» »

Mala zgodovina filmskega piratstva

1
2
»

rallyst ::

Tole je moj prvi in verjetno zadnji post. Tale portal spremljam že nekaj časa in šele sedaj se mi zdi pomembno, da nekaj napišem.

Digitalcek ne vem od kje ti ta nick, ko pa izhajaš iz kamene dobe. Vsaj po tvojem pisanju sodeč.
Verjamem, da si old school in da se ne znaš prilagoditi novemu obdobju ampak zato nismo pirati krivi. Ja sem pirat in kaj mi moreš? Dokler se "prodaja" sranje na kvadrat bom to tudi ostal. Naj ti pa povem da sem VEDNO plačal izdelek kateri je bil tega vreden. In ravno tako je, ko grem v Mercator po stvari in zato jih na blagajni tudi plačam. V primeru, da sem pa pripravljen kupiti izdelek za katerega nisem prepričan, da je vreden mojega denarja sam nosim odgovornost in temu rečem experiment. To pa naredim zato, ker ga pred nakupom ne morem "preveriti". Na srečo je pri filmih in ostalih digitalnih stvareh tako, da jo lahko zahvaljujoč piratiziranju pred nakupom sprobam. V primeru filmov pogledam trailer in verjemi, da se v desetih letih nisem zmotil več kot 5x pa pogledam vsaj 4 filme na teden. Z drugimi besedami, v kinu sem pogledal nekaj filmov, ki niso bili vredni denarja, doma sem pogledal mislim da 3 filme, katere bi moral v kinu in sem bil sam ob dobro izkušnjo ob gledanju filma. Meni osebno to veliko pomeni. Tko, da ne mi s temi bednimi treba je avtorske pravice upoštevat in PLAČATI vsako sranje, ki ga sproducira kdorkol ga sproducira. Čas je, da se prizna da ni vsak Damjan Murko za na TV. Upam, da si razumel metaforo.

Naj ti še nekaj povem, tudi sam sem prodajalec avtorkega dela, kateri je patentiran in kmalu ga boš(če ga še nisi) na spletnih straneh videval vsak dan. Pa ti nekaj povem. Boli me k****, če kdo skopira patentirano idejo, naj jo če bo le imel kaj od tega. Patent je bil vložen z drugim razlogom ne s tem, da lupimo narod.

Še nekaj. Sam že cca 3 leta izdelujem koncept rally simulatorja po vzoru Richard Burns Rally-ja. In prva stvar, ki sem jo razdelal je distribucija. In veš kaj... tu računam predvsem na pomoč piratov, ker nam bodo bistveno olajšali razpečevanje čim večjemu številu ljudi. Aja pa projekt je ocenjen nekje na 8-10mio EUR katerega bomo financirali iz zasebnih žepov. Zakaj misliš, da sem pripravljen to dajati naokoli zastonj??? Saj nisem, ker je igra zasnovana tako, da bo prvi nivo dirkanja brezplačen in če bodo hoteli igrati "full experience" bodo plačali minimalno 1eur/mesec in Max 5eur/mesec odvisno kolk bo v špil padu, ker bo šlo za sceno world of warcraft način kjer boš tekmoval proti ostalim osebam. Pa še nekaj na voljo bo tudi zastonjski server ali po domači piratska verzija, kjer bodo lahko igrali proti ostalim osebam zastonj, če se jim ne bo plačevalo a ne bodo deležni nagradnega sklada ;).

Moja ideja je bila všeč enemu(top 5 na svetu) izdelovalcu iger, kateri je podpisal NDA :) in je pripravljen podprti razvoj igre z svojim kadrom ne glede na mojo idejo o brezplačnem dostopu do igre VSEM. Nauk je, da če vidiš, da nasprotnika ne moreš zmagati z svojim orožje najdi način kako boš uporabil njegovo orožje za zmago. Da se delat denar samo opustit moraš stare koncepte, po katerih so naši pra dedki služili ;)

haha šele zdej sem videl podpis :) ROFL
Digitalcek se iskreno in javno opravičujem, ker sem te postavil v napačen čas. Prejšnje tisočletje bo pravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rallyst ()

Gavran ::

digitalcek je izjavil:



Če ima pravico na posnetek (recimo, da jo ima) in če posnetek trži in če je zadovoljen z izplenom 50 evrov, je to njegov problem in odločitev. Če ni zadovoljen niti z 2000 evri izplena, je to spet POPOLNOMA NJEGOV problem.
Če namreč razpolaga s posnetkom, oz. pravico do posnetka, ima POLNO pravico, da ga da na ogled zastonj, da ga trži kot plačljivi stream, ali da ga proda kakšni TV postaji... Ali da posnetek mogoče vrže v kante.



KHM... avtor posnetka je tisti ki je posnetek naredil, ne? Zakon o avtorskih pravicah pa to...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

digitalcek ::

Gavran je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Če ima pravico na posnetek (recimo, da jo ima) in če posnetek trži in če je zadovoljen z izplenom 50 evrov, je to njegov problem in odločitev. Če ni zadovoljen niti z 2000 evri izplena, je to spet POPOLNOMA NJEGOV problem.
Če namreč razpolaga s posnetkom, oz. pravico do posnetka, ima POLNO pravico, da ga da na ogled zastonj, da ga trži kot plačljivi stream, ali da ga proda kakšni TV postaji... Ali da posnetek mogoče vrže v kante


KHM... avtor posnetka je tisti ki je posnetek naredil, ne? Zakon o avtorskih pravicah pa to...


Najbrž si že slišal, da avtor svoj posnetek lahko nekomu proda v nadaljno distribucijo? In se tako za denar/honorar odreče materialnim pravicam na posnetek.

