» »

Vpis na FMF v Ljubljani ali na Famnit v Koper

Vpis na FMF v Ljubljani ali na Famnit v Koper

Vasily ::

Pozdravljeni,

sam se soočam z dilemo, ali naj se vpišem na fakulteto za matematiko in fiziko, smer Finančna matematika v Ljubljani,
ali pa naj se raje vpišem na Fakulteto za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije v Kopru - smer ekonomija v financah in v matematiki.

Kakšen je vaš nasvet?

McHusch ::

Finančna matematika je nekako najlažja smer na FMF-ju. Pa še vedno je FMF svetlobna leta pred FAMNIT-om. Zato -> FMF.

tony1 ::

FMF.

Fizikalko ::

VSekakor FMF.

_Dormage_ ::

Famnit.

Adrijan0 ::

Vasily, ja iz kje pa si? Če ti je LJ bližje od obale, potem FMF obvezno.

Vasily ::

Živim na meji med primorsko in notranjsko. Do kopra imam 20 minut, do Ljubljane 40minu. Fora je, da sem že en študij dokončal v LJ, tako da mi bivanje v Ljubljani ne predstavlja problema. Večina vas je priporočala FMF, eden pa Famnit. Rad bi izvedel, zakaj je FMF (ali obratno) boljši od Famnita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vasily ()

Donk3y ::

Če ti je do boljše izobrazbe pojdi na FMF.

_Dormage_ ::

Težko boš dobil več, kot samo strele v prazno. Vsak vleče v svoje nobeden pa ni bil na obeh fakultetah?
Če ti je do izobrazbe se izobražuj. Profesorji so tako na eni kot na drugi dobri.
Čisto logično, da je več predlogov za FMF saj je več ljudi na FMF-ju.
Svetujem ti, da si na obeh fakultetah pogledaš program, predmetnik in profesorje. :)

Vasily ::

@dormage: si obiskoval Famnit?

Mipe ::

FMF ima več bejb. ;)

_Dormage_ ::

Vasily je izjavil:

@dormage: si obiskoval Famnit?

A ni očitno?

Mipe je izjavil:

FMF ima več bejb. ;)

True :))

Zgodovina sprememb…

Vasily ::

@__Dormage__: katero smer na famnitu si izbral? Dej mi malo več povej o famnitu?

Ostale pa bi prijazno prosil, če mi lahko povedo, kako poteka študij finančne matematike na FMF?
Kot sem slišal profesorji niso "zateženi" - zanimalo pa bi me tudi, če obstaja kakšna možnost praks v podjetjih oz. inštitutih?

@__Dormage__: pogledal sem si predmetnik na obeh fakultetah in ne vidim nekih očitnih razlik - profesorji pa se na obeh fakultetah zdijo gut.

sicer se morda komu zdi ta dilema na ker fax it čist smešna sam meni niti ni. Kar me npr. skrbi na koprski fakuleti je majhen vpis na finančno matematiko ter tudi na vse ostale smeri famnita z izjemo biopsihologije. Čudno glede na predavatelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vasily ()

pulstar ::

Punca ravno zaključuje študij finančne matematike na FMF-ju. Glede zahtevnosti je zadeva primerljiva z ostalimi programi na FMF, z razliko da v prvem letniku nimaš fizike, itd... Ekonomskih predmetov ni ravno veliko oz. je njihova praktična uporaba malenkost vprašljiva. Imel sem občutek, da se je za opravljene izpite bilo dekletu treba malo bolj potruditi kot meni na FE.
Mislim pa, da večjih težav z bodočo zaposlitvijo ne boš imel, saj za delodajalce diplomanti te smeri predstavljajo precej zaželen kader in praviloma na razpisih za analitike/skrbnike in razne ekonomske profile, večinoma "premagajo" diplomante ekonomskih fakultet (vsaj pri mojem dekletu je bilo tako).

sherman ::

Glede zahtevnosti je zadeva primerljiva z ostalimi programi na FMF

Lies, vicious lies! Resno, finančna matematika mislim da je kar občutno lažja od smeri matematika. Vsaj z matematične strani. Ekonomskih predmetov ne bom sodil, ker o tem ničesar ne vem :).

_Dormage_ ::

Vasily je izjavil:

@__Dormage__: katero smer na famnitu si izbral? Dej mi malo več povej o famnitu?


Izbral sem Računalništvo, ampak imam kar precej informacij o vseh ostalih programov.
Če te karkoli zanima specifično glede programa kr prašaj.

Študenti Finančlne matematike, matematične predmete poslušajo skupaj z študenti programa matematika.

Vasily ::

Zanima me kaj se na FMF razume kot uvod v programiranje ter kaj se na Famnitu razume kot "računalniški praktikum"?

JCD ::

_Dormage_ je izjavil:


Študenti Finančlne matematike, matematične predmete poslušajo skupaj z študenti programa matematika.


To na FMF-ju ni res.

Vasily je izjavil:

Zanima me kaj se na FMF razume kot uvod v programiranje ter kaj se na Famnitu razume kot "računalniški praktikum"?


Uvod v programiranje na FMF je, kot ime namiguje, uvod v programiranje. Že nekaj let se programira v Pythonu. Kaj se jemlje varira od predavatelja. V grobem if, while, for, datoteke, ... Za več informacij pobrskaj po spletni učilnici.

alexa-lol ::

_Dormage_ je izjavil:

Vasily je izjavil:

@__Dormage__: katero smer na famnitu si izbral? Dej mi malo več povej o famnitu?



