» »

Merjenje hitrosti downloada/uploada

Merjenje hitrosti downloada/uploada

««
9 / 9
»
»»

Tilen ::

@Spider9, tole

Jaz sem malce popravil rezultat. :)

 speedtest

speedtest



ST
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

denisbegood ::

V čem je point: direkt download na Amis-u 100Mbps, preko routerja takoj pade na 40Mbps. 60% izgube?

SeMiNeSanja ::

denisbegood je izjavil:

V čem je point: direkt download na Amis-u 100Mbps, preko routerja takoj pade na 40Mbps. 60% izgube?

Ni bistvo Amis ampak tvoj router, ki pač ne zmore več.

Pesimist ::

To je pa siolovo super duper Do 100/20
http://www.speedtest.net/my-result/3171...

Vsak vkloplen tv ubije priblizno oz vsaj 10Mbit downloada. Pri vseh izkloplenih tvjih bi kazalo 94.6MBit.

einstein :P ::

Zanimivo, včasih je bilo samo 15 downloada:

STAY OUT OF MY TERRITORY!

schpyoon ::

Živjo, imam eno vprašanje.

Zanima me sledeče: ko merim na speedtestu hitrost, mi pokaže od 3,85Mbps - 4Mbps, ko pa odprem utorrent, ter omejim hitrost na 250Kbps, mi na speedtestu pokaže za skoraj 1Mbit manj.

Od kje taka razlika če imam torrent omejen na 250Kbps?

Hvala za odgovor.

hojnikb ::

schpyoon je izjavil:

Živjo, imam eno vprašanje.

Zanima me sledeče: ko merim na speedtestu hitrost, mi pokaže od 3,85Mbps - 4Mbps, ko pa odprem utorrent, ter omejim hitrost na 250Kbps, mi na speedtestu pokaže za skoraj 1Mbit manj.

Od kje taka razlika če imam torrent omejen na 250Kbps?

Hvala za odgovor.

verjetno ti upload tako zasuje linijo, da potem tudi download pade konkretno...
#brezpodpisa

sočan ::

einstein :P je izjavil:

Zanimivo, včasih je bilo samo 15 downloada:


In kateri paket imaš naročen ?

negotiator ::

All easy problems have already been solved.

flisko ::

negotiator ::

Malce izboljšan rezultat:
All easy problems have already been solved.

nato87 ::

Da ne odpiram nove teme,..iščem kak program oziroma kakšno internetno stran, katera bi mi konstantno merila internetno povezavo in tudi prekinitve signala. To bi mi prišlo zelo prav pri dokazovanju pri ponudniku interneta (Telemach), oni namreč trdijo da nimam internetnih prekinitev. Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nato87 ()

Silck ::

Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

Kaj ::

Koliko je lahko odstopanja od naročene internetne hitrosti? Imam 100/10Mbps, na speed testu mi izmeri 89/9,5
Pri downloadu je to več kot 10% premalo, čeprav še zmeri veliko.
Če ti hitrost ne dosega naročene in jim zatežiš glede tega, kaj pa sploh lahko nardijo?

Sem na T-2, optika, Lj, hitrost je bila ista pri njihovem Iskratdl modemu in sedaj pri dodanem brezžičnem usmerjevalniku. Med modemom in pcjem je kabel kake 8m.

hojnikb ::

Kaj je izjavil:

Koliko je lahko odstopanja od naročene internetne hitrosti? Imam 100/10Mbps, na speed testu mi izmeri 89/9,5
Pri downloadu je to več kot 10% premalo, čeprav še zmeri veliko.
Če ti hitrost ne dosega naročene in jim zatežiš glede tega, kaj pa sploh lahko nardijo?

Sem na T-2, optika, Lj, hitrost je bila ista pri njihovem Iskratdl modemu in sedaj pri dodanem brezžičnem usmerjevalniku. Med modemom in pcjem je kabel kake 8m.


Sj si naročil "Up to" hitrost, ne garantirano 100/10.

