» »

Blue Screen - HP prenosnik

Blue Screen - HP prenosnik

Ibrahimovic ::

No stvar je taka... Pred dobrim mesecom sem kupil laptop od HP.

Imam težave, prilagam tudi screen, problem se mi je pojavil, že pred kakimi štirinajstimi dnevi, ampak vedno pogosteje se je začel pojavljati blue screen.
Naložil sem na novo windowse in po kaksne pol ure po inštalaciji mi že pokaže BSOD....
Naredil sem test z MEMTEST vendar ne kaže napake...
Imate kakšen nasvet,kaj bi lahko bilo narobe...
Driver-je za grafično sem downloadal iz uradne strani...
Res prosim za pomoč ker ne morem normalno uporabljati laptopa...
Če se pa ne bo dalo rešiti pa pomoje najbolj da posljem na servis....

Screen od BSOD ki mi pokaže....
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

#000000 ::

Pa sej če je v garanciji nimaš problema, če si ga kupil drugje pol p aje druga pesem.

StratOS ::

Ker ni modula v katerem je bilo zaznana napaka oz. nepravilnost je lahko več poglavitnih razlogov.
Primarno matična in stvari na njej.
Priporočam da pregledaš crash dump, ga pregledaš oz. nastaviš opcijo na mali/delni dump.

Seveda ne vem kateri OS uporabljaš :

Startup/Recovery opcije

1. Zaženi sysdm.cpl (Sistemske lastnosti) ali v Nadzorni plašči control izberi Sistem/Dodatne nastavitve sistema
2. Tab "Dodatno" izberi opcijo Zagon in obnovitev gumb Nastavitve
3. Izberi zapiši dogodek v sistemski dnevnik in izberi opcijo zapisovanja podatkov le delno ali majhno, odvisno od OS-a.
4. Izberi pod do datoteke in možnost prepiši.

Preglej in posreduj.

Veliko je možnosti, da je hardware, možen je tudi software, veliko je bilo celo rootkitov na ta način.
Veliko je bil včasih kriv tudi messanger.
Imaš kakšen FW,AV gor. Povej kakšen OS imaš


Druga možnost seveda Servis ... pazi da te ne nategnejo preveč ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Ibrahimovic ::

StratOS je izjavil:

Ker ni modula v katerem je bilo zaznana napaka oz. nepravilnost je lahko več poglavitnih razlogov.
Primarno matična in stvari na njej.
Priporočam da pregledaš crash dump, ga pregledaš oz. nastaviš opcijo na mali/delni dump.

Seveda ne vem kateri OS uporabljaš :

Startup/Recovery opcije

1. Zaženi sysdm.cpl (Sistemske lastnosti) ali v Nadzorni plašči control izberi Sistem/Dodatne nastavitve sistema
2. Tab "Dodatno" izberi opcijo Zagon in obnovitev gumb Nastavitve
3. Izberi zapiši dogodek v sistemski dnevnik in izberi opcijo zapisovanja podatkov le delno ali majhno, odvisno od OS-a.
4. Izberi pod do datoteke in možnost prepiši.

Preglej in posreduj.

Veliko je možnosti, da je hardware, možen je tudi software, veliko je bilo celo rootkitov na ta način.
Veliko je bil včasih kriv tudi messanger.
Imaš kakšen FW,AV gor. Povej kakšen OS imaš


Druga možnost seveda Servis ... pazi da te ne nategnejo preveč ...


Windowsi ki so gor - Windows 7 64x Ultimate
Antivirus - Eset Nod32 Antivirus

Mislim da programi niso težava. Ker tudi če naložim na novo winse in nobenega programa mi ga začne resetirat...

Kak ptem tm naštimam "zapisovanje podatkov o iskanju napak... K je več opcij....

