» »

Athlon XP 2200+

Athlon XP 2200+

banin12 ::

Nabavil sem athlona XP 2200+ in zdi se mi, da se malo preveč segreva. V mirovanju znaša temperatura procesorja okrog 60 stopinj in to čeprav imam na procesorju Vulcano 9 ventilator na 5000 obratih.

Zanima me ali se ti procesorji splošno tako grejejo?

Imam tudi ploščo GA-7VAXP in me moti, da je v Windowsih temperatura prikazana 7 stopinj več kot pa v Biosu, bios sem update-ov na najnovejšo verzijo.

Ali ima še kdo doma podobne komponente?

Zheegec ::

To je že kr velik, kupil si pa ravno tisti Athlon, ki se najbolj segreva :) Tale Throughbred A se zlo fajn pregreva, toda še vedno si daleč od kritičnih 97C. Sicer Volcano ni najboljši hladilnik pa mogoče nimaš lepo namazane termalne paste (kar je sicer majhna razlika) ali pa si brez le-te.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Susthy ::

Moj Athlon XP 2200+ ima v tem trnutku 54°C. Imam Epox 8k3a+ in zalmana 6000alcu na 2800 rpm :)
Motiti se je človeško, vendar če želite stvar res pošteno zavoziti potrebujete računalnik!

DeLuX ::

banin12:

Imam AMD 1600+ navit na 2200+, zalman CU. >:D
V mirovanju imam okol 45C, ce spilam pa kreepko cez 50C.
V Winsih pa tud ce je -obremenitev- cez 50-60C.

Enkrat mi je celo zmrznu k sm neki skeniru (disk) v Winsih,
nato restartam, pogledam kok C in opazil sem, da mam kar 58 :)

Resil sem problem... S programckom k ti zbije okol 8-18 C.
Tako, da imam zdej v mirovanju okol 30C, ce spilam pa tam do 40C :)

Ce zdele v Winsih polozim roko na mojga zlatga zalmana, se fletno pocutim, kajti zalman je cist hladn :)

hafner20a@email.si, ce zelis kako 'posebno' pomoc.:\

LP,
DeLuX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeLuX ()

njok ::

> ...se fletno pocutim, kajti zalman je cist hladn

Aham... to nikakor ni dober znak. Ce so rebra hladna pomeni da se toplota iz jedra ne prenasa naprej. Ce ima procesor 40°bi se morala rebra vsaj malo gret.

SasoS ::

Moj 2200+ je trenutno idle pri 44 stopinj...ja, včasih je bilo 42 zdej se je pa očitno že prah za zalmanu nabral :\. Drugače pa tudi po 6 urah kodiranja divxa ni šel čez 48 stopinj...

DeLuX ::

eh..dej njok...pejd mal njoku popapcat :) (joke)
Jst ze dobr vem kako dobro se pocuti moje jedro.
Idl rox! >:D

LP,
DeLuX

Buggy ::

Delux: Mocno dvomim, da si z software-skim hlajenjem uspel zbiti temperaturo za 15 stopinj pri obremenjenem procesorju. Prakticno je to nemogoce. Vsa stvar funkcionira, ce je CPU v Idle stanju ne pa ce zaganjas kaksen hog ala Prime95.

Moj AXP1600@2100+ ima Idle - 39 stopinj, Par urno igranje UT2003 - 44 stopinj in 12 urno poganjanje Prime95 ( max. v MBM) - 47 stopinj.
So mi, pa ne vem iz kaksnih razlogov, ko sem flashal nov bios 1/11/02 na Epox 8k5a2+ zrasle temperatura ca cca. 2 stopinji.
Hladilnik pa je AX7 in vent z 3300 obrati.

banin12 ::

DeLuX, stvar ti zelo dobro deluje.

A mi poveš model hladilnika, ga bi kar nabavil.

rap3r ::

Jz mam 1800+ na 2100+ navitga pa mam pr 24ur na dan setija pržganga pa je temp tm maksimum 37 če pa idle pol pa tm 33...:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Istrian ::

DeLuX in rap3r kakšno imata napetost cpu ?

Jaz imam 1800+ na 11.5 x 149fsb z dragon orb 3, napetost pa je 1,85V temp. 35-55C.

rap3r ::

Jz mam proc na 190*9 voltaža je pa na 1,85 isto kr pr teb čeprov mam možnost do 2,3V
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jure2k ::

Jst mam pa 1600+ na 2.1 V z zalmanom, in mam externo temperaturo po 7 dnevnemu full loadu 56°C ima notranjo temperaturo 88°C.

Nastavljen je pa na 190 MHz×9,5= 2200+ (1806MHz)
Fora je v tem, da če mu znižam voltažo sploh nima veliko nižje temperature, se pa nemarno obeša, zato ga kar pri 2.1V furam.

Ma še kdo interno temp. diodo? me zanimajo temperature od drugih, ker se mi zdi moja precej visoka.

Nekdo je prej rekel, da je zalman hladen..., pri 40°C je res dokaj hladen, ampak ko z njim prideš na 60°C ni več tako hladen. Nekaj časa sem ga imel pri 60°C ampak je temperatura jedra lahko tudi presegla 90°C, tako, da sem ga raje odvil.

njok ::

Buggy: ne, ne -- DeLuxe je ohladil rebra, ne jedro :D :D

DeLuX ::

mam zalmana celga iz bakra. za amd. dal sm 9ksit.
mam 11.5x157 (vrjetn bi blo bol manj multija pa vec fsbja, sam...zaenkrat je ql, se mi ne da sprobavat vec :) x1.85v

LP,
DeLuX

DeLuX ::

Za buggyja, njoka v golazu ist. (ist = in ostali):

lih kar stestiru.
idlan mam 30C, navadn pa 44C. >:D :D >:D
Seveda pa malenkost pomagajo tud ostale ''dekoracije'' :\

LP,
DeLuX


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeLuX ()

Buggy ::

Delux: kdo bi tebe razumel...
Daj povej ime programa, ki ti tako cudezno ohladi obremenjen procesor, pa bomo videli koliko je ura.

DeLuX ::

hja.kaj moram tko pac je.
kdo je omenu za obremenitev???
WPCRSET


Prid pogledat, ce ne verjames. Virlog 20a, Skofja Loka... Te pricakujem 8-)

Mater... zdej sm se sele spomnu... pijaco bom kar na zalmanu hladil :D

LP,
DeLuX


morphling1 ::

Ma pozabte vse softwereske coolrje ali wpcredit finte za dosego idlanja in raje proste cikle namenite foldanju al pa čemu drugemu , zakaj bi računalnik miroval če ni treba :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

njok ::

> zakaj bi računalnik miroval če ni treba

tudi jaz tako pravim :D

Jure2k ::

To je moj moto>:D
Se strinjam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash Buttons...

Oddelek: Izdelava spletišč
121171 (1037) njok
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181335 (989) DeLuX
»

WinXP dolg zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141166 (976) DeLuX
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553727 (2854) Boky
»

Plata podpira le do 1.4Ghz!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71041 (892) DeLuX

Več podobnih tem