» »

DHL in dostava Pošte Slovenije

DHL in dostava Pošte Slovenije

«
1
2

alexa-lol ::

hej :D želim kupiti nekaj iz Anglije in imeti dostavljeno z DHL. Slišal sem, da dostavo do končnega uporabnika za DHL v Sloveniji vrši Pošta.

Zanima me ali je to res? Poleg tega me zanima če to prinese poštar tako kot priporočene pisemske ovojnice ali pridejo tisti s kombijem?

Lep pozdrav in hvala :D

RejZoR ::

DHL pri nas nima logističnih centrov, tko da tud ne razvažajo sami ampak samo dostavijo nacionalni storitvi, v našem primeru Pošti Slovenije. Kar pa se tiče dostave, čist odvisno kolk je zadeva velika čeprav bi tehnično gledano morali dostaviti z avtom kot hitro pošto, ker DHL in UPS nekako spadajo pod take storitve in bi bilo mal neumno, da do pošte dostavijo ekspresno, naprej pa gre po polžje z redno pošto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ender ::

Kadar mi blago pošljejo z DHLjem, pride včasih z njihovim kurirjem, drugič pa po navadni pošti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

c3p0 ::

Do zdaj vedno dobil direktno z DHL, me šofer celo vedno pokliče pred dostavo. Možno pa, da imajo za nekatere (manjše?) kraje pogodbo s pošto oz. hitro pošto.

ender ::

Jaz sem v Ljubljani, pa dobivam različno (ravno prejšnji teden sem iz hoh.de dobil en manjši strežnik, poslano po DHLu, dostavljeno s Pošto).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mat xxl ::

DHL pri nas ima logistični center zato nekateri ne nakladajte !!

Zaisi, kako je bilo poslano samo od tega, če je Poštna DHL varianta prinese poštar, če pa je prava DHL pošikljka, kar je veliko dražje pa prinese DHL kurir !

alexa-lol ::

Jaz bi naročil nekaj kar pride z DHL Express in pa je velikosti nekje 3/4 škatle od čevljev(vsaka dimenzija * 3/4). Torej me bo verjetno prej poklical kurir od DHL oz. te s Pošte k s kombijem razvažajo?

Hvala in lep pozdrav

B-Stard ::

Če bi se kdaj peljali mimo Brnika bi videli 20 dockov od DHL-a, dhl mi svoj logistični center tako da ne vem kaj ljudje kadijo zadnje čase...

BlueRunner ::

Logistični center DHL v Sloveniji. Tukaj.

LuGi ::

alexa-lol je izjavil:

Jaz bi naročil nekaj kar pride z DHL Express in pa je velikosti nekje 3/4 škatle od čevljev(vsaka dimenzija * 3/4). Torej me bo verjetno prej poklical kurir od DHL oz. te s Pošte k s kombijem razvažajo?

Hvala in lep pozdrav



Stvar bos dobil kaj te sedaj skrbi kdo bo stvar prinesel!?

alexa-lol ::

Sprašujem zato, ker me zanima...
ker če poštar to prnese pride vedno okol 11h in bom ostal doma ter ga počakal. Poleg tega ne vem kaj naredijo te kurirji s kombiji od DHL/Pošta če te ni doma.. pustijo listek? Kdo ve?

Lep pozdrav in hvala

mat xxl ::

Tudi oni DHL pustijo listek, pa ne se bati, pri nas še nisem slišal, da bi fuzbal s paketi igrali, kot v Ameriki.......... Sicer lahko po trackingu točno veš, kdo ga bo prinesel, če track prejme na slovenski strani, potem DHL, če pa moraš na nemško stran pa poštar, pa še to, ne bo ti tvoj lokalni poštar prinesel, pač pa poseben poštar, ki samo pakete nosi, če te ne bo doma pusti listek, paket pa te počaka na tvoji pošti in ga tam dvigneš !

