» »

Anonymous napovedal spletni napad na San Franciso BART

Anonymous napovedal spletni napad na San Franciso BART

Nova podoba spletne strani kalifornijske prometne policije.

vir: CNet
CNet - Hektivisti iz skupine Anonymous so za minuli vikend napovedali DDOS napad na telefonski in internetni servis prevoznika BART, ki z vlaki pokriva širše območje San Francisca. "Operacija BART", kot ji pravijo, je neposredni odgovor na smrt brezdomca Blaira Hilla, ki sta ga dva Bartova prometna policista ustrelila minili ponedeljek, potem ko naj bi vanju "zalučal steklenico vodke in jima grozil z nožem". Policijska preiskava neljubega dogodka sicer še poteka.

Napad naj bi se začel že sinoči (v nedeljo čez dan po lokalnem času) z bombandiranjem BART-ovih faks in telefonskih naprav z zahtevki. BART se je v odgovor odločil preprosto preventivno izklopiti svoje telefonsko omrežje. Drugi val je zajemal iznakaženje (defacement) spletne strani, kar jim je uspelo, v še večji meri pa so se pohecali iz spletišča kalifornijske prometne policije (California Avoid, na sliki). Končno naj bi še danes ob 5h popoldne po lokalnem času sledili mirni protesti na eni od BART-ovih postaj. Anonymous je v ta namen izdal youtube posnetek, v katerem prebivalce naprošajo k udeležbi, skupaj z uporabi značilnih mask. Več twitterašov je sicer že potrdilo pojav maskiranih ljudi na njihovih linijah.

Zaenkrat ni nobenih indicev, da bi protesti lahko prerasli v nasilje, kot smo ga bili videli na Londonskih ulicah minuli teden.



85 komentarjev

«
1
2

cekr ::

Upam, da bodo te mladce polovili in jih spravili za prave rešetke.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Apple ::

cekr je izjavil:

Upam, da bodo te mladce polovili in jih spravili za prave rešetke.


Zakaj?
LP, Apple

heftek ::

"Remember, remember the 5th of november," je rekel V.

Moje simpatije imajo, dokler mi ne izpraznijo računa. =)

nejcpirc ::

cekr je izjavil:

Upam, da bodo te mladce polovili in jih spravili za prave rešetke.


Jaz pa upam, da uspejo narediti toliko škode, da se podjetje sesuje. Posledično s tem še dodatno pridobijo na populanosti in tako dobijo v svoje vrste še več brihtnih glav

šernk ::

cekr je izjavil:

Upam, da bodo te mladce polovili in jih spravili za prave rešetke.



zaenkrat niso ubili še nikogar, poškodovali še nikogar...za razliko od vseh svetovnih vlad in za razliko od protestov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Saj to ves, da je isto kot da bi zagovarjal, da naredijo toliko skode Holding Ljubljana, da se podjetje sesuje in da ni vec avtobusov v Ljubljani posledicno.

nejcpirc ::

Gandalfar je izjavil:

Saj to ves, da je isto kot da bi zagovarjal, da naredijo toliko skode Holding Ljubljana, da se podjetje sesuje in da ni vec avtobusov v Ljubljani posledicno.


Ne nabijaj z glupimi :) Ni vredno mojega posta...pejt rajši ven na sonce

Zgodovina sprememb…

king4m ::

To prerašča v napade vsepovprek. Napadajo podjetje z več tisoč zaposlenimi, ker sta se dva uslužbenca branila pred pijanim brezdomcem z nožem? Koga bi pa napadli, če bi brezdomec poklal dva uslužbenca?

Podpiram razkritje vladnih umazanih poslov, vendar to postaja že veliko premočna kriminalna skupina za take najstniške potege. Poleg tega ima Gandalfar prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: king4m ()

Redorange ::

Enega pijanega brezdomca pa tud ni blo treba ustrelit do smrti ane?

techfreak :) ::

nejcpirc je izjavil:

Ne nabijaj z glupimi :) Ni vredno mojega posta...pejt rajši ven na sonce

Povej mi eno njihovo pozitivno dejanje ali pozitivno posledico njihovih dejanj.

jype ::

techfreak :)> Povej mi eno njihovo pozitivno dejanje ali pozitivno posledico njihovih dejanj.

king4m ::

Redorange je izjavil:

Enega pijanega brezdomca pa tud ni blo treba ustrelit do smrti ane?

