» »

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

eales ::

Živjo

Imam problem z ruterjem TP-Link TL-WR1043ND, ki je priklopljen na optiko 20/20. Povezava preko wifi mi nenehno niha in se pogosto celo prekine. To se lepo vidi v uTorrentu, saj mi download niha od 2MB/s pa skoraj do 0 v intervalih cca. 1 minute. Če izklopim wifi na prenosniku in ta isti prenosnik priklopim na kabel, ki je povezan na ta isti ruter, še naprej isti torent, je povezava popolnoma stabilna. Prenosnik sem nesel v isti prostor kot je ruter, toda nihanje je še vedno enako, tako da stene niso vzrok. Modem verjetno tudi ni vzrok, saj mi povezava preko ruterja s kablom normalno leti. Torej, zanima me, če je še kdo kdaj imel podobne probleme oz. mi lahko kako pomaga.

Že v naprej najlepša hvala za odgovore

LP

gendale ::

poskusi zamenjat kanal, lahko da se pojavljajo kake motnje?

eales ::

Sem probal menjat kanale... na nekaterih kanalih skoraj ni prenosa, na nekaterih pa je dokaj stabilen.Gibal se je tam okoli 1,5MB/s. Ko sem dal ponovno na ta stabilni kanal, se je tudi ta izkazal da ni. Če dam na "auto" je tako kot prej. Ne vem, karkoli naredim ni na koncu nič boljše.

D3m ::

Imaš DD-WRT naložen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sergejevic ::

Jaz sem imel podoben problem na istem ruterju. Povezava je bila nestabilna in me je celo metalo dol. Rešil sem ga tako, da sem odkljukal nekaj (točno ne vem kaj) v nastavitvah od ruterja (kar po defaultu ni) in je pozneje vse delovalo kot je treba.

eales ::

@sergejevic Se mogoče pomniš vsaj v kateri kategoriji je bilo to? =D
@D3m, ne gor je originalni software.

D3m ::

Lahko posodobiš originalni software
http://www.tp-link.com/en/support/downl...

Ali pa namestiš DD-WRT
http://dd-wrt.com/site/support/router-d...
|HP EliteBook|R5 6650U|

eales ::

Z uradnim softwarom sem ga že updatal, vendar ni popolnoma nič boljše. Če namestim DD-WRT verjetno izgubim garancijo? Če tudi po namestitvi DD-WRTja ne bo nič boljše, a se da nazaj namestit uradni software? To prašujem zato, ker ga bom v primeru nedelovanja poslal nazaj v garancijo.

sergejevic ::

Obkljukaj:

1. Get IP with Unicast DHCP (It is usually not required.) pod network WAN
2. Enable Wireless Router Radio pod wireless settings
3. Enable SSID Broadcast pod wireless settings
4. Wireless MAC Filtering: Disabled
5. Enable WMM pod wireless advanced
6. Enable Short GI pod wireless advanced

Povej, če ti s temi nastavitvami dela. Sem pa tudi update firmware naredil po navodilih.

sergejevic ::

Pa na device manager pod network adapters advanced imej:
802.11n channel auto
802.11n Mode enabeld
wireless Mode 3.802.11b/g

eales ::

Hvala, ampak še vedno ne dela tako kot bi mogel. Ehh tega bom kar nazaj poslal pa enga druzga naroču, ker mi je že zmankalo idej kaj bi lahko šlo narobe

Zako ::

povej, kje imas router postavljen, mogoce je veliko elektricnih kablov okol, kak betonski zid....
si probal se kak drug laptop ali drugo brezzicno mrezno kartico.
Zako je zakon!!!

trnvpeti ::

problem imas verjetno zaradi torrentov
ista procesorska moc mora upravljati in z wifi in z routanjem
ocitno je za tvoje potrebe preslab router

malo bos resil z ddwrtjem
ta ima verjetno bolje to urejeno, rabi manj resourcov
da se tudi malo bolje nastavljati wifi parametre, kakor tudi parametre za p2p povezave, open connection, timeout ipd

eales ::

Ruter sem dal stran od stene v kateri so elektricni kabli, pa se ni nič spremenilo. Z drugim laptopom nisem probal, toda ne vem če je vzrok v laptopu, ker mi je do sedaj ko sem imel wifi na siolovem adsl modemu vse delovalo popolnoma normalno in stabilno. Težave so se pojavile z novim ruterjem. Sem pa sedaj opazil, da mi tudi upload ne dela tako kot bi moral. Če grem na speedtest.net mi preko wifija javi "upload test error", preko kabla pa deluje normalno.

