» »

Določeno gensko zaporedje konoplje

1
2
»

JST47 ::

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

Če bi vsaj prebral kaj sem napisal, ampak kaj čem (objavil sem 30s nazaj, ni šans da si prebral). To je isto kot bi prosil za loto številke. Ti se fili z kemikalijam, ki jim ti rečeš vitamini me sploh ne zanima.


A lahko prosim razložiš, kaj je to "kemikalija"?

Se opravičujem, sem se narobe izrazil mislil sem sintetične kemikalije. Sintetične kemikalije ne najdemo v naravi, tisto kar pa trdijo da je sintetični nadomestek naravnih kemikalij(to kar najdemo v naravi) je samo sintetična kemikalija, ki simulira(približno) učinek naravne kemikalije.

jest10 ::

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

Če bi vsaj prebral kaj sem napisal, ampak kaj čem (objavil sem 30s nazaj, ni šans da si prebral). To je isto kot bi prosil za loto številke. Ti se fili z kemikalijam, ki jim ti rečeš vitamini me sploh ne zanima.


A lahko prosim razložiš, kaj je to "kemikalija"?

Se opravičujem, sem se narobe izrazil mislil sem sintetične kemikalije. Sintetične kemikalije ne najdemo v naravi, tisto kar pa trdijo da je sintetični nadomestek naravnih kemikalij(to kar najdemo v naravi) je samo sintetična kemikalija, ki simulira(približno) učinek naravne kemikalije.


xy vitamin pomeni xy mulekulo. Kako je ta mulekula nastala ni pomembno.

Bananovec ::

PacificBlue je izjavil:

Vitamin je vitamin. Pa ni važno kje in kako je nastal.

če pa piše na vitaminskih "šumečih" tabletkah, da niso nadomestilo za prehrano..al neki podobnega.

So samo dodatek k prehrani in ne nadomestek! To pomeni, da moraš kljub temu uživati živila, ki vsebujejo ta vitamin.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

JST47 ::

jest10 je izjavil:

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

Če bi vsaj prebral kaj sem napisal, ampak kaj čem (objavil sem 30s nazaj, ni šans da si prebral). To je isto kot bi prosil za loto številke. Ti se fili z kemikalijam, ki jim ti rečeš vitamini me sploh ne zanima.


A lahko prosim razložiš, kaj je to "kemikalija"?

Se opravičujem, sem se narobe izrazil mislil sem sintetične kemikalije. Sintetične kemikalije ne najdemo v naravi, tisto kar pa trdijo da je sintetični nadomestek naravnih kemikalij(to kar najdemo v naravi) je samo sintetična kemikalija, ki simulira(približno) učinek naravne kemikalije.


xy vitamin pomeni xy mulekulo. Kako je ta mulekula nastala ni pomembno.


V teoriji, ja. V resnici so zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JST47 ()

HairyFotr ::

JST47 je izjavil:

jest10 je izjavil:

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

Če bi vsaj prebral kaj sem napisal, ampak kaj čem (objavil sem 30s nazaj, ni šans da si prebral). To je isto kot bi prosil za loto številke. Ti se fili z kemikalijam, ki jim ti rečeš vitamini me sploh ne zanima.


A lahko prosim razložiš, kaj je to "kemikalija"?

Se opravičujem, sem se narobe izrazil mislil sem sintetične kemikalije. Sintetične kemikalije ne najdemo v naravi, tisto kar pa trdijo da je sintetični nadomestek naravnih kemikalij(to kar najdemo v naravi) je samo sintetična kemikalija, ki simulira(približno) učinek naravne kemikalije.


xy vitamin pomeni xy mulekulo. Kako je ta mulekula nastala ni pomembno.


V teoriji, ja. V resnici je pa zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin so še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm

Se ti ne zdi sumljivo linkat na stran prodajalca vitaminov, s tem da ni nobene podkrepitve napisanega in nobenih zunanjih linkov?

