» »

Samsung predstavil Galaxy Tab 7.7

Samsung predstavil Galaxy Tab 7.7

CNet - Samsung je danes v Berlinu predstavil nov androidni tablični računalnik, ki se imenuje Galaxy Tab 7.7. Kot je mogoče sklepati že iz imena, ima 7,7-palčni zaslon Super AMOLED Plus, ki zmore prikazati 1280 x 800 točk.

Poganja ga dvojedrni procesor z 1,4 GHz, ima gigabajt pomnilnika in podporo za 32 GB-kartice Micro SD. Za 10-urno avtonomijo pri gledanju videa skrbi baterija s kapaciteto 5100 mAh. Vgrajeni sta kameri, ki imata dva oziroma tri megapiksle in LED-fleš. S povezljivostjo ni težav, saj naprava podpira 802.11 a/b/g/n, za uporabnike, ki potrebuje funkcionalnosti mobilnega telefona, pa je dodana še podpora za HSPA+ 21 Mbps ter telefonske in video klice. Meri 196,7 x 133 x 7,89 mm in tehta 335g. Priložena programska oprema je poleg Androida še Samsungov TouchWiz.

Samsungova predstavitev novega tabličnega računalnika na berlinskem sejmu IFA 2011, ki poteka te dni, sledi Sonyjevi predstavitvi svojih tabličnih računalnikov. Prav tako je to odličen odgovor na Applova prizadevanja po blokadi prodaje Galaxy Taba 10.1 v Evropi in Avstraliji, čeprav Samsung še ni izdal cene ali dobavljivosti Galaxy Taba 7.7.

50 komentarjev

«
1
2

pleomax ::

O,ne. Aplle ga bo zopet tožil. LE kako si je samsung drznil v tako kratkem času splaviti ven novega tabličneža?! :P

cekr ::

Zakaj ne naredijo še kakšne zadeve z Win?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gnilojabolko ::

Apple ima tudi glede izdaje svojih izdelkov zanimivo politiko.....Drag and drop, tako kot vsi Apple OS. Tako kot vsak jstTelefon izdelek, pa še marsikaj.
Mislim da je dovolj jasno da mi je Apple štala in pri Samsungu so carji. :)

s1m0n ::

cekr je izjavil:

Zakaj ne naredijo še kakšne zadeve z Win?

Zato ker takšne zadeve stanejo 2xveč, da so solidne :)

_koki_ ::

Končno neka tablica manjše velikosti z dobro ločljivostjo in solidno zmogljivostjo, upam da so vsaj dodali še kak usb priključek za razliko od ostalih galaxy tabov in je ostal vgrajen tudi GPS modul...

Zero0ne ::

Ne vem, jaz še vedno ne vidim namena tabličnih računalnikov oz. zakaj naj bi to sploh uporabljal. Kaj s tem dosežeš, česar ne bi mogel z smartphonom/netbookom? Tablice imajo slabosti obeh, prednosti pa same po sebi nikakršnih.
uname -o

Omen3 ::

_koki_ je izjavil:

Končno neka tablica manjše velikosti z dobro ločljivostjo in solidno zmogljivostjo, upam da so vsaj dodali še kak usb priključek za razliko od ostalih galaxy tabov in je ostal vgrajen tudi GPS modul...



Glede na znane podatke se tvoji upi ne bodo uresničili.Žal so ostali na 30 pin konektorju....:(

Link:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

djordjevic ::

Me prav zanima cena.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Etwa ::

Zero0ne je izjavil:

Ne vem, jaz še vedno ne vidim namena tabličnih računalnikov oz. zakaj naj bi to sploh uporabljal. Kaj s tem dosežeš, česar ne bi mogel z smartphonom/netbookom? Tablice imajo slabosti obeh, prednosti pa same po sebi nikakršnih.


Ctivo za na WC, couch surfing, pa lepse je na njej gledat filme in podobno ce potujes in bolj je udobna kot ebralnik, ker ma vecji zaslon od telefona in je precej lazja od netbooka.

trnvpeti ::

ja pa z eno roko ga lahko drzis, ipada ne mores
bomo vidli, kaksna bo prava velikost za tablico
apple proti samsung :)

MKrmec ::

tale tab je pa čista zmaga ej.. 7.7 inčev zabave!! Pa še zakon enkran!! Upam da se kmal pojav na trgu, al pa bomo čakal na naslednjo generacijo k pride že z Ice Cream-om.

floyd1 ::

Zanima me potencialno tržišče glede na:
1. Velikost: Ni toliko manjši, da bi bil ne vem kako bolj prenosljiv, argumenti tistih, ki pravijo, da so tabi preveliki za okoli vlačit, ostanejo
2. Ceno: Verjetno ne bo bistveno cenejši (100 EUR?), saj gre le za manjši ekran in še kako malenkost
Zakaj potem sploh vzeti manjšega?

