» »

kako postavit domači server?

kako postavit domači server?

DJ Hamster ::

zanima me kako bi lahko postavil na mojem računalniku (win xp) kakšen server.. torej kadar bi bil server pognan, bi lahko nekdo napisal recimo www.neki-kr-js-hocem.si in bi mu odprlo neko spletno stran, ki bi bila na mojem racunalniku.
zanima me, če mi lahko kdo pove katere programe rabim da lahko vse izvajam sam, na mojem računalniku (zaželjeni so čim manj zapleteni in zahtevni programi).

p.s.: zanima me še, kateri program bi rabil da bi lahko imel svoj mail server? recimo smtp.neki-kr-js-hocem.si in pop3.neki-kr-js-hocem.si
sem že pogledal nek drug post, kjer je bil omenjen merak mail server, ampak tam se moraš potem povezati na nek drug server... :S

rabim nekaj čim bolj preprostega, niti ni nujno da program poskrbi za nevemkakšno varnost, ker nameravam imeti zadeve vklopljene bolj malo.. pač.. takrat ko rabim..

najlepša hvala če mi kdo lahko pove kaj več o tem
lp
--( Connection reset by peer )--

Andruxa ::

Kar se tice web serverja je na windowsih najensostavnejsi IIS, ki se sicer ne nalozi po defaultu gor z XP-ji, ga pa
dodas hitro ce gres pod Add/Remove Windows Components, Internet Information Services. Moras pa imeti XP Professional,
in ne kaksen Home edition.

Kar se tice stevilk, pridobi staticni IP, nato bos dostopal direktno preko IP-ja, lahko pa za povrh se zakupis kaksno domeno, saj
ni drago. Lahko tudi z dinamicnim IP-jem uredis zadevo, ampak potem se moras narociti na kaksen servis tipa no-ip, ki
ki ti instalira programcic na tvoj racunalnik ki stalno oddaja tvoj trenutni ip.

Kar se tice mail streznika, je bolj kriz s tem. Tisti ki so zastonj ti nalepijo v vsako sporocilo svojo reklamo, baje pa obstajajo neki open
source, port z linuxa, samo ne vem na pamet in ga nisem stestiral, jaz sam pred casom uporabljal en zelo star neugleden servercek z cudnim imenom, ki se ga ne spominjam, samo problem je v tem da je tisti deloval samo v povezavi z Active Directorijem, to pa tebi verjetno ne koristi. Je pa delal in bil je brez reklam :)
Lp, A

DJ Hamster ::

kako bi pa lahko domeno ustvaril na svojem računalniku? (ne mi zamerit če je butasto vprašanje)
statični ip pa že mam...

nekaj sem delal z kerio mail serverjem.. in uspel mi je da sm se povezu z "web based" vmesnikom.. torej napisu sm localhost.. in mi je odprl login stran, kjer sm lahko ureju svoj account, narjen na tem "serverju" doma.. no.. uspel mi je poslat celo mail od tuki... brane@brane.si :D samo prejet ne morem nobenga maila... to me muči :)
--( Connection reset by peer )--

DJ Hamster ::

pa še tole.. če se recimo povežem na moj spletni vmesnik.. http://xxx.xxx.xxx.xxx/default/login.php
vse dela vredu.. no ja.. skor vse.. še vedno ne morem prejemat mailov od nikogar druzga kot od sebe...
ampak zanima me, če povem bl natančno, kaj naj namestim.. uredim.. spremenim na mojem računalniku, da bo namesto ip številke napisan naslov recimo brane.si, če mam lahko naslov brane@brane.si :S
--( Connection reset by peer )--

Andruxa ::

Domeno zakupis. Recimo, tudi siol preprodaja domene, tako da lahko na njihovi strani pogledas ce je kaksna se prosta in jo zakupis za cas enega leta, nato pa podaljsujes. Stane nekaj jurjev.

Ko imas domeno zakupljeno ( recimo da si to storil preko siola ) in ce zelis imeti doma server, posljel mail na njihov dns oddelek ( mislim da je
dns@siol.net ) in reces naj domeno povezejo na tvoj IP. Na ta nacin si odvisen od njihovih DNS sreznikov in za vsako spremembo obvestis njih.
Priporocam ti to varianto ker je najenostavnejsa. Druga varianta je da imas svoj DNS server. V tem primeru moras nastrani kjer svojo domeno urejujes vpisati svoj ip pod dns serverje, in tudi obvestiti njihov dns oddelek. Vendar ce si zacetnik pusti dns server za kasneje.