Seveda ne, samo očitno izhajajo iz tega, da sta bila to dva "sadistična prasca", ki sta komaj čakala, da nekoga ustrelita, ko pa se sploh ne pozna vseh dejstev.

Mikrohard ::

Redorange je izjavil:

Enega pijanega brezdomca pa tud ni blo treba ustrelit do smrti ane?

Me zanima, kako bi ti reagiral, če bi ti nekdo grozil z nožem. Sicer je to res prekomerni silobran... ampak v takšnih situacijah človek težko trezno razmišlja. Mislim pa, da je manj škoda enega pijanega brezdomca kot dveh varnostnikov (če bi že morali odločati).

SomethingEls ::

Moje simpatije imajo, dokler mi ne izpraznijo računa.


First they came for the jews...
Silly Rabbit, Trix are for Kids

bluefish ::

heftek je izjavil:

"Remember, remember the 5th of november," je rekel V.

Moje simpatije imajo, dokler mi ne izpraznijo računa. =)
Saj, zanimiva mentaliteta oz. dvoličnost. Čim pa bi napad povzročil nevšečnost pametnjakovičem, ki taka dejanja zagovarjajo, pa bi bila druga zgodba.

simnov ::

5. bodo nekateri na koncu z živci.

techfreak :) ::

simnov je izjavil:

5. bodo nekateri na koncu z živci.

Domnevam da predvsem zaposleni pri Facebooku.

Phantomeye ::

Mikrohard je izjavil:

Redorange je izjavil:

Enega pijanega brezdomca pa tud ni blo treba ustrelit do smrti ane?

Me zanima, kako bi ti reagiral, če bi ti nekdo grozil z nožem. Sicer je to res prekomerni silobran... ampak v takšnih situacijah človek težko trezno razmišlja. Mislim pa, da je manj škoda enega pijanega brezdomca kot dveh varnostnikov (če bi že morali odločati).


Oprosti, ampak policaj, ki ob takšnih situacijah ne zna trezno razmišljat nima kaj bit policaj. Ja?

Sploh pa dvomim, da je šlo za situacijo, kjer bi moral nekdo v vsakem primeru umret (beri: ce ga policaja nebi prerešetala, bi klošar ubil oba policaja)

bluefish ::

To seveda niso obični policaji ampak bolj ko ne navadni varnostniki.

king4m ::

No, da ne mlatimo prazne slame z raznimi "prerešetali" in "policaji" je tu članek v angleščini http://articles.sfgate.com/2011-07-08/b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: king4m ()

Phantomeye ::

king4m je izjavil:

No, da ne mlatimo prazne slame z raznimi "prerešetali" in "policaji" je tu članek v angleščini http://articles.sfgate.com/2011-07-08/b...


Nisem dobesedno mislil, ko sem rekel, da so ga prerešetali. Ne glede na vse, s pištolo se da človeka onesposobit, brez smrtnega izida. Mar ne?

Gandalfar ::

Varnostnike/policijo je treba seveda kaznovat. Vendar pa, ce se ti v petek ponoci na avtobusu zgodi incident .. menda ne bos sel zazigat celega javnega prevoza zaradi tega?

Atos ::

To kar so storili varnostniki ni nujno, da je bilo pravilno, in če ni bilo jih je potrebno kaznovati in tudi bodo kaznovani. Zato imamo institucije, ki se s tem ukvarjajo na način, da je kar se da najbolj pravično.

To pa v nikakršni meri ne opravičuje tega, kar dela Anonymous. Res so že začeli napadati vse povprek in se sami postavljati v vlogo ultimativnega sodnika, kar ne smemo dopustiti. S tem so se pustili na nivo vseh ostalih kriminalcev in prej jih polovijo, boljše bo.

