» »

Problem z wireless ???

Problem z wireless ???

Gutjerez ::

Pozdravljeni. Pišem vam ker potrebujem vašo pomoč.

Prijatelj mi je prinesel starejši prenosni računalnik
Asus F3Tseries
Gor je bila naložena vista ampak se je sesulo vse skupaj. Nato mu je nekdo naložil win 7 ampak je štekalo verjetno zaradi preslabea sistema.

Danes sem mu jaz naložil originalni windows xp
Z spletne strani od asusa sem downloado vse potrebne driverje
a na koncu nastane problem ker se ne kre povezat na internet (brezžično)
Ker ko nalagam driver za wireless mi javi

802.11a/b/g Wireless Adapter Device not found
the device may not be present or could have been ejected/unpluggedfrom the system.

Poskusil sem že x variant in naložil to in ono vendar brez uspeha.
Nato sem priklopil svojo usb anteno in je takoj našlo brezžično omrežje.

Vendar sedaj me zanima zakaj nastane ta problem. Oz kako da ni naloženo oz manjka?
Pa tudi v biosu sem dau vse na defoult. tako da prosim za vašo pomoč. Seveda če lahko kdo pomaga.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Duhec ::

Na sprednjem robu ohišja imaš stikalo on/off ...

shadeX ::

za informacijo sicer offtopic ampak ti mogoče pomaga.

Imam dosti slabši prenosnik kakor tvoj prijatelj in laufam windows 7, brez problema ( gladko ). Windows Vista je delala veliko veliko slabše kot windows 7.

Če boš imel še probleme mu naloži windows 7 in mogoče bo windows update dobil sam driverje =)

harvey ::

Točno, naprave delujejo, če so priklopljene....

Druga finta je pa v tem, da moraš imeti pravi gonilnik,za točno določen model/verzijo, prenosnika ker imajo znotraj modela lahko različne izvedbe in to je lahko prav priskutno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

goranzaric ::

Z interneta potegni program Everest in nato v njem poglej točno katera WIFI kartica je notri potem pa za to kartico dol potegni gonilnike in namesti.

AlphaOne ::

lahko, da je glup hint... da ni slucanjo dizejblan wireless adapter v device managerju.

Gutjerez ::

res nevem kaj za vraga je sedaj tu problem. nekje sem brau da bi pod network morau imeti dodane not atheros
jaz tega sploh nimam. Torej kot da bi montiro gumo na avto čeprav nima vijakov.
Ali gre za poškodovan hardware.

Z tipko vklop izklop lahko normalno vklopim in lepo piše wireless ON oz OFF. ampak to je pa tudi vse. Nikjer ni onega da bi mi poiskalo katero omrežje.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

sedaj bom poskuso namestit win 7 x64
ali bi bolše blo x86? ker ma samo 1b rama je logično da x84 mam prav?

ampak na spletni strani asusa sem pogledo in zadnji driverji so za visto. torej za win 7 sploh tega ni.
Naj poskusim kaj bo sam našo z posodobitvami?

ampak če tudi takrat nebo delo wlan pol nebo druge kot da mu rečem da si kupi usb anteno
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Yacked2 ::

Downloadaj kakšen program, ki ti avtomatsko posodobi vse gonilnike.

Poglej pod Device Manenger če je kakšen klicaj, vprašaj..
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

broken/link ::

če je problem z driverji, imaš več opcij.
1. če prepozna integrirano LAN kartico, priključiš prek kabla in najprej polaufaš windows update. V veliki večini se na tak način reši probleme z iskanjem driverjev.
2. če tega ne najdeš, odjadraš na asusovo spletno stran http://support.asus.com/download/Option...
in lahko poiščeš svoj računalnik tudi po serijski številki. Če imaš nameščene win7 x64, lahko namestiš tudi driverje za visto x64, bi moralo delat.
Če na spletni starni najdeš pod driverji za brezžično mrežno kartico več driverjev različnih proizvjalcev, in če ne veš kaj imaš, lahko narediš tako:
zloadaš dol vse driverje. jih z winrarom odzipaš v določeno mapo, potem pa greš v deviceManager, klikneš na napravo, ki je brez driverjev in daš "posodobi gonilnike".
3. tretja opcija je opcija od Yacked2-ja.
pa še kakašna se bi našla. ampak ena od slednjih bi morala zagotovo rešiti tvoj problem.

lahko je pa problem tudi s samo brezžično mrežno kartico ...

Zgodovina sprememb…

sismi ::

Probaj prvo naložiti driverje za brezžično omrežno kartico in šele potem za žično.

broken/link ::

sismi je izjavil:

Probaj prvo naložiti driverje za brezžično omrežno kartico in šele potem za žično.

zakaj točno bi bilo pa to dobro oz kako/zakaj bi pa to pomagalo?

Gutjerez ::

No sedaj vam lahko povem več ugotovitev.

Včeraj sem naložil win xp ter upau da bo delalo vse brez problema. Seveda sem z asusove strani downloado vse driverje kar je bilo na razpolago. pod zaznamek Wirelless je biu samo en driver. In ko sem ga hotu naložit mi javi
802.11a/b/g Wireless Adapter Device not found
the device may not be present or could have been ejected/unpluggedfrom the system.