Seveda pa je čisto možno, da spet "brcam v temo", navsezadnje sem ob predstavitvi prvega Ipada tudi dvomil v uspeh naprave, za katero sem trdil, da je le sorazmerno draga igračka. Sicer imam jaz še vedno tako mnenje, a prodajnih številk pač ne morem zanikat.;)

PS: Zakaj ti tabi (glede na velikost) ne podpirajo cenejših, navadnih SDHC kartic? Poraba elektrike?

trnvpeti ::

cena bo morala biti pod 400$, drugace to nihce ne bo kupil

Phantomeye ::

Etwa je izjavil:

Zero0ne je izjavil:

Ne vem, jaz še vedno ne vidim namena tabličnih računalnikov oz. zakaj naj bi to sploh uporabljal. Kaj s tem dosežeš, česar ne bi mogel z smartphonom/netbookom? Tablice imajo slabosti obeh, prednosti pa same po sebi nikakršnih.


Ctivo za na WC, couch surfing, pa lepse je na njej gledat filme in podobno ce potujes in bolj je udobna kot ebralnik, ker ma vecji zaslon od telefona in je precej lazja od netbooka.



Čudne povedi delaš. Napisal si, da je tablica bolj udobna od ebralnika, ker ima večji zaslon od mobitela in ker je lažja od netbuka?

Sicer se mi pa zdi, da vem kaj si mislil. Zato mi pojasni tole: "bolj je udobna kot ebralnik"
Kaj to pomeni, da je LCD tablica bolj udobna kot e-bralnik? Bolj udobna za? OČI MOGOČE? (Nič drugega mi ne pade na pamet, kaj bi lahko bilo, glede nato, da so ebralniki lažji od tablic). Ni naprave, ki bi bila bolj udobna za branje kot je ebralnik, lol.

MrStein ::

Nisem noben tablet fan, ampak zadnjič na dopustu z netbookom v roki sem pomislil: Šit, vsa ta polovica (tista s tipkovnico) je odveč. Samo v napoto je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zero0ne ::

MrStein je izjavil:

Nisem noben tablet fan, ampak zadnjič na dopustu z netbookom v roki sem pomislil: Šit, vsa ta polovica (tista s tipkovnico) je odveč. Samo v napoto je.


Na dopustu ne tipkaš? Po mojih izkušnjah so software tipkovnice na touchscreenih pogojno uporabne za pisanje SMSov, tam nekje se pa konča.
uname -o

Lonsarg ::

Kaj več od kakih SMSov, emailov, pa postanja na forumih itak ne rabiš na dopustu, oziroma praktično nikoli. Če boš šel se worda lotit, boš pa pač tipkovnico priklopil gor.

Jaz bom pomoje eden redkih geekov svoje generacije, ki si ne bom nikoli v lajfu lastil nobenega laptopa.
Vse potrebe po mobilnosti rešujem že 4 leta z smarthphoni, od Nokie E90 naprej(svaka čast ji, 4" ekran leta 2007). Prav tako si od sedaj naprej ne bom tudi nobenega desktopa kupil več.

Naslednji moj PC bo Windows 8 tablet(x86 verzija zaradi kopatibilnosti), ki bo vlogo desktopa zamenjal tako, da bo prikloplen na miško in tipkovnico, ter 32" LCD. Mobilno nalogo bo večinomo še vedno smarthphone opravljal, ta tablet bo pa za mobilnost znotraj hiše, ali če grem za dlje kam(recimo čez vikend k punci). Mrbit dodatno kako zložljivo tipkovnico nabavim.


Takle lahek 7.7 tablet pa je pomoje idealen za ljudi, ki imajo raje preprost mobitel, ki je samo za klicat. Pa potem en mini tablet. Sam zraven takega tableta potem ponavadi rabiš še resen PC. Čeprav Android zna tam z kako verzijo 6 biti že primeren za primarni PC za ljudi.