Arto ::

JST47 je izjavil:

V teoriji, ja. V resnici so zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm


Na tej strani niso mikroorganizmi niti omenjeni. A lahko daš citat? Pa mogoče še kakšne dodatne vire.

JST47 ::

HairyFotr je izjavil:

JST47 je izjavil:

jest10 je izjavil:

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

Če bi vsaj prebral kaj sem napisal, ampak kaj čem (objavil sem 30s nazaj, ni šans da si prebral). To je isto kot bi prosil za loto številke. Ti se fili z kemikalijam, ki jim ti rečeš vitamini me sploh ne zanima.


A lahko prosim razložiš, kaj je to "kemikalija"?

Se opravičujem, sem se narobe izrazil mislil sem sintetične kemikalije. Sintetične kemikalije ne najdemo v naravi, tisto kar pa trdijo da je sintetični nadomestek naravnih kemikalij(to kar najdemo v naravi) je samo sintetična kemikalija, ki simulira(približno) učinek naravne kemikalije.


xy vitamin pomeni xy mulekulo. Kako je ta mulekula nastala ni pomembno.


V teoriji, ja. V resnici je pa zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin so še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm

Se ti ne zdi sumljivo linkat na stran prodajalca vitaminov, s tem da ni nobene podkrepitve napisanega in nobenih zunanjih linkov?


Lahko najdeš drugo, če ti ta ne odgovarja. To sem dal, ker je bila pač prva. Sicer pa ali je kaj neresničnega zapisano?

BaToCarx ::

antonija je izjavil:



Jst sm za rastlino, tisti ki hoče pa tabletko pa nej.
Upam da ves, da s kajenjem posusenih rastlin se vedno vnasas svinjarijo v pljuca, da poleg izparevanja THCja zdraven "pridelas" se celo goro produktov nepopolnega izgorevanja in tlenja... celotna stvar je precej slaba za tvoje zdravje ko enkrat potegnes crto.
Zdej imas pa (vsaj) tri opcije:
Ena je ta, da sintetiziras kanabinoide, jih zapakiras v tabletko, naredis vse mogoce teste na zivalih in ljudeh in ko dokazes, da je tableta ucinkovita, varna in kvalitetna, jo das v prodajo.
Druga bi bila da gres bolj "eko" (tole so zelo pomembni narekovaji) varianto, kjer iz roz izoliras ven kanabinoide in jih zapakiras v nekaj drugega kar bos (najverjetneje) pojedel. Naj bojo to cookyji, space cakes ali pa super fudge, je cisto vseeno. Tisti narekovaji so pa tam zato, ker bi ta varianta vkljucevala kmetijsko pridelavo konoplje (ce je kdo pozabil je sodobno kmetijstvo precej agresivno do okolja), nadaljno predelavo za izolacijo kanabinoidov in pa seveda izdelavo samih produktov (vecina jih zahteva ogromno gretja, kar je spet vioka poraba energije...)
Tretja bi bla da ne spremenis nic in se naprej kadis travo/hasis in pac tvegas raka na pljucih...

Na koncu bi bila tabletka verjetno se najbolj varna opcija (in edina testirana), ampak vecina se bo se vedno raje odlocila za opcijo, pri kateri nimas narejenega nobenega testa ("Sej to ljudje kadijo ze tisoce let, k'nede?" "Ja, pa araside tud jejo pa se vseeno ljudje umirajo zaradi njih."), pa kjer se ti skoraj 100% poveca moznost za raka na pljucih. Cudna logika tole...


Ko sem rekel da sem za rastlino nism ciljal na kajenje vrhov, kot večina v tej temi zgleda. Si dovolj razgledan da veš kakšen potencial ima. Pa hvala za dolge poste ker se meni de pisat. :)

jype ::

JST47> Sicer pa ali je kaj neresničnega zapisano?

