» »

Nudenje dela - izkoriščanje nezaposlenih

Nudenje dela - izkoriščanje nezaposlenih

«
1
2

Volk| ::

KLIK

Jaz ne razumem, kako država dopušča, tako oglaševanje. Ko je jasno da gre za nateg. 49€ dobit od nezaposlebnega, ki itak nima denarja. Folk je res požrešen
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

mtosev ::

Bolj je to preblem naivnost ljudi kot karkoli drugega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Nateg.

St235 ::

Država lahko naredi samo tolk okol naivnosti njenih državljanov (piramidne sheme), ne more preprečit budalam, da mečejo denar skozi okno.

Potem naj prepovejo še vedeževanje, bionergetike, top shop in še kaj.

mtosev ::

St235 je izjavil:

Država lahko naredi samo tolk okol naivnosti njenih državljanov (piramidne sheme), ne more preprečit budalam, da mečejo denar skozi okno.

Potem naj prepovejo še vedeževanje, bionergetike, top shop in še kaj.

te stvari so legalne. ni potrebe po prepovedi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Če se že mora nekaj prepovedat, je to neumnost.

gendale ::

tle se pojavi vprašanje, do katere mere naj bi država sploh ščitila ljudi pred lastno neumnostjo

Volk| ::

Po eni strani imate prav. Če je kdo tako neumen, da temu verjame, naj plača, pom drugi strani pa če si nezaposlen, se oprijemaš vsake slamice, da bi dobil neko delo.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

gendale ::

problem je v tem, kje točno postavit mejo, ker po tvoji logiki lahko prepovemo tudi večino oglaševanja




no saj mogoče to niti ne bi bilo slabo

St235 ::

mtosev je izjavil:

St235 je izjavil:

Država lahko naredi samo tolk okol naivnosti njenih državljanov (piramidne sheme), ne more preprečit budalam, da mečejo denar skozi okno.

Potem naj prepovejo še vedeževanje, bionergetike, top shop in še kaj.

te stvari so legalne. ni potrebe po prepovedi.


Tudi prodajanje priročnikov kako obogateti je legalno.

ameba ::

Temu se reče podjetništov. Če tip uspe na račun naivnežev, mu dam lahko samo roko.
Ti se sekiraš za oglaševanje, jst bi se bolj sekirov, kako država dopušča, da gredo državne firme v stečaj njihove direktorje in managerje pa pustijo na miru.

Volk| ::

ameba je izjavil:

Temu se reče podjetništov. Če tip uspe na račun naivnežev, mu dam lahko samo roko.
Ti se sekiraš za oglaševanje, jst bi se bolj sekirov, kako država dopušča, da gredo državne firme v stečaj njihove direktorje in managerje pa pustijo na miru.


Saj, tem direktorjem tudi lahko daš roko, da se uspejo izogniti roki pravice. To vsak smrtnik tudi ne zmore.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

mtosev ::

St235 je izjavil:

mtosev je izjavil:

St235 je izjavil:

Država lahko naredi samo tolk okol naivnosti njenih državljanov (piramidne sheme), ne more preprečit budalam, da mečejo denar skozi okno.

Potem naj prepovejo še vedeževanje, bionergetike, top shop in še kaj.

te stvari so legalne. ni potrebe po prepovedi.


Tudi prodajanje priročnikov kako obogateti je legalno.

vedeževalka ti ne da garancijo da se bo tisto kar ti je rekla res zgodilo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IceIceBaby ::

Volk, kaj točno tebe muči? Kaj bi ti prepovedal pa kako lahko govoriš o nekih nategih, če očitno ne poznaš zadeve.

Ti bi verjetno prepovedal vse kar ni 8 urna služba v proizvodnji za 600 eur neto.

hruske ::

Rad imam tole državico. <3

Volk| ::

IceIceBaby je izjavil:


Ti bi verjetno prepovedal vse kar ni 8 urna služba v proizvodnji za 600 eur neto.