Adrijan0 ::

Zero0ne, nevem kakšen tablični PC si ti poskušal uporabljat. Vendar na ipadu je tipkanje skoraj enako hitro kot na navadni tipkovnici :D

murmur ::

Potem imamo s seboj / doma:

1.en telefon ( za pogovarjat se )
2.eno to tablo ( za WC browsanje in gledat filme pa branje al kako )
3.en netbook ( za normalno pisanje )
4.en notebook ( za prenasat in bolj resno delo )
5.en desktop ( za se bolj resno delo )

5 komadov, ni slabo. Super nam gre. Ampak se mi zdi da se vseeno to ni to in bi lahko vsaj se tri dodatne zadeve pokonzumirali. Recimo nekaj kar je za na WC + za tipkat pa ni netbook. Al pa nekaj prenosnega za resno delo in ni notebook.

JesusChrist ::

Na dopust gre pa si prenosnika nese zraven :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Tarzan ::

Če ga uporabljaš kot klasičen note/netbook in ti bi prav prišla tipkovnica, se lahko uporabi bluetooth tipkovnico.

nekikr ::

Ja? Zakaj pa ne?

Zero0ne ::

Adrijan0 je izjavil:

Zero0ne, nevem kakšen tablični PC si ti poskušal uporabljat. Vendar na ipadu je tipkanje skoraj enako hitro kot na navadni tipkovnici :D


iPad, Xoom in Transformerja (brez hardware tipkovnice). Po mojih izkušnjah so software tipkovnice pomankljive, ker

-Imajo na isti površini, kot tipkovnica na 10" netbooku manj tipk
-So osnovni znaki (npr številke in ločila) shiftani
-Ni nikakršnega fizičnega feedbacka, torej ne moreš slepo tipkati (in ne, vibracija ni nadomestilo)
-Ne moreš menjati layouta z modkeyi - sam redno uporabljam 5 različnih layoutov, in na teh tablicah je bila nastavitev vedno skrita nekje za menuji, namesto, da bi bila preprosto tam, ko jo rabiš
-Privzete tipkovnice na nobeni tablici niso imele control, meta, shift, super itd tipk, torej skrajno neuporabne za resno delo z terminalnimi aplikacijami, itd

Torej, kot že rečeno, pogojno uporabno za pisanje SMSov (če v SMSih ponavadi ne uporabljate ločil in velikih začetnic, sicer skrajno zamudno), za resno delo pa nesmiselno. In če moram za resno delo s seboj nositi še BT tipkovnico, sem že na boljšem z netbookom.
uname -o

opeter ::

Zero0ne je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Zero0ne, nevem kakšen tablični PC si ti poskušal uporabljat. Vendar na ipadu je tipkanje skoraj enako hitro kot na navadni tipkovnici :D


iPad, Xoom in Transformerja (brez hardware tipkovnice). Po mojih izkušnjah so software tipkovnice pomankljive, ker

-Imajo na isti površini, kot tipkovnica na 10" netbooku manj tipk
-So osnovni znaki (npr številke in ločila) shiftani
-Ni nikakršnega fizičnega feedbacka, torej ne moreš slepo tipkati (in ne, vibracija ni nadomestilo)
-Ne moreš menjati layouta z modkeyi - sam redno uporabljam 5 različnih layoutov, in na teh tablicah je bila nastavitev vedno skrita nekje za menuji, namesto, da bi bila preprosto tam, ko jo rabiš
-Privzete tipkovnice na nobeni tablici niso imele control, meta, shift, super itd tipk, torej skrajno neuporabne za resno delo z terminalnimi aplikacijami, itd

Torej, kot že rečeno, pogojno uporabno za pisanje SMSov (če v SMSih ponavadi ne uporabljate ločil in velikih začetnic, sicer skrajno zamudno), za resno delo pa nesmiselno. In če moram za resno delo s seboj nositi še BT tipkovnico, sem že na boljšem z netbookom.


Se strinjam. Te "programske" tipkovnice so pogojno uporabne.
Ravno prejšnjič sem prvič imel priložnost preizkusit iPhone (4). Sicer zanimiva rešitev, kar se tipkovnice tiče. a za kaj več kot SMS napisat je skorajda neuporabno oz. je samo postopek preklapljanja ipd. dokaj zamuden.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Zakaj pa bi ti imel iPhone (telefon) ali kakašen drug pametni telefon? Za pisanje člankov in doktorske disertacije? Za to, za kar se uporablja, je programska tipkovnica fantastična (iOS in Android). Če pa z njo ne moreš pisati svoje knjige pa tvoj problem spada v sekcijo "Z Micro ne morem prepeljati petih palet robe".

klinker ::

nekikr je izjavil:

Zakaj pa bi ti imel iPhone (telefon) ali kakašen drug pametni telefon? Za pisanje člankov in doktorske disertacije? Za to, za kar se uporablja, je programska tipkovnica fantastična (iOS in Android). Če pa z njo ne moreš pisati svoje knjige pa tvoj problem spada v sekcijo "Z Micro ne morem prepeljati petih palet robe".


