» »

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Suly ::

Pozdrav,

iz klasičnega .srt podnapisa sem s programom 3D Subtitler naredil 1 file .idx in 1 file .sub podnapis, ki ga na računalniku brez težav predvaja (vsaka slika v SBS ima svoj podnapis).

Težava nastane ker moj tv LG LX9500 ne predvaja teh podnapisov (samo .srt, ki pa izpadejo v 3D zelo grdo).
Jaz tukaj vidim možnost zgolj da ta .idx in .sub "zapečem" v .mkv, vendar mi mkv merge gui to ne dovoli. Pozna kdo kakršnokoli orodje ali postopek da bi mi uspelo. Probal sem vse mogoče, prebral malo morje vsega in zdaj zgolj upam da se tukaj najde nekdo ki je to že počel in mi pomagal...

Hvala tistemu :)

Suly ::



Res se nikomur niti sanja ne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

Suly ::

Še vedno mi ni uspelo.
Je kdorkoli tukaj, ki mu je ratalo ?

marram ::

Živjo,

Jst ne morem zagnati programa 3D subtitler
"3Dsubtitler ima težave in se mora zapreti. Opravičujemo se vam za neprijetnost"

Ima kdo kako idejo kaj je narobe?

hvala in lp M

marram ::

Suly a ti je morda uspelo??
Sem odpravil problem 3d subtitlerja .... z mkv merge gui vstavim podnapise v mkv ma LG-jev tv mi jih ne predvaja.
VLC player lepo prikazuje na vsaki sliki svoje podnapise, tv pa nič!!!

kako deluje to tebi??

hvala za odgovor in lp

jugato ::

marram je izjavil:

Suly a ti je morda uspelo??
Sem odpravil problem 3d subtitlerja .... z mkv merge gui vstavim podnapise v mkv ma LG-jev tv mi jih ne predvaja.
VLC player lepo prikazuje na vsaki sliki svoje podnapise, tv pa nič!!!

kako deluje to tebi??

hvala za odgovor in lp

Tudi sam imam LG in mi prav tako ni predvajalo takšnih podnapisov. Ker sam Lg ne predvaja DTS zvoka ga konvertiram v Dolby Digital in potem samo prilepim zraven filma podnapise .srt in tako predvajam podnapise s filmom 3D SBS.

marram ::

jugato - s katerim programom pa konvertiras to?? To pomeni da ne predvajaš 3D filmov preko blue-ray predvajalnika ampak direkt preko TV-ja če prav razumem?
hvala za odgovor

thebaloh ::

marram je izjavil:

Suly a ti je morda uspelo??
Sem odpravil problem 3d subtitlerja .... z mkv merge gui vstavim podnapise v mkv ma LG-jev tv mi jih ne predvaja.
VLC player lepo prikazuje na vsaki sliki svoje podnapise, tv pa nič!!!

kako deluje to tebi??

hvala za odgovor in lp

Kje si dobil 3d subtitler in merge gui na pratis-u jih pod tem imenom ni :(

Keyser Soze ::

Hm, mal berem tole, ker sem tudi sam hotel glih prejšnji teden usposobit podnapise na 3D filmu, ampak sem ugotovil, da jih tudi na 2D ne znam. Načeloma sicer gledam filme direktno s serverja in brez podnapisov, zadnjič sem pa dobil družbo, ki brez podnapisov ne zmore, pa ni blo pol ni s filmom na koncu.

A vam LG nativno predvaja .srt podnapise? Brez zunanjega predvajalnika?

Imam LW650 model.
OM, F, G!

Maticko07 ::

Tudi jaz imam LG in sicer model 47LW5590. Dokupil sem trdi disk, 1 TB in ga direktno prek USB-ja priklopil na televizijo. Predvajalo je skoraj vse filme. Na 3D filmih ni predvajalo podnapisov, medtem, ko pa so na navadnih filmih podnapisi delali. Vse sem poskusil, tudi s 3D Subtitlerjem, vendar nikakor ne uspe. Edina možnost, ki mi še ostane je, trdi disk priklopit v zunanji predvajalnik(ki ga moram seveda še dokupit). A je kdo že to poskusil, kakšne izkušnje ima?

balli12: http://www.softpedia.com/dyn-postdownlo...