Iz tvojih ust v božja ušesa :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

IceIceBaby ::

Zanive prioritete. Po eni strani bi zatiral prosti trg in povsem spodobne produkte, po drugi strani pa bi čestital lopovom, ki so pokradli pol države.

St235 ::

mtosev je izjavil:

St235 je izjavil:

mtosev je izjavil:

St235 je izjavil:

Država lahko naredi samo tolk okol naivnosti njenih državljanov (piramidne sheme), ne more preprečit budalam, da mečejo denar skozi okno.

Potem naj prepovejo še vedeževanje, bionergetike, top shop in še kaj.

te stvari so legalne. ni potrebe po prepovedi.


Tudi prodajanje priročnikov kako obogateti je legalno.

vedeževalka ti ne da garancijo da se bo tisto kar ti je rekla res zgodilo.


Kako vezo ima to z legalnostjo? Ali ti on nudi garancijo da boš obogatel?

Pač ljudje so/ste v večini naivni predvsem pa funkcionalno nepismeni. Lepo piše, da nudi garancijo oziroma vračilo denarja, če z artiklom kupec ni zadovoljen, to zapoveduje tudi zakon o varstvu potrošnikov pri nakupih na daljavo. Če pa ti v tem oglasu prebereš, da ti garantira zaslužek potem si pa odličen kandidat da mu nakažeš 50€.

Pač prodaja nek priročnik za nasveti, tako kot prodajajo priročnike o osebnostni rasti, pa kamne, ki si ga vtakneš v rit in tvoje zdravje se izboljša, biozapestnice, ki zdravijo vse od revme do hepatitisa, pa WC papir po katerem se ti ritna luknja sveti, kreme po katerih ti požene bujno rastje na glavi in tako dalje. Seznam je neskončen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

I know he's talking but all i can hear is blablablabla. Žalostno je, da folk verjame tem bedarijam. Od novega trenda vedeževalskih oglasov, ki jih gledaš na TV vsakih jebenih 5 minut. Ali mi bodo odobrili kredit? Ja jebo mater, to greš vprašat na banko ne pa neke bebote preko SMS-a. Kot tud taki kot je ta tip. 15 sekund nakar sem preskočil video na polovico in zaprl to sranje.

Država ni kriva da to dopušča, kriv je folk, ki verjame tem neumnostim. Čeprav ne bom rekel, da kdaj komu ni šlo tako za nohte, da je iz obupa probal kaj takega. Ampak se mi zdi, da se folk obrne na druge vire. Te neumnosti probava požrešen folk, ki misli, da bojo kar zaslužili bajne vsote z nič dela in ki sicer finančno niso ravno na robu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

RejZoR, poznaš zadevo, da tako samozavestno kritiziraš?

amigo_no1 ::

IceIceBaby
Jo ti poznaš, da lahko pozitivno zagovarjaš ?

Načelomo nimaš kaj izgubiti, gre za Slo podjetje, nakup na daljavo (vemo kaj to pomeni).
Če je v knjigi en kup neuporabnega bs jo pač vrneš in konec.


Volk| je izjavil:

KLIK

Jaz ne razumem, kako država dopušča, tako oglaševanje. Ko je jasno da gre za nateg. 49€ dobit od nezaposlebnega, ki itak nima denarja. Folk je res požrešen

Mene zanima, zakaj država dopušča, da vsi strokovnaki in celo ministri v medijih govorijo o "pokojninskem skladu", ko pa le ta kot vemo ne obstaja - sedanji zpiz prispevki gredo naravnost za tekoče izdatke.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

amigo_no1, poznam ja. Sicer osebno nimam nič s tem, poznam pa človeka, ki tole fura. Tudi vsebino in cel koncept mi je znan.

Ni čudežni priročnik, ki bo sam od sebe prinesel par jurjev na mesec. Je pa zadaj dobro zastavljen mentorski sistem in ogromno koristnih informacij. Če si pripravljen delati je možnost za uspeh kar dobra. Če si pa nesposoben lenuh ti pa žal noben priročnik ne bo pomagal.