Kar se tice mail streznika, ko imas postavljenega, do njega dostopas preko svojega ip-ja ali domene, in ne preko
smtp.moja-domena.net ali pop.moja-domena.net, ker nimas svojega dns serverja, da bi uredil omenjene aliase !
Lp, A

Andruxa ::

kaj naj namestim.. uredim.. spremenim na mojem računalniku, da bo namesto ip številke napisan naslov recimo brane.si, če mam lahko naslov brane@brane.si


Ja, ravno to kar zelis je domena ( neko ime ), kar sem ti razlagal v prejsnjem postu.

Domain Name System @ Wikipedia

PS

ce imas svoj racunalnik povezan na router in ne direktno v internet, moras poskrbeti da se porti 80, 110 in 25 prenesjo na tvoj
racunalnik, na katerem zelis server. ( pogooglaj svoj tip routerja in dodaj izraz port forwarding ). Sicer ne bos mogel od zunaj dostopati
do svojega streznika.
Lp, A

DJ Hamster ::

hm... kako se pa potem to uredi.. na afraid.org sem se prijavil.. menda lahko tam dobim domeno zastonj.. al neki takega.. torej da nekdo napiše www.moj-naslov.com in se mu pač odpre stran, ki je shranjena na freewebs.com recimo..
samo kam moram potem vpisat tiste nameserverje? ns1.afraid.org, ns2.afraid.org,...
--( Connection reset by peer )--

#000000 ::

Najlažje, pejt na www.no-ip.com se registriraj, potegni dol programček DUC, ki bo ob vaski menjavi tvojega IP naslova refresh-al zadevo, potem boš imel recimo http://karkoli.no-ip.org imajo pa na voljo še nekaj končnic, strav dela OK in je popolnoma zastonj ter enostavna za uporabo (naštimaš da se starta ob zagonu in imaš vedno vse porihtano. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

DJ Hamster ::

hvala
lp
--( Connection reset by peer )--

Klemzz ::

jst mam tut eno uprašanje, glede domačga serverja, sm inštaleru IIS pa uredu use glede domene pa IP naslova, sam mi nekak ne deluje stvar :( na piše mi da nism autoriziran za vsebino...al pa page cannot...a mi loh kdo pomaga?

Andruxa ::

Preko IIS konzole ( Administrative Tools -> IIS ) klikni z desnim gumbom na svojo stran in poglej pod directory security, ce imas
vklopljen annonymous access. Lahko namrec zahtevas avtentikacijo preko IIS-a. Kar je logicno ce imas domaci server in ravno
noces da je odprt za javnost.

Druga stvar, preveri pod zavihkom Documents, ce je ime tvojega zacetnega fajla, ki hoces da ga odpre na prvem mestu, ali
pa ce sploh je na seznamu ( index.html, index.htm, ali karkoli )

Navsezadnje pa morajo ustrezati tudi NTFS pravice ( to so pravice datotecnega sistema ), vendar ce nisi kaj brkal po nepotrebnem
in se tvoja stran nahaja v poddirektoriju od wwwroot, bi moralo to biti vse vredu.
Lp, A

Klemzz ::

sm naredu to, pa še kr ne dela :'( tole mi skos prbija

You are not authorized to view this page
You do not have permission to view this directory or page using the credentials you supplied.

Please try the following:

* Click the Refresh button to try again with different credentials.
* If you believe you should be able to view this directory or page, please contact the Web site administrator by using the e-mail address or phone number listed on the localhost home page.

HTTP 401.1 - Unauthorized: Logon Failed
Internet Information Services

Technical Information (for support personnel)

* More information:
Microsoft Support

Klemzz ::

uspel mi je :D hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143019 (2684) Gwanaroth
»

free-domena

Oddelek: Izdelava spletišč
194636 (3653) Gandalfar
»

Za lastnike spletih domen!

Oddelek: Izdelava spletišč
171390 (1076) Lincolin
»

Kako skriti IP?

Oddelek: Izdelava spletišč
101465 (1199) Tic
»

Irc...kako dobiti tak ident?

Oddelek: Omrežja in internet
192145 (1752) NevarHere

Več podobnih tem