Študenti Finančlne matematike, matematične predmete poslušajo skupaj z študenti programa matematika.


To ni res...
V prvem letniku naprimer majo samo analizo II skupaj s računalničarji (IŠRM)

Pegaz ::

Ni točno res nič od povedanega.

Nekatere predmete poslušajo finančni matematiki na istih predavanjih kot pure matematiki, večino imajo pa svojih. Prav tako je z IŠRM.

In analize II nimajo finančni matematiki več skupaj z IŠRM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pegaz ()

Marjana87 ::

Jaz bi ti svetovala Koper, sicer je nov program, zato ni veliko podatkov o kvaliteti, pa vendar ne bi trdila, da je tako slab ali ogromno lažji kot drugi. FMF je zelo težek faks in zdi se mi bolje, da rajši recimo v kopru bolj gotovo veš, da boš faks tudi končal, kot pa da poskusiš v ljubljani in samo vržeš leto proč

Vasily ::

Kot kaže bodo letos na matematiki v ekonomiji in financah v Kopru bili vpisani 4 študentje - zakaj tako malo vpisanih?

Mezga0153 ::

Snov za računalniški praktikum na famnit izgleda približno tako:

Snov po tednih

1. uvod v ukazno lupino
2. ukazna lupina, urejevalniki besedil
3. XML
4. C
5. C
6. C

Prvo izpitno obdobje: 1. kolokvij

1. napredni ukazi ukazne lupine
2. administracija
3. awk, sed
4. bash
5. php
6. html, rss (xml), strežnik
7. latex

Drugo izpitno obdobje: 2. kolokvij

Vasily ::

@Mezga0153: vsega po malem torej.

Resno pa me skrbi, da je tako malo vpisanih na MEF v Kopru (4).
Sam mislim, da je zelo fajn, če lahko s sošolci o določenih temah diskutiraš in na ta način dosegaš še višji nivo znanja. Se motim? :)

Donk3y ::

Marjana87 je izjavil:

Jaz bi ti svetovala Koper, sicer je nov program, zato ni veliko podatkov o kvaliteti, pa vendar ne bi trdila, da je tako slab ali ogromno lažji kot drugi. FMF je zelo težek faks in zdi se mi bolje, da rajši recimo v kopru bolj gotovo veš, da boš faks tudi končal, kot pa da poskusiš v ljubljani in samo vržeš leto proč


Kaj pa če mu je do boljše izobrazbe? In ja FMF jo nudi.

Vasily ::

Opravil sem vpis na fakuleto, sedaj me pa zanima, ali za studente finančne matematike obstaja možnost, da se kje zaposli po končanemu študiju? :)

tony1 ::

Absolutno. Ampak, najprej le doštudiraj. ;)

Alexius Heristalski ::

JCD je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:


Študenti Finančlne matematike, matematične predmete poslušajo skupaj z študenti programa matematika.


To na FMF-ju ni res.

alexa-lol je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Vasily je izjavil:

@__Dormage__: katero smer na famnitu si izbral? Dej mi malo več povej o famnitu?



Študenti Finančlne matematike, matematične predmete poslušajo skupaj z študenti programa matematika.


To ni res...
V prvem letniku naprimer majo samo analizo II skupaj s računalničarji (IŠRM)

Ja, saj ni napisal za FMF ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mladec ::

Zdravo. Prvi vpisni rok sem žal zamudil ampak se bom vpisal v drugem, ne vem pa še kam. Torej zanima me konkretna razlika med matematiko na Famnitu in praktična matematiko na fmf-ju. Ne samo glede na to da je fmf lepši ampak tudi po težavnosti in količino snovi oz. kje več naučijo. Če bi kdo vedel. Pa tudi mimogrede razlika med praktično matematiko na FMF in finančno matematiko na FMF.
lp

KK44444444 ::

To leto sem študiral Računalništvo in informatiko na FAMNIT-u in je nisem zaključil. Preveč poudarka je na Matematiki pa tudi nekateri profesorji mi niso bili všeč. Kako naj povem... nekateri sploh ne znajo predavat in se tako med letom zgubiš. Zdej nevem kako je na drugih programih. Imam enih par kolegic na Matematiki pa bojo naredile, s tem da se učijo po cele dneve.. :) Zdej tudi sam razmišljam ali bi dal FAMNIT-u še eno možnost pa se vpisal na Biopsihologijo, ali bi pa kar šel v Ljubljano na filozofsko kako Sociologijo/Pedagogiko študirat :)

Moje osebno mnenje... če ti Ljubljana stroškovno ni problem, pejd gor na FMF.. :)

mladec ::

hvala. sepravi kar se tiče profesorjev ima famnit minus?

KK44444444 ::

Vsaj po mojih izkušnjah bi rekel ja. V vsakem primeru ti priporočam Ljubljano.. :)

mladec ::

Hvala. Mogoče kdo ve kako je z snovjo? več, manj, težje, manj zanimivo, enako,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341194 (3386) nejc_nejc
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5011909 (9146) neverlucky
»

FMF

Oddelek: Šola
122540 (1747) lebdim
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210418 (9268) tony1
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215635 (12603) žana

Več podobnih tem