Korencek ::

digitalcek je izjavil:


Dnanašnaj vest z radia: brezplačnik Žurnal je pridelal 26 miljonov evrov izgube. Posledice: odpuščanje novinarjev, zmanjševanje honorarjev, itd.

Ni čudno. To se je zgodilo predvsem zato, ker je brezplačen.
V tako situacijo pridemo (avtor, založba), če smo PREVEČ, ali popolnoma brezplačni, radodarni in mislimo, da smo s svojim načinom (brezplačnost) iber pametni. Drugi, ki računajo, pa so (kao) neumni.

Očitno ne "laufa" več niti model brezplačnosti.


dej no... brezplačen je ... ampak vseeno služijo z reklamami.. misliš da nudijo tudi to firmam brezplačno? sigurno so tudi reklamirali njihovo revijo kot proizvod, ki doseže skoraj vsak dom v sloveniji. Sigurno tudi naročili anketo da te pokliče domov če si dobil v nabiralnik in pa tudi prebral. Za tako veliko izgubo se lahko skriva požrtnost vodilnih ali pa recimo jokanje za kakšno subvencijo.

Jaz sem za to, da se plača kino vstopnica, glasbeni album.. ampak kino bi moral biti občutno cenejši,.. filmska industrija obrača ogromne denarje!!! Na žalost se pa za dosti filmov izkaže da sploh niso po tvojem okusu, da se trailerji čisto daleč od celega izdelka.. in to je dejanko NATEG!! in tega nebi smel plačat. kar nekaj filmov sem si zapolnil z priokusom "a za tole sem moral plačat".

muzika pa tak.. ogromno nekvalitetnega materijala. jst bi uvedel možnost da zdownloadaš vse kar želiš, ko pa predvajaš neko kvalitetno zadevo parkrat in ne zbrišeš... pa kupiš.. oziroma se avtomatično kupi. Naj živi kvalitetna glasba!! Doma imam originale vseh slovenskih kvalitetnih slovenskih albumov.

Če bi bila organizacija boljša, cena normalnejša, bi šlo. Dejansko pa je cel sistem zaendrek in nea gre.. trenutno je piratsvto edina alternativa.
Ko bo pa piratsvo zavrto, pol pa naredimo akcijo, pa nardimo kinu pavzo, ampak to bi se moralo zgoditi vseevropsko... ampak to je pa že ZF
Smisel smisla je v nesmislu

T-h-o-r ::

filmska in glasbena industrija vsako leto višata dobičke
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

digitalcek ::

Korencek je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Dnanašnaj vest z radia: brezplačnik Žurnal je pridelal 26 miljonov evrov izgube. Posledice: odpuščanje novinarjev, zmanjševanje honorarjev, itd.
Ni čudno. To se je zgodilo predvsem zato, ker je brezplačen.
V tako situacijo pridemo (avtor, založba), če smo PREVEČ, ali popolnoma brezplačni, radodarni in mislimo, da smo s svojim načinom (brezplačnost) iber pametni. Drugi, ki računajo, pa so (kao) neumni.
Očitno ne "laufa" več niti model brezplačnosti.


dej no... brezplačen je ... ampak vseeno služijo z reklamami.. misliš da nudijo tudi to firmam brezplačno?


Očitno bolj malo služijo, da so naredili tako izgubo in da morajo odpustiti nekje tretjino novinarjev...
Očitno to, da imajo branost (kot se hvalijo) okrog 265.000 ne pomaga, in pridobijo premalo reklam.

Delo in Dnevnik, ki sta za razliko od Žurnala plačljiva, vsak z cca. 80.000 bralci, pa, kot sem seznanjen, NISTA v tako slabi finančni situaciji.

Meni da to misliti, tebi seveda ne.
Očitno ni vse v brezplačnosti. OČitno ni NIČ v brezplačnosti.
Očitno to ni noben faktor več (razen za kakšen rock band, ki bi poklonil na spletu vse živo od svoje glasbe do punc, s katerimi hodijo člani. Kot da bi kaj takega koga še zanimalo...

Očitno je spletna brezplačnost pripeljala do tega, da občestvo zanima le še to, da nekdo pokloni,hišo, bazen, jahto...
Ostala brezplačnost ni več zanimiva. Ker je postala stvar navade in "poslovni model" nekaterih (nekvaliztetnih) nesposobnežev, ki mislijo, da bodo s tem zahebali tiste, ki svoje produkte (za)računajo.

Korencek je izjavil:

Na žalost se pa za dosti filmov izkaže da sploh niso po tvojem okusu, da se trailerji čisto daleč od celega izdelka.. in to je dejanko NATEG!!


Za mnogo salam, sirov in še česa sem ugotovil, da niso po mojem okusu. Pa sem jih vseeno kupil (po polni ceni), ampak sedaj vem, da so za en klinc...

Kupujem dražje izdelke, ki so praviloma kvalitetnejši. In ne pričakujem, da bom dvakrat tedensko nesel domov brezpalčnih 30 dag pršuta in najdražjega sira...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Plačljiv časopis (Delo revije d.d. , z vsemi revijami, ki jih izdaja) je tudi zašel v krizo.

What is your point, oh the digital one?

(vir: http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetj... )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

HairyFotr ::

digitalcek je izjavil:

Korencek je izjavil:

Na žalost se pa za dosti filmov izkaže da sploh niso po tvojem okusu, da se trailerji čisto daleč od celega izdelka.. in to je dejanko NATEG!!


Za mnogo salam, sirov in še česa sem ugotovil, da niso po mojem okusu. Pa sem jih vseeno kupil (po polni ceni), ampak sedaj vem, da so za en klinc...