Nekaj si tako vzame tcp-ip overhead, tako da niti ni tole tak slabo..
#brezpodpisa

abaximan ::

Hoj,

Se bom še jaz priključil, da ne odpiram nove teme. Po številnih zapletih imam končno urejeno optiko prek AMISa, vendar sem zdaj ugotovil, da je dolvlečna hitrost za malo več kot 10 Mbps prepočasna od pogodbene. Imam samo internet, brez IP telefonije ali TV. Promet glede na Tomatov Bandwith monitor pred speedtestom se giblje tak med 20 do 200 kbit/s - sitnica torej. Tako, da po mojem ni šans, da obremenitev na mojem koncu. Kako je s tem? A ne bi pri optiki morala biti hitrost optimalna? Sicer vzamem v zakup, da še vedno urejajo, ker sem včeraj javil napako, ampak dolvlek je bil včeraj 20Mbps, danes pa 40 Mbps, tako da je pipca že verjetno odprta? Ali je to nekaj normalnega? Po mojem ne :)

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

LP

Machete ::

abaximan je izjavil:

Hoj,

Se bom še jaz priključil, da ne odpiram nove teme. Po številnih zapletih imam končno urejeno optiko prek AMISa, vendar sem zdaj ugotovil, da je dolvlečna hitrost za malo več kot 10 Mbps prepočasna od pogodbene. Imam samo internet, brez IP telefonije ali TV. Promet glede na Tomatov Bandwith monitor pred speedtestom se giblje tak med 20 do 200 kbit/s - sitnica torej. Tako, da po mojem ni šans, da obremenitev na mojem koncu. Kako je s tem? A ne bi pri optiki morala biti hitrost optimalna? Sicer vzamem v zakup, da še vedno urejajo, ker sem včeraj javil napako, ampak dolvlek je bil včeraj 20Mbps, danes pa 40 Mbps, tako da je pipca že verjetno odprta? Ali je to nekaj normalnega? Po mojem ne :)

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

LP


Pokliči jih. Kakšen imaš sploh paket?

Pa zakaj imaš pa tako malo na optiki? To imam jaz (skoraj) na kablu (30Mbps).
S tem da bo treba očitno prihajajoče 100GB špile vleči v službi..
ker:
8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

abaximan ::

Machete je izjavil:

abaximan je izjavil:

Hoj,

Se bom še jaz priključil, da ne odpiram nove teme. Po številnih zapletih imam končno urejeno optiko prek AMISa, vendar sem zdaj ugotovil, da je dolvlečna hitrost za malo več kot 10 Mbps prepočasna od pogodbene. Imam samo internet, brez IP telefonije ali TV. Promet glede na Tomatov Bandwith monitor pred speedtestom se giblje tak med 20 do 200 kbit/s - sitnica torej. Tako, da po mojem ni šans, da obremenitev na mojem koncu. Kako je s tem? A ne bi pri optiki morala biti hitrost optimalna? Sicer vzamem v zakup, da še vedno urejajo, ker sem včeraj javil napako, ampak dolvlek je bil včeraj 20Mbps, danes pa 40 Mbps, tako da je pipca že verjetno odprta? Ali je to nekaj normalnega? Po mojem ne :)

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

LP


Pokliči jih. Kakšen imaš sploh paket?

Pa zakaj imaš pa tako malo na optiki? To imam jaz (skoraj) na kablu (30Mbps).
S tem da bo treba očitno prihajajoče 100GB špile vleči v službi..
ker:
8-)



Paket imam 50/20, samo če mi ne bo 50/20 realno potem grem raje nazaj na 20/20, ker se mi zdi škoda plačevat dodatnih 7 EUR za 1 mb dodatnega prenosa.

MrX je izjavil:

[Kako merimo]

  • Zaprite vse programe, ki bi lahko med testom dostopali na splet.

  • Če niste sami v domačem omrežju se prepričajte da je linija prosta.

  • Odprite stran speedtest.si (za delovanje potrebujete javo).

  • Kliknite START.

  • Med izvajanjem testa ne uporabljajte ničesar kar bi lahko obremenilo linijo!



[Interpretacija rezultatov]
Končni izpis programa je podoben temu:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 110.25Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.04Mb/s


Rezultati so podani v bitih (b) na sekundo in ne v bajtih (B).

Torej 110.25Kb/s pomeni (potem ko rezultat delimo z 8) 13,78KB/s prenosa.

