» »

Problem z routerjem

Problem z routerjem

edoode ::

Lep pozdrav.

Imam težavo in sicer, do zdaj sem se z lap topom povezoval na internet preko wireless routerja in nato sem še ročno vzpostavljal povezavo na prenosniku, tako kot jo vzpostavljam na navadnem računalniku, ki je povezan direktno na modem s kablom. Na siolu so zdaj nekaj spreminjali in mi meče ven napako, ko poskušam ročno vzpostaviti povezavo, pa sem poklical in so mi rekli, da te povezave prazaprav sploh ne rabim, da je dovolj da se samo na router povežem. Ne vem kako mi to ni prej kapnilo. Jebiga se zgodi. Problem je pa zdaj v tem, da se mi laptop brez problema poveže na router, vendar včasih ima internetno povezavo včasih je nima. Tako da predvidevam, da je nekaj narobe z nastavitvami, ampak ker nisem nikoli s tem delal, ne vem kaj narediti. Kakšna pomoč?

Router je TP-LINK TL-WR642G

Mare3 ::

Ja baje da imaš lahko samo 2 računalnika hkrati ne internetu povezana nevem meni tudi ne dela pa mi je prej delalo z default vsemi nastavitvami...

BoRDaH ::

Pokliči na Siol, tam bi ti moral znat rešit zadevo. Jaz sem imel podoben problem dva dni nazaj sicer z drugim routerjem, pa so mi nastavitve spremenil na modemu, tako da opravlja funkcijo sedaj kot bridge (most) .. zdaj deluje normalno.

edoode ::

Na siol sem klical in so mi rekli, da je router moja oprema in da oni nimajo nič s tem... Ravno v tem je problem, ker jaz pa router in nastavitve smo pa totalno različni pojmi...

zee ::

Ne kompliciraj, no.

Na routerju nastavi, da sam vzpostavlja PPPoE povezavo, napisi tvoje uporabnisko ime in geslo in to je to.

Vsi racunalniki v tvojem domacem omrezju bodo tako povezani v internet brez dodatnega nastavljanja in/ali omejitev.

Namen routerja je v splosnem prav ta: samodejno vzpostavljanje internetne povezave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

edoode ::

Mam nastavljeno, pa mi še zmeraj ne poveže oziroma mi poveže router in piše da je povezava vzpostavljena ampak da pač ni internetnega dostopa.

zee ::

Potem pa:
1. Namesto PPPoE nastavi DHCP.
2. Spremeni omrežne nastavitve na routerju tako, da namesto 192.168.1.X napišeš 192.168.2.X.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

edoode ::

Smo neki pogruntal, mal prevezal, pa trenutno dela.
Hvala za pomoč.

Mrakw ::

Mare3 je izjavil:

Ja baje da imaš lahko samo 2 računalnika hkrati ne internetu povezana nevem meni tudi ne dela pa mi je prej delalo z default vsemi nastavitvami...

T ni res mi mamo povazane lahk neomejeno... tko d ... mors poklicat pa se zment da mu reces kok nj se jih lahko najvec poveze. Drgac pa pejt do ruterja... ga ukol ubrn in mas na listku napisan ene stevilke.... npr. 193.42.234.31 ... in to kodo prepis v addres v explorerju, firefoxu,... tko k npr. www.google.com... seveda brez www... samo stevilke in pike. poj se ti bo pa pojavl za user name pa password k ti tut uspodi pise... in je user: User in pass: user... vrjetn je tko. poglej. pa si mal tm notr poglej pa si sam nastimi kaksne stvari. npr. mas tut take stvari ce ti mogoce tvoj laptop nezazna modema in podobno... vse!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404916 (3322) seba-beba
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235911 (4417) nx6325
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951155 (22905) simone
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175668 (5358) dreamtheater
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169437 (9106) Hanzek

Več podobnih tem