» »

Kindle Tablet za $250, bojda zelo kmalu

Kindle Tablet za $250, bojda zelo kmalu

Domnevni izgled Kindle Tableta.

vir: The New York Times
The New York Times - Amazon ima za to sredo (28.9.) napovedano "posebno tiskovno konferenco" in ne manjka ugibanj, da bodo predstavili tablično različico Kindla, imenovano kar "Kindle Tablet". Imela naj bi 7-inčni barvni in na dotik občutljivi zaslon, enojedrni procesor (ugiba se še, katerim), 6GB spomina, micro USB priključek za polnjenje in podatke, nobene kamere (?) in posebej prirejeno različico Androida (bojda bistveno bolj, kot Google dovoli ostalim proizvajalcem). Naprava ne bo samo barvna različica eBook readerja Kindle, ampak prava pravcata srednje velika in zmogljiva Android tablica.

Ob ugodni ceni - govori se o magičnih 250 dolarjev, se pravi pri pol cene sicer nekoliko večjega iPada, se pričakuje, da bo pošteno zažrla v tržni delež vseh svojih konkurentov - iPada, drugih Android tablic, in bralnikov eBookov. Analitiki posebej hvalijo Amazonovo pripravljenost, da tako kvalitetno napravo ponuja pod proizvodno ceno (tako kot obstoječe Kindle), potem pa razliko ustvari s prodajo vsebin skozi svojo trgovino. Hkrati naj bi precej prihranili z direktno prodajo preko svoje spletne strani, za razliko od vzdrževanja mreže lastnih trgovin (Apple) oz. deljenja marže z večjimi verigami z zabavno elektroniko.

Amazon trenutno kontrolira 52% trga e-readerjev, sledi pa mu Barnes&Noble z 22%. Ostalo so večidel tablice z namenskimi aplikacijami. Sicer pa si lahko vsak lastnik pametnega telefona tega spremeni v dostojni e-reader - če ne drugače, je mogoče knjige ali vsaj poglavja v celoti shraniti kot bookmarklete v mobilnem brskalniku, in jih potem prebirati s scrollanjem gor-dol. Ni številk strani, instant nakupov in podobnega luksuza, a se da.

55 komentarjev

«
1
2

smash ::

hmmm..zrelo za tožbo :)

we_are_borg ::

Evo iPod, mislim iPad killer!
death is irrelevant

antonija ::

Kako je z branjem na e-ink vs. LCD? Je razlika res tako ocitna ali se recimo v razlicnih pogojih (zunaj na soncu vs. doma v zasenceni dnevni) obnese en bolje enkrat, drugi pa drugikrat?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zeleni ::

Za branje je kindle (z e-inkom) veliko boljsi kot katerikoli LCD ze zaradi same tehnologije (ni nobene luci zadaj, tudi pixli so drugacni - pac posnetek knjige). Na soncu se npr. sploh dobro bere.

Ker gre za posnetek knjige, je pa res slabsi v temnem prostoru, kjer tudi knjige ne mores brati. Ce ne vidis knjige tudi tega ne bos. Za tako se splaca kupiti ovitek, ki ima vgrajeno lucko.

Jaz ga ne menjam za noben lcd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

driver_x ::

Vsaj po mojem mnenju je branje na eInku manj utrujajoče za oči. Govorim za branje doma, ob svetilki na nočni omarici, ker zunaj, na močnem soncu sploh ni dileme. Je pa klasični Kindle primeren re za branje knjig, kakšne revije v pdf so neuporabne.

thramos ::

Kindle vs. LCD = knjiga vs. LCD, kar se tiče kvalitete branja.

Matwic ::

Že dolgo časa razmišljam da bi si nabavil Kindla, vendar me zanima kako se obnese 6" zaslon v praksi? Kolikor si lahko predstavljam 6" zaslon mi deluje zelo majhno. Se bolj priporoča vzet Kindle DX?

Wega ::

MatWic, če bi imel dovolj pod palcem bi nabavil oba... Resno. Ta mali je dober za branje knjig, kjer je bistven tekst. Boljši od DXa je zato, ker je lahek, majhen in priročen, skratka udoben za branje. Večji je... pač večji. V upoštev pride za branje stripov in pdf datotek v A4 formatu. Vprašaj se še, kaj potrebuješ bolj: samo WiFi ali tudi 3g.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

zeleni ::

Mali ima tudi wifi in 3g.

Manjsi ima poleg tega se boljsi browser in pa hitrejse delovanje. Ce pogledam ceno, ni dileme. Kako velik je zaslon? Vzemi v roke zepno knjigo. Priblizno tako velik. Meni je dovolj za branje.

driver_x ::

Tako, kot je rekel Wega: za branje knjig, kjer gre v glavnem za besedilo, je 6" boljša izbira. Jaz imam na malem tudi precej priročnikov, ki se tudi dobro berejo. Čeprav večjega še nisem videl, se mi dozdeva, da je za branje PDFjev kakšna tablica s touch screenom boljša izbira.