-------------------------------------
Želimo vam veselo testiranje.
Vse možne pripombe in predloge na ZS --OmegaBlue



Sem delal tako, kot je treba in ni dodatnega prometa...no je tam okoli 100 kbps, ampak to je minimun in bi verjetno zato ne smelo manjkati 20 mbps :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

abaximan ::

Sem poklical na AMIS in je hitrost zdaj baje OK pri njih. Imam sicer vmes router Linksys WRT54G/GS/GL in bo zdaj preizkusil še direkt na amisov modem brzino najprej preverit. Samo se mi vseeno čudno zdi, da bi izgubil več kot 10Mbps z routerjem. Nekako tega ne morem prebavit. Če bi bilo res tako, bi potem, ko je bilo še pri Amisu nastavljeno 20/20 moral router tudi nekaj požretne in ne bi mogel nameriti na http://www.speedtest.net/ še več kot 20/20. Sicer sem pa nameril tudi na speedtest.si in na http://speedof.me in sem pri vseh imel podoben rezultat. A se komu sanj do katere brzine gre WRT54. A ni do 100 mbps?

MrX je izjavil:

[Kako merimo]

  • Zaprite vse programe, ki bi lahko med testom dostopali na splet.

  • Če niste sami v domačem omrežju se prepričajte da je linija prosta.

  • Odprite stran speedtest.si (za delovanje potrebujete javo).

  • Kliknite START.

  • Med izvajanjem testa ne uporabljajte ničesar kar bi lahko obremenilo linijo!



[Interpretacija rezultatov]
Končni izpis programa je podoben temu:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 110.25Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.04Mb/s


Rezultati so podani v bitih (b) na sekundo in ne v bajtih (B).

Torej 110.25Kb/s pomeni (potem ko rezultat delimo z 8) 13,78KB/s prenosa.

-------------------------------------
Želimo vam veselo testiranje.
Vse možne pripombe in predloge na ZS --OmegaBlue


Ja nč ni to :) Kakorkoli...ne more manjkat petina prenosa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

dr.Akula ::

abaximan je izjavil:

MrX je izjavil:

[Kako merimo]

  • Zaprite vse programe, ki bi lahko med testom dostopali na splet.

  • Če niste sami v domačem omrežju se prepričajte da je linija prosta.

  • Odprite stran speedtest.si (za delovanje potrebujete javo).

  • Kliknite START.

  • Med izvajanjem testa ne uporabljajte ničesar kar bi lahko obremenilo linijo!



[Interpretacija rezultatov]
Končni izpis programa je podoben temu:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 110.25Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.04Mb/s


Rezultati so podani v bitih (b) na sekundo in ne v bajtih (B).

Torej 110.25Kb/s pomeni (potem ko rezultat delimo z 8) 13,78KB/s prenosa.

-------------------------------------
Želimo vam veselo testiranje.
Vse možne pripombe in predloge na ZS --OmegaBlue


Ja nč ni to :) Kakorkoli...ne more manjkat petina prenosa :)

Vidim da ti tale post povzroča rahle probleme. To je avto-generiran post, ki se vedno doda na koncu te teme. Zdajle se bo spet dodal za mojim postom.
ni podatka

abaximan ::

Izgleda da bom potreboval nov router. Sem našel na forumih nekaj debat okoli bandwith hitrosti in očitno tale moj WRT54GL za v pokoj, ker očitno ne spravi skozi 50mbps.

styled ::

Moja malenkost :D

Klemzz ::

Baxuz ::

Moja malenkost

Kaj ::

Kolikšno hitrost interneta preko WIFIja je za pričakovati na mobitelu lumia 930, povezanega na domač usmerjevalnik s povezavo100/10Mbps?
Namreč zadnje dni nam na mobitelih internetne zadeve čudno počasi delujejo, ko pa probam na mobitelu pognati aplikacijo Speedtest.net, pa 1m od usmerjevalnika dobim rezultat 45/12, kar se mi ne zdi slabo.
Btw, kako je lahko upload 12Mbs, če imamo 100/10?

peko_deko ::

Pesimist je izjavil:

To je pa siolovo super duper Do 100/20
http://www.speedtest.net/my-result/3171...