Se strinjam. Jst na mojem Galaxyju bp sms-am, chatam po skype, surfam in pisem po forumih, itd. Seveda ni enako kot na netbooku ipd, ampak vseeno zelo uporabno.

coffeetime12 ::

Dober izdelek.

Zero0ne ::

nekikr je izjavil:

Zakaj pa bi ti imel iPhone (telefon) ali kakašen drug pametni telefon? Za pisanje člankov in doktorske disertacije? Za to, za kar se uporablja, je programska tipkovnica fantastična (iOS in Android). Če pa z njo ne moreš pisati svoje knjige pa tvoj problem spada v sekcijo "Z Micro ne morem prepeljati petih palet robe".


Na primer za to, da lahko napišem sporočilo v dveh različnih jezikih, brez, da bi moral vmes prenehati s tipkanjem in iskati nastavitve software tipkovnice. Ali pa, da lahko normalno administriram strežnik preko SSHja, torej s polnim emulatorjem, ki dejansko funkcionira (vsaj) kot VT220 terminal in se ne poserje, čim zaženem kakšno ncurses aplikacijo. Vsi današnji smartphoni imajo boljše displaye in ostal hardware od dejanskih terminalov, tako, da tu ne vidim ovire. Na tablicah pa obvezno poleg software tipkovnic v stilu smartphonov tudi možnost polne tipkovnice z 105 tipkami, da ne rabim gledat po sekundarnih in terciarnih menujih za shift, meta, super itd gumbe, če sploh obstajajo. To je minimum, da smatram neko napravo kot uporaben računalnik. Sicer je predrag modni dodatek.
uname -o

Lonsarg ::

Ampak Zero0ne, to kar si naštel 99% uporabnikov ne rabi. To je profesionalna, oziroma power user uporaba.

sgdjkdlsugi4 ::

Zero0ne je izjavil:

nekikr je izjavil:

Zakaj pa bi ti imel iPhone (telefon) ali kakašen drug pametni telefon? Za pisanje člankov in doktorske disertacije? Za to, za kar se uporablja, je programska tipkovnica fantastična (iOS in Android). Če pa z njo ne moreš pisati svoje knjige pa tvoj problem spada v sekcijo "Z Micro ne morem prepeljati petih palet robe".


Na primer za to, da lahko napišem sporočilo v dveh različnih jezikih, brez, da bi moral vmes prenehati s tipkanjem in iskati nastavitve software tipkovnice. Ali pa, da lahko normalno administriram strežnik preko SSHja, torej s polnim emulatorjem, ki dejansko funkcionira (vsaj) kot VT220 terminal in se ne poserje, čim zaženem kakšno ncurses aplikacijo. Vsi današnji smartphoni imajo boljše displaye in ostal hardware od dejanskih terminalov, tako, da tu ne vidim ovire. Na tablicah pa obvezno poleg software tipkovnic v stilu smartphonov tudi možnost polne tipkovnice z 105 tipkami, da ne rabim gledat po sekundarnih in terciarnih menujih za shift, meta, super itd gumbe, če sploh obstajajo. To je minimum, da smatram neko napravo kot uporaben računalnik. Sicer je predrag modni dodatek.

Za to mas laptop.

Zero0ne ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Za to mas laptop.


Torej priznaš, da so smartphoni in tablice v bistvu predragi modni dodatki?
uname -o

Tarzan ::

Zero0ne je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Za to mas laptop.


Torej priznaš, da so smartphoni in tablice v bistvu predragi modni dodatki?


Za na dopust, hitrostno odgovarjanje na maile, za vse živo kjer bi laptop predstavljal breme, je taka zadeva več kot nadomestek prenosnika. Praktično vse se lahko zrihta, na laptop se priklopiš pa potem, ko prideš z dopusta/restavracije/piknika/živalskega vrta - whatever.

Torej, ne, pametni telefoni in tablice so presegli fazo dragih modnih dodatkov, ampak dejansko so uporabni za tiste, ki jih rabijo in jih znajo uporabit.

knesz ::

V bistvu ne vidim ovire (razen nezadostnega znanja programiranja), zakaj ne bi take tipkovnice sam naredil?
Mogoče pa že kje na marketu obstaja?

eieieie1 ::

!