Ima mogoče kdo kakšen predlog za kakšen boljši ruter?

BigSexy ::

Preden greš v nakup novega routerja, se prepričaj, da ni wifi adapter v laptopu bolj "jajc". Če imaš možnost poskusi z drugim wifi adapterjem (USB wifi) oz. drugim laptopom. Namreč veliko ljudi kupi nov router in pričakuje čudeže, pri tem pa pozabijo, da je reciever (wifi adapter) ravno tako pomemben kot router ;).
To Infinity And Beyond !

polde66 ::

Ali imaš v torentih dolpoteg in gordajanje zeleno, ko daš na test pretočnosti? Se pravi ali imaš v rutarju odprta vrata?
polde

BigSexy ::

rutar in router
Raje uporabljajte besedo usmerjevalnik kot RUTAR ;(
To Infinity And Beyond !

sergejevic ::

RUTAR in pika!

D3m ::

Jutri dobim TL-WR1043ND.

Bom zamenjal WRT160N v3 (DD-WRT v24-preSP2-BrainSlayer-NEWD-K2.6-17201) , ker je po enem letu začel biksat kljub temu, da je gor DD-WRT. Linija ni več stabilna in prepustnost je slaba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

polde66 ::

Sem mislu da boste bolj osredotočl na bistvo problema, recimo odpiranje vrat v brezžičnem usmerjevalniku kot pa na Toporišiča.
polde

macgajver ::

Kolega imel isto večno težave s temi ruterji sedaj ima linksysa deluje brez problema.

D3m Meni šiba Linksys WRT160NL po luftu čez steno 1080p filme brez problema mam ga že več kot leto zaenkrat brez težav.
tenstan krompir je pa zakon

Wisor ::

Zadnja verzija utorrenta je znana po temu, da ima neke probleme z downlowdanjem in hitrost pade npr iz 2mb/s na 10kb/s čez 30s pa spet narase. To se dogaja meni, 2 kolegom, pa še veliko govora je o tem po forumih. Skraka če se ti to dogaja samo v utorrentu, probaj zamenjati program.

D3m ::

macgajver je izjavil:

Kolega imel isto večno težave s temi ruterji sedaj ima linksysa deluje brez problema.

D3m Meni šiba Linksys WRT160NL po luftu čez steno 1080p filme brez problema mam ga že več kot leto zaenkrat brez težav.


Ja, sam ti imaš 160NL moj je 160N v.3 (brez anten).
|HP EliteBook|R5 6650U|

BigSexy ::

A si poskusil še s kakšnim drugim wifi adapterjem ali računalnikom (če se pojavlja enak problem) ?
To Infinity And Beyond !

krop ::

D3m je izjavil:

macgajver je izjavil:

Kolega imel isto večno težave s temi ruterji sedaj ima linksysa deluje brez problema.

D3m Meni šiba Linksys WRT160NL po luftu čez steno 1080p filme brez problema mam ga že več kot leto zaenkrat brez težav.


Ja, sam ti imaš 160NL moj je 160N v.3 (brez anten).


V wrt160N lahk inštaliraš antene. Je pa res, da je ruter za en k.

D3m ::

Ja, s svedrom in spajkanjem. To bi šlo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Danes priklopil TL-WR1043ND (še prej posodobil na zadnjo verzijo 3.13.4 Build 110429).

Prvih 30 min, hitrost je fenomenalna, linijo drži stabilno 150 Mb/s (WRT160N v.3 je nihal med 27 - 90 Mb/s).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Auba ::

sergejevic je izjavil:

Obkljukaj:

1. Get IP with Unicast DHCP (It is usually not required.) pod network WAN
2. Enable Wireless Router Radio pod wireless settings
3. Enable SSID Broadcast pod wireless settings
4. Wireless MAC Filtering: Disabled
5. Enable WMM pod wireless advanced
6. Enable Short GI pod wireless advanced

Povej, če ti s temi nastavitvami dela. Sem pa tudi update firmware naredil po navodilih.