Vsak vkloplen tv ubije priblizno oz vsaj 10Mbit downloada. Pri vseh izkloplenih tvjih bi kazalo 94.6MBit.

telekomova mrežna oprema ima v enih centralah za uporabnike optike 100mbit porte na drugih pa 1gbit, večina naj bi jih sicer bila že nadgrajenih na 1gbit, ampak niso pa še vse (naj pa bi se jih nadgrajevalo tako da enkrat boš na vrsti)

očitno si ti eden tistih, ki so še na 100mbit portu, vsak prižgan tv porabi nekaj te hitrosti in očitno je zadeva skonfigurirana tako, da ima tv prednost pred internetom

sm nardil podoben test in mi kaže isto pa če mam 2 tvja na hd kanalih ali ne (sicer 'premalo' ampak neodvisno od tvja - http://www.speedtest.net/my-result/5375... če dam loadat kak popularen torrent pa pride čez 10MB/s tko da mi je vseeno kolk kaže speedtest)

mam pa en drug bolj zanimiv problem, v mojem paketu naj bi šle hitrosti do 300/60 (pač več od 100/40), je pa ne morem naročiti iz neznanih razlogov..... dokler ne povem naslova gre vse normalno potem pa se ne da povečat... mel bi pa 200/60 al kolk je že tista zadnja, za katero je doplačilo par eur... dl mi niti ni važen ul pa, škoda da ne ponujajo 300/300 al kaj takega za 20 eur več (ma lahko tud 150/150).... razloga zakaj ne gre ne vejo/nočejo povedat, sklepam, da je na centrali že tolk ljudi, da večim na isti lokaciji ne morejo prodajat višjih hitrosti.... kak drug razlog mi ne pride na pamet

aja, pa merjenje preko wifija in podobnih rečih vedno da nižje številke, najbolje je merit direktno z modema oziroma modem -- kabel -- hiter router (tle pri meni ni razlike, gre pa iz gbit porta na modemu na gbit port na routerju na gbit port na pcju

tablica 1m stran od routerja s 100% signalom (vsi sosedi so na 2.4ghz) na 5ghz n omrežju dobi 45/40 (pomoje bi šlo več, z boljšo tablico ker router podpira kao neki čez gbit), ~11 ms pinga

evo ista tablica router/razdalja na 2,4GHz dobi pa 49/12 (verjetno dost manj popoldan ko so sosedi doma), ~5 ms pinga

lumia630 na 2,4GHz pa ~15/20 in ~85ms pinga

lumia630 na mobilnem omrežju (telekom) pa ~2/3 in ~100ms pinga (merjeno not kjer je dost slab signal), na balkonu (najboljši signal) pa isto pinga in ~4/5

na tušmobilovem omrežju je šla čez 10/10, samo nimam nobene sim kartice za sprobat

wlan kartice v pcju se mi pa ne ljubi vklapljat, je pa pomoje hitrejša od tablice, če ne zarad drugega ker podpira ac standard in je še bližje routerju

peko_deko ::

evo probu še z wlan kartico v pcju

oboje na 5ghz
če je samo pc je ~65/40 in 1ms pinga, tablica + pc pa
http://www.speedtest.net/my-result/5375...
~36/40 in ~150ms pinga na tablici (upload testa se nista pokrila)

pc 5ghz, tablica 2.4ghz
pc ~82/38 in ~2ms pinga http://www.speedtest.net/my-result/5375...
tablica pa ~31/31 in ~30ms pinga (upload testa se nista pokrila)

oboje 2.4ghz

samo pc - ~42/17 ~3ms pinga http://www.speedtest.net/my-result/5375...

oboje - pc ~44/16 ~2ms pinga http://www.speedtest.net/my-result/5375... tablica pa ~53/35 in 7ms pinga (ul testa se nista čisto pokirila)

pc, tablica in telefon na 2,4
pc ~40/16 3ms pinga http://www.speedtest.net/my-result/5375...
tablica ~55/37 8ms pinga
telefon ~10/20 in 115ms pinga (ul testi se spet niso čist pokril)

Tilen ::

 Nomnom

Nomnom

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lonewolf_ ::

R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Tilen ::

Da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

xda develope ::

zerdoner ::

Zdravo

Imel bi sledeče vprašanje. Na telemachu imam linijo 150/xxx. Ko grem v speed test so pa rezultati na treh napravah različni, čeprav so naprave na istem mestu. Največ mi pokaže na tablici in sicer okoli 30mb, na telefonu in računalniku pa le okoli 2mb. Naprave so od routerja oddaljene 3m brez vmesnih zaprtih prosotorv(wifi).
Če priklopim računalnik z kablom na router mi pokaže polno hitrost 145mb do 150mb. Ko so mi priklapljali in smo testirali je blo tudi preko wifija 60-70mb rezultat na speed testu.
Ali so kakšni barabini in zapiarajo linijo ali je kaj drugega lahko narobe. Na računalniku imam vse ip, dns...nastavljene na automatsko. Uporabljam avast. sistem na računalniku je naložen na novo in sicer win10pro.

