» »

Samsung predstavil nov pametni telefon Galaxy Note

Samsung predstavil nov pametni telefon Galaxy Note

ZDNet - Poleg novega tabličnega računalnika je na berlinski konferenci IFA 2011 Samsung predstavil tudi nov pametni telefon, poimenovan Samsung Galaxy Note.

Ima velik 5,3-palčni zaslon HD Super Amoled, ki podpira tudi vnos s priloženim pisalom (stylus), lahko pa uporabljamo kar prste. Prikazna ločljivost znaša 1288 x 800 točk. Procesor tiktaka z 1,4 GHz, podatke skladišči v 1 GB pomnilnika. Na voljo sta modela s 16 ali 32 GB spominske kapacitete. Sprednja kamera zmore dva megapiksla, zadnja pa osem. Naprava podpira 4G, meri pa 9,6 mm v debelino in tehta 175 gramov. Poganja ga Android 2.3.5.

S tem modelom je Samsung do skrajnosti povečal pametne telefone, saj bi vsak naslednji palec pomenil že tablični računalnik. Se vračajo časi dlančnikov?

67 komentarjev

«
1
2

WamPIRe- ::

Tole je bolj za slepe ;) Sicer pa tole je res že preveliko za v žep.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

dmi ::

Trenutno držim DesireHD, vse ostalo mi je premajhno tudi za kakšno resno delo in pa ipak za konkretno multimedijo, vspe mi včasih še kaj pametnega gor skicirat ampak s pisalom se bo dalo narediti toliko več.

Vsakemu svoje

JesusChrist ::

Libertarian si mislil reči: tisti, ki obupano išče punco kupi iPhone ;) Tisti ki si lahko kupi takega androida si lahko tudi iPhone. Sam sem raje izbral androida in namesto mbp asusa s precej boljšimi specifikacijami. Morda res ne vzbujam pozornosti, ampak naredim vse isto ali pa še več kot uporabnik preplačanega MBP ;)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

eieieie1 ::

Glej, kaj ti ni jasno? Avtonomija baterije, dizajn in ohišje laptopa se tudi plača. Nevem zakaj je to tako nerazumljivo. Saj dobiš kavbojke tudi za 20€, lahko pa za 200€ ali še več. Jaz imam tudi DELL-a, ampak ko ga primerjam z MBP od brata, ki ga je kupil ob istem času kot jaz in je dal nekje 200€ več, zdaj vidim razliko. Njegov še vedno zelo lepo deluje, jaz pa komaj čakam da si kupim en desktop, saj je ekran čist v k*** (v primerjavi z njegovim), da ne omenim kako počasen disk je ratal in sem ga obvezno moral menjat z SSDjem.

To da jamraš da je nekaj precenjeno, je debilno.

FireSnake ::

eieieie1 je izjavil:


To da jamraš da je nekaj precenjeno, je debilno.


Je to neka splošna resnica ali je to na tvojem zeljniku zraslo?

Če ni splošna resnica, potem je trditi nekaj takega zelo debilno ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

bojsi ::

Malo za šalo:

Big meeting at Samsung headquarters:

“We tried 7 inches and it didn’t sell. We tried 10 inches and it didn’t sell. What can we do to make the Galaxy Tab popular?”

“Let’s try 8.9 inches.”

“Genius!”

eieieie1 ::

FireSnake je izjavil:

eieieie1 je izjavil:


To da jamraš da je nekaj precenjeno, je debilno.


Je to neka splošna resnica ali je to na tvojem zeljniku zraslo?

Če ni splošna resnica, potem je trditi nekaj takega zelo debilno ;)


Mislil sem rečt "jamranje, da je Apple precenjen je debilno"

nekikr ::

Kaj ko bi samo kopirali poste iz ene od ostalih Samsung/Apple novic, pa prihranimo ogromno časa z merjenjem tiča? Na koncu bomo spet prišli do tega, da vsakemu svoje...

On-topic:hm, 5,3"...neki mainstream tole sigurno ne bo.

JesusChrist ::

Za ženske bolj (bolj za torbico kot za žep).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

CaqKa ::

Ma jaz pa vedno bolj razmišljam da bi bolje bilo velikosti tablice kot pa tak malo kot imam sedaj. sploh zato ker je meni zadeva pač postala organizator ne pa samo telefon.

na starih feature phonih, organizator del enostavno ni bil dovolj priročen, na trenutnem androidu pa mi je že kar.
tako da trenutno gledam za samsung s2... samo treba videt kaj bo tržni inšpektorat rekel za tole simobil skropucalo okrog ne vračanja kupnine...