Kupujem dražje izdelke, ki so praviloma kvalitetnejši. In ne pričakujem, da bom dvakrat tedensko nesel domov brezpalčnih 30 dag pršuta in najdražjega sira...

Cena digitalne distribucije je majhna in ni vezana na količino (za distributerja ni razlike v stroških ali preneseš 30dag ali 50dag... glasbe). Prej so ti razlagali o naročniškem modelu, ki je bolj primeren za ta način distribucije. Pa tudi avtorjem se tu lahko plača glede na statistiko uporabe, kar je pomojem bolj fer do dobrih avtorjev, katerih komadi niso zgolj muhe enodnevnice.

Pa če stojiš za tole salamarsko prispodobo... a so potem tudi degustacije v trgovinah, sploh če potem salame ne kupiš _stvar navade in "poslovni model" nekaterih (nekvaliztetnih) nesposobnežev, ki mislijo, da bodo s tem zahebali tiste, ki svoje produkte (za)računajo_

Korencek ::

digitalcek je izjavil:


Očitno bolj malo služijo, da so naredili tako izgubo in da morajo odpustiti nekje tretjino novinarjev...
Očitno to, da imajo branost (kot se hvalijo) okrog 265.000 ne pomaga, in pridobijo premalo reklam.

Delo in Dnevnik, ki sta za razliko od Žurnala plačljiva, vsak z cca. 80.000 bralci, pa, kot sem seznanjen, NISTA v tako slabi finančni situaciji.

Meni da to misliti, tebi seveda ne.
Očitno ni vse v brezplačnosti. OČitno ni NIČ v brezplačnosti.
Očitno to ni noben faktor več (razen za kakšen rock band, ki bi poklonil na spletu vse živo od svoje glasbe do punc, s katerimi hodijo člani. Kot da bi kaj takega koga še zanimalo...

Očitno je spletna brezplačnost pripeljala do tega, da občestvo zanima le še to, da nekdo pokloni,hišo, bazen, jahto...
Ostala brezplačnost ni več zanimiva. Ker je postala stvar navade in "poslovni model" nekaterih (nekvaliztetnih) nesposobnežev, ki mislijo, da bodo s tem zahebali tiste, ki svoje produkte (za)računajo.

Korencek je izjavil:

Na žalost se pa za dosti filmov izkaže da sploh niso po tvojem okusu, da se trailerji čisto daleč od celega izdelka.. in to je dejanko NATEG!!


Za mnogo salam, sirov in še česa sem ugotovil, da niso po mojem okusu. Pa sem jih vseeno kupil (po polni ceni), ampak sedaj vem, da so za en klinc...

Kupujem dražje izdelke, ki so praviloma kvalitetnejši. In ne pričakujem, da bom dvakrat tedensko nesel domov brezpalčnih 30 dag pršuta in najdražjega sira...


torej, se bom spustu na tvoj salamarski primer: ko boš naslednjič šel v trgovino probal klobaso, kupil celo kilo 25€... doma pa ugotovil da je samo začetek klobase pa konec okusen, drugo je pa sranje.. pol boš razumel.
pa pojej celo in se pojdi zahvalit v trgovino ker so ti dal šolo.

Dej poglej si večino teh ameriških igralcev z tremi frocmi iz afrike, pa te glupe raperje z zlatimi zobmi pa diamantnimi felgami na avtih.. kk so bogi, froce ki so pa potegnal par 100 mp3 komadov z neta pa v arest pa po sodiščih vlačit.
Mogoče še ne veš, ampak dejansko v industriji največ zaslužijo posredniki in prodajalci, ki pa tudi skoraj nič ne naredijo. No, v glasbeni industriji so to producentske hiše, in pa recimo glasbene prodajalne..

lej, firme ne grejo samo zato v stečaj ker je bila sprememba povpraševanja.. poglej si banke recimo, stokale da je kriza, ki so jo seveda ustvarile same, dobijo pomoč, šefi nagrade.. mi pa višje kazenske obresti. Misliš da če bi bil žurnal za plačat da bi ga kdo bral? Konkurenca je huda, žurnal je pa dobil biznis od oglaševalcev, pa tudi od države... kaj pa veš, lahk da jim je kak žlahtnik v politiki pipco zaprl, pa ne da to trdim.. ampak samo pravim da lahk da jim gre v resnici netakoslabo... dejstvo pa je da so dolgo preživeli, se pravi da denar je bil??? ali pa ne, so že od vsega začetka delali na vakuum? Povej mi kdo je lastnik Žurnala, pa kak avto vozi, pa kje ma jahte parkirane.. pa bomo vidl če jim gre slabo.
Smisel smisla je v nesmislu

thramos ::

digitalcek je izjavil:


Kupujem dražje izdelke, ki so praviloma kvalitetnejši. In ne pričakujem, da bom dvakrat tedensko nesel domov brezpalčnih 30 dag pršuta in najdražjega sira...


Kje žviš?!

Kr meni vsak teden v Šparu/Mercatoru deklce vsiljujejo v brezplačno pokušino vse od sira, pršuta, čevapov, kruha, ... do pera (točenega ja, sredi trgovine je bil šank).

AtaStrudl ::

Ce se malo vrnemo k originalni novici:

>Topical Budget je leta 1922 zakupil ekskluzivne TV pravice

HM??

A oddajali so pa po Codellijevem spiralnem sistemu?

digitalcek ::

thramos je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Kupujem dražje izdelke, ki so praviloma kvalitetnejši. In ne pričakujem, da bom dvakrat tedensko nesel domov brezpalčnih 30 dag pršuta in najdražjega sira...

Kje žviš?!
Kr meni vsak teden v Šparu/Mercatoru deklce vsiljujejo v brezplačno pokušino vse od sira, pršuta, čevapov, kruha, ... do pera (točenega ja, sredi trgovine je bil šank).


