» »

Kubuntu zmrzne

Kubuntu zmrzne

Maryk ::

Že nekaj časa imam naložen OS Kubuntu 9.04 in že od začetka se mi pojavlja težava, da mi OS kar naenkrat, ne glede na to, kaj delam preprosto zmrzne. Včasih zmrzne tako, da ne prime nobena tipka, včasih pa tako, da še tista kocka, ki prikazuje namizja nekaj časa dela nato pa tudi ta zmrzne in preneha delovati. To se mi zgodi kar tako iz nenada in ni nič odvisno katere programe imam pognane itd. Zmrzne pa včasih prej včasih pa kasneje...

Jaz nimam pojma kaj bi blo lahko narobe, saj sem v linuxih bolj nov, tako da prosim za nasvete, kako bi to težavo rešil, ker me zlo moti, saj vsi govorijo o stabilnosti Linuxov, meni pa so zmrznili v zelo kratkem času večkrat kot pa XP-ji v 5 letih

Moj sistem pa je:
Osnovna plošča: Foxconn Winfast 6100m2ma
procesor: AMD 64 3500+
1GB rama
Miško mam pa eno preprosto Logitech, priklopljeno z USB.
  • spremenil: Maryk ()

Blinder ::

Linuxaši lažejo. Mene je npr. nekoč en prepričal, da mi bo dial-up delal z priblizno dvojno hitrostjo na linuxu.

No jaz sem tudi imel 9.04, in meni je tudi na random zmrzaval. Imel sem še druge probleme na njemu, eden izmed bolj motečih je bil ta, da je en proces s časom vedno bolj obremenjeval procesor, dokler sistem ni postal preveč počasen za uporabo. Se je ročno ubilo proces pa je bil mir neki časa.

Predlagam ti, da tisti cd od kubuntu vrzes v smeti, ga pred očmi kakšnega linuxaša zlomiš:D
Lahko poskusiš srečo z Ubuntu, ki nima KDE-ja, ali s kakšnim manj nališpanim linuxom. Ali Windowsi, ki so pa itak zakon!
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

opeter ::

Si testiral RAM s kakim memtestom?

Lahko pa poskusiš namestiti navadni Ubuntu (torej z Gnome okoljem), ali pa kakšen Linux Mint, morda OpenSuse... samo, da vidiš, če ti bodo tudi ti zmrovali.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Blinder ::

Ni ram kriv. Kriv je kubuntu. Isti komp mi dela zaneljivo na win7 BETA. Skensli do sranje od kubuntuja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Poldi112 ::

Daj, umiri se. Že s prvim postom si dokazal, da nimaš pojma.

Veliko je lahko razlogov za freeze. Najbolj verjeten je HW in prva stvar ki jo greš narediti je da preveriš ram. Nato narediš kakšen stress test.

Če to preživi malo greš na google in mu opišeše svojo kombinacijo HW in SW + freeze. Ne greš pa kar na pamet kot 1. stvar menjati OS. Če že sumiš KDE, potem si za začetek samo zamenjaš namizje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

kriko1 ::

Če zmrzuje zaradi KDEja je potem grafični gonilnik.
Oz. pritisni alt+shift+f12. Če ti preživi več časa brez grafičnih efektov, je potem
tukaj problem.

jype ::

Blinder> Linuxaši lažejo.

Nope. Linux nima marketing oddelka.

Maryk> Jaz nimam pojma kaj bi blo lahko narobe

Najverjetneje gre za slab gonilnik za grafično kartico.

A lahko prilepiš sem izpis ukaza "sudo lspci" ?

Maryk ::

Driver za mojo grafično kartico nVidia 7300GS sem naložil kar preko grafičnega vmesnika, torej sem preprosto kliknil na možnost ki jo ima Kubuntu -> Hardware Drivers in tam aktiviral tistega oz. tisto možnost, pri kateri je pisalo recommendet -> mislim da je to najnovejši, saj je bila ob njem najvišja številka... A bi obstajala možnost da bi obstajal še kakšen boljši driver, kot pa ta, ki sem ga dobil na ta način...

Sam sem tudi skoraj prepričan da je HW vredu, saj imam poleg Kubuntu-ja nameščene zraven kot doal boot še windows xp-je in ti delujejo popolnoma brez problemov, torej nič ne zmrzujejo, v njih se računalnik nič ne ugaša itd.

Ukaz sudo lspci pa izpiše tole:
00:00.0 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 0 (rev a2)
00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 1 (rev a2)
00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 5 (rev a2)
00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 4 (rev a2)
00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
00:00.6 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 3 (rev a2)
00:00.7 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 2 (rev a2)
00:03.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
00:04.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
00:09.0 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Host Bridge (rev a2)
00:0a.0 ISA bridge: nVidia Corporation MCP51 LPC Bridge (rev a2)
00:0a.1 SMBus: nVidia Corporation MCP51 SMBus (rev a2)
00:0a.2 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Memory Controller 0 (rev a2)
00:0b.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a2)
00:0b.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a2)
00:0d.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 IDE (rev a1)
00:0e.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 Serial ATA Controller (rev a1)
00:10.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP51 PCI Bridge (rev a2)
00:10.2 Multimedia audio controller: nVidia Corporation MCP51 AC97 Audio Controller (rev a2)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G71 [GeForce 7300 GS] (rev a1)
03:07.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maryk ()

jype ::

Maryk> A bi obstajala možnost da bi obstajal še kakšen boljši driver, kot pa ta, ki sem ga dobil na ta način...

