» »

Cisco Linksys WRT54GH - problem

Cisco Linksys WRT54GH - problem

X-Men ::

Lp, imam usmerjevalnik Cisco Linksys WRT54GH in hočem namestiti programsko opremo, ki je priložena usmerjevalniku. Problem je ta, saj nikakor ne najde povezave med usmerjevalnikom in računalnikom. Vedno dobim napako, da kabel ethernet ni pravilno priključen. Poskusil sem na vseh portih (1 - 4). Zaradi tega sem usmerjavalnik poslal na servis, vendar tam niso našlo nobene napake. Prosim za pomoč. Hvala.

IceBoX ::

Si poizkusil zamenjati kabel?
Huh...

X-Men ::

Probal sem že z dvema kabloma. Eden je čisto nov.

IceBoX ::

Ping dela? Mogoče je kriva mrežna na računalniku?
Huh...

X-Men ::

Verjetno ni mrežna, ker če odklopim vse, internet deluje normalno.

damirb03 ::

Poskusi v brskalniku
192.168.1.1 , user - prazno , password - admin

X-Men ::

Ker ni povezave, tudi tega ne morem odpreti.

IceBoX ::

Kaj router lahko pingaš?
Huh...

X-Men ::

Kako to preverim?

MTB ::

Zresetiraj ga, pri sebi nastavi mrežno kartico na samodejno pridobivanje IP naslova in če je z mrežno kartico in ruterjem vse ok, mora delat.

amigo_no1 ::

X-Men je izjavil:

Verjetno ni mrežna, ker če odklopim vse, internet deluje normalno.

Ne razumem kaj misliš s tem.

Na kakem drugem pc-ju router najde preko kabla (ping, webgui) ?
Preko wifi tudi ne moreš dostopati (privzeti ssid "linksys" ali "cisco" kaj takega verjetno) ?

Eva1 ::

Pozdravljeni.
Tudi jaz imam problem z WRT54GH. :(
Internet dela, če je kabel priklopljen direktno na modem. Če priklopim ruter, mi celo napiše, da je povezava z internetom, v resnici je pa ni. Se je zgodilo, da je nekaj minut internet celo delal, potem pa nič več. Ruter sem resetirala na tovarniške nastavitve (večkrat), posodobila firmware (original, iz njihove spletne strani). Sedaj pa imam že probleme s tem, da pridem sploh do nastavitev ruterja, velikokrat mi namreč sploh ne odpre okna (192.168.1.1). Preko wirelessa se mobitel poveže z ruterjem, ampak internet prav tako ne dela.

Kakšni predlogi? (nisem baš podkovana v terminologiji, tako da kakšna razlaga ne bo odveč :))

Hvala!

shadeX ::

Hmm probi posodobit firmware na DD-WRT. Baje da na Linksys ruterjih dela ta firmware odlično.

AAndr0 ::

Eva1 je izjavil:

Pozdravljeni.
Tudi jaz imam problem z WRT54GH. :(
Internet dela, če je kabel priklopljen direktno na modem. Če priklopim ruter, mi celo napiše, da je povezava z internetom, v resnici je pa ni. Se je zgodilo, da je nekaj minut internet celo delal, potem pa nič več. Ruter sem resetirala na tovarniške nastavitve (večkrat), posodobila firmware (original, iz njihove spletne strani). Sedaj pa imam že probleme s tem, da pridem sploh do nastavitev ruterja, velikokrat mi namreč sploh ne odpre okna (192.168.1.1). Preko wirelessa se mobitel poveže z ruterjem, ampak internet prav tako ne dela.

Kakšni predlogi? (nisem baš podkovana v terminologiji, tako da kakšna razlaga ne bo odveč :))

Hvala!


Probaj vklopit kabel na port Internet na routerju, na računalniku pa seveda veš kateri port. Meni začne wireless avtomatsko delovati ko ga resetiram, tako da bi moral videti wireless omrežje. klikni gor in se poveži, potem pa pejdi na 192.168.1.1 pa probaj ce prides not.To je opcija če imas na računalniku možen dostop do wirelessa, če nimas na pcju wirelessa potem pa ne vem.

Hkrati mam pa tudi jaz problem s istim ruterjem namreč strani odpira kdaj brezhibno kdaj pa potrebuje 20s pa napiše stran ni dosegljiva. Ima kdo mogoče kakšen predlog. Govorim o wireless povezavi. Probal sem se s kablom povezat na ruter od T2ja, tisti k ti ga montirajo oni in dela b.p.

Moj prvi post tuki:)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT konfiguracija omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151628 (1392) Hayabusa
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514738 (4240) BorutK-73
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11952031 (23781) simone
»

Ruter tezave

Oddelek: Omrežja in internet
7910 (793) markk1
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011568 (9079) Kyou

Več podobnih tem