Kje pa živiš ti?

Jaz živim v centru Ljubljane in nakupujem v Sparu, Hoferju in Lidlu. In lahko povem, da le redko vidim kakšno promocijsko pokušino. In le redko vidim kakšno deklico, ki vsiljuje hrano za poskusit. Mogoče enkrat od petkrat.

Možno pa je, da je v provinci/vukojebini drugače, ker je tam kupna moč dosti nižja, kot v Ljubljani...

Se bova zmenila, da mi boš javil, ko bodo kje nudili zastonj kruh, salamo, sir in pivo. Da se vsaj enkrat zastonj najem in napijem. Od ene rezine (ali dveh) kranjske klobase se pač ne morem... :(

In ko bodo v provinci prostitutke dajale na promocijski načun = brezplačno, me tudi pokliči. Da se enkrat zastonj naseksam. Pa še 10 evrov provizije ti bom dal za informacijo... >:D

antonija ::

Zdej je treba digitalcka se naucit razliko med demo in full verzijo pa bo debata veliko lazja. Kde se prvi javi da bo poskusal?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

digitalcek ::

antonija je izjavil:

Zdej je treba digitalcka se naucit razliko med demo in full verzijo pa bo debata veliko lazja. Kde se prvi javi da bo poskusal?


In kako izgleda demo verzija v gledališču?
Odšpilajo 8 minut prestave, prižgejo luči, in gredo za zaveso?
In potem gredo nakateri gledalci, ki jim "demo" ni bil všeč, ven (domov), na vratih pa jim vrnejo denar za karto?
Kako izgleda full verzija gledališke predstave, pa seveda vemo že več kot 100 let. Daš 15-30 evrov, se vsedeš in gledaš. Greš pa vsekakor lahko prej ven.

In kako izgleda demo pohištvo od mizarstva Slokar? Ti naredijo polovico mize z dvema nogama, potem pa se hebi? Full verzija mize izgleda seveda tako, da jim daš načrt, oni tebi predračun in ko se odločiš, ti omenjeno mizo naredijo. Ti pa jo SEVEDA plačaš.

In kako izgleda "demo" pri kurbi? Dve minuti not-ven, potem pa se stranka odloči, ali bi bilo tisto onegavljenje vredno 50 evrov?
Full verzija: praviloma plačaš, ko prideš. In dobiš, kar dobiš. Včasih dobiš fenomenalen seks in še prideš. Včasih dobiš nekaj, kar ni vredno niti 10 evrov. In več ne prideš.

In kako izgleda demo pri prodaji nekega stanovanja? Prodajalec pusti kupcu, da v njem živi šest mesecev?
Potem pa reče kupec prodajalcu: hebi se, stanovanje mi ni všeč. Hvala, ker si mi dal možnost, da sem prihranil 6 x 500 evrov?

[edit - odstranjena žaljivka]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

antonija ::

digitalcek, tale vrocina ti ne dene najbolje, a?

Ce zalaufas svoj mozgan (see what I did there?) za par minutk ti bo kaj hitro jasno, da se vecino stvari, ki si jih nastel, dejansko dobi v demo varianti. Edina izjema so live performanci, ampak tud od glasbenikov noben ne zahteva demo koncertov (ceprav jih nekateri izvajajo; se jim ze mora splacat).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

HairyFotr ::

Da se ne bo pozabilo... tale val primerjav z drugimi branžami se je začel iz tega, da je nekdo omenil, da so movie trailerji slab pokazatelj kako dober bo film v resnici in so tako lažniv marketing/demo. Ni čudno, da ljudje potem izgubijo zaupanje in se naslednjič težje ločijo od svojega denarja.

btw, v štacunah z glasbo dovolijo poslušat albume, preden jih kupiš... what sorcery is this? ;)

MrStein ::

Hitro , prijavit inkviziciji!

:)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thramos ::

digitalcek je izjavil:


Kje pa živiš ti?

Jaz živim v centru Ljubljane in nakupujem v Sparu, Hoferju in Lidlu. In lahko povem, da le redko vidim kakšno promocijsko pokušino. In le redko vidim kakšno deklico, ki vsiljuje hrano za poskusit. Mogoče enkrat od petkrat.

Možno pa je, da je v provinci/vukojebini drugače, ker je tam kupna moč dosti nižja, kot v Ljubljani...

Se bova zmenila, da mi boš javil, ko bodo kje nudili zastonj kruh, salamo, sir in pivo. Da se vsaj enkrat zastonj najem in napijem. Od ene rezine (ali dveh) kranjske klobase se pač ne morem...


Živim v Ljubljani.

V Mercator centru Šiška, v City Parku v BTCju in v Leclercu na Rudniku, pa še kje, boš vsak dan našel zastonj kruh, salamo in sir, vsake toliko pa tudi pivo. V poceni trgovinah, kjer kupuješ ti, kot kaže ne.

Kakšen za en drek poslovni model je, to, zastonj talajo?! Čudno, da jih niso že postrelil, a?

digitalcek ::

antonija je izjavil:

digitalcek, tale vrocina ti ne dene najbolje, a?
Ce zalaufas svoj mozgan (see what I did there?) za par minutk ti bo kaj hitro jasno, da se vecino stvari, ki si jih nastel, dejansko dobi v demo varianti. Edina izjema so live performanci, ampak tud od glasbenikov noben ne zahteva demo koncertov (ceprav jih nekateri izvajajo; se jim ze mora splacat).


