» »

DHL in dostava Pošte Slovenije

DHL in dostava Pošte Slovenije

1
2
»

Furbo ::

Zelo verjetno je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

Ni nujno. Če je cesta neprevozna zaradi izrednih razmer, boš dobil kak drug dan.

worteleven ::

Sem mislil da bo nekako tako: jutri zjutraj dobijo na pošto paket, v sredo mi poštar dostavi listek, da me na pošti čaka paket.
Razen če ti Pošta Slovenije prav na dom pripelje, kar mi še nikoli ni :D

šernk ::

V teoriji bi moral jutri dobit, v praksi...pa nikoli ne veš :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

knesz ::

Odvisno. Ne vem točno za DHL, ampak, TNT, s katerim imam pogodbo, je danes pripeljal paket, UPS pa ne, ker dostava vozi po trasi, kjer so ceste zaprte. Glede poštne dostave, vsaj za UPS je tako, da kadar pride paket preko pošte slovenije, ga pripelje poštni kombi iz brnika in nikoli lokalni poštar. Večinoma pa kar UPS dostavlja sam.

Klemen7 ::

Do zdaj sem vedno naročal stvari iz slovenije in plačal po povzetju. Zdaj sem pa naročil iz Anglije z Dhl jem in sem že plačal 13? poštnine s kartico. A bom tudi ko bodo dostavili mogel še kaj plačati ali ne.

bauci ::

Ne.

worteleven ::

Mene zanima ena stvar, čist tko, iz firbca... recimo naročiš neko računalniško komponento iz hardwareversand.de. Vedno, ko sem kaj naročil in nato "trackal" paket, je pisalo da je v Bielefeldu, nato so ga poslali v Regensburg, 2 dni kasneje pa pride na Brnik. Vemo, da DHL-ovo letalo leti na relaciji Leipzig - Brnik, zato me zanima, kaj dela paket vmes v Regensburgu?? Razumel bi, če bi se Regensburg nahajal nekje vmes med Leipzigom in Bielefeldom, vendar je popolnoma s poti. Mogoče glupo vprašanje, ampak se vsakič to vprašam :D

urosz ::

Še jaz mam eno vprašanje. Na ebay sem naročil izdelek, ki je bil poslan v nedeljo (najbrž v ponedeljek) z Nemčije preko DHL. Dobil sem tracking številko, ki pa na DHL-ovi strani ne vrača rezultatov. Kaj to pomeni? Da paket v bistvu sploh še ni bil poslan ali da se paket ne tracka?

mitja73 ::

urosz je izjavil:

Še jaz mam eno vprašanje. Na ebay sem naročil izdelek, ki je bil poslan v nedeljo (najbrž v ponedeljek) z Nemčije preko DHL. Dobil sem tracking številko, ki pa na DHL-ovi strani ne vrača rezultatov. Kaj to pomeni? Da paket v bistvu sploh še ni bil poslan ali da se paket ne tracka?


Večji pošiljatelji izpolnijo v svojem sistemu podatke za DHL in dobijo track št., ko pa DHL prevzame tak paket se ta info prenese tudi na online DHL track.
Imaš pa DHL express in DHL Logistiko, eno so letalske hitre pošiljke, drugo pa klasične poštne - cestne preko zbirnikov.

Če ne najde track# je lahko tudi napačne - pretipkavanje.

worteleven ::

Jaz imam tudi eno vprašanje. Naročil sem nekaj iz Nemčije. Ko sem trackal packet na DHL-ovi strani, je napisalo tole:

Thu, 06.03.2014 01:14 h Regensburg, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.posta.si/?localeid=en-EN)
Thu, 06.03.2014 01:14 h Regensburg, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

Ko poskušam sledit pošiljki na Pošti Slovenije, pa mi napiše:

Napaka
Za izbrano sprejemno številko ni podatkov

???

