» »

Panasonic Viera TX-38AS640E

Panasonic Viera TX-38AS640E

nekoman ::

Zdravo.
Ponovno vprašanje (prejšne je bilo narobe razvršečano-na cesti)

Imam tv Panasonic Viera TX-38AS640E. Rad bi dal katerikol film na usb iz compa in ga gledal na tv. Kako naj to naredim, da bodo podnapisi delovali. Nikjer pa ne najdem, katere podnapise tv podpira...
Prosim za nasvet.

Lp, nekoman

Han ::

Panasonici so glede podnapisov precej izbirčni. Prijatelju so delovali v redu le če je SRT vstavil v MKV z MKVToolnix programom.

nekoman ::

Aha. Torej lahko gledam divx film iz partisa z mkv ponapisi?
Kako pa naj s tem programom pretvorim podnapise iz srt v mkv?? je kar zakomplicirano

Han ::

MKV je samo kontejner (lupina), ki ponavadi vsebuje MP4 video, AC3 ali DTS avdio, poglavja (chapters) in podnapise. SRT datoteko lahko v MKVToolnix enostavno povlečeš (drag&drop) - dodaš med prej naštete...

Če bo tvoj Panasonic to 'prežvečil', je pa druga zgodba.

nekoman ::

Če je vse prav, bi ta tv panasonic to mogu ne, sej smo 2014, pa še poceni ni bil..
skratka, v programu MKVToolnix ni nikjer drag drop, ampak samo merge(kaj je to da pač nardi convert?), pa daš to, pol pa ni nč...?

krebs11 ::

V programu mkvmerge GUI dodaš pod input add: film in podnapise, ter pod output filename spodaj izbereš kam boš shranil in pritisneš start muxing in počakaš.
LP

nekoman ::

kako pa bi to zgledal če kupim blue ray predvajalnik??
se da pol film lepo na usb, povežem s tv preko hdmi, in pol bi to mogl zihr brat podnapise al ne?

Han ::

Po moje se dodaten Blu-ray predvajalnik ne splača, razen če ga imaš namen uporabljat še za kaj drugega. Vse znamke ne predvajajo vsega...

silver12 ::

Jaz imam AS650, verjetno malo novejši modela...TV je zelo muhast in ni čisto po mojem merilu glede predvajanja. Podnapisi so smešno majhni in se jih neda povečati, preko mreže mi ne predvaja DVD in podnapisov (no tukaj se da rešiti z kakšnim programom...), pa se mi ni dalo zafrkavati in sem obdržal WD player in dela super vse skupaj...zgleda da ne gre brez tega...

Han ::

Prijatelju na 3 leta stari plazmi prav tako predvaja super majhne SRT, brez čšž. Če isti SRT zapakira v MKV, so podnapisi normalno veliki in tudi s čšž ni težav. Večino MKV filmov mora tako ali tako 'prekodirati' v MKVToolnix z vklopljenima --engage no_cue_duration in --engage no_cue_relative_position, da mu sploh predvaja sliko.

nekoman ::

tisto z mkvtoolnix ni obrodilo sadov. Ali ima kdo še kako idejo?


Obstaja še kaj drugega razen media playerjev za gledat filme prek usb?? poleg bluray predvajalnikov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

silver12 ::

Android...

negot ::

http://www.popcornhour.si/
brez težav predvaja vse znane formate s podnapisi, lp :)

nekoman ::

prosim link se za android. to vem da obstaja na mobitelih kakor nek windows ne?

silver12 ::

Poglej na aliexpress.com, tam je tega....drugače imam sam WDlive, res super dela...ima tudi CEC HDMI, ko recimo prižgem player se TV avtomatsko prižge in obratno...

nekoman ::

aha. in ta android vstaviš v tv tm k ma usb režo??? pa to gredo pol podatki prew wireleesa iz pc na tv?

nekoman ::

kaj pa to? http://www.aliexpress.com/item/Quad-Cor...

to deluje kot usb ki ga daš v comp, naložiš film pol pa na tv prek hdmi?