Se mi pa zdi zanimiv odnos, ki ga imajo nekateri do takšnih zadev. Veliko ljudi je zelo nezadovoljnih s svojimi dohodki ampak malo je takih, ki dejansko poskusi na tem področju kaj spremeniti. Ne govorim samo za ta priročnik, ampak nasplošno. Od jamranja po slo-techu pa res še noben ni obogatel medtem, ko so metode, opisane v podobnih zadevah običajno precej donosen posel. Res je vse skupaj zapakirano v en malo napihnjen paket, ampak so takšne tudi čisto vse ostale reklame.

St235 ::

Ice, to veš da tako mantro lajna vsaka podobna nemnost? od piramidnih sehm catch the cash, do 1001 in ene knjige o samopomoči, preko takih in drugačnih mentrojev vedeževalcev in podobne drhali, ki živi na račun izkoriščanja ljudi.

Metode, ki se jih naučiš iz knjije je pa lepo povzel nadobudni poslovnež, ki je pred par leti objavil oglas: Če mi pošljete 500 SIT vam pošljem priročnik kako obogateti. No vsi ki so mu poslali so dobili sledeče sporočilo: Objavite oglas v katerem piše Če mi pošljete 500 SIT vam pošljem priročnik kako obogateti.

V roku 14 dni je dobil okrog dveh milionov tolarjev.

Se spomnim, da je bla zadeva pri tedniku vsaj 10 let nazaj.

Ne dolgo nazaj je bil članek, da amazon spreminja politiko objavljanja knjig, ker je bil prvi nasvet v knjigah kako obogateti, da na amazonu objaviš svojo kopijo taiste knjige.

Te knjige pač igrajo na človeško naivnost in z kvazi zdavorazumskimi argumenti trosijo modrosti.

Pač vsakemu svoje, človek ima vso pravico to prodajat, pravila igre okrog prodaje na daljavo v RS os pa jasna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tx-z ::

Kako zaslužit 500, 1000, ali celo 2000€ na mesec? Napišeš eno tako butasto knigo, nardiš ful reklame, prodajaš za 29€ in zaslužš na naivnm folku :)
tx-z

IceIceBaby ::

Te knjige pač igrajo na človeško naivnost in z kvazi zdavorazumskimi argumenti trosijo modrosti.


VSI (dobri) oglasi igrajo na enega izmed temeljnih človeških čustev. Strah, pohlep, pripadnost... Vsak pameten oglaševalec ve, da produkt ni pomemben ampak je važno kakšne občutke ta produkt zbuja pri ljudeh. Pa naj gre za avto ali skret papir.

Oglas za ta priročnik ni čisto nič slabši ali boljši kot oglas za Volkswagen, ki ti prodaja "svobodo" ali oglas za AXE, ki ti prodaja "tons of pussy". Marketing je pač marketing, vsak normalen človek ve, da se oglasov ne jemlje dobesedno.

Pač vsakemu svoje, človek ima vso pravico to prodajat, pravila igre okrog prodaje na daljavo v RS os pa jasna


V tem primeru je garancija prodajalca "boljša" kot tistih zakonsko določenih 14 dni.

Kako zaslužit 500, 1000, ali celo 2000€ na mesec? Napišeš eno tako butasto knigo, nardiš ful reklame, prodajaš za 29€ in zaslužš na naivnm folku :)


Glede na to koliko ljudi jamra po forumu očitno zadeva ni tako enostavna.

oemdzi ::

Ce si pa tok glup, da gres tole kupit si si pa cisto sam kriv za teh 50 eur izgube, sem tudi istega mnenja za vsa vedezevanja in podobnega bullshita. Je pa res, da bi lahko ustanovili urad za preprecevanje izkoriscanja podpovprecno inteligentih osebkov.