Yacksy ::

Jaz sem kupil malega Kindla pred kakima 2 tednoma in moram reči, da je e-ink res zakon - ga ne zamenjam za noben LCD. Tako, da kar se tiče e-readerja je ta tablica en korak nazaj za Amazon. Jaz bom definitivno počakal kakšen produkt, ki bo imel e-ink zaslon.

Sem bil pa tudi sam pred dilemo ali kupiti navadnega Kindla ali DX-a. Bralnik namreč potrebujem tudi za branje PDF-ov. Na koncu sem se odločil za malega in ni mi žal. DX je veliko dražji, nima Wi-Fija, nima dobrega browserja, ima slabšo tipkovnico, tipke za pomikanje med stranmi ima le na eni strani, ima manjšo avtonomijo baterije, pa še bi lahko našteval. Jasno je, da prodaja DX-a ni bila ravno po pričakovanjih in vsled le tega je na drugem mestu kar se tiče razvoja ... PDF-i se lepo berejo tudi na malem Kindlu, potrebno ga je dati le v ležečo lego in to je to. Računati moraš, da je e-ink zaslon veliko boljši od LCD-ja in da tam lahko z veliko manj truda bereš tudi manjše črke.
Shit happens

driver_x ::

Glede PDFjev: če gre za dokumente z besedilom, si jih sam pretvorim v Kindlov format.

MrStein ::

6GB spomina

To se misli "delovni pomnilnik" (RAM) ali storage (trajni pomnilnik ali kako se že reče po slovensko)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

Torej ta tablcia bo uporabljaja barvni e-ink ali pa "navadni" LCD zaslon?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

torson ::

jaz vse pretvorim v .mobi format , uporabljam program Calibre za management lastne zbirke knjig v katerem lahko pretvarjaš v različne formate in imaš vse na voljo prek user-friendly vmesnika . Pretvorba iz PDF-ja v Mobi je včasih problematična pri kakih alinejah pa levih odmikih pa slikah ki so kombinarane iz background slike in foreground text layerja - takrat malo buliš debelo v Kindla in pogruntaš da nekaj ne more štimat :) in morš it pol gledat original PDF . Amazon sicer nudi pretvorbo v njihov format kot service, sam ga še nisem probal.
Če gledaš original PDF je pa dost počasnejše listanje, premikanje po strani pa več baterije pokuri . Škoda da nima Kindle3 še PDF reflow texta na trenutni zoom-level. Tega ima Sony Reader, ki ma tut touchscreen , a je dražji .

Če ma tale Kindle Tablet barvni E-ink zaslon , ne LCD, je zmaga .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: torson ()

Phantomeye ::

Yacksy je izjavil:

Tako, da kar se tiče e-readerja je ta tablica en korak nazaj za Amazon. Jaz bom definitivno počakal kakšen produkt, ki bo imel e-ink zaslon.


Zakaj pa korak nazaj? Ok, ne bi rekel, če bi bila tablica nadomestek za Kindle. Pa ni. Gre za širjenje trga. Novi Kindli bodo zagotovo še sledili. Pa verjetno kar z barvnim e-inkom.

torson je izjavil:

jaz vse pretvorim v .mobi format , uporabljam program Calibre za management lastne zbirke knjig v katerem lahko pretvarjaš v različne formate in imaš vse na voljo prek user-friendly vmesnika . Pretvorba iz PDF-ja v Mobi je včasih problematična pri kakih alinejah pa levih odmikih pa slikah ki so kombinarane iz background slike in foreground text layerja - takrat malo buliš debelo v Kindla in pogruntaš da nekaj ne more štimat :) in morš it pol gledat original PDF . Amazon sicer nudi pretvorbo v njihov format kot service, sam ga še nisem probal.
Če gledaš original PDF je pa dost počasnejše listanje, premikanje po strani pa več baterije pokuri . Škoda da nima Kindle3 še PDF reflow texta na trenutni zoom-level. Tega ima Sony Reader, ki ma tut touchscreen , a je dražji .



Sej za kalibre veš, da je sposoben zadevo poslat na kindla preko amazonovega servisa (usr@kindle.com, ki je sicer plačljiv, če je kindle priklopljen na amazonov 3g)

Kar si tiče pa PDF-jev, pa obstaja nek kitajski 'OS' za kindla 3, ki ima zakon pdf viewer. Na žalost pa pade pri drugih formatih (ker je narejen za kitajeske pismenke). Tako da je treba preklapljat. Aja pa še image viewer ima dober. Recimo za branje stripov ali gledanje slik. Ta default, ki je na kindlu 3, se slabo osvežuje in se včasih slike prekrivajo.