Hvala!

marram ::

Keyser Soze je izjavil:

Hm, mal berem tole, ker sem tudi sam hotel glih prejšnji teden usposobit podnapise na 3D filmu, ampak sem ugotovil, da jih tudi na 2D ne znam. Načeloma sicer gledam filme direktno s serverja in brez podnapisov, zadnjič sem pa dobil družbo, ki brez podnapisov ne zmore, pa ni blo pol ni s filmom na koncu.

A vam LG nativno predvaja .srt podnapise? Brez zunanjega predvajalnika?

Imam LW650 model.


LG predvaja podnapise srt. jaz sem imel problem ker lg ne predvaja DTS zvoka, predvajalnik pa zvok dela ok, podnapisi srt pa ne :)

Maticko07 je izjavil:

Tudi jaz imam LG in sicer model 47LW5590. Dokupil sem trdi disk, 1 TB in ga direktno prek USB-ja priklopil na televizijo. Predvajalo je skoraj vse filme. Na 3D filmih ni predvajalo podnapisov, medtem, ko pa so na navadnih filmih podnapisi delali. Vse sem poskusil, tudi s 3D Subtitlerjem, vendar nikakor ne uspe. Edina možnost, ki mi še ostane je, trdi disk priklopit v zunanji predvajalnik(ki ga moram seveda še dokupit). A je kdo že to poskusil, kakšne izkušnje ima?

balli12: http://www.softpedia.com/dyn-postdownlo...

Hvala!


Nisem še uspel spraviti zadevo v delovanje, prek predvajalnika ne boš naredil ničesar, kajti podnapisi še vedno ne bodo delali ok. Jaz sem jih z 3d subtitlerjem spremenil - ni delovalo, sem jih vstavil v film 3d z mkv merge gui - ni delovalo ...
sedaj mi ostane samo še spremeniti zvok DTS v Dolby digital in predvajanje diret preko tv-ja, imam pa LW650S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marram ()

Keyser Soze ::

marram je izjavil:

LG predvaja podnapise srt. jaz sem imel problem ker lg ne predvaja DTS zvoka, predvajalnik pa zvok dela ok, podnapisi srt pa ne :)

Ja, v bistvu sem pogruntal kje je bil problem. Podnapisi preko DLNA ne delujejo. Delujejo samo direktno preko spominskega medija priključenega na TV.
OM, F, G!

Storm ::

Js pa mergam podnapise v film in mi jih potem raztegne preveč da bi pasali noter na ekran. Ker sta na SBS 2 screena, Sony 3D mi jih pa skupaj zlije v eno sliko, podnapisi so pa potem x2 veliki :( Any idea how to?
Markec The Great

Storm ::

No js sem zdej rešil situacijo, mogoče bo kdo našel v tem rešitev, čeprav je zelo enostavno, v bistvu v GOM playerju, pa tudi v VLC-ju obstaja v meniju Subtitles možnost 3D subititles (off, over/under in side/by side) in ti jih enostavno poravna tako, da ko TV zmiksa sliko, so podnapisi kot skrčeni ravno prav.

Matra me še malo globina slike in podnapisov, če spreminjam globino, ampak tu pa verjetno ni opcije, ali pač?
Markec The Great

Suly ::

Torej zdaj šele vidim da se je tema ponovno aktivirala ...

Jaz sem takrat poskušal vse možne programe in vse možne načine in sem upal da bo čez čas obstajala aplikacija, ki bi preprosto vžgala noter 3D podnapise v .mkv (vključno z 3D globino)... Pa kolko vidim še vedno kaj takega ne obstaja.

3D SBS film in klasični 2D podnapisi (čisto normalni, le brez globine in posledično slabše berljivi) so pa meni uspeli že takrat, ampak to ni to kar bi želel :)

j3rn3jk ::

Tudi jaz imam težave s podnapisi na samsungu UE46D8090, predvajam presko usb ključka, pri 2D (.mkv in .srt) deluje vse kot mora. Sliko v 3D predvaja super, zatakne se pri podnapisih. Sem jih z 3Dsubtitlerjem konvertar iz .srt v .sub in .idx. Ko skopiram vse na usb (.mkv, .sub, .idx) mi ne predvaja podnapisov.
Ima kdo kakšno rešitev ?