Looooooka ::

Pošti Slovenije je treba tko al ko ukinit vse privilegije.
Za začetek pravico, da so edini, ki majo karkoli z mednarodno pošto, ki pride do nas z letali.
Šalabajzarji nategunski.
Že n-krat dobil tracking iz tujine in si lahko lepo do par ur natančno gledal kaj se dogaja s pošiljko. Ko je prišlo do točke, da je bilo predano naši predragi pošti pa tema. Dobil paket po par dneh in glej ga zlomka se je to na tracking strani izpisalo šele po par dnevih.
Zaračunajo pa svinje seveda vsako malenkost.

worteleven ::

Saj zato sprašujem. Nazadnje ko sem kaj naročal, sem na pošti slovenije lahko trackal, ko je bil paket še vedno v tujini. Zato mi je čudno, da zdaj ne morem.

Dpool ::

Se opravičujem za obujanje stare teme.

Sem prebral tukaj med odgovori, da DHL posiljka gre z letalom do Brnika. Je to res za vse posiljke?
Moja se trenutno nahaja v Regensburgu. Torej sedaj mora iti na letalo potem pa v Brnik?
Bo to napisano v statusu, ko prispe do letala?

Vprašam tudi za to, ker zdaj en da nisem dobil novega statusa. Pa sem sklepal, da se vozi s kombijem do SLO. Ampak ce bi sel na letalo, pa bi pomoje ze moralo prispeti do parcele, kjer dajejo gor na letalo.

Lep pozdrav,
David

Alamar ::

Odvisno od tipa pošiljke. Namreč DHL je v lasti Deutsche Post in določene tipe pošiljk dostavlja kar Pošta Slovenije. Če se ne motim moraš imeti DHL ekspress storitev, da ti v SLO dostavi dostavna služba DHLa.

Dpool ::

Aha! Sem dal zdaj na Deutsch pri Trackingu in pise:

WELTPAKET Premium, Premium (Luftpost) (Slowenien)

Luftpost, kar verjetno potem pomeni da preko letala gre vseeno. No drzim pesti da mogoce v petek prispe vseeno. je pa blo poslano v torek.


LP,
David

PurplePapet ::

Da ne odpiram nove teme: v torek sem prek amazon.fr naročil gtx 1070, izbral ekspresno pošiljko, v sredo so mi poslali prek DHL-ja. Na trackingu se pot začne v nemčiji potem pa je včeraj(čertek) prišla v slovenijo in je pisalo takole na trackingu "The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://sledenje.posta.si/)". Danes sem pogledal na tracking na dhl in piše "The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot", na tracking od Pošte Slovenije pa piše "Pošiljka predana v dostavo". Zdaj nevem ali mi bo danes prinesla PS ali DHL. Zaenkrat še nič.

radmannsdorf ::

Pošta ima te dni malo zamude, zaradi požara v logističnem centru.
Tudi jaz sem danes dobil en paket z enodnevno zamudu.

PurplePapet ::

Zakaj potem piše da je predana v dostavo?

OvCa77 ::

Prnesu ti bo pomojem PS in to danes
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

PurplePapet ::

@OvCa77 in tako je tudi bilo

Bonita19 ::

Torej, če piše DHL standard bo pošiljka dostavljena preko pošte? naročujem pa iz UK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bonita19 ()

Machete ::

Ja. Tako naj bi bilo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bonita19 ::

Lahko kdo to potrdi?

opeter ::

Bonita19 je izjavil:

Lahko kdo to potrdi?


Da. Pošta Slovenije ima pogodbo z DHL.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mat xxl ::

Da potrjujem, če gre za standardno pošiljko je to to.

tureavanture ::

Alamar je izjavil:

Odvisno od tipa pošiljke. Namreč DHL je v lasti Deutsche Post in določene tipe pošiljk dostavlja kar Pošta Slovenije. Če se ne motim moraš imeti DHL ekspress storitev, da ti v SLO dostavi dostavna služba DHLa.


Pozdravljeni.
Preko DHL Express pričakujem paket, a na trackingu piše: Delivery arranged no details expected

Pomeni to, da bom dobil paket po navadni pošti v prihodnjih dneh?

destroyer2k ::

tureavanture je izjavil:

Pozdravljeni.
Preko DHL Express pričakujem paket, a na trackingu piše: Delivery arranged no details expected

Pomeni to, da bom dobil paket po navadni pošti v prihodnjih dneh?


