» »

Android/iPhone aplikacija za sledenje poredne mularije

Android/iPhone aplikacija za sledenje poredne mularije

vir: CNet
CNet - Ameriško podjetje SecuraTrack je predstavilo svojo novo "varnostno" rešitev, Android/iPhone aplikacijo SecuraFone. Starši ga namestijo na otrokov telefon, na kar dobijo zvrhano mero nadzora nad natančno lokacijo podmladka. Aplikacija hrani natančno zgodovino gibanja (GPS) za 90 dni in pošilja SMS ali epoštna opozorila, če se pripeti kaj nenavadnega - npr. otrok se premakne zunaj katere od dovoljenih "GPS con" (šola, pot domov, prijatelji, izvenšolske dejavnosti) ali če ob ključnem trenutku ni na določenem kraju (šprica šolo). Za mlade voznike ponujajo dodatno funkcijo izklopa funkcionalnosti telefona - od blokade SMS-ov, klicev in aplikacij med vožnjo, ter avtomatskega obveščanja, če mulo slučajno prehitro vozi - seveda vse za varnost otrok.

Starši dobijo s tem unikaten, če ne že grotesken vpogled v gibanje svojega otroka, morda celo primerjliv s podatki, ki so dosegljivi policiji. Za zasebnost proizvajalca ne skrbi, ker mora po njihovih besedah otrok program "predhodno sam namestiti, nato pa še nastaviti obveščanje" in kot vemo, ni prave možnosti, da bi starši to naredili sami brez oz. mimo privoljenja otroka. Drugo vprašanje je, kako se zoperstaviti izredni pripravljenosti mladine, da te ukrepe preprosto izklopi, se jih izogne (vedno obstajajo kolegi, ki bodo telefon nesli na trening) ali pa jih začne prožit nalašč, v želji, da bi z obvestili jezili starše oz. jih naredili nedovzetne za kup sporočil.

Aplikacija bo na voljo od konca meseca in sicer za iPhone in Android, jeseni pa prideta še verzija za Blackberry in Windows Phone. Cena aplikacije še ni znana; morda bo celo zastonj, glede na to, da je treba za pripadajočo storitev mesečno odšteti še 8.95 dolarja.



Ker le avtoritarno vohunjenje za svojimi otroci poskrbi, da odrastejo v zrele, odgovorne osebnosti.

22 komentarjev

erunno ::

Lol, lepo torej neuporabna aplikacija za katero zahtevajo 8.95$ mesečno.

Wox ::

In če "mulo" preprosto izklopi GPS?
Commodore 64

OK.d ::

podobno že obstaja in gps-a ne moreš kar tako izklopiti
LPOK.d

Vice ::

sliši se zanimivo in ZELO uporabno pa ne samo za nadzor nad froci. Čeprav bi si marsikateri starš tega zaželel, predvsem takrat ko se frocu kaj zgodi, ampak vseeno hvala kurcu da smo zrasli takrat ko je bil mobitel iluzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

matejdro ::

Uninstall pa je to to. Ali pa inštaliraš katerega od firewallov na marketu, ki lahko blokirajo aplikacijo, da ne more pošiljati SMS-jev ipd.

Wox ::

OK.d je izjavil:

podobno že obstaja in gps-a ne moreš kar tako izklopiti

Aplikacija tega ne dovoljuje ali zakaj ga ne bi mogu?
Commodore 64

SkipEU ::

Ta obsedenost s konstantnim nadzorom vsega in vseh že presega vse normalne meje. Mi smo kot otroci zjutraj odišli, prišli domov na kosilo, in spet odišli. Brez da bi nas nekdo preko satelita spremljal.

lmfao ::

Preko (največ) dvanajstih satelitov...

marvin42 ::

tole bi bilo nekaj za eno slo-tech uporabnico, ki je hotela nadzor nad svojim otrokom, saj se verjetno spomnite debate izpred nekaj let...
Mostly Harmless

francek1 ::

Zaupanje je dobro, občasen nadzor pa kljub temu potreben...Pa ne govorim na pamet, imam 5 otrok in 3 vnuke!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

c00L3r ::

Vesel sem, da tega ni bilo, ko sem jaz bil otrok 8-)

digitalcek ::

SkipEU je izjavil:

Mi smo kot otroci zjutraj odišli, prišli domov na kosilo, in spet odišli. Brez da bi nas nekdo preko satelita spremljal.

Že, že. Ampak ste bili kolikor toliko normalni. Mi tudi.
Tile danes pa vsekakor niso več normalni. V glavnem ne...

CaqKa ::

digitalcek je izjavil:

SkipEU je izjavil:

Mi smo kot otroci zjutraj odišli, prišli domov na kosilo, in spet odišli. Brez da bi nas nekdo preko satelita spremljal.

Že, že. Ampak ste bili kolikor toliko normalni. Mi tudi.
Tile danes pa vsekakor niso več normalni. V glavnem ne...

kaj pa je drugače, kaj so tista dejanja zaradi katerih niso normalni?

Pyr0Beast ::

Imajo mobitele ta nenormalna otročad !

(Kar sicer ni več ovira, se bodo otroci pa naučili bolje skrivati. Samo ++ h njihovem razvoju. Če telefona ne bodo zmogli ugasniti ga bodo pa dali prijatelju, da 'pazi' nanj :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

digitalcek ::

CaqKa je izjavil:


kaj pa je drugače, kaj so tista dejanja zaradi katerih niso normalni?