Prosim za rešitev, ker me tale počasen net res najeda.

BivšiUser2 ::

Tilen je izjavil:

 Nomnom

Nomnom


Kolko pa plačuješ?
 ŠDL Rožna - vse dol zmetat bo težko

ŠDL Rožna - vse dol zmetat bo težko

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Meiniken ::



Nekateri pa še kar pod skalo živimo :'(

martincek1 ::

Imam eno newb vprašanje:

Prej smo imeli T-2 internet 20/2 Mbit xDSL. Vleklo je tam do 2.2-2.3MB/s, kar je imo normalno (20Mb je 2.5MB)
Zdaj imamo Telekom optiko 10/2 Mbit in ravnokar mi je torrent prenašalo z 5.6MB/s.

A ni tko, da se Mbiti pretvorijo v MB in je to to? :|

BCSman ::

Zanima me kako AKOS test prepozna povsem natančno lokacijo? Dobi podatek od isp-ja kje se nahaja priključek ali je kak bolj tehničen način?

Daniel ::

BCSman je izjavil:

Zanima me kako AKOS test prepozna povsem natančno lokacijo? Dobi podatek od isp-ja kje se nahaja priključek ali je kak bolj tehničen način?


Od Googla, ki si je preko tvojega telefona in GPSa zapomnil kje živiš.

BCSman ::

GPS na telefonu imam izkljucen. Test sem naredil na laptopu. Lahko malo bolj podrobno razlozis.

Daniel ::

Dovolj je, če si samo enkrat imel vključenega, si je Google že zapomnil od kje si dostopal.
www.maketecheasier.com/google-know-wher...

splatman ::

 siol 4 life

siol 4 life

sitriani ::

NEO C

 Telekom

Telekom

atubbuta ::

Ne vem, če sem izbral pravo temo, bom pa vprašanje postavil kar tukaj.

Ni mi jasno, zakaj mi pokaže, ko na telefonu naredim test dl 16 Mb/s in ul 8 Mb/s, ko pa isto vezo povežem na računalnik, je pa ta samo še dl 1,5 Mb/s in ul 800 Kb/s?

Ni mi jasno.

Zakaj je tako?

Kje se preostanek podatkov izgubi?
:)

sitriani ::

Ali je že komu telekom dvignil upload na 100Mbit?

Vir: https://siol.net/digisvet/novice/odlicn...

Za tri naročniške pakete "stotka" tudi v obratni smeri
V "višjih" paketih, kjer so že bile privzete višje hitrosti, pa bo Telekom Slovenije decembra brezplačno povišal hitrosti v obratni smeri, to je od uporabnika v širši internetni svet.

Tako bodo naročniki paketov NEO C, NEO Svet C in NEO SuperNet imeli osnovno hitrost sto megabitov v sekundi tudi v tej smeri.

_Denny_ ::

Telekomov neomejen 150/50 LTE na ~7km oddaljeni bazni postaji
 Huawei B525 + zunanja 2x14dBi panel antena (pritličje)

Huawei B525 + zunanja 2x14dBi panel antena (pritličje)


 Huawei B525 z internimi antenami

Huawei B525 z internimi antenami


Sicer se ne more primerjati z gigabitnimi povezavami, s katerimi se večina tu hvali, je pa vseeno kar lep dosežek za eno pomursko vukojebino, kjer je do zdaj veljalo "lahko si srečen, da sploh imaš internet".

Za primerjavo 30/5 oz. po novem 60/30 VDSL :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Mikrohard ::

_Denny_ je izjavil:

Sicer se ne more primerjati z gigabitnimi povezavami, s katerimi se večina tu hvali, je pa vseeno kar lep dosežek za eno pomursko vukojebino, kjer je do zdaj veljalo "lahko si srečen, da sploh imaš internet".