Zalaufaj svoj genialni spomin in mi navedi (link!):

1. Za eno demo gledališko prestavo
2. Za eno prostitutko v Sloveniji, ali izven nje, ki daje "demo"
3. Za eno demo pohištvo (donacije mizarjev NE štejejo)
4. Za en BREZPLAČEN demo preizkus, kjer je nekdo drugemu 6 mesecev sral in pljuval po stanovanju, nazadnje pa mu pokazal srednji prst...

Če ne daš linkov, želim, da nehaš s svojim trolanjem, kajti vse stvari, ki sem jih naštel, se NE dobijo v demo varianti!
In se, upam, nikoli ne bodo. Še zmeraj boste plačevali in to toliko, da vas bo pekla glava.

thramos je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Kje pa živiš ti?

Jaz živim v centru Ljubljane in nakupujem v Sparu, Hoferju in Lidlu. In lahko povem, da le redko vidim kakšno promocijsko pokušino. In le redko vidim kakšno deklico, ki vsiljuje hrano za poskusit. Mogoče enkrat od petkrat.

Možno pa je, da je v provinci/vukojebini drugače, ker je tam kupna moč dosti nižja, kot v Ljubljani...

Se bova zmenila, da mi boš javil, ko bodo kje nudili zastonj kruh, salamo, sir in pivo. Da se vsaj enkrat zastonj najem in napijem. Od ene rezine (ali dveh) kranjske klobase se pač ne morem...


Živim v Ljubljani.

V Mercator centru Šiška, v City Parku v BTCju in v Leclercu na Rudniku, pa še kje, boš vsak dan našel zastonj kruh, salamo in sir, vsake toliko pa tudi pivo. V poceni trgovinah, kjer kupuješ ti, kot kaže ne.

Kakšen za en drek poslovni model je, to, zastonj talajo?! Čudno, da jih niso že postrelil, a?


Kaj naj rečem? Lažeš! Mogoče enkrat tedensko. En proizvod...

HairyFotr je izjavil:

Da se ne bo pozabilo... tale val primerjav z drugimi branžami se je začel iz tega, da je nekdo omenil, da so movie trailerji slab pokazatelj kako dober bo film v resnici in so tako lažniv marketing/demo.


So rezine klobase lažniv marketing? So slab pokazatelj dejanskega okusa klobase?
Gre za kakšno drugo (boljšo klobaso)?

Zgodovina sprememb…

HairyFotr ::

digitalcek, ravno to ti pravimo - ne razumeš kaj je demo.

Mizarski demo je to, da greš v pohištveni salon pogledat mizo.
Stanovanjski demo je tudi ogled stanovanja, preden ga najameš.
Pri prostitutkah in gledališču gre IMO bolj za ugled in marketing - kar si slišal in koliko te stvar zrajca. Mogoče ima antonija tudi kak demo primer za todvoje, ampak on je trdil samo da obstaja demo za večino, ne za vse.

So rezine klobase lažniv marketing? So slab pokazatelj dejanskega okusa klobase?
Gre za kakšno drugo (boljšo klobaso)?

Če res nujno hočeš slišat na primeru klobas, je lažniv trailer enako, kot če bi na degustaciji dobil res okusno klobaso, potem bi pa parkrat kupil to klobaso in bi bila vedno zanič. Podobno ti je odgovoril Korencek že takoj na začetku.

digitalcek ::

HairyFotr je izjavil:


Mizarski demo je to, da greš v pohištveni salon pogledat mizo.
Stanovanjski demo je tudi ogled stanovanja, preden ga najameš.


Ne, ne.
Mizarski demo za vas je, da imate mizo doma na preizkušnji, ne pa, da jo zgolj vidite v salonu. To vam je premalo. In tu je zelo velik problem.

Tudi ogled stanovanja vam je premalo. Ker traja le 20 minut.
Vi pa bi radi stanovanje OSEBNO preizkusili. Kako se v stanovanju stanuje, če kaj škripa, če se sliši, če zgornji sosed spusti vodo v wc-ju. Če je kuhinja opremljena, želite videti, kako hitro zavre voda na štedilniku...
Osnovne informacije (fotografije stanovanja, 3D video) vam NE zadostujejo.

S svojim teženjem in nesramnostjo zahtevate vedno več in več, ne vem kakšne preizkuse in teste. Mnogi prodajalci (tako miz, kot salam in stanovanj) intimno zagotovo razmišljajo takole: jebite se, kupci.
Ampak ker seveda želijo prodati, ugodijo vašim čedalje večjim muham.

V nekaj letih pa bo na tem segmentu zagotovo prišlo do kratkega stika, kajti vi ne boste več zadovoljni prav z nobeno "prezentacijo"...

[edit - odstranjena žaljivka]

Če ne verjamete, vprašajte o tem kakšnega izkušenega prodajalca, ki je tudi malce psihologa. Ki nedvomno že dolgo ve, da največji klošarji med kupci najbolj težijo in komplicirajo.
In taki NIMAJO namena kupiti NIČ. Zgolj uživajo v svojih "pravicah" in nadlegovanju prodajalcev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

zee ::

Tudi ogled stanovanja vam je premalo. Ker traja le 20 minut.
Vi pa bi radi stanovanje OSEBNO preizkusili. Kako se v stanovanju stanuje, če kaj škripa, če se sliši, če zgornji sosed spusti vodo v wc-ju. Če je kuhinja opremljena, želite videti, kako hitro zavre voda na štedilniku...
Osnovne informacije (fotografije stanovanja, 3D video) vam NE zadostujejo.


Z razgledanim lastnikom se da tudi to dogovoriti. Seveda je za to potreben delujoc najemniski trg, ampak to je ze druga zgodba.

S svojim teženjem in nesramnostjo zahtevate vedno več in več, ne vem kakšne preizkuse in teste. Mnogi prodajalci (tako miz, kot salam in stanovanj) intimno zagotovo razmišljajo takole: jebite se, kupci.
Ampak ker seveda želijo prodati, ugodijo vašim čedalje večjim muham.