šernk ::

Tudi oni DHL pustijo listek, pa ne se bati, pri nas še nisem slišal, da bi fuzbal s paketi igrali, kot v Ameriki.........


no ja pol pa res ne vem kako jim uspe zdrobit ovitek CDja v uni zaščiteni kuverti, druge možnosti kot da nekaj konkretnega vržejo gor ne vidim. kar sem slišal tisti napisi, da je zadeva lomljiva itd... veljajo bolj malo pri pošti slovenije in se vso pošto obravnava enako.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

monaco ::

Tale DHL je čisti nateg če kupuješ kaj iz Nemčije. Doplačal za DHL, da bi mi paket dostavli preko dostavne službe (fleksibilnost časa in kraja dostave, brez težav se dogovorim, da prevzamem v službi, kamor dnevno hodijo vse dostavne službe), saj ima lokalna pošta po novem tako debilni delovni čas, da med tednom niti teoretično ne morem prevzet pošiljke, toda... če je paket iz nemčije, ga dostavlja Pošta Slovenije in me lepo od ponedeljka čaka paket na pošti, da ga bom, če mi bo le uspelo, v soboto šel iskat... grrrrr
www.ramsak.si

Venomus ::

Ko sem pred parimi meseci naročil katalog ur, sem jih dobil iz Nemčije z DHL, v 3 dneh od naročitve. Ker me ni bilo doma takrat ko je prišel, mi je v nabiralniku pustil kartonček, kamor sem poklical in sem se zmenil za naslednji dan in sem dobil.

Zelo korektno. Če bi moral pa sam plačati poštnino, bi bilo pa kar huda, ker so kar dragi.

In pripeljal mi je z nekim belim kombijem. Ni bil rumen z DHL napis, ampak tudi ni bil Pošta Slovenije.

cortez ::

http://www.delo.si/gospodarstvo/posel-i...

A v soboto posta tud dostavlja za DHL ?
A tracking pa ne dela za DHL na postini strani ?

DHL mi da sam tole (Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: http://www.posta.si/?localeid=en-EN) )

šernk ::

Za DHL sledenje uporabi: http://www.dhl.si/sl.html

če je bilo preko DHLa poslano mora delat. A dostavljajo ob sobotah ali ne ne vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s1m0n ::

Kolikor je meni znano pošta več ne dostavlja DHL paketov! Takoj je vsak meni razložil dostavljalec pri DHLu.
In DHL ne dostavlja ob sobotah to se dodatno plača!

Looooooka ::

A ni tko da pustijo na posti ce te ne dobijo na naslovu. Enako pri GLSju?

šernk ::

Mene skoraj vedno pokličejo in vprašajo če sem doma, da ne delajo kilometrov zastonj, če me ni pač dostavijo drug dan.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s1m0n ::

Večinoma tak pokličejo, če te ni pa te vpraša če boš naslednji dan doma...

Mene veliko krat pokliče pa mi reče da je že v moji ulici, če sem mogoče doma :)

monaco ::

Meni so razlozili, da ima dhl svoj logisticni center in svojo dostavo, edino pri posiljkah iz nemcije gre preko deutche post in potem preko poste slovenije.

Gls so pa bedaki na kvadrat. Poklice nikoli ne, posiljke pa pusca pri sosedih, ce kakega vidi kje zunaj. Seveda brez vsakega podpisa...
www.ramsak.si

kixs ::

Kako je zdaj s tem, ce te ni doma? Glede na sledenje naj bi bilo dostavljeno danes ob 11:41 in nato se enkrat ob 14:47 - ce prav razumem:

Di, 20.11.2012 11:41 Uhr Slowenien Die Sendung wird im Zustell-Depot für die Zustellung vorbereitet.
Di, 20.11.2012 11:41 Uhr Slowenien Der Empfänger wurde nicht angetroffen und benachrichtigt. Die Sendung liegt zur Abholung bereit.
Di, 20.11.2012 14:47 Uhr Slowenien Die Sendung konnte nicht zugestellt werden.


Niso me pa nic poklicali... kaj zdaj? :|

Edit:
Vidim, da lahko kliknes na anglesko ;)

Tue, 20.11.2012 11:41 h Slovenia The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot
Tue, 20.11.2012 11:41 h Slovenia The recipient was not present and has been informed. The shipment is ready for pick-up.
Tue, 20.11.2012 14:47 h Slovenia The shipment could not be delivered.


Ocitno so pustili neko obvestilo (upam)... Zanimivo pa je to, da je pri nas vedno kdo doma. Sem pa pricakoval posiljko v sredo (danes).


Next step The shipment will be readdressed and forwarded to the recipient.