Dhl ti bo dostavil.

gendale2018 ::

če je bilo poslano preko dhl express ti bojo dostavili on, maš tudi na spletni strani slo cifro na katero lahko pokličeš in preveriš kaj se dogaja s paketom/se zmeniš da pripeljejo na drug naslov/da te šofer pokliče pred dostavo/...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tureavanture ::

gendale2018 je izjavil:

če je bilo poslano preko dhl express ti bojo dostavili on, maš tudi na spletni strani slo cifro na katero lahko pokličeš in preveriš kaj se dogaja s paketom/se zmeniš da pripeljejo na drug naslov/da te šofer pokliče pred dostavo/...


No, danes sem se pozanimal in prejel naslednje:

Obveščam vas, da smo pošiljko včeraj predali Pošti Slovenije in je predvidena dostava danes na vaš naslov.
DHL Ekspres (Slovenija), d.o.o.


Samo da bo jasno, da tudi DHL Express pošiljke dostavlja Pošta Slovenija.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

tureavanture je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

če je bilo poslano preko dhl express ti bojo dostavili on, maš tudi na spletni strani slo cifro na katero lahko pokličeš in preveriš kaj se dogaja s paketom/se zmeniš da pripeljejo na drug naslov/da te šofer pokliče pred dostavo/...


No, danes sem se pozanimal in prejel naslednje:

Obveščam vas, da smo pošiljko včeraj predali Pošti Slovenije in je predvidena dostava danes na vaš naslov.
DHL Ekspres (Slovenija), d.o.o.


Samo da bo jasno, da tudi DHL Express pošiljke dostavlja Pošta Slovenija.


Na blef bi rekel da si v kakšnem zakotnem kraju doma. Ker dhl express je men do zdaj še vedno dhl prinesel.

Lonsarg ::

Meni se je nekaj mesecev nazaj začelo dogajati da sedaj leti od DHLja vse k Pošti Slovenije(Ljubljana), pred tem je bila navada da kličejo in se probamo zmenit za nekje.

Kot kaže so spremenili način dostavljanja v Slo?

gendale2018 ::

meni so januarja letos dostavili oni sami in prej poklicali (lj)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tureavanture ::

Paket naj bi prejel v ponedeljek, pa sem ga v torek šel iskat na lokalno pošto, ker bi ga dobil šele v sredo. Toliko o expressu naše pošte.
Res pa, kot je nekdo zgoraj napisal, da živim na podeželju in se DHLu najbrž ne splača furat tolk daleč zaradi enega paketa.

LP

edenpac7 ::

Pri nas DHL dostavlja le do 15., ko me ni doma. Do sedaj je pakete prevzel sosed, ki je bil slučajno doma. Vendar me skrbi za naprej, ker ne bo nikogar, kamor bi lahko paket dostavili. Kako ste vi rešili kaj v takih situacijah? Ali je možno, da pusti kurir paket na pošti?

Daliborg ::

edenpac7 je izjavil:

Pri nas DHL dostavlja le do 15., ko me ni doma. Do sedaj je pakete prevzel sosed, ki je bil slučajno doma. Vendar me skrbi za naprej, ker ne bo nikogar, kamor bi lahko paket dostavili. Kako ste vi rešili kaj v takih situacijah? Ali je možno, da pusti kurir paket na pošti?