Blisk ::

Meni je zgornja meja samsung galaxy S, vse ostlao kar je več je prevelko.
Ace pa ima preslabo ločljivost zaslona. Upam, da bodo še kaj spacal skup v velikosti S, ker S2 je pa že prevelik.

CaqKa ::

jaz morem probat. vem nekaj. 320x480 pri 3,2" mi je premalo.
ravno tako 384mb za aplikacije :>

v obojem sta samsunga boljša :> ampak če mi je pa 5,3" preveč pa ne morem vedet dokler ne probam :>

LuGi ::

Uf :|

Zase sem ugotovil da vse kar je nad 4.0" je preveliko - cigla ;((

floyd1 ::

Dokler sem imel samo Ipoda Toucha, se mi je zdelo, da je 3,5" ekran zgornja meja za napravo, ki jo nosiš v žepu. Potem sem kupil SGS in ugotovil, da je 4" še čisto OK (pa še telefona in MP3 playerja nisem več rabil vedno zraven vlačit). SGS-2 se mi je (na papirju) zdel RES prevelik, zdaj pa mislim, da bi tudi to še pogojno šlo (a mi zaenkrat SGS čisto zadostuje). Taka velikost pa... ... res preveč (ali pa morda ne? :8))

CaqKa ::

ma dokler zadeve ne nosiš vsaj kak teden v žepu ne morš rečt ali ti ustreza ali ne... probat morš.

Zero0ne ::

5.3" in ista resolucija, kot 10.1" tablice. :O

Kakšen dpi ima to?
uname -o

Jaka83 ::

4" je čisto OK, samo SGS ima premajhno resolucijo za 4" ekran in to me zelo moti. Jaz imam na 3,7" 480 x 854, pa me moti samo velikost ekrana, ločljivost bi lahko bila še višja.

Za tele 5" zverine pa tudi ne morem rečt, da so prevelke, dokler jih ne pretipam.

c00L3r ::

Ne vem če bi ga imel, saj je malo velik. Me pa zanima kako zgleda ekran s to resolucijo v živo 8-)

Lonsarg ::

No, zdej pa še 4.7 in 5.0 našopat, pa bo dosti izbire:)

floyd1 ::

Velika izbira me nikoli ne moti.

eieieie1 ::

Resolucija je že kar fajn (286 dpi), kar je že skoraj retina display :D

Sims ::

Hm ... glede velikosti. Že kakih 14 let nosim torbico (ja, moško). Noter imam Denarnico, telefon, kjuče od hiše, mali dežnik, vžigalice, "hanzaplast", rezervna očala, kašen dokument, meter, kalkulator, še ene ključe, ključe od avta, usb ključek, pa dlančnika, robčke, 1 lekadol.

Velikost tega mi ne predstavlja ovire. Kje vi nosite "stuff"? Po žepih?

Sims

DolLoad ::

bojsi je izjavil:

Malo za šalo:

Big meeting at Samsung headquarters:

“We tried 7 inches and it didn’t sell. We tried 10 inches and it didn’t sell. What can we do to make the Galaxy Tab popular?”

“Let’s try 8.9 inches.”

“Genius!”



Later on.

The 8.9 inch didn't really do us a favour.

-Hmm, we should make a 7.7 inch!

Genius!

Jaka83 ::

Sims je izjavil:

Hm ... glede velikosti. Že kakih 14 let nosim torbico (ja, moško). Noter imam Denarnico, telefon, kjuče od hiše, mali dežnik, vžigalice, "hanzaplast", rezervna očala, kašen dokument, meter, kalkulator, še ene ključe, ključe od avta, usb ključek, pa dlančnika, robčke, 1 lekadol.

Velikost tega mi ne predstavlja ovire. Kje vi nosite "stuff"? Po žepih?

Sims


Da ... vse kar rabi "pravi moški" je denarnica, ključi in pameten telefon. :)

Malo za šalo in malo za res. Eni rabite več, drugi rabimo manj. Če se mi nabere več stvari, ponavadi vzamem ruzak ali pa torbo z laptopom, kamor brez problema spravim tisto kar rabim. Za v službo sem pa ponavadi oborožen tako kot sem zgoraj napisal - denarnica + ključi + telefon.