Hej sam imam isti router, posodobljen na najnovejši firmware pa pod wireless advanced ta short GI sploh ni mogoče obkljukati. Ima kdo kako idejo kako bi to lahko omogočil?!
Živjo :)

Auba ::

Pa imam isti problem, wi fi povezava je od začetka hitra (imam 4mbs siol internet), po speed testu mi kaže hitrost okrog 4mbps, čez kake par ur pa samo okrog 1,2mbps. Nevem zakaj je temu tako? Short GI sploh ni mogoče obkljukati.

Razmišljam, da bi router preselil v bolj cenralno točko hiše. http://www.mimovrste.com/artikel/251000... bi bil tale UTP kabel pravilen, da potegnem iz Siolovega modema (ta mi služi v bridge mode sedaj) do tega novega iz WAN priključka?

Aja pa gledam vse z inSSiderjem, da sem na svojem kanalu (6), sem se igral z b/g/n nastavitvami, channel width in vse pa še zmeraj deluje isto. Kupil se še novo brezžično mrežno. Ima najnovejše gonilnike.

http://www.mimovrste.com/artikel/249002... To je ta mrežna kartica. Moti me edino to ker je verzija 1.1 in ne 2, tako, da je najnovejši gonilnik za to kartico iz leta 2010. Če bi imel verzijo 2 bi bil pa iz leta 2012.

To sem kupil preko mimovrste 1 teden nazaj. Meni se to ne zdi prav, potlej lahko sklepam, da so mi prodali skoraj 3 leta staro mrežno kartico?!
Živjo :)

Auba ::

Pa še to kot zanimivost povem, na speed testu imam kar ok ping za mojo linijo 35ms, download imam sedaj samo 1,67mbps namesto 4, ampak upload pa imam 0,86mbps kar je pravilno. Res wtf? Kaj naj naredim?
Živjo :)

Reycis ::

Auba je izjavil:

Hej sam imam isti router, posodobljen na najnovejši firmware pa pod wireless advanced ta short GI sploh ni mogoče obkljukati. Ima kdo kako idejo kako bi to lahko omogočil?!

Short GI opcija je enejblana samo če imaš fat kanal - 40MHz. Na 20 te opcije ni.

Auba ::

Aha sem pogruntal. Imam naštimano koj na auto mode, tako, da imam lahko 20mhz in 40mhz. Sicer pa ni kake bistvene razlike. Sem naredil za foro še hard reset, sedaj pa dela internet spet hitro, samo vprašanje koliko časa še.

Res bi rad prišel tej zadevi do dna. Upam, da ima kdo kake pametne predloge...?! :)
Živjo :)

orbter ::

Jaz imam isti problem z istim routerjem in tudi ne morem pogruntat kaj se mu je zgodilo. Edina morebitna sled bi lahko bila ta, da so se težave s povezavo začele nekako hkrati, ko sem nadgradil GSM z Androida 2.3 na 4.0.4

Auba ::

Hm zdaj že 2 dni zadeva stabilna in deluje. Domet je tudi dober, download tudi. Upam, da bo tako pri temu ostalo. Sicer občasno še malo zafrkava ampak zadeva je res nekje v routerju nekaj narobe, veliko ljudi ima isti problem, reštive pa še nisem uspel najti.

Ojej ravno ko se hvalim imam spet skoraj 4krat počasnejši download. A naj zamenjam router z drugim? Ker reklamirati zadeve nima smisla, preveč ljudi ima enake probleme. Pač TP-LINK šrot?!
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

orbter ::

Si nastavil kaj posebnega ali si pustil zgolj tovarniške nastavitve?

Auba ::

Najnovejši firmware, ter čisto navadne tovarniške nastavitve. Pač ustvaril sem Ppoe pa wi fi. Navadno pač. 99% da ni krivda na meni ampak routerju, ker ima veliko ljudi iste probleme.
Živjo :)

Auba ::

Uglavnem porazno, 2 dni mi dela kul s 4mbps potem pa kot strela z jasnega komaj 1mbps. Res kaj bi to lahko bilo. Enako dela preko kabla ali wi-fi.
Živjo :)

orbter ::

Jaz sem tudi že naložil nov FW pa šel čez nastavitve in vse mogoče. Nekaj časa dela ok, potem wifi crkne. Zanimivo pa, da to dela šele kake 3 mesece, prej je pa več kot eno leto delal brez problemov.