Ja. Zapisano je, da so naravne kemikalije tiste, ki so nastale v naravi, sintetične pa tiste, ki niso, čeprav razlike med njimi dejansko ni.

JST47 ::

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

V teoriji, ja. V resnici so zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm


Na tej strani niso mikroorganizmi niti omenjeni. A lahko daš citat? Pa mogoče še kakšne dodatne vire.


"micro-nutrients", prevod je mikrohranila če ti to kaj pomaga.

jype je izjavil:

JST47> Sicer pa ali je kaj neresničnega zapisano?

Ja. Zapisano je, da so naravne kemikalije tiste, ki so nastale v naravi, sintetične pa tiste, ki niso, čeprav razlike med njimi dejansko ni.


A mi lahko razložiš kako ni razlike, med na primer: naravno limunado in nekim sintetičnim sranjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JST47 ()

Arto ::

JST47 je izjavil:

"micro-nutrients", prevod je mikrohranila če ti to kaj pomaga.

drugi neznani mikro organizmi

Aja, se opravičujem, ker ti ne ločiš mikroorganizmov in mikrohranil.

JST47 ::

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

"micro-nutrients", prevod je mikrohranila če ti to kaj pomaga.

drugi neznani mikro organizmi

Aja, se opravičujem, ker ti ne ločiš mikroorganizmov in mikrohranil.


Aja, oprosti, ker so mikro hranila živa in zato organizem. S tabo sem zaključil, trool.

Arto ::

JST47 je izjavil:

Aja, oprosti, ker so mikro hranila živa in zato organizem. S tabo sem zaključil, trool.

A ne ga srat?

List of micronutrients @ Wikipedia
Katere stvari s tega seznama so žive?

Bananovec ::

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

V teoriji, ja. V resnici so zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm


Na tej strani niso mikroorganizmi niti omenjeni. A lahko daš citat? Pa mogoče še kakšne dodatne vire.


"micro-nutrients", prevod je mikrohranila če ti to kaj pomaga.

jype je izjavil:

JST47> Sicer pa ali je kaj neresničnega zapisano?

Ja. Zapisano je, da so naravne kemikalije tiste, ki so nastale v naravi, sintetične pa tiste, ki niso, čeprav razlike med njimi dejansko ni.


A mi lahko razložiš kako ni razlike, med na primer: naravno limunado in nekim sintetičnim sranjem?

Dokler je molekula ista in ima isti oz. podoben efekt, je vseeno ali je naravno ali sintetično sranje. Po moje bi bila razlika samo v doziranju.
Eto vam en spis o tem, kar vam hočem povedati.
http://drholly.typepad.com/natural_vs_s...

"Natural vs. Synthetic" is not a helpful argument. You have to look at what a molecule does, regardless of its origin
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

jest10 je izjavil:

Vitamin je vitamin. Pa ni važno kje in kako je nastal.

Je pa res, da je absorbcija vitaminov v naravni in sintetični obliki lahko zelo različna.
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

In da sintetični produkt ni nujno enak naravnemu ekstraktu. Sploh ko se notri pojavljajo molekule, kjer je pomembna leva ali desnasučnost in od tega so odvisne tudi njene učinkovine.

Tako kot prvi inzulin proizveden iz bakterij.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

Imamo stereo izomere organskih molekul. Sladkorji so levi in desni. Prav tako amino kisline. Sicer med njimi skoraj ni razlike (kemijske formule so identične, samo zrcalno so obrnjene, tako, kot dlani).

Življenje pa je stvar zakompliciralo. V celem življenju, od najprimitivnejših arhej, do človea, se uporabljajo le leve aminokisline in izključno desni sladkorji. In take in samo take proizvajajo tudi rastline.

Če zadevo kemijsko sintetiziramo, pa imamo na kupu leve in desne molekule. Sedaj, farmacija jih (ali pa tudi ne) lahko nekako loči. Morda bo antonija vedel kaj več povedat o tem. Samo dvomim, da jih lahko popolnoma ločijo.

