» »

MLM(piramidne) sheme

MLM(piramidne) sheme

1 2
3
»

Vuli ::

neverjetno, prvič sm slišal za ta hepi, hepi kulp.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Malidelničar ::

Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ne.

Prvič vidim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::



Haha.. poceni light show, rokice gor in maha, high5 ipd. Folk pa vedno znova naseda.

Malidelničar ::

Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

c3p0 ::

Sheep get sheepled.

mr_chai ::

Mnogi IT-jevci tukaj se nikoli ne bi pustili takole nategniti.


Ko pa pride mehanik, vodovodar ali električar, pa lepo spustijo hlače, se pripognejo in razširijo ritnici.


Vse je samo perspektiva.

c3p0 ::

Vsaj nekaj dobijo za to, zraven na suho (nekaterim še to paše).

Jaz že leta postorim vse sam. Včasih dlje traja, a za ceno posega si kupim orodje (nazadnje makito in 1m sveder) in imam to še 20+ let.

Malidelničar ::

Ej, a še kdo dobiva obvestila od Žan Nekrep Consultinga na Youtube-u? Ne vem zakaj dobivam toliko njegovih oglasov, zakaj mi jih algoritem priporoča?!?!?

Recimo njegov zadnji oglas svetuje: "Pokazal vam bom kako Reni Markovič iz Kopra dnevno zasluži tudi do 6.000 EUR na trgu kriptovalut. Klikni za brezplačni webinar in zgrabi priložnost da boš lahko zaslužil tudi ti!"

Kako je to lahko legit???
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Zakaj si tako besen? Samo pomagat ti želi zaslužit denar, tako kot Reni iz Kopra. Lahko si vesel in srečen, da imaš tako dobre prijatelje.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

mod-moron ::

Malidelničar je izjavil:

Ej, a še kdo dobiva obvestila od Žan Nekrep Consultinga na Youtube-u? Ne vem zakaj dobivam toliko njegovih oglasov, zakaj mi jih algoritem priporoča?!?!?

Recimo njegov zadnji oglas svetuje: "Pokazal vam bom kako Reni Markovič iz Kopra dnevno zasluži tudi do 6.000 EUR na trgu kriptovalut. Klikni za brezplačni webinar in zgrabi priložnost da boš lahko zaslužil tudi ti!"

Kako je to lahko legit???


Enako kot ves ostali kriptovalutni nateg. Samo tisto ti imenuješ "vlaganje" in se ob tem počutiš pomembno.

recmajkemi ::

Malidelničar je izjavil:

Ej, a še kdo dobiva obvestila od Žan Nekrep Consultinga na Youtube-u? Ne vem zakaj dobivam toliko njegovih oglasov, zakaj mi jih algoritem priporoča?!?!?

Recimo njegov zadnji oglas svetuje: "Pokazal vam bom kako Reni Markovič iz Kopra dnevno zasluži tudi do 6.000 EUR na trgu kriptovalut. Klikni za brezplačni webinar in zgrabi priložnost da boš lahko zaslužil tudi ti!"

Kako je to lahko legit???

Razlogov je več. Prvo kot prvo zakaj si sploh dopuščaš reklame na yt? Obtajajo brezplačne alternative.(revanced, sponsorblock, uBlock,...)
Kot drugo so oglasi targetirani glede na več podtatkovnih točk. Ker imaš sam veliko objav glede investiranja lahko takoj sklepam, da pogledaš tudi dosti yt videov na to temo, zatorej padeš v Nekrpov mehurček. Tudi starostno padeš noter, predvidevam mlad moški 24-40 z rednimi prihodki, ker imaš engagement rate za dotično temo visok, klikaš oglase na to temo. Tisti, ki ne gledajo crypto investment BSa jim teh stvari ne nudi. Sem nekaj dni pustil dekletu, da je uporabljala moj yt acc na računalniku. Se ob vpisu na ne moji napravi nisem znebil oglasov za makeup kake dva meseca.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

MrStein ::

Ti algoritmi so čudni. Odvisno tudi od spletnih strani.

