» »

Server 2008 R2

Server 2008 R2

stuffy ::

Pozdravljeni!

Postavil sem server 2008 R2.Na njem zagnal role - ad,dns,dhcp,hyper-v.
V hyper-v naredil virtualca. Sedaj pa nastane problem.
Na serverju imam dve mrežni...zunanja 192.168.2.3 notranja 192.168.0.x.
Dhcp mi dodeli virtualcu 192.168.0.x je tudi v domeni vendar na net ne pridem.
Mislim, da je problem v dnsju, vendar nevem kako ga popravit.
Če še kdo kaj rabi, da mu povem in mi lahko pomaga rade volje.
Hvala.

Voluharr ::

Da ne bom odpiral nove teme bom napisal tule.

Imam čudno situacijo, na 2008 R2 imam hyper-v in ves čas poganjam dve virtualki. Ravnokar sem hotel pognati še eno in ni variante, da bi se zagnala. Inštaliram gor OS (Win7, XP, Ubuntu, ...) in po inštalaciji se ne pobere (prvi restart). Ima mogoče kdo kakšno idejo, link oziroma kar koli pametnega za svetovat.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

slitkx ::

Katera verzija je potrebna za laufanje Active Directory? Standard (non-core) je ok?

slitkx ::

Sem našel odgovor, v Standard verziji je omejena podpora.

McMallar ::

Na net ne prides, ker si na notranji mrezni. Dodaj virtualcu se eno virtualno mrezno za zunanjo pa bo.

AD DC dela pravilno le, ce ima samo eno mrezno. Drugace znas imeti tezave. AD je podprt tudi na std. verziji brez omejitev. Edina omejitev je, ce hoces postaviti Enterprise CA. V tem primeru rabis enterprise verzijo. Isto velja za core.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

slitkx ::

Kaj je CA? AD bi laufal za potrebe spoznavanja z njim. Več znam, več veljam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

McMallar ::

Certificate Authority. Če je tako, potem namesti Enterprise verzijo saj te ne omejuje z ničemer.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

slitkx ::

Torej, sedaj laufam to verzijo (R2) v VMware Workstation. Vendar pa imam problem - ne morem spremeniti imena domene (gumb je siv/neaktiven). Zaradi tega ne morem namestiti vseh funkcionalnosti.

Kaka ideja? Moram pošraufati v Group Policies? Sem prijavljen z admin računom.

Lp.

McMallar ::

Katero ime domene bi spreminjal? Ce si postavil DC, potem moras za spremembo imena domene demotati DC (pozeni dcpromo) ali pa domeno preimenovati (tezje in ni supported operacija).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

slitkx ::

Postavil sem Enterprise. Šlo je za
 tole

tole

.
Trenutno lahko spremenim ime domene. Najbrž je vseeno, kako je ime domene, glede na to, da gre za simulacijsko okolje?

McMallar ::

Najprej spremeni ime streznika v nekaj, kar je bolj cloveku prijazno. Potem pa dodaj Active Directory Domain Services role. Se prej nastavi staticni IP naslov in postavi DNS samega nase (127.0.0.1).

Ime domene lahko izberes povsem poljubno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

slitkx ::

DNS nastavim na mrežni kartici ali kje drugje?
Za nastavitev statičnega IP naslova bo http://dyn.com/dns/ oz. http://www.no-ip.com/ vredu? Morda kaj tretjega?

McMallar ::

OK. Najprej poglej kako imas nastavljeno mrezno kartico na VM: bridged, NAT ali host only? Ce bos imel AD samo znotraj VM okolja, potem nastavi na host only ter nastavi IP glede na subnet definiran za ta VLAN. V primeru NAT pac nastavi glede na tvoj LAN, kjer imas PC. Prost IP si izberi sam. Bridged pusti pri miru za AD DC.

DC je namenjen interni uporabi zato mu nikoli ne nastavljaj javnega naslova.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

slitkx ::

Evo, domeno sem nastavil, AD Domain Directory Services tudi. Sedaj bom še Lightweight Directory Services, nato pa spremenil omreženost na Host-Only.

slitkx ::

Huh, what...zakaj takole?:



Se sicer bom spravil stran za stranjo v PDF guide za server 2008, sam tole bi pa še rad poštimal, osnovne AD in DNS server nastavitve.

McMallar ::

Pocasi. Daj najprej napisi, kaj si pocel. Zakaj rabis Lightweight Directory Services?
Kaj si pocel z ADSIEdit?

Ce bos naknadno spreminjal IP naslov moras po spremembi restartati netlogon servis (ali pa restartati DC).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

slitkx ::

Sledil sem temu vodiču:

V ADSIEdit sem storil le toliko, kot je prikazano na začetku po kliku na "Connect to" (al nek podobnega).
Ko naj bi potrdil vpisane podatke, se je izpisal ta error.

slitkx ::



Povezava na printscreenu je trenutno prekinjena, ker sem z NAT prestavil nazaj na Host-Only.
Pa če ponovim svoje vprašanje - za nastavitev statičnega IP naslova bo http://dyn.com/dns/ oz. http://www.no-ip.com/ vredu?

slitkx ::

Urejeno:

v virtualboxu sem nastavil host-only povezavo, v omrežnih nastavitvah virtualca omogočil protokol "microsoft virtual network switch protocol" ter v hostu omogočil deljenje internetne povezave - sedaj je dostop do interneta tudi iz virtualca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyper v Server Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
19973 (765) broken/link
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193909 (2970) slitkx
»

Wireshark - filtriranje trace-a SIP2CS klica

Oddelek: Omrežja in internet
201070 (751) slitkx
»

NO-IP.COM

Oddelek: Omrežja in internet
81729 (1506) zavajon
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123597 (3328) Klemzz

Več podobnih tem