Poleg tega pa tudi nobeden ne ve, kaj lahko naredijo napačne izomere v telesu. Verjetno lahko tudi blokirajo taprave izomere ali kaj podobnega.

V glavnem, hočem povedat, da obstaja razlika med sintetičnimi in naravnimi vitamini ter da so naravni zelo verjetno veliko boljši.
Vse je za neki dobr!

JST47 ::

Bananovec je izjavil:

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

V teoriji, ja. V resnici so zraven kemikalije, ki jo imenujemo vitamin še drugi neznani mikro organizmi. Preberi http://www.nutriteam.com/natural.htm


Na tej strani niso mikroorganizmi niti omenjeni. A lahko daš citat? Pa mogoče še kakšne dodatne vire.


"micro-nutrients", prevod je mikrohranila če ti to kaj pomaga.

jype je izjavil:

JST47> Sicer pa ali je kaj neresničnega zapisano?

Ja. Zapisano je, da so naravne kemikalije tiste, ki so nastale v naravi, sintetične pa tiste, ki niso, čeprav razlike med njimi dejansko ni.


A mi lahko razložiš kako ni razlike, med na primer: naravno limunado in nekim sintetičnim sranjem?

Dokler je molekula ista in ima isti oz. podoben efekt, je vseeno ali je naravno ali sintetično sranje. Po moje bi bila razlika samo v doziranju.
Eto vam en spis o tem, kar vam hočem povedati.
http://drholly.typepad.com/natural_vs_s...

"Natural vs. Synthetic" is not a helpful argument. You have to look at what a molecule does, regardless of its origin

Sem prebral in se z nekaterimi deli strinjam. Lahko naredijo kemično kopijo vitamina, ki vsebuje iste molekule. Samo ko ti ješ pomarančo in dobiš vitamin C so zraven še druge stvari, ki jih pa ni v tableti. Na primer kemijska molekula za vodo je H2O in vsi vemo, da je v naravi ni, ker je to destilirana voda v naravi so pa not zraven še razni minerali. Vem kaj hočeš povedat samo se ne strinjam, da so sintetični in naravni vitamini isti. Se bova strinjala, da se ne strinjava.

Pyr0Beast ::

Pomaranča je pomaranča, tabletka pa tabletka. Poleg tega se lahko vitamini izključujejo med seboj ali pa jim kakšen mineral prepreči absorbcijo oz. jo zelo poslabša.

Lahko pa ješ tudi hrano ki je pridelana dobesedno na vodi in trpiš zaradi pomanjkanja mineralov ipd.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MrStein ::

Vsak kuhar ve, na niso pomembne le sestavine, ampak tudi postopek izdelave... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Dokler obstajajo osebki, ki se morajo 3x dnevno napunit, da jim razum sploh (oh wait, kaj za vraga pišem)... se pardoniram, ne razum temveč možgani sploh začnejo delovat travce legalno dobil NE BOŠ! Pa tri pike ...
Zdej pa zamenjaj "napuhniti" s pitjem kave/kajenjem cigaret, premisli % prebivalstva ki spada pod vsako kategorijo, pa zna bit da bos presenecen. Se ce uporabis "pitje alkohola" bo % tako visok da se bos najverjetneje odlocil za kriminalizacijo posedovanja in prodaje alkohola, Pa tri pike ...