Na žalost NVidia ne želi zagotoviti dokumentacije, ki bi jo odprtokodna skupnost potrebovala, da bi napisala gonilnike. Tako ti preostanejo samo gonilniki NVidie, ki žal precej pogosto povzročajo reči, ki jih opisuješ.

Odprtokodni gonilniki za Radeon grafične kartice so zaradi pripravljenosti AMDja na sodelovanje precej boljši in stabilnejši, žal pa še vedno ne ponujajo primerljive zmogljivosti kot gonilniki za te iste grafične kartice v Windows.

Edino, kar ti lahko trenutno priporočam (žal pa to pomeni, da bo kubuntu videti precej počasnejši od Windows, nekatere reči pa sploh ne bodo delovale) je, da poskusiš uporabiti odprtokodni "nv" gonilnik.

Blinder ::

Hja, zdaj obtozujete nvidio. Men na intelovi gma3100 grafi je isto zmrzoval kubuntu. Linuxaši neki prelagate krivdo na nvidio. Kriv je linux, driverji kde al kernel. Marik, če si si inštaliral kubuntu zato, da bi imel dober OS, bi si lahko inštaliral Win98 al 95, pa bi imel še boljšega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

techfreak :) ::

Hja, zdaj obtozujete nvidio.

O, oprosti. Linux je kriv, prav imaš.

Nvidia ni napisala gonilnikov, razvijalci Linuxa bi jih mogli.
Nvidia ni dala na voljo dokumentacije, ja očitno si jo morajo Linuxaši sami zmisliti.

Maryk ::

Hya :) -> malo sem brskal po tujih linux forumih in ugotovil, da je to problem 9.04 verzije kubuntu-ja ...

Blinder: Linux-e sem si namestil, ker sem jih do zdaj bolj občasno kot pa redno uporabljal, ampak zdaj pa bi jih rad bolj spoznal in začel bolj resno uporabljat -> pač mi je postala všeč odprta koda, tudi zato, ker je zastonj... -> in ker se podarjenemu konju ne gleda v zobe sem pripravljen sprejeti tudi nekaj napak oz. težav. Upam da bom to nekako rešil, drugače bom pa distribucijo zamenjal -> verjetno -> Čeprav mi je Kubuntu postal prav všeč...

Aja -> vi Linuxaši -> na Nvidia strani sem našel neke driverje.
Link: http://www.nvidia.com/object/linux_disp... -> 5.Junuj 2009 -> mogoče je pa kaj boljši ??? :)
ampak me do sedaj neki inštalacija zajebava... -> se bom verjetno zvečer bolj poglobil...

cewapcic ::

Hja, zdaj obtozujete nvidio. Men na intelovi gma3100 grafi je isto zmrzoval kubuntu. Linuxaši neki prelagate krivdo na nvidio. Kriv je linux, driverji kde al kernel. Marik, če si si inštaliral kubuntu zato, da bi imel dober OS, bi si lahko inštaliral Win98 al 95, pa bi imel še boljšega.

kriv je uporabnik tuki pomoje...
k jst sm mel pred kakim letom kubuntu pa mi tud ni delal neki v redu k pac nism bil lihk najbolj vešč linux- a pa tega compiz-a
priporočam da odstraniš vse kar ma veze s compiz oz. disable-aj vse visual efekte ... kocko pa ta sranje
pa pol poročaj kak bo delal
in zakaj se gre vsem sam za te efekte ? wtf ... to je edin dobr če hočš kakšnga navdušit nad linux-om :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

Maryk ::

No, do sedaj še nisem našel rešitve tako, da bom verjetno še enkrat poskusil namestit Kubuntu.
Spomnil sem pa se, da mi je pri prejšni namestitvi full nagajalo, saj mi je sistem že med samo namestitvijo zmrzoval. To mislimm tam ko nastavljaš particije itd.
Samo potem sem takrat izklopil zunanji disk, ki je bil takrat tudi priključen in je zadeva šla nekako skoz, tako da jaz za tisto zmrzovanje menim, da je bil bolj kriv disk kot pa kaj drugega...
Aja Compiz sem pa mel naložen ampak sem ga potem izbrisal in tudi po tem ko sem ga izbrisal mi je računalnik še vedno zmrzoval.
No saj, če mi pa ne bo uspelo naložiti Kubuntu na moj računalnik, pa že malo gledam za drugimi različicami Linuxa. Malo gledam Fedoro in Ubuntu. Res sta z Gnome namizju, ampak nekak se bom že navadil.

cewapcic ::

Maryk ::

No mogoče sem pa našel težavo zakaj mi zadeva kr naprej zmrzuje, ali pa je to še ena težave več...
Tega do sedaj ni bilo, danes pa sem spet zamenjal driver za grafo in sicer spet kr preko grafičnega vmesnika.
In sedaj ko grem s tipkami npr. Ctrl+Alt+F2 v konzolo se v njej non-stop izpisuje tole (eno pod drugim):
[ ]hub 2-0:1.0: unable to enumerate USB device on port 2
---> v oglatih oklepajih pa so še neke številke, ki so v vsaki vrstici različne.
Mam pa eno čist preprosto Logitech miško z USB priklopom, ker menim da je težava z miško.
Drugače mam pa na USB prikljopljen še WD zunanji disk in tipkovnico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[linux] problem z zvokom

Oddelek: Operacijski sistemi
282240 (1487) overlord_tm
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142083 (1978) Looney
»

Internet dela ali ne dela (lnux)

Oddelek: Operacijski sistemi
271863 (1532) root
»

avdio/video v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
201790 (1507) kriko1
»

mrežna kartica

Oddelek: Omrežja in internet
171316 (1141) ta_pridna

Več podobnih tem