» »

Dodatni USB priključki!

Dodatni USB priključki!

Kriko ::

Imam Elite K7S6a plato, katera ima po defaultu 2 priključka! Ima pa konektor na plati za dodatni kabel !
Jaz imam en USB kabel z dvema konektorjema še od Abit plate. Zdaj me zanima če se da ta priključek dat na Elite plato. V knjigi od Elite plate je opisan konektor na plati oziroma kaj vsaka nogica pomeni. mene pa zanima kaj kašna barva na kablu pomeni oziroma katera je za kam!
Na žicah konektorja so naslednje barve:
Bela, zelena, rdeča in črna
Na plati pa rabim:
VCC, USBP2-, USBP2+ Groound
Kaj mogoče kdo ve kam kaj spada ali če ima kdo štiri prilkjučke na tej plati, torej dva dodatna z tem kablom!
lp
  • spremenil: Kriko ()

RayFidelity ::

Am, poglej v manual od zdejšnej plate pin assignment in od tastare plate, pa boš nekaj zmozgal skupi, ne?

Lp
[It's The Little Things That Make You Crazy]

Matek ::

jah jez ti povem, da gre ground na črno,d alje pa ne vem :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

|GrEgOr| ::

pa zakaj si rajsi ne kupis dodatnih USB-jev z orginalnim konektorjem. Pride cca. 1000 SIT

nicca ::

:D Kupi si rajši USB kartico, ki se da na PCI, ne rabiš drajverov, podpirajo pa jo vsi MS Os-i od WIN95 ->

Cena: cca.3400 Sit z DDV

Kriko ::

Ja saj če ne bo druge bom kupu dodatni kabel. gre se ker v Kopru ga nimajo, če mi pošljejo iz Ljubljane me pride 1000SIT PTT!
Ker pa imam kabel doma in če mi bo kdo pomagal katera barva pride kam, samo obrnem žice in je stavr rešena!
3500SIT dajat za dodaten PCI pa se mi ne zdi logično. če na plati nebi bilo dodatnega konektorja za USB ok, tako pa ..

Kriko ::

prosil bi samo če mi kdo ki ima elite K7s6a plato in kabel z USB priključki lahko pogleda in pove katera barva žice je kaj!
VCC=?
USB-=
USB+=
Ground=
No saj tudi na drugih kablih in platah je enako ker to je standard.

Kriko ::

Če bo kdo kdaj rabu. Sem našel kar sem potreboval!
USB oziroma dodatni kabel ima štiri žice oziroma x2 čeje dvojni!
ZELENA= DATA-
BELA= DATA+
ČRNA= GROUND
RDEČA =VCC

|GrEgOr| ::

OK, sem poiskal moj kabel in upam, da ti bo kaj koristlo.

Torej na original priključku je pet žic. (oz. 5x2 žic - za vsak USB priključek)

za 1. USB je vrstni red: RDEČA, BELA, ZELENA, ČRNA, SIVA
za 2. USB :SIVA, ČRNA, ZELENA, BELA, RDEČA.

Kot vidiš sta vrstna reda ravno nasprotna.

Zdaj pa k plati. Jaz mam MS-6330 mamo plato.

za USB sje 2x5 nožic v dveh vrstah.

2 10
xxxxx
xxxxx
1 9

1=VCC
2=GND
3=USBD3-
4=GND
5=USBD3+
6=USBD2+
7=GND
8=USBD2-
9=GND
10=VCC

Upam, da ti bo kaj koristlo. Poročaj o uspelhih :D

Kriko ::

Hm, jaz imam kot pravim kabel od Abit, ki ga dobiš zraven pri nakupu. V knjigi od elite pa vidim naslednje. Rabim 2x5 žičk, Razporejeno pa mora bit tako.
1-2= VCC (2xRdeča)
3-4= USB- (DATA-)= (2xBela)
5-6= USB + (DATA+)= (2xZelena)
7-8= GROUND (2xČrna)
9= Empty
10=OC#
torej po temu mi kabel ustreza oziroma je točno tolko žic kot rabim za Elite. Ne vem pa kaj pomeni deseta nožica OC#

Kriko ::

Lepo prosim če kdo ve kaj pomeni oznakaOC# nožicah konektorja na plati!

rc-car ::

Pri meni na ABITki je tako, da na zadnji desni pin (zgornji in spodnji za 1. in 2. USB) ne gre nobena žica, oz. na spodnjem sploh ni pina gor, če se ne motim..