StratOS ::

Probaj le manjši del, mislim, da ima W7 opcijo 128 kb al podobno,celoten dump je prevelik za ogled.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

Kater HP prenosnik je to ?
So Win7 64bit prednaloženi ali tvoji ?
Si jih inštaliraj iz Recovery particije (F11 ob bootu) ali z DVD ploščka ?
Ima prenosnik Win7 logo nalepko ?
Preveri verzijo biosa in ga nadgradi na zadnjo verzijo, mogoče je tu problem.
Če imaš dve palčki spomina eno odstrani, naredi inštalacijo in če se pojavi BSOD zamenjaj ram z drugim in še 1x inštaliraj.
Poglej v Cmos nastavitvah biosa (mislim da ima to večina HP prenosnikov) in tam izvedi test spomina.

Ibrahimovic ::

-Prenosnik je tale ... http://www.mimovrste.com/artikel/275031...
-Prednaložen je bil Linux Suse... potem se jaz dal gor Windowse sam gor...
-Naložil sem preko USB in tudi preko DVD toda v nobenem primeru se ne rešim BSOD-ja...
-Glede Biosa je tako. Na uradni strani od HP je Update za BIOS, vendar je najnovejša verzija že avtomatsko bila gor, tako da sem pustil tako kot je... Lahko pa das Downgrade in ti da na verzijo pred tem...
-Sedaj glede rama... Laptop ne upam in tudi ne mislim sam odpirat in jemati ven rame in podobno ker pomoje lahko samo še poslabšam stvar...
-Memory Test sem opravil z MEMTEST program ter tudi ta od HP test in ne najde nobenega Error-ja...
Mogoče je tudi driver za grafično tisti ki povzroča težave... Samo sem ga downloadal iz uradne strani tak da bi moral delati brez težav ali pač...

Zgodovina sprememb…

comgen ::

Pri formatiranju zbrisi particijo in nardi novo. Tako je meni pomagalo, nobena hardwarska napaka ni bila.

StratOS ::

Kaj je pa z dumpom ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

Po Win7 osnovni inštalaciji moraš inštalirat najprej Intel MEI: Intel MEI in še IntelChipset SW, ki OS-u (Win7) pove, kako naj bo konfiguriran chipset in ostale komponente, da se bodo znali pogovarjat.
Šele potem se loti inštalacije grafičnega gonilnika in ostalih pritiklin, dokler vsi rumeni klicajčki v device managerju ne izginejo.

logit ::

Tudi sam imam težavo s prenosnikom HP. Morda zna kdo kako odpraviti problem na tem laptopu.
Torej približno 3-4krat na mesec zablokira kmalu po prižigu in sicer ko se pojavi napis Starting Windows. Po tem držim power tipko 5 sekund in ga na silo ugasnem ter še enkrat zaženem.
Prišel je s prednaloženim Linuxom, katerega sem zamenjal s 64bitnim Windows 7 Ultimate.
To se dogaja že pol leta, torej odkar sem dal gor omenjeni OS.

Ali je mogoče je kriv Windows Ultimate, ker na uradni spletni strani modela so driverji samo za Professional in Home Premium.

Hvala.

Duhec ::

@logit, če imaš že pol leta težave potem sta izšli vsaj dve novi verziji biosa.
Gonilnike vzemi za Win7 Pro - 64bit.

Osebno bi naredil takole:
Priklopil prenosnik tudi na štrom, da med flešanjem biosa ne dela samo iz baterije (sem bolj ziheraš).
Nato preveril sistem proti spyware/virus zajedalcem, da ne zjebejo kakega postopka med flešanjem biosa iz Windows.
Nato odinštaliral komplet grafični sw, restart in pustil, da se Win7 normalno zažene.
Nato poflešal bios kar iz Windows s programom HPQFlash Utility, ki je zapakiran skupaj z verzijo biosa v tem paketu. Po flešu bo sledil restart in ponovni zagon.
Nato inštaliral najprej Intel chipset furmana , restart
nato še Intel Management solato , restart
nato pa še gonilnike za Ati grafiko in spet restart...
Poročaj.