Sicer pa... DDOS? Napadi s SQL injection? Vedno bolj verjamem, da so samo navadni script kiddie-ji. Vsak, ki zagovarja njihovo početje, pa je naiven idiot, ki ne vidi dlje od navadnih populističnih akcij, ki jih izvajajo te in podobne "organizacije". In vedno več je takih tudi na Slo-tech-u. Sem mislil, da smo to fazo na Slo-tech-u prerasli pred parimi leti pa vidim, da sem se motil... Samo nekakšno nabijanje popolnoma brez vsakršne argumentacije... Se mi zdi, da je celo v nasprotju s pravili foruma?

amigo_no1 ::

"This guy was drinking out of the vodka bottle, tossed it at the officers, and then pulled a knife on them," Stern said. "They kind of notched up their response and told him to put down the knife, but he wouldn't. They had a totally appropriate response."

Lekcija: če ne narediš takoj, kakor reče ablast, boš ustreljen (pa ne v nogo).

Pijanec z nožem pač predstavlja resno grožnjo dvema s strelnim orožjem oboroženima vojakoma ;((, ane ?

antonija ::

Samo nekakšno nabijanje popolnoma brez vsakršne argumentacije... Se mi zdi, da je celo v nasprotju s pravili foruma?
You are correct.
2. člen
1. Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.


Po drugi strani pa:
1. člen
1. Prepovedano je spodbujati k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, k nasilju in vojni ter izzivati narodno, rasno, versko, spolno ali drugo sovraštvo ali nestrpnost.
Tale je napisan kot 101 pravilo tegale foruma... kar pomeni da bi bilo treba cisto vse "manj škoda enega pijanega brezdomca kot dveh varnostnikov" in pa "metek v glavo" najprej sankcionirat (ker pac krsijo osnovne clovekove pravice), ce pa za njimi ostane se kaj takih, ki "nabijajo brez argumentacije" jim pa lahko se vedno pocimo nazive pa bo stvar resena.

Je pa fino videt da imas postimane prioritete... :8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bananovec ::

Mikrohard je izjavil:

Redorange je izjavil:

Enega pijanega brezdomca pa tud ni blo treba ustrelit do smrti ane?

Me zanima, kako bi ti reagiral, če bi ti nekdo grozil z nožem. Sicer je to res prekomerni silobran... ampak v takšnih situacijah človek težko trezno razmišlja. Mislim pa, da je manj škoda enega pijanega brezdomca kot dveh varnostnikov (če bi že morali odločati).

Verjetno ni na tebi, da bi odločal. Hvala vsaj za to.
Tisti pa ki ste se kar na 1x tako našopirili proti Anonom razkrijte svoje ime. Na koncu sto tudi sami Anoni, ki se skrivate za anonimnostjo in kot taki verjetno nebi smeli imeti pravice obsojati njih.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bluefish ::

Tisti pa ki ste se kar na 1x tako našopirili proti Anonom razkrijte svoje ime. Na koncu sto tudi sami Anoni, ki se skrivate za anonimnostjo in kot taki verjetno nebi smeli imeti pravice obsojati njih.
Je kdo rekel, da nasprotujemo njihovi anonimnosti?

Nerdor ::

Atos je izjavil:

To kar so storili varnostniki ni nujno, da je bilo pravilno, in če ni bilo jih je potrebno kaznovati in tudi bodo kaznovani. Zato imamo institucije, ki se s tem ukvarjajo na način, da je kar se da najbolj pravično.

To pa v nikakršni meri ne opravičuje tega, kar dela Anonymous. Res so že začeli napadati vse povprek in se sami postavljati v vlogo ultimativnega sodnika, kar ne smemo dopustiti. S tem so se pustili na nivo vseh ostalih kriminalcev in prej jih polovijo, boljše bo.

Sicer pa... DDOS? Napadi s SQL injection? Vedno bolj verjamem, da so samo navadni script kiddie-ji. Vsak, ki zagovarja njihovo početje, pa je naiven idiot, ki ne vidi dlje od navadnih populističnih akcij, ki jih izvajajo te in podobne "organizacije". In vedno več je takih tudi na Slo-tech-u. Sem mislil, da smo to fazo na Slo-tech-u prerasli pred parimi leti pa vidim, da sem se motil... Samo nekakšno nabijanje popolnoma brez vsakršne argumentacije... Se mi zdi, da je celo v nasprotju s pravili foruma?