Naroči si na naslov kjer delaš. Problem solved. Vsaj jaz to tako rešujem.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

BuDi79 ::

Daliborg je izjavil:

Naroči si na naslov kjer delaš. Problem solved. Vsaj jaz to tako rešujem.
lp.
V resnici ni tako veliko službe kjer lahko to narediš. - Recimo v kakšni večji ustanovi/firmi/trgovini

Furbo ::

Jaz naročam k kolegu, ki ima trgovino, v kateri je vsak dan od 9-18. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Daliborg ::

BuDi79 je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Naroči si na naslov kjer delaš. Problem solved. Vsaj jaz to tako rešujem.
lp.
V resnici ni tako veliko službe kjer lahko to narediš. - Recimo v kakšni večji ustanovi/firmi/trgovini

Če podjetje lahko pošto dobi jo lahko tudi ti saj si del "kolektvia/team/družina". Drugo pa je če te kdo postrani gleda zaradi tega, ker jih boli ego, da so te morali poklicat in ti vzet celih 5 min iz delovnega mesta.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

Prevzemanje privatnih pošiljk in distribucija zaposlenim seveda ni nekaj kar bi ti delodajalec moral nudit, še manj pa je nekaj samoumevnega.

MrStein ::

V soboto DHL dostavlja?

Imam paket iz Amazon.de (by Amazon...) in je sprva na amazon strani pisalo, da prispe včeraj do 20 PM, kar je seveda optimistično glede da je bil praznik.
Potem je pisalo, da bo danes do 20 PM, pa tudi ni.

Tracking na https://www.logistics.dhl/si-sl/home/sl... piše, da je paket prispel v Slovenijo danes. Bolj točno:


16:58 Local Time
Die Sendung hat das Import-Paketzentrum im Zielland verlassen. Slovenia


Torej zanima me, ali bo prišlo v jutri v soboto, ali komaj v ponedeljek?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BuDi79 ::

V soboto ne delajo.

zk_eu ::

Jaz imam še eno vprašanje.

Če mi je včeraj oziroma danes pisalo takole:

Tu, 21.05.2019 18:29 Neustrelitz, Germany
The international shipment has been processed in the parcel center of origin
Next step:
The international shipment is being forwarded to the export parcel center

Je verjetno nerealno pričakovati, da bo paket jutri pri meni doma?

Madonca no, 2 tedna že čakam paket, ki ga nujno rabim (ni krivda DHL, ampak pošiljatelja), zato sprašujem.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Machete ::

Ju3 je že mogoče. Stavim pa na petek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

zk_eu ::

Samo tokrat so pa res počasni no. Upam, da bo res jutri, ker potem niti za vikend ne morem urediti zadeve. Najprej je 5 dni trajalo, da je pošiljatelj sploh odposljal paket, pa čeprav sem naročil samo stvari, ki so na zalogi (navadno je bil ta čas max 2 dni). Ok, v petek popoldne kočno poslano. In potem je DHL rabil 3 dni, da je zadevo pripeljal v "parcel center of origin" in šele danes malo čez polnoč je paket prispel v "export parcel center". Niti še ni bilo predano naši pošti.

Navadno sem paket dobil v max 4 dneh. Ampak takrat se mi ni mudilo z vsebino :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

uporabnik50 ::

na pošto bi lahko dobil v soboto če bi vzel kot poštno ležeče, poštarji pa afaik ne dostavljajo več ob sobotah

da pa traja tolk časa je pa res čudno, pošta po eu načeloma pride v nekje 4-5 dneh (pač odvisno kolk maš sreče oziroma kolk nesposobni so v državi iz katere je poslano, enkrat ko je v slo, je načeloma naslednji dan v tvoji pošti... če imaš ornk srečo lahko tudi pošiljka poslana v petek pride že v ponedeljek, oziroma če nimaš sreče lahko traja tudi nekje 2 tedna... da bi rabili več od dveh tednov se mi pa še nikoli ni zgodilo)

če je pa tista hitra dostava, ki stane nekje 50 eur pa dobiš naslednji dan (s tem da med vikendi ne delajo, tako da če je poslano v petek dobiš v ponedeljek), samo da nima pošta slovenije nič pri tem, ampak ti zadevo pripelje dhl kurir
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710136 (574) kixs
»

Dostava Dhl (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538025 (2321) val46
»

Pošiljanje preko DHL, ter kako spletni nakup za 50$ olajša vašo denarnico za 160 €

Oddelek: Pomoč in nasveti
309679 (3914) opeter
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715107 (8524) jocoj
»

Paket iz Anglije! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5719058 (11624) Zoran7

Več podobnih tem