Auba ::

Hm meni dela isto tudi preko kabla. Sem mislil, da me domet wi-fi jebe pa sem bil gladko v zmoti. Res nekaj more biti v firmwaru, nastavitvah nevem. Sem naložil dd-wrt za foro pa je bilo čisto isto tako da sm res clueless.
Živjo :)

D3m ::

Ali je mogoče dotrajanost? Hardware?
|HP EliteBook|R5 6650U|

orbter ::

Dvomim da gre za dotrajanost. Če malo poguglaš, vidiš, da je to postal kar kronični problem tega modela.

D3m ::

Verjetno je problem v čipu. Pravkar berem glede tega in drugi imajo mnenje, da je problem verjetno čip.
|HP EliteBook|R5 6650U|

floyd1 ::

Sem imel kakih 15 let nazaj podoben problem (prekinjanje WL) z mojim prvim routerjem (levelone). Zato sem kupil drugega (tokrat linksysa ;)), potem pa enkrat slučajno ugotovil, da je je le njegov napajalnik počasi crkoval in najprej se je to poznalo na nedelovanju wireless-a. Router pa drugače dela še danes. Če ima kdo možnost, naj ga proba z drugim napajalnikom.

D3m ::

tukaj je mogoče rešitev za vaš problem

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....

še celotno besedilo

I've gotten it working. the TL;DR version is: flash to special german firmware, then upgrade to DD-WRT.

Here are the files you'll need:

http://nearlydeaf.com/files/TL-WR1043ND...

I have a mirrored version of this file over at nearlydeaf.com

-------------------------

For whatever reason TP-Link introduced a new feature that turns off the WAN port when you do a firmware upgrade. This is to help with MAC address migration or some other obscure thing. It doesn't help us, however. Generally if your S/N serial number on the bottom of the unit says "S/N 1xxxxxxxxx" then you should be able to flash to DD-WRT directly. Newer models, introduced in April 2012 and commonly found on Newegg and Amazon by August 2012 have a serial number that says "S/N 12xxxxxxx". These devices with the 12xxxxx serial need to follow these instructions:

What we're going to do

A: Get a good version of TP-Link Firmware installed on your router
1: Install a goofy German TP-Link firmware with a loophole in it
2: Install DD-WRT (or OpenWRT)
3: Finished!

Step A

If you haven't tried upgrading to DD-WRT yet and still have the stock firmware, go ahead and skip to Step 1.

If you've upgraded to DD-WRT already, you need to revert back to a version of TP-Link firmware. If you are currently running DD-WRT with no WAN port access, you're going to need to use the "tl-wr1043nd_v1-webrevert" firmware found in the Utilities folder.

--

Ok, once you have a version of the TP-Link firmware installed, you need to install a special German version of the TP-Link Firmware. This version does not turn off the WAN port when you do a firmware upgrade. No, I don't know why. It just does.

Step 1

Install the german TP-Link Firmware. It's in folder "Step 1" as "wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot(100331)"

Step 2

Install the DD-WRT firmware (or OpenWRT firmware, doesn't matter). I've included a working version of the DD-WRT firmware that is known to work. It is in the "Step 2" folder as "factory-to-ddwrt"

Step 3

Finished! It should be working now.

Hope this helps

Hadlock
|HP EliteBook|R5 6650U|

Auba ::

Hm to sem naredil, čist isto in iz istega linka. Delovalo mi je samo preko kabla, wifi pa ne, hitrost in simptomi so bili pa identični na dd-wrtju in na stock firmware.
Živjo :)

Auba ::

Ima kdo kak predlog s katerim routarjem naj zamenjam tega TP-LINKa? rang tam do 70 € maximalno...
Živjo :)

Auba ::

Aja pa še nekaj, hitrost downloada se mi zmanjša vedno v večernih urah, to pa je zanimivo...
Živjo :)

krop ::

Meni deluje povsem normalno že več kot leto na dd-wrt:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166980 (31873) hojnikb
»

dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
254292 (2623) mtosev
»

Router okoli 60€

Oddelek: Kaj kupiti
184102 (3604) Lonsarg
»

Ruter, optika 20/20

Oddelek: Kaj kupiti
174522 (3736) IceBoX

Več podobnih tem