logit ::

Hvala Duhec. Pisal sem v svojem imenu, čeprav gre dejansko za sestrin prenosnik.
Sedaj sem ga po pol leta znova prejel roke in probal odpraviti napako. Prvič je zablokiral kmalu po novem OS, ampak ni bilo časa (sestrin odhod v tujino) za podrobno analizo. Prenosnik je brez virusov, hiter, odziven in se ne greje. Driverji so se posodabljali. Bios ne, ker sestra ni znala in ni želela tvegat.
Bom jutri probal vse skupaj na novo naložit (po tvojem vrstnem redu), čeprav bo treba za prave rezultate počakat kakšen teden.

Še nekaj me zanima. Ali ima HP kakšen update program (kot windows update), ki bi sam našel vse driverje in bi potem uporabnik sam izbral kateri naj se prenesejo in inštalirajo. Ker tole vzame ogromno časa (vsak posebej naložit, inštalirat, resetirat).

Pa še to: ali lahko normalno nalagam driverje za Windows 7 Professional, čeprav imam Ultimate.

Hvala

Duhec ::

Ja, vzemi si čas in lepo po vrsti. Po mojem Win7 Pro gonilniki povsem pašejo za Ultimate, le pazi na 64bit, da ne zloadaš 32bitne.
HP ima podoben programček za DL glede na model HP naprave, ki se imenuje HP SoftPaq"
Za tvoj model je Tale, ki je že odprt na zavihku z navodili "Installation Instructions".
Oglej si še zavihke "System Requirements" s spiskom OS ter opombo, da moraš imeti prej inštaliran vsaj Microsoft .NET Framework 3.5 ali višji , "Release Notes" kjer izveš za katere vse modele prenosnikov je ta verzija itd.

logit ::

Hvala ti za tale programček. Sem ga inštaliral, označil update, ki pa se že nalagajo. Kar nekaj jih je, tako da sem se odločil dati sedanjemu OS še eno priložnost. Ob prvi morebitni blokadi pri zagonu pa gre vse skupaj dol.
Drugače sem zadnjič sosedovem osnovnošolcu štimal prenosnik Sony, in odkril da ima super update program. Vendar z Googlom nikakor nisva mogla najti kaj podobnega pri HP. Tako da hvala za Hp SoftPaq.

Duhec ::

Osebno nisem prav veliko delal s tem, ker imam prednaložen Win in je inštalacija iz recovery CD/DVDja povsem avtomatična z gonilniki vred, ravno tako preko F11 (Recover-Factory install), če seveda kupiš HP skupaj s sistemom.
Drugače pa enega po enega ali pa SoftPaq varianta, ki mislim da ti prenese celo vse v enem fajlu in potem razpakira in poinštalira celoten paket. Sem že malo pozabil kako se dela s tem. :D
Pa ne pozabi flešati bios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

logit ::

Samo da poročam o moji težavi. Torej problem je rešen s tem, da sem v biosu pred USB legacy support odpravil kljukico. Sedaj windows ne zmrzuje. Napako je očitno povzročal usb dongle od Logitechove miške, mi pa še vedno ni jasno zakaj se to ni dogajalo pri vsakem zagonu OSa.

@Duhec: ja softpaq res prenese driverje, katere sam izbereš, ampak jih moraš vseeno enega po enega inštalirat. Tako da ni glih ravno kot tisti od Sonyja, ki je res podoben Windows Update (vse sam naredi).

Hvala Duhec.

StarMafijec ::

Blue screen na HP Pavilionu. Težava z datoteko ntoskrnl.exe na Windows 7 OS. Kaj bi lahko bilo narobe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316737 (13179) dmagnif
»

Driverji za hp

Oddelek: Operacijski sistemi
112559 (1981) pokec93
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411687 (6953) stumf
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

OS na USBju

Oddelek: Operacijski sistemi
152144 (1815) Spajky

Več podobnih tem