Pa dejmo se enkrat it po vrsti s temle vitamini, molekulami in prehranskimi dodatki (pa obljubim da pisem resnico, brez izmisljevanj in dolgih besed brez pomena):
Vzemimo kuhinjsko sol: NaCl. En natrij in en klor. Najlazje jo dobimo iz morske vode z nekaj ciscenja (ubistvu kar precej), druga "sintezna" pot bi pa recimo bila mesanje HCl in NaOH v enakih koncentracijah (ce misli kdo to res pocet naj pazi, ker se mesanica greje u PM). Dobimo slano vodo, ce jo odparimo ostane NaCl. Kuhinjska sol. In med "sintetizirano" soljo in tisto iz morja ni (in ne sme bit) nobene razlike.
Ista stvar velja tud za velike molekule (kjer so molekule velikosti proteinov izjema). Vitamin C (L-askorbinska kislina) je skupek ogljikov, kisikov in vodikov postavljenih v pravilno strukturo. In popolnoma vseeno je, ali tako molekulo sintetizirajo encimi v limoni, ali pa fabrika v reaktorju. Dokler ima molekula enako strukturo, telo (celica) ne more lociti med "naravno" (zelo pomembni narekovaji) in "umetno" molekulo.
Kaj vec na to temo se ne da povedat, ce komu zadeva se vedno ni jasna (da je molekula pac molekula... ce ti dam dva praska C vitamina, od katerih bo en "naraven", drugi pa sintetiziran, jih noben na svetu ne bo znal locit), naj naprej uziva naravne stvari (sam tko bo moral nehat kupovat hrano v trgovini, ker prakticno vsa hrana vsebuje sintetizirane naravne molekule). Pa upa naj da ne bo resno zbolel, ker ga caka precej sigurna smrt brez "umetnih" molekul.

Kar se pa izraza "dodatek k prehrani" tice, je pa situacije se bolj preprosta: Limona ni voda z raztopljenim vitaminom c v ovitku, ampak je limona. S cukrom, aromo, barvili in se celga boga drugih snovi, ki jih je fino vsake toliko pojest. Sumeca tabletka na drugi strani je tabletka, s tocno doloceno sestavo (kvalitativno in kvantitativno) ki se jo je takrat, ko z normalno dieto ne mores/smes vnesti v telo zadistne kolicine vitamina c. Zato "dodatek k prehrani", ne pa "nadomestilo za limone".

Sedaj, farmacija jih (ali pa tudi ne) lahko nekako loči. Morda bo antonija vedel kaj več povedat o tem. Samo dvomim, da jih lahko popolnoma ločijo.
V primerih ko je pomembna sucnost molekule (ubistvu to ne pride tako pogosto v postev, vcasih pa tudi) se zadeve loci "popolno" (trenutno gledam eno tableto kjer je dovoljeno 0.15% enantiomere, rezultati so pa vsi pod mejo zaznavnosti). Stvar sicer kosta malo vec (10 oz. 20 let nazaj je bila obcutno drazja), ampak locevanje stereoizomer je danes en od rutinskih postopkov.
Treba je pa tud povedat da so ene molekule prav zivahne kar se tice stereo strukture, in da lahko (recimo ko pri visji temperaturi kdo ekstrahira "naravni ekstrakt") zamenjajo sucnost. Sploh ce so v pravi raztopini.

Verjetno lahko tudi blokirajo taprave izomere ali kaj podobnega.
Farmacevti zato delajo klinicne studije. Pri "naravnih" stvareh pa nikoli ne izves kaj je sploh notri, kaj sele da bi bila stvar pretestirana.

V glavnem, hočem povedat, da obstaja razlika med sintetičnimi in naravnimi vitamini ter da so naravni zelo verjetno veliko boljši.
Ne pa ni :D Ce naredis _enako_molekulo_ potem je to _enaka_molekula_. Med njima razlik ni sploh.

Je pa res, da je absorbcija vitaminov v naravni in sintetični obliki lahko zelo različna.
Ubistvu ne. Ce nardis _enako_molekulo_ potem se bosta absorbirali _enako_. Ce naredis alternativno sol, kaksen ester, dodas zdraven druge snovi ki spremenijo absorpcijo (te imas tako v naravnih hranilih kot farmacevtskih pripravkih), potem pa absorpcija ne bo enaka.

