» »

Rad bi vrnil podedovano parcelo

Rad bi vrnil podedovano parcelo

jalovec09 ::

Jo ne bom rabil v življenju, delal smo prepis, jaz bi rad parcelo dal nazaj prevzemniku, ker smo se zmenil za eno drugo parcelo a neuradno.
S to parcelo bom imel celo življenje same sitnosti, uporabna pa je zgolj za pašo, sadovnjak ne morem imet, je pa tak breg, da komaj greš peš.


Kakšni stroški lahko nastanejo in kaj moramo narest?

Aston_11 ::

Prepis - kaj je to? Darilna pogodba, prodajna? Kaj pomeni,"podedovano parcelo"? Je bila podedovana ali ne? Je tisti, od katerega je prišla, še živ ali ne?

Če se gre za darilno pogodbo, jo enostavno razveljaviš in zk dovolilo overiš pri notarju in vpišeš starega lastnika v zk.

Za kaj več, pa bo potrebno več jasnosnosti pri vprašanju.

Tilen ::

Afaik lahko parcelo tudi odstopiš državi, če je predhodnik ne bi želel imeti nazaj, ti si jo pa dobil zastonj in je nočeš. V primeru dedovanja se lahko le temu tudi odrečeš.

A je bila ob prepisu kakšna kupoprodajna pogodba? Gre za dedovanje ali nakup?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jalovec09 ::

Aston_11 je izjavil:

Prepis - kaj je to? Darilna pogodba, prodajna? Kaj pomeni,"podedovano parcelo"? Je bila podedovana ali ne? Je tisti, od katerega je prišla, še živ ali ne?

Če se gre za darilno pogodbo, jo enostavno razveljaviš in zk dovolilo overiš pri notarju in vpišeš starega lastnika v zk.

Za kaj več, pa bo potrebno več jasnosnosti pri vprašanju.


Darilna pogodba, dobil parcelo, ker sem rekel JA. Oče je podaril posest prvemu rojenemu v družini. Vsi živi zdravi na istem naslovu.

Kolk to kaj stane overitev? Se odlično razumemo.

Tilen je izjavil:



A je bila ob prepisu kakšna kupoprodajna pogodba? Gre za dedovanje ali nakup?


Pogodba je bila 55 x sem se mogu podpisat

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preklic darilne pogodbe

Oddelek: Loža
153266 (2321) fikus_
»

Prepis hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7215788 (13477) GregiB
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719489 (16124) kloko
»

Pravni nasvet

Oddelek: Loža
285536 (4566) St235
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9332371 (30531) Okapi

Več podobnih tem