» »

Testni teden grafičnih gonilnikov v Fedori

Testni teden grafičnih gonilnikov v Fedori

Fedora 16 Alpha test

vir: Red Hat
Red Hat - Skupnost The Fedora Project ponovno vabi vse zainteresirane k preizkusu odprtokodnih gonilnikov Intel/AMD/nVidia grafičnih kartic za prihajajočo distribucijo Linuxa Fedora 16.

Testiranje je mogoče z najnovejšo verzijo Fedore 16 Alpha preko standardne namestitve, virtualizacije ali LiveUSB namestitvenega medija. Najenostavnejša možnost je zagon živega medija, ki ne spremeni nobenih nastavitev že obstoječe nameščenega sistema.

Testiranje poteka v dveh fazah, testiranje osnovnih funkcij Gnome lupine (login, video, nastavitve monitorja) in testiranje naprednih OpenGL funkcij (igre, 3D aplikacije). Sledi poročanje strojne konfiguracije, dnevniških izpisov in komentarjev uporabnika. Teden se je začel s testiranjem odprokodnih gonilnikov nVidie (Nouveau), nadaljuje se z z gonilniki za ATI/AMD (Radeon) in končuje z gonilniki za Intel. Sklop testov ter navodila za poganjane in poročanje rezultatov najdete na tej strani. Za pomoč pri testiranju, vprašanja in feedback, smo vam na voljo na IRC/webchat kanalu #fedora-test-day.

Testiranje ni omejeno samo na tekoči teden, dobrodošli bodo tudi poznejši rezultati.

5 komentarjev

71GA ::

KAtero verzijo gnome 3 bo uporabljala fedora 16? To je vse kar me zanima, ker ima gnome 3 nekaj pomankljivosti. Še vseeno je mnogo boljši kot Unity.

LorD_DDooM ::

Fedora 16 Alpha trenutno uporablja 3.1.4 (isto kot trenutno Ubuntu beta se mi zdi).
Bo pa final verzija oplemenitena z Gnome 3.2, vendar le-ta še ni dokončan.

srus ::

71GA je izjavil:

KAtero verzijo gnome 3 bo uporabljala fedora 16? To je vse kar me zanima, ker ima gnome 3 nekaj pomankljivosti. Še vseeno je mnogo boljši kot Unity.


"Nekaj pomanjkljivosti gnome 3" pri meni konkretno pomeni, da ne dela na nobenem od mojih treh Dellovih računalnikov

Ales ::

Fedora 16 bo uporabljala Gnome 3.2 in Gnome-shell. Fedora 16 Beta TC (test compose) in nočne izdaje imajo trenutno Gnome 3.1.90.

JesusChrist ::

Pa naložiš KDE spin :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kubuntu zmrzne

Oddelek: Operacijski sistemi
151366 (1104) Maryk
»

Nvidia dohiteva ATI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6111099 (9127) matter
»

Je kdo bil tak heroj in si namestil Catalyste 3.5?

Oddelek: Programska oprema
361884 (1005) Arkadij
»

Križi z benchmarki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
322534 (2534) reXor

Več podobnih tem