Zgodovina sprememb…

WyattEarp ::

ne vem kaj se uporablja beseda bojda - kr neki... dejmo malo razširit svoje znanje slovesnkega jezika...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

driver_x ::

WyattEarp: bojda - kr neki ...

antonija ::

Starinsko za "baje". Nekateri imajo radi starinske (prakticno izumrle) besede.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Phantomeye ::

WyattEarp je izjavil:

ne vem kaj se uporablja beseda bojda - kr neki... dejmo malo razširit svoje znanje slovesnkega jezika...



Vedno mi gre na smeh, ko nekdo v polomljeni slovenščini gnjavi čez slovensko besedo, češ pišite slovensko :D. Samo zato, ker ima omejen besedni zaklad.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Me pa zanima, kaj ostali iz Android tabora porečejo na to, če bo imel Amazon res dovoljenje za večje prilagajanje Androida od njih? Naslednjič bo tudi vsak od njih hotel kako svojo uveljavit in kako se bo to končalo? Precej nespametno od Googla IMO.

WyattEarp: slovenskega, in ne slovesnkega ;)

arjan_t ::

floyd1 je izjavil:

Me pa zanima, kaj ostali iz Android tabora porečejo na to, če bo imel Amazon res dovoljenje za večje prilagajanje Androida od njih?


verjetno so omejitve samo če hočeš Google aplikacije, android market ipd.

drugače lahko spreminjajo android skladno z OSS licenco

lobo_feroz ::

Matwic je izjavil:

Že dolgo časa razmišljam da bi si nabavil Kindla, vendar me zanima kako se obnese 6" zaslon v praksi? Kolikor si lahko predstavljam 6" zaslon mi deluje zelo majhno. Se bolj priporoča vzet Kindle DX?


Meni se zdi da lahko malce hitreje berem kratke vrstice in je mali zaslon boljši. Kot so že ostali napisali, pa je glavni razlog, da ga je lažje držati v roki - lažje kot povprečno knjigo.

fosil ::

Nekako ne verjamem da je proizvodna cena več kot 250$
Za tak denar se dobi večji in zmogljivejši netbook in ob tem zasluži še cela vrsta posrednikov.
Tako je!

technolog ::

MrStein je izjavil:

6GB spomina

To se misli "delovni pomnilnik" (RAM) ali storage (trajni pomnilnik ali kako se že reče po slovensko)?


Trikrat lahko ugibaš. Lol.

knesz ::

Jaz pa ravno včeraj naročil in plačal G9...

l-note ::

knesz, od kod si ga pa naročil?
Na uradni strani piše, da je iz Slovenije mogoče kupovati le "plug-ins or games".

knesz ::

l-note je izjavil:

knesz, od kod si ga pa naročil?
Na uradni strani piše, da je iz Slovenije mogoče kupovati le "plug-ins or games".

Direktno v UK store-u?

l-note ::

A, vredu. Sem mislil, da je treba nujno spremeniti državo na Slovenijo.

knesz ::

Mislim da ne. Meni je brez problema pustilo naediti acc, tam sem izbral da sem ponosen slovenec, ter naročil 2 kosa in plačal preko paypala.

Fritz ::

Yacksy je izjavil:

DX je veliko dražji, nima Wi-Fija, nima dobrega browserja, ima slabšo tipkovnico, tipke za pomikanje med stranmi ima le na eni strani, ima manjšo avtonomijo baterije, pa še bi lahko našteval.

Hmm, kaj bi lahko še našteval. Kot uporabnik velikega Kindla lahko potrdim, da je dražji in nima brezžične povezave, kar se mu lahko šteje v minus. Z zaslonom je pa tako, da pač tudi običajno raje berem hard-cover izdaje namesto utrujanja oči z žepnimi izdajami in posledično tudi na kindlu raje berem malce večji in bolj berljiv tekst na večjem zaslonu, kot pa da bi vsakih nekaj sekund moral klikati naslednjo stran.

Oba Kindla imata svoje prednosti in pomanjkljivosti in pri tem je edina bistvena pomanjkljivost velikega, njegova visoka cena.

darkolord ::

Vedno mi gre na smeh, ko nekdo v polomljeni slovenščini gnjavi čez slovensko besedo, češ pišite slovensko :D. Samo zato, ker ima omejen besedni zaklad.
Kako buzakljunska trditev!

Rekše, dasiprav so antikvirani termini bukovsko celoma akuratni, trebam deti, da njih uporaba v tej branši ipak ni baš adekvadna, saj za to ni nuje in bi bilo smotrno izvesti emendacijo.

djordjevic ::

Kapo dol, mojster. :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

bojsi ::

On topic:

Tablica se bo baje imenovala Kindle Fire.