Lonsarg ::

Valda po žepih, vse. Sem cel ebay prebrskal za eno tanko denarnico(Mighty Wallet za 10EUR). Kupil najtanjši možni adapter za MicroSD, da gre komot v denarnico. Kupil SGS2, spet tanek, gre komot v žep. Glede velikosti je še malo ekstra možnosti, naslednji telefon bo še malo večji od SGS2:) Ampak malo, torej 4.5-4.7, odvisno kok roba dajo ob strani.

klavdijL ::

osebno mnenje - od iphon, samsung itd. so vse zadeve prevelike - mobitel je zadeva, ki jo brez problema daš v žep in imaš zraven dovolj prostra, da če se noter najdejo še ključi ne bo prask

za ostalo so dlančniki in tablice


edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klavdijL ()

Sheteentz ::

Jaka83 je izjavil:


Da ... vse kar rabi "pravi moški" je denarnica, ključi in pameten telefon. :)


ko bo tole združeno v telefonu, bom srečen :)

LuGi ::

Dejansko je ze.. samo rabis:
-pametno hiso
-nfc enabled trgovine

:))

win64 ::

Denarnica ni nuja, če maš tanke žepe, vzameš samo en bankovec, pa oviješ okrog enega dokument, pa je to to. plus ključi seveda

Jaka83 ::

Res je win64, samo se pa spet razlikujemo, jaz imam v denarnici še vozniško in prometno, zdravstveno, par vizitk in kartico za štemplanje na delu.

Bo pa super, kot je Sheteentz omenil, ko boš imel lahko vse na telefonu, samo baterija ti ne bo smela crknit.

Blisk ::

Nosim samsunga S v žepu nonstop in je še sprejemljiv, kaj več pa dvomim, ker občasno tud ta mal moti ker je tok velik.

klinker ::

Hud phon v vsakem pogledu. Meni se sicer zdi "malo" prevelik, bo pa ze nasu lastnike ki hocejo/rabijo kaj takega, ce ne drugega za vecji ego :D

Lonsarg ::

Jah pazit je treba kake hlače se kupi:) Jaz pri večini komot mam v žepu, ena hlače pa imajo tak visok žep, da se komaj usedem z mobitelom. Prav ima me, da bi tale Note sprobal v roki, sam za probo zaradi velikosti, sam 2cm širši od SGS2 bo kar malo preveč :)

tomaz- ::

Imam občutek, da bo zadeva dobra, ampak velikost... Tule se pa zna mal "zataknit". Ipak mislim, da je tole mal pretiravanje. Bomo videli

BaRtMaN ::

Karkoli je več od dobrih štirih palcev, je preveliko in pretežko za komot okoli nosit. Vsaj v žepu!

Sam imam Dell Streaka, 5" meri po diagonali in ~20g. Moram rečt, da je precej super velikost zaslona, ampak okoli ga nosim le v trdem usnjenem ovitku, pa še vedno se po robovih obrablja. Je pač težek in kadarkoli kam prileti, so to precej velike sile.

Po drugi strani pa mi izredno služi kot bralec za knjige, web je precej komforten na njem, čeprav ga malo omejuje "počasen" procesor (single core 1GHz, je le že nekaj star model).

Mi ga ni težko držat v roki, sem le dvometraš in mi čist paše na šapo. :)

Dr_M ::

Koncno en spodoben telefon iz Samsunga.
Definitivno mi je vsec zaslon, predvsem locljivost :)
Res zna bit malo velik, ampak to je cena za udobno delo. Pri takem telefonu, je tablica kar naenkrat odvec :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Kok bo šele zdj moggu aple pomanjševat, da bo lahk reku da so ga kopirali..:)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

skika ::

JesusChrist je izjavil:

Libertarian si mislil reči: tisti, ki obupano išče punco kupi iPhone ;) Tisti ki si lahko kupi takega androida si lahko tudi iPhone. Sam sem raje izbral androida in namesto mbp asusa s precej boljšimi specifikacijami. Morda res ne vzbujam pozornosti, ampak naredim vse isto ali pa še več kot uporabnik preplačanega MBP ;)


Ti se kar tolaži.

