» »

Potrebujem gonilnike!! Prosim za pomoč!!

Potrebujem gonilnike!! Prosim za pomoč!!

Dahakka ::

Pozdrav vsem skupaj,

pišem Vam, ker imam problem. Pred kratkim sem si kupil nov prenosnik in sicer sledeč: http://www.mimovrste.com/artikel/275037... in je res superca prenosnik. Ob nakupu je imel naložen openSuse linux, vendar sem ga pobrisal in naložil gor windows 7 ultimate. Sedaj pa je nastopil problem. Na uradni spletni strani od hp-ja sploh ni gonilnikov za obstoječi operacijski sistem, katerega imam trenutno naloženega, obstajajo samo za Windows 7 Home Edition in Professional. Nočem zamenjati iz ultimate na Professional samo zaradi gonilnikov in pomoje obstaja kakšna opcija, kako si lahko naložim kljub temu gonilnike. V windows update centru jih ne najde in takorekoč sploh ne več kako instalirati nekaj gonilnikov, za katere sploh nevem, katere naprave še nimajo, niti nevem točno katere naprave imam v računalniku, mislim vse firme in modele. Računalnik je HP ProBook 4730s.

Prosim za pomoč, kako naj rešim to zadevo z gonilniki? Tukaj je še slika moje gonilniške slike:

Gonilniška slika

  • zavaroval slike: bluefish ()

amigo_no1 ::

Windows 7 Home Edition in Professional uporabljata iste driverje kot Ultimate verzija...

Dahakka ::

Torej zakaj potem ni driverjev za ultimate verzijo? Poleg tega so učasih dajali poleg kupljenega računalnika še cd z gonilniki, pa ga nisem dobil... Kako lahko rešim problem? =/

bluefish ::

Mnoge firme pri prenosnikih že dlje časa ne prilagajo gonilnikov, ker imajo t.i. recovery particijo.
Zakaj Ultimate ni na izbiro niti ni pomembno, pač uporabiš tiste za neko drugo verzijo (Pro ali HP, nima veze).

Dahakka ::

Pa je s tem ogrožena stabilnost sistema, če naložim gonilnike, kateri niso podprti za določen operacijski sistem, recimo, če bi naložil gonilnike za professional uporabljam pa ultimate verzijo? Potem sem ob formatiranju računalnika pomožnosti pobrisal particijo, kjer so se nahajali gonilniki? =/ Damn it!

bluefish ::

Potem sem ob formatiranju računalnika pomožnosti pobrisal particijo, kjer so se nahajali gonilniki?
Če je bila particija prisotna, potem je imela tam Suse, kar pa ti prav nič ne pomaga..

Pa je s tem ogrožena stabilnost sistema, če naložim gonilnike, kateri niso podprti za določen operacijski sistem, recimo, če bi naložil gonilnike za professional uporabljam pa ultimate verzijo?
Windows 7 edicije se pravzaprav med sabo niti ne razlikujejo preveč in težav ne bi smelo biti.

Dahakka ::

Ok, torej bom naložil gonilnike od Professional verzije. Zanima pa me, kako naj ugotovim, katera naprava se skriva pod imenom "Base system device", kot je razvidno iz slike, ker nevem katere gonilnike naj naložim? Zakaj imam pri driverjih za grafično dva driverja oziroma pri enem je klicaj, pri drugem pa je normalno oziroma naj bi bil instaliran pravilen drajver? Kaj naj bi bil PCI simple comunications controller?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dahakka ()

zavajon ::

Tukaj piše, s katerimi OS izdajajo ta notebook. Morda je to razlog, da Enterprise Edition ni v seznamu driverjev? Kot so tu že predlagali, naloži driverje od Professional, le pazi, da pobereš 32 ali 64-bitne, odvisno kakšne Windowse si "kupil". Najprej inštaliraš chipset driverje, nato grafiko, nato ostale.

Dahakka ::

Kaj pa storiš, če za določne naprave sploh neveš katere driverje instalirat, kot v mojem primeru Base system device?

bluefish ::

Najprej namesti gonilnike, ki so na HP strani, potem pa boš videl, če še vedno manjkajo za Base.

zavajon ::

Po mojem spada to k chipset driverjem. Pa tudi tisti PCI... Sicer pa ugotoviš kateri driverji ne delajo tako, da preveriš, kaj ti ne dela.

bobby ::

probaj s tem skupkom gonilnikov:
http://drp.su/
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

amigo_no1 ::

Tole bo še dolga tema :D..

HP ProBook 4730 - WIFI gonilniki

feryz ::

Joj, joj.
Dvoklikni Base system device, in izberi zavihek podrobnosti.
Izberi ID-ji strojne opreme, postavi se na prvo postavko in skopiraj tekst.
To nato prilepiš v Google in takoj ti bo jasno, za katero napravo gre in katere gonilnike potrebuješ.
Včasih moraš izluščiti bistvo med več ponujenimi rezultati, ampak kakšnih večjih težav nebi smelo biti.
Nikakor ne uporabljaj raznih Driver detektivov in podobne šare, ker le svinja po kompu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z wireless ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
261833 (1480) AlphaOne
»

Blue Screen - HP prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172424 (2049) StarMafijec
»

Problem ki je nastal po namestitvi windowsa z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
151229 (1081) jagodek
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825656 (14307) ;-)
»

driverji za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
61525 (1496) bmandelj

Več podobnih tem