Daš jih v mrzlo vodo in ko voda zavre, so pripravljene. Enako velja za kranjske in sploh vse klobase, ki jih je treba samo segreti, na pa tudi zares kuhati.

O.


izredno dober recept da boš enkrat fasal sarmonelo.
da se pa temu zanesljivo izogneš, pa kuhaš hrenovko tako dolgo dokler ne poči. tisti ko so jo že fasali, samo tako kuhajo...


Čisto dovol je da se hrenovko samo pogreje do vretja, ker je že termično obdelane. Hrenovka je pravzaprav skoraj enaka masa kot je posebna klobasa in je tudi ne kuhate ali ?? :)

Če pa hrenovka poči pa hrenovka zgubi ogromno okusa in ni niti približno več enaka kot cela.


Pyr0Beast ::

>-strojno izkoščičeno meso (ne odstrani vseh kosti, ker se pa le te zmeljejo to sploh ni problem, če bi jih blo več bi bile hrenovke dober vir kalcija)
Tole je po 'domačih kuhinjskih standardih' odpadek. To so razna vezivna tkiva in ostale zadeve ki jih je nemogoče odstraniti z nožem.
Niti se ne more imenovati meso, ker je to zdriz.

>-sojine beljakovine (obstajajo predpisi koliko % B mora nek mesni izdelek imet, kurje kožice nimajo dovolj)
Soja je 'filler' za nekvalitetno meso s preveč vode.

>voda za težo, škrob zato, da ni vodeno
Exactly

Zato pa od spečenih hrenovk ni nič vseskupaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mojsterleo ::

Evo rezultati VIP testov ko sem ravno v knjižnici:

Hrenovke (test v reviji 6/2011):

PP, Slim&Fit 4,9
Njami brez ovoja 4,4
Vital Spar brez ovoja 4,4
PP, v naravnem ovoju, 3,8
Pivka brez ovoja 3,6
Tuš 3,6
PP, brez ovoja 3,5
Hofer 3,1
Spar, hot dog 2,9
Mercator 2,6
MDK, krpanove hrenovke 2,0
Piščančje Hot Dog mercator (v črtasti embalaži) 1,6


Kranjske klobase (3/2010)

Kranjska klobasa ARVAJ 4,3
Kranjska Z'dežele 3,7
Kranjska Spar 3,7
Kranjska Košaki 3,4
Kranjska MDK 3,3
Kranjska Meso Kamnik 3,0
Kranjska Kras 2,6
Kranjska Kodila 0,5 (slabe senzorične lastnosti)
Domača klobasa Mercator (MDK) 3,7
Ta dobro špilana klobasa Tuš (celjske mesnine) 2,4
Gorenjska klobasa (kmečka zadruga Sevnica) 0,5 (slabe senzorične lastnosti)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9110622 (2413) IzRezije
»

Sušenje mesa in konzervansi

Oddelek: Loža
1611967 (11111) harvey
»

Predelani mesni izdelki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5913066 (4140) Gladi

Kranjska ali Hrvaška kolobasa???

Oddelek: Problemi človeštva
101647 (1542) bluefish

Več podobnih tem