Ahem. Pomembne besede so "zelijo prodati" in "ugodijo vecjim muham". To je naloga prodajalcev, menda. Kupci imamo denar, ki ga zelimo porabiti za izdelke, prodajalci nam morajo to omogociti. Ce tega ne znajo, naj se ukvarjajo s cem drugim, ne pa jamrajo, kako gre cel svet h hudicu. Osnove ekonomije.

Ste pač ena ušiva, rekel bi celo: gnila čreda kupcev, ki imajo vsak dan manj denarja, ampak RAVNO ZATO vsak dan bolj težijo prodajalcem!


Prodajalec je tam, da prodaja. Ponekod to vkljucuje tudi barantanje za ceno, v Sloveniji in Z Evropi je to denimo razlaga, pomoc in svetovanje pri izbiri.

Če ne verjamete, vprašajte o tem kakšnega izkušenega prodajalca, ki je tudi malce psihologa. Ki nedvomno že dolgo ve, da največji klošarji med kupci najbolj težijo in komplicirajo.
In taki NIMAJO namena kupiti NIČ. Zgolj uživajo v svojih "pravicah" in nadlegovanju prodajalcev...


Sklicevanje na druge kaze na nezaupanje v lastne argumente.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

digitalcek ::

zee je izjavil:

Tudi ogled stanovanja vam je premalo. Ker traja le 20 minut.
Vi pa bi radi stanovanje OSEBNO preizkusili. Kako se v stanovanju stanuje, če kaj škripa, če se sliši, če zgornji sosed spusti vodo v wc-ju. Če je kuhinja opremljena, želite videti, kako hitro zavre voda na štedilniku...
Osnovne informacije (fotografije stanovanja, 3D video) vam NE zadostujejo.


Z razgledanim lastnikom se da tudi to dogovoriti. Seveda je za to potreben delujoc najemniski trg, ampak to je ze druga zgodba.


Za 14-dnevno ali trimesečno probo ZAGOTOVO NE!

S svojim teženjem in nesramnostjo zahtevate vedno več in več, ne vem kakšne preizkuse in teste. Mnogi prodajalci (tako miz, kot salam in stanovanj) intimno zagotovo razmišljajo takole: jebite se, kupci.
Ampak ker seveda želijo prodati, ugodijo vašim čedalje večjim muham.


zee je izjavil:

Ahem. Pomembne besede so "zelijo prodati" in "ugodijo vecjim muham". To je naloga prodajalcev, menda. Kupci imamo denar, ki ga zelimo porabiti za izdelke, prodajalci nam morajo to omogociti. Ce tega ne znajo, naj se ukvarjajo s cem drugim, ne pa jamrajo, kako gre cel svet h hudicu. Osnove ekonomije.


Še pred 15-imi leti preseravanje, sprdanje in vzvišeno obnašanje NISO sodili v odnos prodajalec-kupec. Nikakor!

Ste pač ena ušiva, rekel bi celo: gnila čreda kupcev, ki imajo vsak dan manj denarja, ampak RAVNO ZATO vsak dan bolj težijo prodajalcem!


zee je izjavil:

Prodajalec je tam, da prodaja. Ponekod to vkljucuje tudi barantanje za ceno, v Sloveniji in Z Evropi je to denimo razlaga, pomoc in svetovanje pri izbiri.


Ampak ne klošarju, ki nima namena nič kupiti. Seveda je to stvar prodajalca in njegovega občutka, kateri kupec je resen, kdo pa je prišel v trgovino, ker mu je dolgčas, ali pa se je pozimi prišel malo ogret...

CoolBits ::

Digitalček še vedno ne loči med digitalnim in analognim...

thramos ::

digitalcek je izjavil:

Kaj naj rečem? Lažeš! Mogoče enkrat tedensko. En proizvod...


Greva stavit?

Jutri se sprehodi čez Mercator Center, ali pa City Park, pa preštej vse stvari, ki jih bodo nudili zastonj, če jih bo manj kot 5, dam za pivo, če ga ne boš dobil že kar tam ...

digitalcek ::

thramos je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Kaj naj rečem? Lažeš! Mogoče enkrat tedensko. En proizvod...

Greva stavit?
Jutri se sprehodi čez Mercator Center, ali pa City Park, pa preštej vse stvari, ki jih bodo nudili zastonj, če jih bo manj kot 5, dam za pivo, če ga ne boš dobil že kar tam ...


Če je res tako, kot praviš - ali potem sploh še kdo kaj kupi?

St235 ::

ja digitalček, ljudje še vedno kaj kupijo. in to je tisto kar založniki in podobna golazen ne razumejo.

Ko dobiš košček klobase za probat, ti ne zaračunajo pavšala že pri vhodu, če boš mogoče kaj probal, kot to počne SAZU. Ravno tako ti ne dajo za probat odlične klobase potem ti pa, če hočeš klobaso kupit to pogojujejo še z nakupom zanič sira.

digitalcek ::

St235 je izjavil:

ja digitalček, ljudje še vedno kaj kupijo. in to je tisto kar založniki in podobna golazen ne razumejo.
Ko dobiš košček klobase za probat, ti ne zaračunajo pavšala že pri vhodu, če boš mogoče kaj probal, kot to počne SAZU. Ravno tako ti ne dajo za probat odlične klobase potem ti pa, če hočeš klobaso kupit to pogojujejo še z nakupom zanič sira.


Golazen: avtorji, založniki, založbe. Super!