Vidim, da sem zaj..al, ker nisem vklopil obvestil.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

NeMeTko ::

V Nemčiji sta se klasična nacionalna Pošta (Deutsche Post) in DHL združila, kljub temu pa še vedno obstajata dve različni STORITVI - klasična poštna in EXPRESS / PRIORITY varianta.

Ko naročiš izdelek v Nemčiji in ti zaračunajo 'sprejemljivo' poštnino, si lahko prepričan, da gre pošiljka preko klasične pošte, ki zgolj nosi ime DHL, deluje pa podobno, kot naša pošta. Te pakete pri nas tudi potem dostavlja Pošta Slovenije. Tak paket potuje do naslovnika nekje med 3-5 dni.

Ko naročiš dostavo preko DHL Express storitve, pa plačaš bistveno višjo poštnino, paket je pri tebi najkasneje v dveh dneh, dostavlja ga pa kurirska služba DHL-a. Pri teh pošiljkah lahko tudi na osnovi trackinga pokličeš v DHL centralo in se že v naprej dogovoriš, kdaj in kam naj ti kurir pošiljko dostavi.

Je zdaj še kaj nejasnega?

kixs ::

V petek so mi sporocili, da je poslano. Postnina je bila 15€ za manjsi paketek teze pod 1kg.

NeMeTko ::

kixs je izjavil:

V petek so mi sporocili, da je poslano. Postnina je bila 15€ za manjsi paketek teze pod 1kg.

Torej lahko računaš, da bo dostavljal poštar in ne kurir DHL-a...

#000000 ::

Meni je do sedaj še vsako pošiljko ki je šča preko DHL pripeljal njihov kurir, sem si zapomnil ker imajo tisti terminal na katerega se podpišeš s palčko :)

kixs ::

NeMeTko je izjavil:

kixs je izjavil:

V petek so mi sporocili, da je poslano. Postnina je bila 15€ za manjsi paketek teze pod 1kg.

Torej lahko računaš, da bo dostavljal poštar in ne kurir DHL-a...


Sem poklical domov in baje je postil sporocilo, da posiljka caka na posti. Ok!

lp

NeMeTko ::

Saj tudi če pošlješ paket v Nemčijo preko Pošte Slovenije - tega potem v Nemčiji dostavlja DHL - celo na DHL trackingu lahko slediš pošiljki.

kixs ::

Sej meni je cisto vseeno kdo prinese, samo da dobim. Zelel sem samo info kako dostavljajo in da ne bom imel kaksnih komplikacij, ker me ni doma. Pri nasi posti vem, da ni tezav. Pri kurirjih pa nimam izkusenj (ampak tega zdaj ocitno ni bilo).

tilen32 ::

Mene pa zanima kako je mogoče, da sta me že dva paketa čakala v poštnem nabiralniku pa čeprav sta bila previlka za režo da bi ju stlačil notri. Sem šel vprašat še na pošto pa mi je rekla, da oni tega ne počenejo. Ali imajo pri DHL-u prav univerzalni ključ za odklapanje vseh nabiralnikov? Saj ne, da bi se pritoževal mi saj ni bilo treba po paket, vendar me zanima.

fosil ::

A to v bloku?
Tam se da s posebnim ključem odpret celo prednjo stranico od več nabiralnikov.
Tako je!

tilen32 ::

Ja v bloku

ramiz?! ::

Ta slovenska pošta je podn. Naročim iz Nemčije (v petek) in čez vikend! lepo pride v 2 dneh v Slovenijo, v enem dnevu in pol pa jim ne uspe do mojega doma. Res pohvala slovenski pošti.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

šernk ::

Danes dvomim da so precej vozili naokoli :)

mene so iz DPD celo klicali, da paket zame dostavijo zaradi izrednih vremenskih razmer jutri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LuGi ::

šernk je izjavil:

Danes dvomim da so precej vozili naokoli :)

mene so iz DPD celo klicali, da paket zame dostavijo zaradi izrednih vremenskih razmer jutri.



Evo moj status @DHL

Več podrobnosti:
Zaradi izrednih vremenskih razmer pošiljke ni bilo mogoèe dostaviti.

Kako naprej:
Pošiljka bo predana kurirju za dostavo, ko se vremenske razmere izboljšajo.