14-letna hčerka od znanke je bila dvakrat zalotena, da si je ponoči navila uro, vstala ob 2. uri zjutraj in šla na internet. Sedaj se dnevna soba, kjer je komp, zaklepa.
Žalostno, kajne, da moraš v lastnem stanovanju vgraditi senzorje gibanja?
In žalostno, da je Facebook za mularijo tako močan magnet, da ne morejo logično skontat, da je spanje nujnejše od virtualnega druženja z ostalimi luzerji na spletu...

Pha, boste rekli - in kaj potem? Kolateralna škoda teh čudovitih novih časov pač, kajne?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

digitalcek je izjavil:

SkipEU je izjavil:

Mi smo kot otroci zjutraj odišli, prišli domov na kosilo, in spet odišli. Brez da bi nas nekdo preko satelita spremljal.

Že, že. Ampak ste bili kolikor toliko normalni. Mi tudi.
Tile danes pa vsekakor niso več normalni. V glavnem ne...

In to sodi... aja, naša "maskota".

Ti kot otrok si za digitalcke tvojega časa bil enako nenormalen, kot se tebi zdijo današnji otroci.

digitalcek je izjavil:


14-letna hčerka od znanke je bila dvakrat zalotena, da si je ponoči navila uro, vstala ob 2. uri zjutraj in šla na internet. Sedaj se dnevna soba, kjer je komp, zaklepa.

Enako je pred 50 leti 14 letnica bila zalotena, da se je izmuznila na koncert stonsov (ali bitlov).
Pa so ji potem ponoči spalnico zaklenili.


Enega 16 letnika pa so ujeli, da se je ponoči izkradel iz stanovanja in šel pit s kolegi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

CaqKa ::

digitalcek je izjavil:

CaqKa je izjavil:


kaj pa je drugače, kaj so tista dejanja zaradi katerih niso normalni?


14-letna hčerka od znanke je bila dvakrat zalotena, da si je ponoči navila uro, vstala ob 2. uri zjutraj in šla na internet. Sedaj se dnevna soba, kjer je komp, zaklepa.
Žalostno, kajne, da moraš v lastnem stanovanju vgraditi senzorje gibanja?
In žalostno, da je Facebook za mularijo tako močan magnet, da ne morejo logično skontat, da je spanje nujnejše od virtualnega druženja z ostalimi luzerji na spletu...

Pha, boste rekli - in kaj potem? Kolateralna škoda teh čudovitih novih časov pač, kajne?

ja starši pa pri tem z vzgojo otroka niso popolnoma nič krivi? okoliščine te 14 letnice tudi niso znane. je fotr čez dan popival in pretepal mater, je pretepal hčerko? je bil ob 2h zjutraj edini normalni čas v katerem je bil kolko tolko mir v hiši? kaj pa je hčerka delala na internetu? je brala wikipedio za domačo nalogo za naslednji dan, ali pa je bila nemara gola pred webcamom in služila denar?
Kako so starši vzgajali otroka ob rosnejših letih? koliko časa so in koliko ga zdaj posvečajo otroku? So se starši pogovorili zakaj jo tako vleče na internet? Je v družini vzpostavljeno takšno stanje, da se lahko hčerka odkrito z obema staršema pogovarja o spolnosti, ali pa nemara mati ali ati zardita ob tem?

nadalje kako smotrno je ob taki zadevi otroka/računalnik zaklepat?
kaj pravi znanost na to kako takega otroka vzgojiti?

skratka preveč dejavnikov, da se lahko kr nekaj sklepa.

KaRkY ::

@digitalcek osebno sem bil tudi do 2 zjutraj na računalniku pa sem moral potm ob 4:30 vstat pa v šolo pa mi zaj kaj manjka? Naredil sem fax imam službo skrbim sam zase. Preko teh ponočevanj na računalniku sem se naučil 90% stvari ki jih uporabljam sedaj v službi.

Take vrste aplikacij so zame bedarija ker za 90% problemov z otroci so krivi starši. Nimajo se časa z njimi ukvarjat ali pa se nočejo, če imaš otroka moraš imet čas za njega. Sem namreč mnenja da če maš otroka je na 1 mestu otrok 2 partner 3 osebno zadovoljstvo potem pa služba in vse ostalo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

sasli ::

OK.d je izjavil:

podobno že obstaja in gps-a ne moreš kar tako izklopiti


A res da ne? Pa ob stalni uporabi gps-a baterija tudi izjemno dolgo zdrži ane?

:)

mtosev ::

Telefon s tem bi jaz vrgel v koš.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TESKAn ::

CaqKa je izjavil:

digitalcek je izjavil:

SkipEU je izjavil:

Mi smo kot otroci zjutraj odišli, prišli domov na kosilo, in spet odišli. Brez da bi nas nekdo preko satelita spremljal.

Že, že. Ampak ste bili kolikor toliko normalni. Mi tudi.
Tile danes pa vsekakor niso več normalni. V glavnem ne...

kaj pa je drugače, kaj so tista dejanja zaradi katerih niso normalni?

Vzgaja jih "zadnja normalna generacija".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Pure win :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje lastnega otroka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19024445 (19653) stalker
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546632 (25337) RC37
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918370 (16226) PrimozR
»

Adobe popustil Applu, podprl HTTP live streaming

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
277461 (5643) nekikr
»

Google Latitude dvignil veliko prahu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
336499 (4292) Jst

Več podobnih tem