Dodaten problem je verjetno še to, da nimaš lastnega javnega IP-ja in lahko posledično pozabiš na storitve, ki zahtevajo možnost vzpostavitve povezave od zunaj (npr. VPN v domače omrežje). Sicer pa lepa hitrost... je hitrost stabilna tudi ob večernih urah?

strom_15 ::

Mikrohard je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

Sicer se ne more primerjati z gigabitnimi povezavami, s katerimi se večina tu hvali, je pa vseeno kar lep dosežek za eno pomursko vukojebino, kjer je do zdaj veljalo "lahko si srečen, da sploh imaš internet".

Dodaten problem je verjetno še to, da nimaš lastnega javnega IP-ja in lahko posledično pozabiš na storitve, ki zahtevajo možnost vzpostavitve povezave od zunaj (npr. VPN v domače omrežje). Sicer pa lepa hitrost... je hitrost stabilna tudi ob večernih urah?


Za dodatne 3€ je možno dobiti statični IP

_Denny_ ::

Mikrohard je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

Sicer se ne more primerjati z gigabitnimi povezavami, s katerimi se večina tu hvali, je pa vseeno kar lep dosežek za eno pomursko vukojebino, kjer je do zdaj veljalo "lahko si srečen, da sploh imaš internet".

Dodaten problem je verjetno še to, da nimaš lastnega javnega IP-ja in lahko posledično pozabiš na storitve, ki zahtevajo možnost vzpostavitve povezave od zunaj (npr. VPN v domače omrežje). Sicer pa lepa hitrost... je hitrost stabilna tudi ob večernih urah?

Je opcija za javni ip (3€/mesec statika kot je napisal strom_15 + nastaviš apn "internetin" in imaš odprte porte), samo se za to nisem odločil, ker uporabljam servise kot je mega.nz, kjer je dinamični ip prednost. Po pravici povedano v zadnjih dveh mesecih od prehoda na LTE nisem pogrešal javnega ip-ja...se pozna, da je večina interneta ta čas "narejena" z mislijo na cgnat (Dropbox namesto začasnega ftp serverja za deljenje večjega fajla, Teamviewer namesto raznih VNC programov za remote dostop, ipd.).

Hitrost je koliko toliko stabilna ~22h/dan, razen za kako uro od 19:30 dalje in ob prometnih konicah (06:00 in 15:00), ker se bazna postaja nahaja ob regionalni cesti za MB. Ob tem času sem z internimi antenami izmeril 30-50/15, kar je še vedno več od VDSL-a; kaka bo situacija zdaj, ko sem zmontiral zunanjo anteno še ne vem. Zaenkrat sem z LTE-jem zadovoljen in hitrostno stvar vsaj za 3x presega moja pričakovanja, je pa vprašanje kako bo čez kako leto, ko jih več tu izve za ta neomejen paket.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tero ::

Koliko bi naj bila realna normalna hitrost 5G omrežja? Upal sem na večji upload.


Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MrX ::

[Kako merimo]

  • Zaprite vse programe, ki bi lahko med testom dostopali na splet.

  • Če niste sami v domačem omrežju se prepričajte da je linija prosta.

  • Odprite stran speedtest.si (za delovanje potrebujete javo).

  • Kliknite START.

  • Med izvajanjem testa ne uporabljajte ničesar kar bi lahko obremenilo linijo!



[Interpretacija rezultatov]
Končni izpis programa je podoben temu:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 110.25Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.04Mb/s


Rezultati so podani v bitih (b) na sekundo in ne v bajtih (B).

Torej 110.25Kb/s pomeni (potem ko rezultat delimo z 8) 13,78KB/s prenosa.

-------------------------------------
Želimo vam veselo testiranje.
Vse možne pripombe in predloge na ZS --OmegaBlue
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless v novem računalniku ne deluje pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
151972 (1841) Spajky
»

speedtest.si

Oddelek: Omrežja in internet
1513607 (11995) Pesimist
»

simobil unlimited

Oddelek: Omrežja in internet
225851 (4349) madmitch
»

Blokiran upload?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82548 (2325) farko
»

Router hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
102032 (1841) MrLord

Več podobnih tem