Da pa potolazim vse naravovernike: Molekule, ki jih prodaja farmacija so dejansko povsem iste kot "naravne" molekule, ampak so samo to: posamezne molekule. Telo (celice) pa rabijo za svoje delovanje ogromno enih obskurnih molekul (ene izmed njih so kategorizirane kot hudi strupi) ampak v zelo majhnih kolicinah. Tega farmacevti ne tlacijo v tablete (gled prejsnjo opombo), ampak se pricakuje da bojo ljudje dobili te stvari z normalno hrano. Zdravila in dodatki so za takrat ko grejo stvari narobe (kurativa)/obstaja moznost da bojo sle narobe (preventiva), ne pa kot nadomestek hrane ali kaj podobnega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Ni problem samo v molekulah. Problem je tudi v pomožnih snoveh, ki vplivajo na absorbcijo. Pogooglaj malo glede absorbcije različnih oblik kalcija...
sudo poweroff

.:joco:. ::

To, da nekaterih zadev o prehrani še ne vemo, nič ne pove o naravno vs. sintetično.
Zdrava hrana ne obstaja.
Zdravilna tudi ne.
Če je naravno ni kar apriori boljše.
Strupene gobe so naravne?
Če ješ jetra severnih medvedov, te lahko pobere zaradi hipervitaminoze.
Če hočeš, da te neha bolet glava, lahko vzameš aspirin, lahko pa se naješ lubja vrbe, iz katere je bila ta sestavina prvič pridobljena. Samo te bo, preden te neha bolet glava, pobralo od drugih strupov.
Nekatere snovi vplivajo na absorpcijo drugih, seveda (baker:železo npr). Ampak na to vplivajo tako naravne kot sintetične.

Zelo lahko se je ujet v "naravno je pa nartabuljš". In, pravzaprav, je to za večino kar priporočljivo. Samo ene nas pa vseeno zanima kako in zakaj naj bi bilo boljše, brez kakšnih green/eco/bio pristraskosti.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

poweroff ::

Nihče ne trdi da je naravno najboljše. Trdim pa, da so lahko med naravnim in sintetičnim pomembne razlike, čeprav jih kemično gledano ni.
sudo poweroff

antonija ::

poweroff je izjavil:

Nihče ne trdi da je naravno najboljše. Trdim pa, da so lahko med naravnim in sintetičnim pomembne razlike, čeprav jih kemično gledano ni.

Sej sem ti ze zgoraj napisal: ce naredis enako zadevo potem razlik ni (pri cemer "enaka zadeva" vkljucuje celotno zmes, ne samo aktivne ucinkovine). Kakorkoli obrnes razlik med naravnim in sinteticnim ni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

.:joco:. ::

Sej, ni letelo direktno nate.
Vseeno...
Trdim, da nas mora zanimati zakaj je neka stvar boljša ali slabša, če hočemo vedet kaj več. Ne pa kar apriori označit naravno za dobro, sintetično za slabo. To je bistvena razlika v "razmišljanju".
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

MrStein ::

Saje in diamanti so ista stvar? Saj je kemična sestava enaka, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Arto ::

Ne. Kemična sestava vključuje tudi strukturo same molekule.

P.S.: In ja, sintetični in naravni vitamini imajo enako strukturo. Se pa strinjam glede razlik v spremljevalnih substancah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

MrStein ::

Tudi glede sučnosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Saje in diamanti so ista stvar? Saj je kemična sestava enaka, a ne?
saje in diamanti niso molekule, ampak kristali. In ja, tud kristalna struktura (ja, je del kemije) ima velik vpliv na lastnosti snovi. Ko sem prej napisal _enako_ sem mislil... enako. Brez razlik.

Tudi glede sučnosti?
Kateri del od "enako" ti se vedno ni jasen?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Je jasen.
Vprašanje je, če nasprotuješ zgoraj podani izjavi, da so umetne molekule levo/desno sučne, naravne pa enoznačne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

oracle ::

JST47 je izjavil:

Arto je izjavil:

JST47 je izjavil:

"micro-nutrients", prevod je mikrohranila če ti to kaj pomaga.

drugi neznani mikro organizmi

Aja, se opravičujem, ker ti ne ločiš mikroorganizmov in mikrohranil.