Imamo inštitucije, a te zmeraj ne zadostijo pravici. Velika verjentost je, da se tem varnostnikom ali policistom ne bo sploh sodilo ozr. bodo oproščeni sodbe, ker bo sodnik menil, da niso prekoračili pooblastil. Nekaj podobnega se je zgodilo pri nas v Celju, ko je policist streljal več nabojev v domnevnega preprodajalca mamil, ki se je branil z mobitelom. Ali je bil policist kaznovan!? Celjsko okrožno sodišče je odličilo, da je policist pravilno naredil ker je streljal na neoboroženega človeka. Toliko o tvojem prepričanju o pristojnih inštitucijah. Anonymous imajo tle prav da protestirajo, če se strinjaš ali ne.
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Atos ::

@Nerdor

Te inštitucije se daleč najbolj približajo zadoščenju pravice in pika. Ni nujno da vedno in vedno pravično, v veliki večini primerov pa. Takrat ko se ne, jim je to potrebno povedati in jih spremeniti, da v bodoče ne bodo delale takih napak, ne pa jemati pravico v svoje roke. Tu imam prav pa če ti je všeč ali ne. To kar pa ti in tebi podobni zagovarjate pa je anarhizem in smo ga opustili pred par tisoč leti.

V končni fazi ni nikakršne razlike med recimo sodišči in Anonymous-om (obe organizaciji sta v končni fazi človeški), vendar so sodniki vsaj podvrženi nekim točno določenim pravilom, Anonymous pa se lahko sprdne pa naredi kar hoče kadar hoče. To ni nikakršna pravica. Taka sodišča smo že imeli takoj po drugi svetovni vojni. Kdor pa pričakuje, da bodo sodišča vedno v vsakem primeru odločila prav pa živi v iluziji in jim je to kvečjemu izgovor za to, da imajo kaj govoriti v prid anarhistom, kot je Anonymous.

@antonija

Nikjer nisem rekel, da to odobravam in se strinjam, da so taki komentarji na še nižjem nivoju... Mogoče sem postal že tako apatičen na take vrste komentarjev, da jih enostavno spregledam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Atos ()

maretrix ::

Superman, Spiderman, Batman, Anonymous, Porkman.

JesusChrist ::

Keep on the good work bom jim samo rekel. Če se lahko "pomembneži" norčujejo iz nas, nam pobirajo denar z davki in cenami kot jim zapaše, kradejo, morijo, zapirajo nedolžne, ... zakaj potem nebi na tak način sesuli par večjih podjetij, držav, ...? Tisti ste bedaki ki se boste pustili na tak način drkat še naprej. Če nebo šlo drugače zaradi nevzdržnih razmer bomo pa morali narediti tako kot mladina v angliji! Nikdar nisem bil nasilen ampak so smrti pa se nebo nihče delal norca iz mene in kradel plodov mojega dela. Smilite se mi tisti ki še kar nebi naredili nič in bi radi bli low profile. LP
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

SomethingEls ::

Keep on the good work bom jim samo rekel. Če se lahko "pomembneži" norčujejo iz nas, nam pobirajo denar z davki in cenami kot jim zapaše, kradejo, morijo, zapirajo nedolžne, ... zakaj potem nebi na tak način sesuli par večjih podjetij, držav, ...? Tisti ste bedaki ki se boste pustili na tak način drkat še naprej. Če nebo šlo drugače zaradi nevzdržnih razmer bomo pa morali narediti tako kot mladina v angliji! Nikdar nisem bil nasilen ampak so smrti pa se nebo nihče delal norca iz mene in kradel plodov mojega dela. Smilite se mi tisti ki še kar nebi naredili nič in bi radi bli low profile. LP


:| Največ davka poberejo tistim podjetjem, ki ti "kradejo" denar z visokimi cenami izdelkov, ki jih prostovoljno kupuješ.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

A hrana je pa zastonj ali kaj? Pa obvezna zavarovanja? Se sploh zavedaš koliko stroškov ima posameznik s tem, da si nekdo na njegov račun polni žep (sam pa ne dela čisto nič)?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

SomethingEls ::

A hrana je pa zastonj ali kaj? Pa obvezna zavarovanja? Se sploh zavedaš koliko stroškov ima posameznik s tem, da si nekdo na njegov račun polni žep (sam pa ne dela čisto nič)?