silver12 ::

Vštekaš v TV, nanj priklopiš disk ali pa wifi...poglej kak filem na youtube....

nekoman ::

:)
zgodilo se je nekaj novega
obstoječi tv panasonic tx 48 as640 mi bodo zamenjali za kakega drugega;sem jim precej zatežil:)
torej, kaj mi svetujete??
cena 700evrov, diagonala 121cm, nujno mora brat podnapise filmov ki jih snamem iz partisa (divx, srt), hz ni važno, k ta panasonic jih ma 1200 sam mi nč ne nuca k jih itak ne zaznam:), ni treba da ma 3D, hdmi prikop majo pa itak usi...


prosim za odgovore in hvala!

Han ::

hojnikb ::

MKV je samo kontejner (lupina), ki ponavadi vsebuje MP4 video, AC3 ali DTS avdio, poglavja (chapters) in podnapise. SRT datoteko lahko v MKVToolnix enostavno povlečeš (drag&drop) - dodaš med prej naštete...

Tudi mp4 je samo še en izmed kontejnerjov, video je ponavadi skodiran v h.264 kodeku.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Če bi imel rajši belega, poišči Samsung UE48H6410. Pri nas ga dobiš za 699 eur. Za enako ceno dobiš UE48H6500 pri EnaA...

X-Jumper ::

nekoman je izjavil:

:)
zgodilo se je nekaj novega
obstoječi tv panasonic tx 48 as640 mi bodo zamenjali za kakega drugega;sem jim precej zatežil:)
torej, kaj mi svetujete??
cena 700evrov, diagonala 121cm, nujno mora brat podnapise filmov ki jih snamem iz partisa (divx, srt), hz ni važno, k ta panasonic jih ma 1200 sam mi nč ne nuca k jih itak ne zaznam:), ni treba da ma 3D, hdmi prikop majo pa itak usi...


prosim za odgovore in hvala!

Mam točn ta TV. Film pa podnapise na ključek. Naložiš movie in pritisneš OPTIONS knof na dalincu. Video options. In izbereš subtitles. Bodisi tiste, ki so embedani s filmov ali pa izbereš file. Če ni šumnikov, samo encoding spremeniš. Sem pozabu, se mi zdi da sem dal Western Europe. Dela BP ;)

silver12 ::

In podnapisi so koliko veliki?

X-Jumper ::

Hja, loh bi bli večji, ampak so čist normalno berljivi.

silver12 ::

Ravno zato jaz uporabljam WD player, nastavim kot mi paše...

nekoman ::

Mam točn ta TV. Film pa podnapise na ključek. Naložiš movie in pritisneš OPTIONS knof na dalincu. Video options. In izbereš subtitles. Bodisi tiste, ki so embedani s filmov ali pa izbereš file. Če ni šumnikov, samo encoding spremeniš. Sem pozabu, se mi zdi da sem dal Western Europe. Dela BP

Jst naložim film na usb .ga dam v tv. tam kjer odpreš mapo ne kaže nobenih podnapisov...
k dam med filmom options na dalincu pa video options, piše brez podnapisov.
če lahko prilimaj link od filma, kateri ti dela na tv in iz kjer si ga sneu dol...

silver12 ::

Gre se za velikost podnapisov, kateri so smešni...pri WD-ju pa lahko nastavim podnapise...

nekoman ::

podnapisi sedaj delujejo. ker je tv 125cm oddaljen 2,5m se da normačno brati. kaj pa če bi bil bolj oddaljen, se jih da povečat '? MA KDO tega panasonica viera?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

Oddelek: Pomoč in nasveti
192876 (2437) Han
»

Philips slabo kaže podnapise

Oddelek: Zvok in slika
186194 (3864) kretze
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827585 (23563) Thunder wave
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511542 (5995) kitl76
»

Urejanje podnapisov .mkv fajlom

Oddelek: Pomoč in nasveti
305695 (4742) bosmla

Več podobnih tem