Kaj pa trgovci, ki delajo z maržo 50 - 400%? Tudi golazen?
Pa vsakodnevno romate k njim. In stojite pred blagajnami v vrstah, v katerih je POGOSTO 8-12 kupcev (Mercator, Dalmatinova)?

CoolBits ::

Da ne govorimo od višine marž založnikov in založb ne :D

St235 ::

Ko mi bo trgovec zaračunal pavšal, ker se mu zdi da mu kradejo ali pa bom košček klobase probal zastonj in ko mi bo nakup klobase pogojeval z nakupom kupa solate in ko mi bo nakup klobase pogojeval s tem kako in na kakšen način jo lahko pojem bo tudi za njih veljala enaka oznaka.

Zaenkrat pa to počnejo tako opevani zaščitniki "avtorskih pravic", ki si temu ustrezno zaslužijo oznako golazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CoolBits ::

Točno na ekonomiji ja... prav si povedal.
Založbi namreč ni potrebno vsak komad ali vsak film za vsakega kupca posebej posnet ampak samo račun natisnejo.
Ljudje niso več tako neumni kot včasih...

digitalcek ::

CoolBits je izjavil:


Založbi namreč ni potrebno vsak komad ali vsak film za vsakega kupca posebej posnet ampak samo račun natisnejo.


In kaj potem? Moti? Da je nekdo vložil 10.000, 20.000 evrov, sedaj pa mu kaplja nazaj?

CoolBits je izjavil:

Ljudje niso več tako neumni kot včasih...


Če je pokvarjenost pamet in napredek, potem pa okej. Ampak ne jokcat, če kdo dobi za plačat 30.000 ali 300.00 dolarjev...
Kajti zakoni "pameti" in "poštenosti" današnjih konzumentov vsebin OČITNO NE PODPIRAJO!

Zgodovina sprememb…

HairyFotr ::

digitalcek, ne strinjam se, da imajo ljudje take želje... je pa res, da če mizo kupiš prek spleta ali pošte, jo imaš lahko kar dolgo in jo potem vrneš - ker je tako napisano v zakonu, ki ščiti kupca pred tem da bi kupil nekaj česar ni hotel, ravno zato, ker ni bilo dovolj konkretnega demota. Nisem nikjer slišal, da bi ljudje to pravico pretirano izkoriščali - še najbližji primer je bil, ko so kolegu morali kasneje poslati neke kable za videorekorder, ker je v katalogu jasno pisalo da so priloženi in ker jih je potreboval da je videorekorder lahko sploh priklopil.

Videorekorder je nato uporabljal, da je kradel stvari iz televizije (tole je obvious troll v upanju, da tale tema spet zaplava kam bližje televiziji in piratstvu)

Ne razumem sicer, kaj ti misliš, da bi človek lahko ali sploh hotel izvedeti o mizi ali salami ali pivu, kar ne bi mogel izvedeti v nekaj minutah v živo. Nikomur se ne splača ali ljubi poslušat deseturnega predavanja o prednostih MDK klobas ali kaj podobnega - pač zbereš podatke in upaš da ti _gnila čreda prodajalcev_ ni lagala (see what I did there?).

edit: ups, vidim da je tema vmes že zavila nazaj k piratstvu - ne se dat motit.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

digitalcek je izjavil:


In kaj potem? Moti? Da je nekdo vložil 10.000, 20.000 evrov, sedaj pa mu kaplja nazaj?

Moti to, da če ne kaplja so avtomatsko krivi pirati... če je vsebina zanič se pa nihče ne vpraša :)

digitalcek je izjavil:


Če je pokvarjenost pamet in napredek, potem pa okej. Ampak ne jokcat, če kdo dobi za plačat 30.000 ali 300.00 dolarjev...
Kajti zakoni "pameti" in "poštenosti" današnjih konzumentov vsebin OČITNO NE PODPIRAJO!

Današnji zakoni so zlobirani s strani založb in ne vredni imena zakon IMO.
Če preveč ljudi krši zakon, je nekaj narobe s tem zakonom, ne z ljudmi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

St235 ::

Če je pokvarjenost pamet in napredek, potem pa okej. Ampak ne jokcat, če kdo dobi za plačat 30.000 ali 300.00 dolarjev...


Saj to veš, da snemanje A/V vsebin za lastno uporabo v RS ni kaznivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

digitalcek je izjavil:

thramos je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Kaj naj rečem? Lažeš! Mogoče enkrat tedensko. En proizvod...

Greva stavit?
Jutri se sprehodi čez Mercator Center, ali pa City Park, pa preštej vse stvari, ki jih bodo nudili zastonj, če jih bo manj kot 5, dam za pivo, če ga ne boš dobil že kar tam ...


Če je res tako, kot praviš - ali potem sploh še kdo kaj kupi?

Pojdi iz svoje celice in poglej. A je težko?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ahac ::

Jaz živim v centru Ljubljane in nakupujem v Sparu, Hoferju in Lidlu. In lahko povem, da le redko vidim kakšno promocijsko pokušino. In le redko vidim kakšno deklico, ki vsiljuje hrano za poskusit. Mogoče enkrat od petkrat.

Možno pa je, da je v provinci/vukojebini drugače, ker je tam kupna moč dosti nižja, kot v Ljubljani...

Govoriš o vukojebini, ampak sam pa kupuješ v trgovinah za tiste z nižjo kupno močjo. :))

Ja, ponujajo stvari za probat.
Ampak proizvajalc oz. distributer je tisti, ki se odloči, da bo dal nekaj brezplačno (in določi pogoje).
Tko kot nekatere PC igre imajo demo, druge pa ne... nek glasbenik oz. založba da glasbo free na net, drugi ne, ...
Ne more pa kupec free probat karkoli v trgovini.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

stuffy ::

Lepše skoraj ni mogoče napisati!!