IceIceBaby ::

Ce si pa tok glup, da gres tole kupit si si pa cisto sam kriv za teh 50 eur izgube


Če tole kupiš in se resno lotiš zadeve dejansko lahko nekaj rata iz tega. IMHO si glup, če že po defaultu označiš takšne stvari za nateg.

amigo_no1 ::

Potem bi 3/4 sedanjih volivcev izgubilo volilno pravico - so preneumni.

KoMar- ::

IceIceBaby je izjavil:

Ce si pa tok glup, da gres tole kupit si si pa cisto sam kriv za teh 50 eur izgube


Če tole kupiš in se resno lotiš zadeve dejansko lahko nekaj rata iz tega. IMHO si glup, če že po defaultu označiš takšne stvari za nateg.

Če se resno lotiš zadeve, ne boš kupuval takilih "blefsikonov", ampak boš kupil pravo literaturo. Tole je zgolj davek na neumnost.

IceIceBaby ::

Kaj pa je prava literatura? Kakšni so kriteriji, da se nekaj uvrsti med pravo literaturo?

KoMar- ::

Poznan avtor, poznana trgovina (recimo amazon.com), vsekakor pa ne nek čuden sajt z velikimi rdečimi črkami.

IceIceBaby ::

Avtor je kar uspešen in relativno priznan na svojem področju, vsaj v Sloveniji. Prodaja pa na genialno izdelani strani, ki proda neprimerno več teh priročnikov, kot bi jih lahko na amazonu. Tak tip strani ima neprimerno večjo konverzijo kot kakšni "lepi" sajti s svetlečimi gumbi. Večkrat preverjeno dejstvo.

KoMar- ::

No, zdaj si kar sam izdal, za kaj gre. Gre za "konverzijo", torej da on proda in zasluži. Kaj točno prodaja, sploh ni bistveno, važno je le, da je sajt narejen tako, da prodaja. Sej lepo, da zagovarjaš kolega, ampak ni se treba tok trudit zanj... razen, če dobiš provizijo, heh.

IceIceBaby ::

Na srečo mi ni treba pobirati provizije od takih stvari. Kolega pa tudi nisva, napisal sem, da vem kdo je avtor in kaj prodaja. Ne zagovarjam njega, nikomur nisem rekel naj kupi točno to zadevo. Samo neumno se mi zdi, ko nekateri spljuvate stvar, čeprav nimate pojma kaj se sploh skriva v paketu.

No, zdaj si kar sam izdal, za kaj gre. Gre za "konverzijo", torej da on proda in zasluži.


A bejž no, a da bi rad zaslužil s tem, ko nekaj prodaja? Ti bi verjetno prodajal na tak način, da bi ustvaril čim manj prometa s čim višjimi stroški, ne?

@nny ::

Vse lepo in prav. A neprofesionalno izdelani strani, kjer me v oko nokavtira vsaka druga črka z obliko in barvo, veliko manj pa z vsebino, ne bi zaupala.

IceIceBaby ::

Stran je izdelana precej bolj premišljeno, kot 99% ostalih slovenskih strani. Je pa namenjena določeni ciljni skupini, kar geeki s slo-techa definitivno nismo.

technolog ::

Razkrivamo Najbolj Dobičkonosen "Popoldanski Posel" In Najbolje Plačan Način Dela Od Doma Ta Trenutek Na Trgu, S Katerim Vedno Več Vsakdanjih Ljudi Iz Slovenije Za Vsako Uro Svojega Dela Zasluži 50 EUR Do 100 EUR Na Uro!

Povej mi, je v knjigi omenjen ta način? Če ni, gre za navadno nategovanje folka. Če je - zakaj se ga ne poslužuje avtor te knjige?

Pa nej mu en nabavi lektorja, ker če ne mu ga bom jaz.