Recimo tiste, ki imajo na dnu blok 2x3 oglasov, meni skoraj vedno ponudi:
- kako se naučiti tujega jezika v dveh dneh
- neko čudežno zdravilo za (enkrat nohte, drugič vid, tretjič revmo in podobno...)
- aja, pa za hujšanje (zadnje tedne "intermittent fasting", a je to neka nova modna muha?)
- pa seveda "ta XXXX doma iz <kraj v moji bližini> služi Nx100 ali celo 1000 EUR na dan!!! Klikni da ugotoviš kako!"

Na YouTube je malo bolj razumen izbor, ampak tudi bolj tak. Na TV recimo je vsaka druga reklama za avto. Pa za neko slovensko firmo za svetila. Pa Persil. In glasbeni videospoti kot reklama. Celih 5 minut.

Vse gre na ignore... (na TV ne gre blokirati, OpeDNS nekako ne prime.... bom enkrat spet poskusil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Malidelničar ::

recmajkemi je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ej, a še kdo dobiva obvestila od Žan Nekrep Consultinga na Youtube-u? Ne vem zakaj dobivam toliko njegovih oglasov, zakaj mi jih algoritem priporoča?!?!?

Recimo njegov zadnji oglas svetuje: "Pokazal vam bom kako Reni Markovič iz Kopra dnevno zasluži tudi do 6.000 EUR na trgu kriptovalut. Klikni za brezplačni webinar in zgrabi priložnost da boš lahko zaslužil tudi ti!"

Kako je to lahko legit???

Razlogov je več. Prvo kot prvo zakaj si sploh dopuščaš reklame na yt? Obtajajo brezplačne alternative.(revanced, sponsorblock, uBlock,...)
Kot drugo so oglasi targetirani glede na več podtatkovnih točk. Ker imaš sam veliko objav glede investiranja lahko takoj sklepam, da pogledaš tudi dosti yt videov na to temo, zatorej padeš v Nekrpov mehurček. Tudi starostno padeš noter, predvidevam mlad moški 24-40 z rednimi prihodki, ker imaš engagement rate za dotično temo visok, klikaš oglase na to temo. Tisti, ki ne gledajo crypto investment BSa jim teh stvari ne nudi. Sem nekaj dni pustil dekletu, da je uporabljala moj yt acc na računalniku. Se ob vpisu na ne moji napravi nisem znebil oglasov za makeup kake dva meseca.


Najprej hvala za predloge, bom poizkusil z omenjenimi dodatki, če bodo delovali (nekje sem zasledil, da Youtube za popolno odstranitev oglasov zahteva Youtube Premium).
Alghoritem je pa čuden, ker gledam investment videe, ampak legit, resne zadeve in diskusije. Kripta se pa nikoli nisem niti z 10 metrsko palico dotaknil. Drugi youtube-i so pa bolj filozofsko-sociološko-zgodovinsko obarvani pogovori, debate in nekako ne spada v Nekrepovo sfero :):)
Je pa res, da mi včasih vrže kakšne oglase za trading (eToro, WeBull) - čeprav nisem nikoli bil trader LOL - ampak očitno Youtube tudi bolj resne investment kanale združi z bolj scam zadevami, vse skupaj pod 'financial education' :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

maticb492 ::

uBlock blokira vse oglase na Youtube in youtube še (zaenkrat) nikjer nič ne teži.

In pa ja, meni forsira iste oglase, če ugasnem uBlock, ker gledam podobno vsebino (financial).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lyoness (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6320605 (6844) pingvin116
»

Piramidne sheme

Oddelek: Omrežja in internet
303749 (2931) carota
»

www.wee.com - čuri muri ?

Oddelek: Loža
3410530 (5056) KTr1sk
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15040069 (22356)          

Več podobnih tem