Gregor P ::

Lepo, amapak jaz tudi od njih pričakujem bralnik/tablico z barvnim e-ink zaslonom, s katerim lahko prav tako delajo "izgubo" (na račun pospešitve razvoja te tehnologije).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Phantomeye ::

darkolord je izjavil:

Vedno mi gre na smeh, ko nekdo v polomljeni slovenščini gnjavi čez slovensko besedo, češ pišite slovensko :D. Samo zato, ker ima omejen besedni zaklad.
Kako buzakljunska trditev!

Rekše, dasiprav so antikvirani termini bukovsko celoma akuratni, trebam deti, da njih uporaba v tej branši ipak ni baš adekvadna, saj za to ni nuje in bi bilo smotrno izvesti emendacijo.


Ne pravim, da je uporaba starinskih besed v modernih (novinarskih) besedilih primerna. To je popolnoma druga stvar, ki v tem primeru ni relevantna. Mene je zmotilo, da je WyattEarp skušal uporabo besede povezati z avtorjevim nepoznavanjem slovenskega jezika. Ironično je nepoznavanje slovenskega jezika vzrok za njegovo absurdno izjavo.

Na kratko: preden se razburjaš o bojda neobstoječi, prej prelistaj sskj. Mi je pa tvoj odgovor veliko bolj všeč. Dejansko je argumentiran, pa še potrudil si se uporabiti nekaj starinskih besed (niso pa vse :P)

(pa kolikor opažam, postaja bojda (spet) vedno bolj pogosto uporabljena beseda)

Gregor P je izjavil:

Lepo, amapak jaz tudi od njih pričakujem bralnik/tablico z barvnim e-ink zaslonom, s katerim lahko prav tako delajo "izgubo" (na račun pospešitve razvoja te tehnologije).


Mogoče pa tehnologija še ni pripravljena. No, Amazon vsaj ni šel tako daleč, kot so šli pri Barnes and Noble, ki so svojo LCD tablico imenovali barvni e-reader.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

epo, amapak jaz tudi od njih pričakujem bralnik/tablico z barvnim e-ink zaslonom


to je tko kto da bi si želel traktor za na avtocesto

enkrat v prihodnosti bo zagotovo e-ink barvni

ampak sedaj ni in ne more biti - vsaj ne v taki obliki ki bi bila uporabna

kljukusa ::

Ne bo čisto držalo, barvni e-ink ni tako daleč:
http://slo-tech.com/novice/t482991
in
http://www.geek.com/articles/gadgets/e-...

djordjevic ::

Evo, se je že začelo. Fire za 199 $. :)

http://www.engadget.com/2011/09/28/live...

vir: engadget
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matev ::

Ne bo čisto držalo, barvni e-ink ni tako daleč:


sevda da že obstaja

tako kot marsikaj drugega

a je še popolnoma neuporaben ... beri kvaliteta je mnogo slabša kot bi bila najnižja še sprejemljiva

knesz ::

knesz je izjavil:

Mislim da ne. Meni je brez problema pustilo naediti acc, tam sem izbral da sem ponosen slovenec, ter naročil 2 kosa in plačal preko paypala.

Sicer je offtopic, ampak da se ne bo zaradi mene še kdo nategnil, kot sem se jaz. Čeprav mi je pustilo izbrati slovenijo, so mi naročilo stornirali z obrazložitvijo, da ne pošiljajo v slovenijo in preko paypala vrnili denar (še čakam da se prikaže na poslovnem računu).
Sem pa dal priliko strani izanglije.com (ena tema na ST o tem že obstaja) ter naročil 2 kosa. Bom videl kako bo šlo.

lp

djordjevic ::

Kindle touch - 99 $, kindle z gumbi 79 $. In short - Amazonu se meša and we rejoice. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

antonija ::

kje tocno pa vidis te cene?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

djordjevic ::

Pojdi na engadget, je vse tam.
No grave is deep enough to keep us in chains.

lmorgh ::

noro...navadni kindli od 79$,
novi touch od 99$
tableta 199$

antonija ::

Meh... povejte ko se bo za ta dnar dal dejansko kupit zadeve 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

JayKay ::

15 in 21 november (US)

lmorgh ::

stari kindle za 79 naj bi bil že danes...

2x'=2 ::

Samo te cene veljajo samo za US (razen fire).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142976 (24276) AgiZ
»

Poplava Android tablic nekoliko manjša?

Oddelek: Novice / Android
4112420 (10630) Jst
»

PDF book reader

Oddelek: Kaj kupiti
163460 (2553) opeter
»

Dodatna osvetlitev pri gledanju v zaslon ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504908 (4278) Pyr0Beast

Več podobnih tem