Danes sem mislil da bo win 7 naložil vse driverje. Zato sem naložil win 7
Naložil tudi 101 posodobitev. Z upanjem da bo vse ok.
Vendar enak princip kot na win xp. Plus da še pod upravitelji naprav imam 3 klicaje
Base System Device
Base System Device
USB 2.0 Image Capture Controller

Te tri klicaje imam zdaj na win 7. Na windows xp sem imel samo tega tretjega z klicajem.

Sedaj če priklopim kabel dela vse normalno internet. Če priklopim svojo USB antenico gor takoj prepozna brezžično omrežje. Da pa bi laptop sam prepoznau pa ne in ne.

Zato sedaj res več nevem kaj da naredim.

Problem se torej pojavi ko hočem naložiti driver za wirelles.

802.11a/b/g Wireless Adapter Device not found
the device may not be present or could have been ejected/unpluggedfrom the system.

torej to je eden in edini problem. je lahko to mišljeno kot da sploh ne zazna wlan kartice v laptopu?

Sedaj če ima še kdo kako pomoč bi biu zelo vesel.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

broken/link ::

naredi screenshot po tem principu:


network devices in other devices razširi, kot je na sliki. pol bomo pa šli naprej.

AlphaOne ::

je v biosu wireless enablean? če je pol zgleda da je fuč in je sploh ne prepozna, ker ne dela

kaj drugega mi pa ne pade na pamet

Hayabusa ::

Tukaj boš našel prave šoferje za tvoj prenosnik:
http://support.asus.com/Download.aspx?S...

Gutjerez ::

z te strani sem vse downloado ampak pri wireless se vse ustavi.

rumeni klicaji so pri teh treh zadevah

Base System Device
Base System Device
USB 2.0 Image Capture Controller


v biosu je 6 stvari in pri vseh piše unlocked. Druga varianta je da lahko dam na locked.

USB 1.1 Controller
USB 2.0 Controller
AZALIA AUDIO
MAC LAN
1394/CardReader Interface
Wireless Interface
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

AlphaOne ::

nes na servis, rec da vireles ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

Gutjerez ::

sedaj sem rešil težavo tako da sem kupil USB adapter :D druge ni bilo. :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Yacked2 ::

Kaj pa BIOS nastavitve ? Sedaj te verjetno ne zanima več, samo vseeno. Jaz imam v BIOSih možnost enable/disable brezžično kartico ter Bluetooth
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Gutjerez ::

dva posta zgoraj sem napiso za bios

v biosu je 6 stvari in pri vseh piše unlocked. Druga varianta je da lahko dam na locked.

USB 1.1 Controller
USB 2.0 Controller
AZALIA AUDIO
MAC LAN
1394/CardReader Interface
Wireless Interface

tak da tudi tu je vse ok.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Yacked2 ::

Si mogoče namestil kakšno piratsko verzijo operacijskega sistema ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Gutjerez ::

tako xp kot win7 sta originalna. tako da so posodobitve brez težav se vse naložile. sicer sedaj kar je je. rešili smo težavo tako da se je kupil usb adapter. ker zgleda da je notranji uničen
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Hayabusa ::

Tetiraj onboard wifi še z ubuntu 12.10 x86 live cdjem (opcija "try" ko bootaš iz njega).

http://www.ubuntu.com/download/desktop

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

xtrat ::

Pozdravljeni.
Imam sledeč problem. V hiši bi rad povečal moč wifi-ja, zato sem si nabavil linksys. Ampak zdaj, ko sem zadevo sconfiguriral prihaja do stalnih prekinitev v omrežju. Sprva sem mislil, da je nekaj narobe na Linksysu, nato se poizkusil s Cisco access point-om. Zadeva je enaka. Na siolovem modemu konstanto utripa rdeča lučka power.
Sanja se mi ne, kaj bi lahko bilo narobe? Sumim, pa da je problem na siolovem modemu. Kakšna ideja?

Hayabusa ::

Tipičen primer pisanje brez repa in glave.

Kdo, kje, kako, zakaj, kdaj, komu....

+odpri si svojo temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

AlphaOne ::

xtrat je izjavil:

Pozdravljeni.
Imam sledeč problem. V hiši bi rad povečal moč wifi-ja, zato sem si nabavil linksys. Ampak zdaj, ko sem zadevo sconfiguriral prihaja do stalnih prekinitev v omrežju. Sprva sem mislil, da je nekaj narobe na Linksysu, nato se poizkusil s Cisco access point-om. Zadeva je enaka. Na siolovem modemu konstanto utripa rdeča lučka power.
Sanja se mi ne, kaj bi lahko bilo narobe? Sumim, pa da je problem na siolovem modemu. Kakšna ideja?


nekaj je z modemom narobe ... kliči siol, 080-1000. Pa vso srečo pri čakanju na prostega operaterja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo ThinkPad E530C - kako vzpostaviti brezžično povezavo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303603 (1053) ekran
»

Wireless kartica ne deluje na win 7

Oddelek: Omrežja in internet
151650 (1492) kratos
»

Prenosni računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
9748 (564) opeter
»

Potrebujem gonilnike!! Prosim za pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
133342 (3253) feryz
»

driverji za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
61525 (1496) bmandelj

Več podobnih tem