Bom odprl, ko se mi bo dalo.. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Brane2 ::

ne zanašaj se na barve žic- to dela samo pri filmskih bombah-zmeri sta rdeča ali plava. In zmeri je treba neki precvikat.

U glavnem. USB ma štiri žile- dve signalni in dve napajalni.

PONAVADI je rdeča +5V, črna je masa in bela ter zelena sta signalni.
Ko boš povezoval stvari nikar ne zajebi napajalnih linij. Če se zezneš pri signalnih, ni panike- pač USB ne bo delal, dokler ne popraviš stvari...


Kar se OC-ja tiče, je mogoče masa za oklep kabla...
Poglej z inštrumentom, če sta pina za OC in GND slučajno spojena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Kriko ::

O hvala zdaj sem vsaj siguren in bom probal priključit ta dodaten kabel.
Imam samo rdečo=VCC pa črno=Ground ter kot praviš dve signali belo ki bi morala če sem prav najdel biti USB- in zelena USB+ To pa je vse. In če lepo priključim na pine ki so za to bi valda moralo delat! No praviš da barvam ni za zaupat, ampak če nima pomena glede okvare če ne bo prav USB- in USB+, ampak samo ne bo delovalo, potem nimam kaj skrbet. črna in rdeča pa sta ja masa in napetost?
Hvala

Brane2 ::

S to domnevo sem že skuru en zelo soliden SCSI disk kar neki let nazaj in še zdaj mi je žal, ko se spomnim, kaj sem zajebal, ker si nisem hotel vzet 30 sec več časa...

Nek genijalni proizvajalec PSUjev je na svojih kablih uporabu rumeno za 5V in rdečo za 12V. Ker so bli kabli prilotani na PSU (valjda, tko kot v vsakem PC-u) to ni blo pomembno.

No, ta napajalnik sem dobil jaz kot rabljeno robo in sem ga šutiru v škatlo z rezervnimi deli. Po nekem času sem rabil kompleten kabel za napajanje dveh diskov in flopija in sem ga odščipnil kar z napajalnika.

U gužvi sem pač zalotu vse "po barvah" in skuril novi SCSI disk...

Naj ti ne bo žal časa. Če imaš v bližini kakršnokoli mašino z delujočim USBjem, poglej tam. Napajalni kontakti na USB konektorju so končni v vrsti. Daj en konc voltmetra na maso ohišja in poglej, kateri konec ima 5V in nato s piskačem prreveri, če je nasprotni konec masa.

Nato poglej na svojem kablu, kateri žici ustrezata tem kontaktom.

Od vseh USB naprav, ki jih imam niti ena ni tako poceni, da bi jo brez skrbi uporabljal kot poskusnega zajčka...

Kriko ::

Ej hvala za res prave nasvete.
Glej kaj usb uporablja če se ne motom 5v al ..?
Jaz imam rdečo, črno ter dve tanjši žici zelena in bela katere soo verjetno data- in +!
Na plati je VCC, dtata- in + ter ground in OC !
Imam tudi multimeter čeprav z njim ne znam dosti delat, Razen zmerit kake baterije in prevodnost.
Kaj mi poveš lahko kako naj probam in kaj naj naredim oziroma kako da bom usposobu ta kabel!

Brane2 ::

USB uporablja +5V.

Kako zmeriš stvari ? E, jebat ga, zakaj maš orodje, če ga ne znaš uporabljat ?

Zgleda, da bo treba en članek napisat tud o tem.


Vklopiš voltmeter (saj maš digitalen inštrument na displej in ne tastare izvedbe na cagar ?), daš črno žico na maso ohišja , rdečo pa na eno končno sponko v konektorju USBja. Pogledaš, katera končna sponka kaže +5V.

Nato izklopiš računalnik, preklopiš inštrument na merjenje prevodnosti in pogledaš, če je sponka na skrajni drugi strani konektorja staknjena na maso.
Za vsak slučaj preveriš še, če ostale sponke NISO spojene direkt na maso...

Enako na novem USB kablu, ki ga misliš zmontirat poglej, katera žica gre na kateri kontakt konektorja...




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava novega avtoradija v star avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413303 (1951) cerial
»

Kako priklopit USB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6797 (671) ali3n
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192100 (1819) Azrael
»

Extended USB modul - vezava na MB

Oddelek: Strojna oprema
10988 (952) kuglvinkl
»

USB port

Oddelek: Kaj kupiti
141272 (1122) Beernarrd

Več podobnih tem