:))

Daliborg ::

Vceraj letalo DHL-a ni pristalo.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

tilen32 je izjavil:

Mene pa zanima kako je mogoče, da sta me že dva paketa čakala v poštnem nabiralniku pa čeprav sta bila previlka za režo da bi ju stlačil notri. Sem šel vprašat še na pošto pa mi je rekla, da oni tega ne počenejo. Ali imajo pri DHL-u prav univerzalni ključ za odklapanje vseh nabiralnikov? Saj ne, da bi se pritoževal mi saj ni bilo treba po paket, vendar me zanima.


Vsak poštar ima univerzalni ključ, s katerim odpre celo serijo nabiralnikov bloku. In vsak poštar to tudi naredi, če je pošljka prevelika za režo.

Syrex ::

Nekatri pravite da vas DHL pokliče in se zmenite za dostavo.. Naročal sem preko hoh.de in nikjer nisem rabil dat telefonske št. tako da je niso mogli posredovat DHL-u. Kaj naredijo v takšnem primeru?

ramiz?! ::

Ja če te ni doma, dobiš listek v nabiralnik...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Syrex ::

Ja ampak, listek da te čaka na pošti ali da se zmeniš za dostavo?

šernk ::

Še vedno lahko pokličeš direktno na DHL in se zmeniš za dostavo v naprej, saj te imajo v računalniku, če je zadeva že bila predana v dostavo.

mene včasih pokličejo 2km pred domom, včasih pa 20km pred domom, da preverijo če sem doma, da ne bodo zastonj hodili v moj konec.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

connel ::

No, pošiljko s hoh.de boš dobil preko naše pošte, dhl samo dostavi do Brnika, naprej prevzame naša pošta.

Juzh ::

Jaz sem pa imel naročena 2 paketa. En paket je prišel danes ob 10:30, drugi paket pa ima stanje na dhl:
Sat, 19.01.2013 07:27 h
Slovenia
The recipient was not present and has been informed. The shipment is ready for pick-up.

Sat, 19.01.2013 07:34 h
Slovenia
The shipment could not be delivered.

Torej, me kao ni bilo doma jao jao. Vsi smo bili doma, poleg tega pa je en paket prišel brez problema, na drugem pa takšno stanje. V kaselcu ni nobenega obvestila. kaj naj bi potem to pomenilo? Lahko pričakujem v ponedeljek?

s1m0n ::

Pokliči na DHL pa ti bodo vse povedali!

worteleven ::

Če si smem sposoditi temo, da ne ustvarjam nove:

Fri, 07.02.2014 17:03 h Bielefeld, Germany The international shipment has been processed in the parcel center of origin
Sat, 08.02.2014 04:30 h Regensburg, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.posta.si/?localeid=en-EN)
Sat, 08.02.2014 04:30 h Regensburg, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center
Mon, 10.02.2014 15:24 h Slovenia The shipment has arrived in the destination country
Mon, 10.02.2014 15:24 h Slovenia The shipment has left the import parcel center in the destination country.

Se komu kaj sanja kdo bo dostavil paket? Bral sem, da če paket potuje preko DHL, da ti ga tudi oni dostavijo, vendar v mojem primeru je omenjena Pošta Slovenije.

amacar ::

Če je poslano z express bo dostavil DHL, sicer pa Pošta Slovenije

worteleven ::

še sanja se mi ne ali je express ali navadna pošiljka. Naročil sem z hardwareversand.de, če to kaj pomaga.

amacar ::

Greš na dhl.de, pa če ti tvojo tracking številko najde pod Paket tracking je navadna, če pa pod Express tracking je express.
Glede na moje izkušnje s hardwareversand sem dobil s Pošto Slovenije.

worteleven ::

Najde mi jo v vsakem primeru, ne glede na to ali vpišem v "Paket" okence, ali v "express"
Kakorkoli, glede na to da je danes paket prispel v Slovenijo, je malo verjetno da bi ga jutri že dobil, kajne?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710129 (567) kixs
»

Dostava Dhl (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538015 (2311) val46
»

Pošiljanje preko DHL, ter kako spletni nakup za 50$ olajša vašo denarnico za 160 €

Oddelek: Pomoč in nasveti
309674 (3909) opeter
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715102 (8519) jocoj
»

Paket iz Anglije! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5719051 (11617) Zoran7

Več podobnih tem