» »

Pioneer 105S problem

Pioneer 105S problem

Kovax ::

Zadnjic sem se lotil odklepanja svojega DVDjcka. Naredu sem si boot disketo, gor nasnel vse utilityje in DVD priklopil na Secondary Master. Resetiral comp, bootal z diskete (dos z cd-rom supportom)... Med flashiranjem se ni zgodilo nic posebnega... In prggy me je obvestil, da je bila stvar uspesna. Potem sem ugasnil racunalnik in dal DVD spet na primary master. Prizgem racunalnik in nalovdam win 2000. Sam bios je sicer se vedno zaznal DVD kot 105S, vendar so ga winsi prepoznali kot 105F... in celo scsi device (dunno why). Sicer pa je CD-ROM delal. No pogledam v System managerja, in pod region settings pise, da lahko to nastavitev spremenim se 1x (ne vem zakaj, ker nisem prej tega nic spremnijal se... in je blo vedno 5x).
No potem pozenem DVDgenie in pa Power DVD (1.5)... In zdej finta... DVD mi playa samo tisti file v katerem ti preberejo razne groznje, kaj vse se ti bo zgodilo, ce bos to kopiral itd... Pri vseh ostalih pa zadeva crkne (PowerDVD se kr sam ugasne ali pa javi DVD internal error).
Sem si reku, ziher je nekaj narobe z PowerDVD-jem... Pa sem nalozil verzijo 3.0 ... In tud ta mi noce delat, samo da ta javi, da je DVD verjetno poskodovan. Naslednja fora je, da mi tud noben proggy za ripanje DVD-jev noce nic zripat... Poskusil sem ze z reinstalacijo winsov... pa nic....
Potem sem se domislil, da bi dal DVD nazaj na Secondary Masterja... Bios mi ga potem normalno spozna, medtem ko ga winsi sploh ne... Skratka DVD-ja ni... In se ga tudi ne da dodat... Spet reinstaliram winse (dvd se vedno na SM)... winsi se normalno instalirajo, in tudi zaznavajo DVDvendar se po nevem katerem zagonu, ko winsi koncno instalirajo VIA ultra DMA support... DVD spet razblini....
Zdaj ga mam na Primary Master, kjer noce playat DVD-jev cd-je pa vrti normalno...
Kaj naj nardim?

whatson ::

hummm... cudno... še enkrat ga probaj flashat... probaj tudi z drugim flashem..

možnost je tudi da ima DVD-rom kako interno napako (beri: v njem se je kaj pokvarilo)...:\

boko34 ::

Stvar je taka.Kot prvo probaj flashat bios se enkrat.Drugace pa ne rabis preklapljat DVD-ja na secondary,ker to je samo finta v datoteki (nevem vec ali je .bat ali kaj podobnega,vendar je narejena tako zaradi glupih americanov).Ce bos odprl datoteko bos videl v eni vrstici na koncu 2.Jaz imam isti DVD in sem samo dal na 1,ker ga imam na primary master in stvar je delovala normalno.Ce ti stvar se vedno ne deluje pa je mozno da je DVD kaj pokvarjen.Lahko si se enkrat povleces flash dol s te strani,kjer se ga sam pobral.Verzija je 1.22 in stvar dela!
Link!

Kovax ::

A se sicer komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo narobe? Mislim a je bil moj postopek pravilen?
Ummm... in sploh kako je s ponovnim fleshiranjem DVD-ja ... a je to ze kdo naredil? A ni to rahlo riskantno?

boko34 ::

Riskantno ali ne,itak ti DVD ne deluje pravilno.Zato ga se enkrat flashaj - nimas kaj izgubiti,edino delat ti lahko zacne pravilno.Enostavno ponovi postopek,ne more biti nic narobe!

benzoo ::

preveri ali DMA podpora spila tako kot mora. na via chipsetu to spreminjas z DMATOOLom.
imam enak dvd in kt7raid plato in sem imel kar nekaj problemov, da je dvd zacel delat tako kot mora. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141332 (1178) ||_^_||
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231626 (1366) VASkO
»

Pioneer DVD in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
342042 (1586) luni
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161491 (1219) A.L.T.
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102088 (2010) Matty

Več podobnih tem