IceIceBaby ::

Seveda je omenjen. Pa ne samo omenjen. Dejansko te zadeva vodi skozi celoten postopek. Če se ga avtor poslužuje pa ne vem, to moraš njega vprašati. Od kje ti ideja, da se ga ne? Kolikor jaz vem mu ne gre slabo.

gruntfürmich ::

to je nategovanje oz svetovanje da naj folk nateguje naprej. zraven pa je še par puhlic napisano.
klasična piramidno nastavljena nategancija. na zahodu sigurno 100% prepovedana.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

Jao, sami preroki pa jasnovidci ste tuki gor :)

technolog ::

gruntfürmich, warum? Können Sie ein Beispiel geben?

gruntfürmich ::

IceIceBaby je izjavil:

Jao, sami preroki pa jasnovidci ste tuki gor :)

ja, za razliko od tebe:D

technolog je izjavil:

gruntfürmich, warum? Können Sie ein Beispiel geben?

nein, nur in slowenien:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Sepravi, nasvet je, da še sam začneš isto delat kot on, sepravi promocija izdelkov na raznih spletnih straneh takega tipa. Na spletne strani takega tipa pa smo upam že vsi naleteli...

zagi123 ::

Tele strani mi grejo bruhanje. Kot da bi imeli nateguni po celem svetu isti template...... :|

IceIceBaby ::

Template je isti zato, ker deluje. Jaz ne razumem, zakaj takih strani ni več.

technolog ::

Ja, stran dolga toliko, da uničiš kolešček, ponavljanje enih in istih stvari in popust, ko hočeš zapret okno. :D

ameba ::

Ice v čem točno je sedaj problem ?

Tip se je spomnu neke poslovne poteze in mogoče mu rata, nej mu.... Zakaj greš v debato z ljudmi na tem forumu, ker sam opaziš, da je večina "genijev" drugi so pa intelektualci, posledično temu sledi 10 strani dolg razgovor, poln nesoglasij itd.....

Tistim, ki razmišlajjo in so pametni, ne bodo temu nasedli ( uspeš lahko samo sam, ne pa na račun drugih ) in načeloma, tisti ki imajo mal poslovne žilce v krvi, se tem zadevam ognejo itd.....

In to je velik nateg, ne govort da je to "dobr", ker ni ...

To je to, ne vem kaj je treba še omenjat .....






amigo_no1 je izjavil:

Potem bi 3/4 sedanjih volivcev izgubilo volilno pravico - so preneumni.



Se strinjam, preostala 1/4 jih je na tem forumu vključno z našimi starši in dokler bo tko, bo beda....

IceIceBaby ::

In to je velik nateg, ne govort da je to "dobr", ker ni ...


Ja, pravim da je to dobr, ker je.

Tistim, ki razmišlajjo in so pametni, ne bodo temu nasedli ( uspeš lahko samo sam, ne pa na račun drugih ) in načeloma, tisti ki imajo mal poslovne žilce v krvi, se tem zadevam ognejo itd.....


Tisti, ki so pametni zadve najprej preberejo, preštudirajo mogoče celo preizkusijo in potem komentirajo.

St235 ::

Kdor ima 0,5% možganov vpiše v torrent search: easy money in dobi 10000 priročnikov zastonj, ugotovi, da je to navadno sranje ko prebere prvo stran in se smeje bednim stranem, ki poskušajo iz ljudi izvleč par fičnikov s prodajanjem tople vode.

IceIceBaby ::

Jaz pa kar pogosto kupim kakšno takšno zadevo. Se držim načela, da je dodatno znanje ne more škoditi. V najslabšem primeru lahko pozabiš kar si prebral. Enkrat me je ena taka zadeva celo spodbudila k temu, da sem odprl firmo in že par let lepo živim na ta račun.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MLM(piramidne) sheme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11425855 (3826) maticb492
»

Zavrtite uganite - TV3 scam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717773 (4376) meho7
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15040063 (22350)          
»

Ženski Smiljan Mori?

Oddelek: Loža
358702 (5870) Mare2

Več podobnih tem