Glej 1:05 kak zadeva šteka lol...

knesz ::

eieieie1 je izjavil:


Glej 1:05 kak zadeva šteka lol...

Prepričal si me. Ne bom nabavil.

telen ::

eieieie1 je izjavil:

Glej 1:05 kak zadeva šteka lol...

Na tvojem iPadu pa to ne more štekati, ker tega sploh nima.

Limit-sky ::

telen je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Glej 1:05 kak zadeva šteka lol...

Na tvojem iPadu pa to ne more štekati, ker tega sploh nima.


Točno. iPad nima štekanja.

knesz ::

A ni to tema o Samsungu in Androidu?

eieieie1 ::

Saj nimam iPada in se sploh ne gre o primerjavi le-teh. Nevem zakaj takoj tako obrambno reagirate rofl

Samo komentiral sem zadevo, ki mene zelo moti pri računalnikih, tablicah, telefonih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Tarzan ::

Jaz bi prec nabavil 15 inčno zadevo, namesto laptopa. Edino nujno mora biti omogočena možnost nalaganja svojega Linux operacijskega sistema in hardware mora biti vsaj približno podprt v omenjenem sistemu. Na laptopu je 3/4 balasta, ki bi se ga lahko odvrglo, vključno s tipkovnico, ki se jo enostavno lahko priklopi na kak mali USB ali bluetooth. Baterija je še najbolj problematična pri celotni zadevi, ampak konec koncev, če naredijo pad z dvojno debelino, bo še vedno tanjši od prejšnje generacije padov, imel pa bo lahko dvojno baterijo. Kar se mene tiče sem bil osebno vedno proti tej napravi, ker je defitivno prevelika za uporabo kot telefon, mi je pa všeč kam gre razvoj. Počasi zadeva postaja zelo v redu in je že v tej fazi povozila netbook, ki ga ne bi niti slučajno šel nabavit, če bi imel na izbiro takle pad.

trnvpeti ::

Popravim, tudi za 400$ se bo tezko prodajal, ce bo res novi kindle za 250$

eieieie1 ::

trnvpeti je izjavil:

Popravim, tudi za 400$ se bo tezko prodajal, ce bo res novi kindle za 250$


Pa če bo tako štekal :D

pleomax ::

Ne verjamem,da tako šteka-meni je telefon tudi začel naenkrat štekat in kaj je bilo narobe? Virus le zaradi ene glasbene datoteke,zaradi katerega so mi morali menjati kar nekaj stvari.

borča ::

Zero0ne je izjavil:

Ne vem, jaz še vedno ne vidim namena tabličnih računalnikov oz. zakaj naj bi to sploh uporabljal. Kaj s tem dosežeš, česar ne bi mogel z smartphonom/netbookom? Tablice imajo slabosti obeh, prednosti pa same po sebi nikakršnih.


Tudi sam sem z dvomom nabavil prvo tablico. Sedaj ne gre brez teh zadev.

Limit-sky je izjavil:

telen je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Glej 1:05 kak zadeva šteka lol...

Na tvojem iPadu pa to ne more štekati, ker tega sploh nima.


Točno. iPad nima štekanja.

To si ti misliš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borča ()

kuglvinkl ::

pleomax je izjavil:

Ne verjamem,da tako šteka-meni je telefon tudi začel naenkrat štekat in kaj je bilo narobe? Virus le zaradi ene glasbene datoteke,zaradi katerega so mi morali menjati kar nekaj stvari.


:)

A za ožet kupce se zdej uporablja "virus argument"?

pleomax ::

Trdiš mogoče,da smartphone ne more dobiti virusa? Potem se motiš :)

eieieie1 ::

Nekateri lažje, drugi pa težje :P

pleomax ::

Na n95 sem mel virus,ki je bil prenešen,ko sem ga priklip na računalnik :S Telefon je hitro crknil,računalnik pa se še ni vdal :D

blaz87 ::

Tablica prišla, cena zasoljena!

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Düsseldorfsko sodišče prepovedalo prodajo Galaxy Taba 7.7 v EU (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7420207 (15963) BlueRunner
»

Samsung predstavil Galaxy Tab 7.7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5019650 (15888) eieieie1
»

Samsung želi prepoved prodaje novega iPhona v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5414654 (12117) Limit-sky
»

Samsung bo zahteval prepoved prodaje iPhone 5 v Južni Koreji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
2611405 (9473) Limit-sky
»

Samsung umaknil Galaxy Tab 7.7 s sejma IFA

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
147630 (6235) haiku

Več podobnih tem