SLO_Matej ::

Kaj če poskusite podnapise zapeči v film? http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=1514 (samo da pri 8. koraku izbereš poljuben format, ali pa kar tega, v katerem je film)

dejan2007 ::

Je komu uspelo zrihtat 3d podnapise za samsung?

Soni ::

dejan2007 je izjavil:

Je komu uspelo zrihtat 3d podnapise za samsung?


meni je uspelo s 3D Subtitler converterjem
http://www.videohelp.com/tools/3DSubtit...
JAVA je obvezna 32/64 bit odvisno od OS.
Najboljše, da določiš enako mapo za input, kot output folder.
BDSup2sub path, pa določiš file BDSup2Sub.jar iz mape, kjer si odrarov file od SC.
Določiš font, velikost in ostalo, po svojem okusu, mal probavi.
Meni deluje fantastično na SAMSUNG 46D6530 3D,
gledam preko zunanjega predvajalnika funtech, povezan na domači server.:)

Za vnos .srt podnapisov v film .mkv pa program http://www.videohelp.com/tools/MKVtooln... 3D pa še nisem uspel probat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soni ()

dejan2007 ::

Mislil sem bolj na predvajanje direkt iz tv-ja.

Soni ::

men dela brezhibno tudi preko USB diska SBS podnapisi.


spodaj označi:
delete PNG *
Output format * VobSub je fila ki določi obojestransko
High *
1080p *

dejan2007 ::

Kaj jih sam konvertaš al jih zapečeš v film?Meni ne delajo sam konvertani(.idx+.sub)

vančika ::

Sem nova uporabnica in me zanima, če je kdo že uspel pogruntati, kako s 3D podnapisi pri LG 3D televizorju? Nujno potrebujem pomoč - imam odprto tudi novo temo tukaj...

ok, torej samo nakup tehnike me reši :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

Soni ::

vančika je izjavil:

Sem nova uporabnica in me zanima, če je kdo že uspel pogruntati, kako s 3D podnapisi pri LG 3D televizorju? Nujno potrebujem pomoč - imam odprto tudi novo temo tukaj...

ok, torej samo nakup tehnike me reši :|


Je že napisano zgoraj... a ne dela na LG?

meni je uspelo s 3D Subtitler converterjem
http://www.videohelp.com/tools/3DSubtit...
JAVA je obvezna 32/64 bit odvisno od OS.
Najboljše, da določiš enako mapo za input, kot output folder.
BDSup2sub path, pa določiš file BDSup2Sub.jar iz mape, kjer si odrarov file od SC.
Določiš font, velikost in ostalo, po svojem okusu, mal probavi.
Meni deluje fantastično na SAMSUNG 46D6530 3D,
gledam preko zunanjega predvajalnika funtech, povezan na domači server.:) dela tudi preko Samsung ALL share ali zunajega disk

Za vnos .srt podnapisov v film .mkv pa program http://www.videohelp.com/tools/MKVtooln... 3D pa še nisem uspel probat
FAT32 je format, za zunaje diske, usb ključke, da jih TV prepozna, v NTFS ne deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soni ()

bastadu ::

Če si lahko malo izposodim temo:
A se slučajno da dodati 3d podnapise v MKV brez, da bi bilo potrebno remuxati? Torej da bi jih shraniti direktno v izvodno MKV datoteko? Namreč muxanje zahteva svoj čas, pa še novo mkv datoteko naredi, kar se mi zdi odveč ...

kitl76 ::

Prosil bi za nasvet kateri je najboljši program za zapečti podnapise v 3D film?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Panasonic Viera TX-38AS640E

Oddelek: Zvok in slika
282444 (1855) nekoman
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529268 (8062) ttommy
»

Program za hardkodanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51806 (1732) SLO_Matej
»

3D (SBS) in podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
112457 (1944) j3rn3jk
»

Urejanje podnapisov .mkv fajlom

Oddelek: Pomoč in nasveti
305676 (4723) bosmla

Več podobnih tem