» »

Win XP in Meandrake 9.0

Win XP in Meandrake 9.0

SkIDiver ::

Ok. naložu vse lepo in fino. prvo so winsi na disku pol pa linux na koncu. Ej zadeva me piss off, ker pride v boot meni in da na prvo mesto linux katere zažene po 10 sekundah, če ne premakneš. Jz bi rad tole uštiman tako, da mi xp-je bota po 3 sekundah, če se ne odločim za linux in zadevo z smerno tipko premaknem na linux in stisnem enter al pa zadevo uredim z glodalcem™. Kako naj tega vraga rešm?

blazp88 ::

Evo, zadeva je dokaj enostavna.

Prijaviš se kot root in greš v /etc/lilo.conf, kjer xp je premakneš na vrh, odštevalni čas pa znižaš. Pišem na pamet, ker se mi fajla ne da ti gledat, nisem pa ga modificiral, odkar sistem deluje.

Gandalfar ::

al pa ce mas eno vrstico:

default=Linux

pa tam napises

default=WinXP

ali kakrkoli imas tm pod label napisan.

Pa seveda odstevalni cas lahko spremenis z:

delay=20

--

ne pozabi na koncu se enkrat namestit lilo z ukazom:

lilo

SkIDiver ::

Zadeva je čist v dreki. Linux sm lepo kr sformatiru oz njegove partricije sam boot meni mi je pa še vedno ostal. Kako ga odstranim? Zadevo bi rad mel uštimano tako, da bi mi bootal v linux samo če vstavim neko boot disketo za linux. Zadevo sem prebral v eni knjigi. Linux namestiš na partricijo z FAT sistemom in pol nuca za bootanje neko disketo. Zadeva je menda tudi malo nestabilna. Tko da bi jz zadevo mel uštimano na linux partriciji, da bi delovalo stabilno. Seveda da se zboota samo, če vstavm disketo v disketnik ob zagonu CPU-ja. Se da zadevo kako uštimat?

Aspirinix ::

> Zadeva je čist v dreki.< Lepo povedano.
Ker imaš očitno Xpje gor,ti priporočam, da z originalnim cdjem od XPjev urediš zagonski sektor diska - fixmbr v konzoli varnega zagona XPjev(F8).

Ker bi očitno rad imel linuxa gor, ti priporočam:
Pripravi ločemo particijo za njega (ohrani stabilnost in lažje za odstraniti. Nekje na koncu diska, da ti ni treba podatkov seliti.).
Nato namesti Linux na to particijo, vendar med postopkom nameščanja bodi pozoren ko te vpraša za zagon:
LILO naj namesti na disketo. Disketo imej pripravljeno in formatirano.
Na koncu po namestitvi pa lepo v BIOS in nastavi zagon iz A: (floppy) pogona, da bo šel gledat na disketo za zagonski sektor.
Če tega ne narediš, gre mimo disketnika in ni nič z zagonom linuxa.
Poleg tega, ti bo Linux tako v LILOta dal možnost bootanja Polken.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455661 (4082) gregor3000
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624412 (3747) WarMaker
»

LILO Bootloader?

Oddelek: Operacijski sistemi
81421 (1291) ank
»

Meandrake in Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
6874 (799) Ag.Smith
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391691 (1392) lordgreg

Več podobnih tem