» »

Povezava PC na TV - zvok ne dela :(

Povezava PC na TV - zvok ne dela :(

verhigi ::

Pozdravljeni,

potrebujem pomoč, saj se že 2 dni hecam s povezavo PCja na TV.

Računalnik imam povezan preko DVI-HDMI kabla in s sliko ni nobenih problemov. Imam pa velike težave z zvokom in mi nikakor ne uspe rešiti te težave.

Vem, da moram zvok vleči posebej tako, da ga imam povezano iz Pcja z "bananco" ter na TV z dvema činčoma (Rdeč in Črn). Vendar zvoka mi ne rata spravt na TV :'(

Če preklopim na računalniške zvočnike mi zvok normalno dela...

Mi lahko kdo kako pomaga?? Res bi bil hvaležen!!!

Tilen ::

Weird težave. Meni deluje zvok DVI --> HDMi na TV brez dodatnih kablov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

verhigi ::

Tilen: Imaš novejši komp oz. grafiko (al pa matično), ki to podpira...

Sam imam starejšo mašino in to žal ne dela. Zato sem tudi vlekel posebej zvok pa vendar zaenkrat brez uspeha....:'(

St235 ::

verhigi:

ČE ti prek zvočnikov normalno dela potem je problem ali v kablu, bolj verjetno pa v televiziji. A si probal na različnih scartih, ali celo če ima televizija Audio in?

Televizija evrjetno pričakuje zvok preko HDMI zato niti ne preverja, če je dodaten vir zvoka na Scartu.

verhigi ::

Mah sej vem, da je v tem neki težava...

TV pomoje ne zašteka, da mora uporabiti zvok iz činčov, sliko pa iz HDMI...

Uff...ima kdo drug kakšno rešitev??? Na netu sem videl ogromno podobnih težav, pa nisem našel nobenega koristnega nasveta :(

zagi123 ::

Če nimaš kje za nastavit vir signala, potem pač ne dela. Najbrž je analogni audio in namenjen VGA vhodu. Sploh pa nevem, zakaj bi pošiljal zvok na gnile zvočnike v TVju.

St235 ::

ker gledaš fim na TV ju in to zvočniki v drugem prostoru nič ne koristijo?

Verhigi: si pogledal nastavitve TVja. če imaš kje možnost ločit zvok in sliko preko HDMI ali izbiro vira zvoka.

Probaj tudi ali dejansko kabel dela kot bi moral: Priklopi na tisti skart kjer imaš vklopljene zvočnike in bi moral dobit zvok (seveda brez slike)

verhigi ::

Probal sem vse živo pa brez uspeha...bom pa še vztrajal 8-)

Kabel tudi dela...

Aja ...TV je Sony 40EX720...če kaj pomaga...

floyd1 ::

Imel sem podoben problem, in nisem uspel rešit. Imam LG TV, eden od HDMI vhodov (št. 1) pa ima možnost, da gre slika v TV preko HDMI, zvok pa preko malega jack kabla (kot ua slušalke na prenosnih MP3 predvajalnikih). Ampak nastavitev nima TV glede tega nobenih, zato je vse odvisno - če TV "misli", da tudi zvok dobiva preko HDMI kabla (pa čeprav je tišina) potem tisti stereo vhod (mini jack) ne dela. Ko izklopim HDMI ven, TV seveda nima slike, zvok pa je.

Moji problemi (tudi predlagane rešitve) so sicer opisani tu:
"Predelava" HDMI kabla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Markoff ::

Jaz sem imel podobne težave - rešitev je bila sprememba nastavitve Audio outputa v Control Panelu. Radeon ima namreč svoj HD sound output, zato je bil zvok pošiljan preko zvočne. Če imaš povezan comp s TVjem preko HDMI in zvok preko činčev, boš slednjega slišal le, če preklopiš na non-HDMI kanal. HDMI kanal predvaja sliko, a zvoka ne (ker ga verjetno ne pričakuje preko drugih kanalov).

Bedno, a vsaj vem, kaj je bilo narobe. :)
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Blindeye ::

Zdravo.

Sem imel isti problem, rešujem ga na zelo nepriljuden način (ampak vsaj dela). :)
To, kar je uspelo Markoffu, deluje tudi pri prijatelju - pri meni ne.

Sam rešim zadev (žal vsakič posebej) takole (sicer imam 2 monitorja, enega preko DVI, drugega preko VGA; TV pa preko HDMI):
1. nastavim, da mi desktop potegne na TV (en monitor se izključi).
V tej fazi slika dela na TV, če predvajam kak video, pa zvok še vedno deluje preko računalniških zvočnikov (preko izhoda na grafični)
2. Resetiram računalnik (prav ste prebrali)
3. Po ponovnem zagonu zvok deluje na TV (ne pa na računalniku).
4. Po ogledu prestavim sliko na monitor in ponovno resetiram računalnik (zvok preide nazaj na računalniške zvočnike)....

In deluje. Če ima kdo kako idejo, kako se tega bolj elegantno lotiti - lepo prosim (sem tudi prebral forume itd...).

Sporoči, če ta (zanimiva?) metoda deluje...

gorann ::

vidim, da je ze kar nekj casa od takrat, a vseeno

tebi zvok ne bo avtomatsko presel na zvocnike, ampak jim moras dopovedat

desni klik na zvocnik ikonico, predvajalne naprave, dolocis da je primarna naprava tista, ki jo hoces poslusat, naj bo to hdmi ali racunalniski zvocniki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110866 (3431) acookook
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321332 (10444) BorutK-73
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314959 (4627) roadruner
»

"Predelava" HDMI kabla

Oddelek: Zvok in slika
51717 (1626) floyd1
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305161 (4429) Primoz7

Več podobnih tem