Aja, oprosti, ker so mikro hranila živa in zato organizem. S tabo sem zaključil, trool.

EPIC FAIL:))

oracle ::

Sicer pa med "kemično" in "naravno" je razlika v biološki razpoložljivosti (to je ustrezen termin). Nekateri tableti nej bi mel še boljšo kot naravni sokovi ipd. Celotna farmacija/medicina temelji na temu tko da ni to nek neoprijemljiv misterij.

Kar se sučnosti tiče maš pa postopke kjer dobiš samo enosučne, če dobiš racemat maš pa še vedno na voljo postopke za ločevanje. Kakorkoli že, ne predstavljam si, da bi nekdo prodajal hranila napačne sučnosti. Po vsej verjetnosti pa res dajo kar racemat, vprašanje pa kaj napišejo na etiketo.

antonija ::

Vprašanje je, če nasprotuješ zgoraj podani izjavi, da so umetne molekule levo/desno sučne, naravne pa enoznačne?
Tud v naravi so ene molekule mesanica stereoizomer, niso vse cist lepo poslihtane.
Predvsem pa ne vidim v tem nobenega problema, ker znamo tud sami narest posamezno izomero, ce ne ze pri sintezi se jo pa kasneje izolira.

Sicer pa med "kemično" in "naravno" je razlika v biološki razpoložljivosti (to je ustrezen termin).
Bioloska razpolozljivost (ce se ne motim farmacevti uporabljajo izraz "bioloska uporabnost") je samo delez zauzite substance, ki se obsorbira v kri (sistemski obtok). Tukaj spet ni razlik med "naravno" in "umetno", razen ce jih namenoma naredis (drugacna molekula, drugacne pomozne snovi, etc).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

oracle ::

antonija je izjavil:


Sicer pa med "kemično" in "naravno" je razlika v biološki razpoložljivosti (to je ustrezen termin).
Bioloska razpolozljivost (ce se ne motim farmacevti uporabljajo izraz "bioloska uporabnost") je samo delez zauzite substance, ki se obsorbira v kri (sistemski obtok). Tukaj spet ni razlik med "naravno" in "umetno", razen ce jih namenoma naredis (drugacna molekula, drugacne pomozne snovi, etc).

Seveda je razlika, ravno v pomožnih snoveh. In ta razlika je vedno prisotna, ko primerjamo neke tablete, praške pijače in npr. sadje. In tud posamezni sadeži majo med seboj razlike. Posledica teh razlik se pa kaže ravno v biološki, khm, uporabnosti ali drugače povedano izkoristku.

Kar v realnosti pomeni recimo (izmišljen primer): Od ene limone s 100 mg c vitamina dobiš enako c vitamina v telo, kot če poješ tableto s 300 mg sintetičnega c vitamina. Ko pride v kri, ni razlik. Razen seveda v vseh ostalih potencialno koristnih stvareh, ki jih še vsebuje sadež.

antonija ::

@oracle: Ti bom zdele prilepil ciatte poteka tele debate:

Matthai: "Ni problem samo v molekulah. Problem je tudi v pomoĹžnih snoveh, ki vplivajo na absorbcijo. Pogooglaj malo glede absorbcije razliÄnih oblik kalcija... "
antonija: "Sej sem ti ze zgoraj napisal: ce naredis enako zadevo potem razlik ni (pri cemer "enaka zadeva" vkljucuje celotno zmes, ne samo aktivne ucinkovine). Kakorkoli obrnes razlik med naravnim in sinteticnim ni."
oracle: "Sicer pa med "kemiÄno" in "naravno" je razlika v bioloĹĄki razpoloĹžljivosti (to je ustrezen termin). Nekateri tableti nej bi mel ĹĄe boljĹĄo kot naravni sokovi ipd. Celotna farmacija/medicina temelji na temu tko da ni to nek neoprijemljiv misterij.