V celoti se strinjam

St235 je izjavil:

Največji problem piratskih vsebin ni v ceni, ampak v tem da dejansko delujejo kot je treba. Kar je pravzaprav najbolj žalostno pri vsej zgodbi.

Kupil sem naprimer igro Settler 7 za PC in prva stvar, ki sem jo moral naredit je: da sem jo scrackal, ker ni delala brez internetne povezave.

Kupil sem Bluray zbirko Greece in mi preko receiverja ne dela, ker se vklopi neka zaščita, ravno tako jo ne prebavljal ps3, ker ni iz prave regije. Da o 5 minutnem posiljevanju z opozorili glede kršitev avtorskih pravic ne govorim. Rešitev: mkv z torrenta, ker nič od našteetga ni problem.

Plačam vstopnico za ogled koncerta, pa mi najprej na vratih težijo ker imam plastneno vode, če si drznem naredit dve tri fotke z telefonom, pa sem storil najmanj kaznivo dejanje.

Plačam vstopnico za kino in me najprej posilijo z reklamami za vložke in šampon.

Človek se počuti kot zadnji kreten ko ugotovi, da mu pirati pravzaprav nudijo boljšo uporabniško izkušnjo.

thramos ::

testiRaj - digitalcek, greš?

PaX_MaN ::

Ob vsakokratnem obisku prostora testiRaj pa je potrebno poravnati simbolično članarino.

Plačevanje za demonstracije?
Lajk, effin rly?

MrStein ::

Za TPB tudi plačaš svojo internetno linijo. Malo več kot 1 EUR na mesec. Pa elektriko tudi, če smo že pri tem.
Ta EUR dobiš nazaj že če eno flaško pijače vzameš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Še sreča da bencin zastonj talajo in da je tvoj porabljen čas ničvreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

antonija ::

Uf, zdej bi rad da ti domov nosijo izdelke za probavat? Ce gres _kupit_ karkoli te to kosta (samo akcija da gres kupit, ne sam nakup). Ce ne bencin pa strom in t'internet.

Ce ti (ko se pac spravis v stacuno) nekdo ponudi demo izdelka... zakaj tocno bi se pritozeval?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PaX_MaN ::

Ce ti (ko se pac spravis v stacuno) nekdo ponudi demo izdelka... zakaj tocno
bi se pritozeval?

Še nisem videl, da bi moral plačat, vsakič ko vstopiš v prostor (ali pa v vrsto pred pokuševalnico):
Članarina znaša 1 € za enkratni vstop. Članarino poravnate z gotovino ob prvem in nato ob vsakokratnem obisku prostora testiRaj.

Off:
Kako je s preizkušanjem "izdelkov, ki so še v fazi razvoja"?
Tudi zato, ker jih bodo ponujal otrokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

antonija ::

Še nisem videl, da bi moral plačat, vsakič ko vstopiš v prostor (ali pa v vrsto pred pokuševalnico)
Pol pa pejd v merkator pa tam probavaj stvari, majo vsak kaksno zadevscino (ko bojo spet mel tefal ponve znajo punce spect ful dobre palacinke ;)). Tam ni "vstopnine".

Kako je s preizkušanjem "izdelkov, ki so še v fazi razvoja"?
Odvisno kaksen izdelek v fazi razvoja... ce gre za to al bo ena salama bolj slana ali manj pol je nekako vseeno. Ce pa obstaja moznost za poskodbe pol mora pa izdelek verjetno imet tud kaksen certifikat ali kaj podobnega.

Ce te pa skrbi, da bojo otrokom dajal za pit mehcalce (v razvojni fazi), pol si pa one sick puppy >:D

Najbolj fino je pa to da je stvar prostovoljna, tako da ce ti karkoli ni vsec se lahko mirno obrnes stran in gres po svoje (cesar zaradi glupe zakonodaje pri avtorskih pravicah ne mores narest, ampak vsi placujemo nase nesposobneze).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PaX_MaN ::

Pol pa pejd v merkator pa tam probavaj stvari, majo vsak kaksno zadevscino (ko bojo spet mel tefal ponve znajo punce spect ful dobre palacinke ;)). Tam ni "vstopnine".

Saj. Oni dejansko pričakujejo, da jim plačam za delanje reklame.
Nezaslišano!
Informacije morjo bit prostodostopne!
Razvoj more bit odprt!
Znanje brezplačno za vse!
Kaj se to prav, računat za demo pokušnjo?!

Najbolj fino je pa to da je stvar prostovoljna, tako da ce ti karkoli ni vsec se lahko mirno obrnes stran in gres po svoje

A ste slišal, pirati? Sam stran se je treba obrnt!

cesar zaradi glupe zakonodaje pri avtorskih pravicah ne mores narest, ampak vsi placujemo nase nesposobneze

Seveda lahko. Nehaš kupovat medije & vsebino. QED.

TESKAn ::

Seveda lahko. Nehaš kupovat medije & vsebino. QED.

Kaj morem, ko vsak dan sproduciram mase fotk/kode/česarkoli.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PaX_MaN ::

Pejt jarke kopat, če ne znaš/ne zmoreš prežvet od tega.

TESKAn ::

Jaz delam to za hobi, ne da bi kaj zaslužil.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Največji fiziki 20. stoletja sedaj v barvah!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4112595 (8909) Jst
»

WikiLeaks za Hollywood

Oddelek: Novice / NWO
113086 (1979) Iatromantis
»

Mala zgodovina filmskega piratstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9817003 (13311) TESKAn
»

Blu-Rayi cenejši, a nepriljubljeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
539823 (7043) Gregor P
»

Obsojen za snemanje filma v kinu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
647508 (5402) fabrskd

Več podobnih tem