Drugače pa se meni zdi tale Galaxy Note izjemno prevelik. To je ja mini tablet.

antonija ::

Sheteentz je izjavil:

Jaka83 je izjavil:


Da ... vse kar rabi "pravi moški" je denarnica, ključi in pameten telefon. :)
ko bo tole združeno v telefonu, bom srečen :)
A bos takrat postal pravi moski? :D;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jaka83 ::

antonija je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Jaka83 je izjavil:


Da ... vse kar rabi "pravi moški" je denarnica, ključi in pameten telefon. :)
ko bo tole združeno v telefonu, bom srečen :)
A bos takrat postal pravi moski? :D;)


Ne, takrat bomo srečni, ker smo moški. ;)

Dr_M ::

Sims je izjavil:

Hm ... glede velikosti. Že kakih 14 let nosim torbico (ja, moško). Noter imam Denarnico, telefon, kjuče od hiše, mali dežnik, vžigalice, "hanzaplast", rezervna očala, kašen dokument, meter, kalkulator, še ene ključe, ključe od avta, usb ključek, pa dlančnika, robčke, 1 lekadol.

Velikost tega mi ne predstavlja ovire. Kje vi nosite "stuff"? Po žepih?

Sims



A dereze, liter bencina in strik tudi nosis sabo? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KuntaKinte ::

švicarskega noža tudi nimaš? šlampasto...

Sims ::

Ok, pozabil napisat krpico za očala brisat. In ne, kondomov pa nimam ... Dregnilo me je bolj tole, ker imam nokio 5230. in ni varjante, da jo nosim v žepu. Če je v stranskem ne morem avta vozit, če je zadaj pa nikjer ne morem normalno sedet. Zato opazka s torbico. Ker dejansko ne morem brez nje. kako vi nosite "Touchscreen" telefone po kavbojkah, tudi ne vem. Mobi torbice še zastopim, ampak žepi ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Lonsarg ::

Sims, škoda k se nism slikal, ko sem 2 leti nosil Nokio E90 v žepu. 22mm debeline. Jaz sem lažje živel z tem v žepu, kot pa z torbico kje.

Dr_M ::

Imam tak etui za telefon in tole nosim v zepu brez problema.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jaka83 ::

Sims je izjavil:

Ok, pozabil napisat krpico za očala brisat. In ne, kondomov pa nimam ... Dregnilo me je bolj tole, ker imam nokio 5230. in ni varjante, da jo nosim v žepu. Če je v stranskem ne morem avta vozit, če je zadaj pa nikjer ne morem normalno sedet. Zato opazka s torbico. Ker dejansko ne morem brez nje. kako vi nosite "Touchscreen" telefone po kavbojkah, tudi ne vem. Mobi torbice še zastopim, ampak žepi ...?


Ne vem kakšne oprijete hlače nosiš in me niti ne zanima, ampak jaz bi v svojih hlačah brez problema nosil 5" zadevšno. :) That came out wrong.
Mene bolj zanima/skrbi kako defektno mora izgledat človek, ki si na uho pritiska tako velik ekran.

Sims ::

Glede ušesa se strinjam. Morda je ideja da imaš slušalke ...

roli ::

Jaz bi rekel, da 5" bolj spada v tablet zadevo kot pood mobilnik. Jaz bi za svojo Motorolo Milestone rekel, da je ravno prave velikosti - 3.7" z 480x854. Nebi se sicer branil telefona z malo večjim DPI/PPI, čeprav je že ta eden izmed večjih. Vse kar je nad 4" bi rekel, da je že malce preveliko za naokoli trogat.

Sam sicer mobitel nesem v gollini torbici, ki jo obesiš za pas, not imam pa poleg mobitela še nekaj drobiža. Karkoli v žepih (denarnica, ključi, mobitel, ...) bi mi verjetno požrlo živce - razen, če je ta žep malenkost nad kolenom. Ker če je višje več ne moreš sedeti udobno.
http://www.r00li.com

eieieie1 ::

Jaz bi vseeno rajši imel en sposoben mobitel, ki pa ni prevelik in je lepo prenosen in še en tablični računalnik z velikim ekranom, kot pa nekaj kar se trudi biti eno in drugo, kar pa ni :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja tablic narasla, Android in Samsung pridobila, Apple izgubil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8522702 (19119) klinker
»

Izid Galaxy Taba 10.1 v Avstraliji pod vprašajem

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
297952 (6730) zee
»

Intel pokazal prve naprave z Medfieldom

Oddelek: Novice / Android
166561 (5500) blackbfm
»

Virtuzalizacija s Horizon Mobilom prihaja na mobilne naprave

Oddelek: Novice / Android
93989 (3243) Phantomeye
»

Bliskovni pomnilnik se ceni

Oddelek: Novice / Rezultati
338851 (6754) kogledom

Več podobnih tem