Kar se suÄnosti tiÄe maĹĄ pa postopke kjer dobiĹĄ samo enosuÄne, Äe dobiĹĄ racemat maĹĄ pa ĹĄe vedno na voljo postopke za loÄevanje. Kakorkoli Ĺže, ne predstavljam si, da bi nekdo prodajal hranila napaÄne suÄnosti. Po vsej verjetnosti pa res dajo kar racemat, vpraĹĄanje pa kaj napiĹĄejo na etiketo."
antonija: "Bioloska razpolozljivost (ce se ne motim farmacevti uporabljajo izraz "bioloska uporabnost") je samo delez zauzite substance, ki se obsorbira v kri (sistemski obtok). Tukaj spet ni razlik med "naravno" in "umetno", razen ce jih namenoma naredis (drugacna molekula, drugacne pomozne snovi, etc)."
oracle: "Seveda je razlika, ravno v pomoĹžnih snoveh. In ta razlika je vedno prisotna, ko primerjamo neke tablete, praĹĄke pijaÄe in npr. sadje. In tud posamezni sadeĹži majo med seboj razlike. Posledica teh razlik se pa kaĹže ravno v bioloĹĄki, khm, uporabnosti ali drugaÄe povedano izkoristku."

Ja kaj hudica sem ti pa jaz napisal en post prej??

Kar v realnosti pomeni recimo (izmiĹĄljen primer)
Izmisljen primer v realnosti... oxymoron :D

Zdej pa resno:
Od ene limone s 100 mg c vitamina dobiĹĄ enako c vitamina v telo, kot Äe pojeĹĄ tableto s 300 mg sintetiÄnega c vitamina. Ko pride v kri, ni razlik. Razen seveda v vseh ostalih potencialno koristnih stvareh, ki jih ĹĄe vsebuje sadeĹž.
Padel si na isto foro na katero je opozoril Joco. Sadez vsebuje se celga boga snovi, od katerih jih je nekaj zelo verjetno koristnih, vecina nevtralnih (ne dobrih ne slabih), nekaj pa prav gotovo slabih. Naravno ne pomeni boljse!!!

Pa bom se enkrat citiral svoj prejsnji post da bo "strokovnjakom" kot je JST47 lazje pri dusi:
Da pa potolazim vse naravovernike: Molekule, ki jih prodaja farmacija so dejansko povsem iste kot "naravne" molekule, ampak so samo to: posamezne molekule. Telo (celice) pa rabijo za svoje delovanje ogromno enih obskurnih molekul (ene izmed njih so kategorizirane kot hudi strupi) ampak v zelo majhnih kolicinah. Tega farmacevti ne tlacijo v tablete (gled prejsnjo opombo), ampak se pricakuje da bojo ljudje dobili te stvari z normalno hrano. Zdravila in dodatki so za takrat ko grejo stvari narobe (kurativa)/obstaja moznost da bojo sle narobe (preventiva), ne pa kot nadomestek hrane ali kaj podobnega.

Zato le navali na limone, dokler si zdrav bo od njih samo zdravilen ucinek! 8-)

Ce pa slucajno resno zbolis potem ti pa obljubim da bo brez tabletk tezka...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Označite hrano z DNK!" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
320113129 (102820) phuntaox
»

Venter bi iskal Marsovsko DNK

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
319925 (8283) nekikr
»

Hitrejše določanje zaporedja DNK z grafičnimi procesorji

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
185279 (3749) Rokm
»

Določeno gensko zaporedje konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8528206 (24909) antonija
»

Razvoj tehnologije v 10 letih pocenil branje DNK za več tisočkrat

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
216774 (5372) Okapi

Več podobnih tem