Obvezno zavarovanje je stvar države in se strinjam, da ga ne bi smelo biti. Ampak hrane pa brez podjetji ne bi imel ali pa bi jo moral sam pridelati. To da nič ne delajo je pa absurd, ker potem bi dobesedno vsi imeli podjetja.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

St235 ::

A ko bodo sesuli ta famozna zatiralska kapitalistična podjetja in bo stotisoče ljudi ostalo brez službe, medtem ko se bodo šefi hahljali na karibih, bo tudi Anonymus poskrbel za nova delovna mesta in socialno podporo?

Pa ko bodo sesuli to ali ono vladno institucijo, ker je p onjihovem mnenju naredila napaka in bodo s tem prikrajšani tisoči, ki bodo potrebovali storitve, a bodo poskrbeli za nadometsno storitev in pokrili storške?

bluefish ::

Da ne govorimo o tem, da so tovrstni napadi voda na mlin nekaterim državnim institucijam po svetu, ki želijo uvesti neke vrste internetno osebno izkaznico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

JesusChrist ::

Lakotnik29: A država skrbi za čimveč prostih delovnih mest? Niti približno. Vsake toliko propade večje podjetje ker so si posamezniki v žepe natlačili denar in spravili na cesto še več delavcev! V primeru anonov vsaj nekateri pohlepneži dobijo kar si zaslužijo ne pa le delavci.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bluefish ::

V primeru anonov vsaj nekateri pohlepneži dobijo kar si zaslužijo ne pa le delavci.
Hm, "ne pa le delavci". Torej tudi delavci. Za vodstven kader je izguba dela še najmanjši problem, povprečen slabo izobražen delavec pa bo novo službo iskal precej časa ali pa je ne bo našel.

JesusChrist ::

No ampak kje so do sedaj v primeru njihovih akcij nastradali delavci? To govorim za primer propadlega podjetja
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bluefish ::

Slej ko prej bodo, ker dejanja skupine postajajo vse bolj brez cilja in smisla.

JesusChrist ::

Zakaj pa? Tisti ki so s tem začeli vedo svoj cilj, ostal balast (samoklicani anony) pa delajo bedarije vsepovpreko.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bluefish ::

Tisti ki so s tem začeli vedo svoj cilj
In ta je?

JesusChrist ::

Ne vem, težko da je posameznik, ampak zagotovo pa to niso neki 15 letni pokavci, ki jih policaji lovijo pod pretvezo, da nekaj migajo. Te mulce že dolgo opazujejo da delajo bedarije in je sedaj idealni čas za "lov" takih.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Pyr0Beast ::

>
To pa v nikakršni meri ne opravičuje tega, kar dela Anonymous. Res so že začeli napadati vse povprek in se sami postavljati v vlogo ultimativnega sodnika, kar ne smemo dopustiti. S tem so se pustili na nivo vseh ostalih kriminalcev in prej jih polovijo, boljše bo.
>
Isto so naredili varnostniki
Isto dela pravo

So what ? Kaj vas tako moti, da obstaja neki ultimativni sodnik ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SomethingEls ::

A država skrbi za čimveč prostih delovnih mest? Niti približno.


Nikjer ni to rekel... rekel je, da podjetja delajo delovna mesta. Samo res te ne razumem zakaj ga sam ne ustanoviš. Sej podjetnikom ni treba nič delat ane?
Silly Rabbit, Trix are for Kids

JesusChrist ::

Urby kje sem to napisal? To leti na direktorje ala boško šrot, ki so pokradli vse kar se je pokrast dalo. Država pa jim NOČE nič dokazati ker si en drugemu krijejo hrbet. Vedno bolj se mi zdi da tisto obmetavanje parlamenta ni niti bilo tako butasto kot sem na začetku mislil. Bo treba pokazat nezadovoljstvo pač na tak način če številke in statistike tega ne morejo dokazati.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

SomethingEls ::

Urby kje sem to napisal? To leti na direktorje ala boško šrot, ki so pokradli vse kar se je pokrast dalo. Država pa jim NOČE nič dokazati ker si en drugemu krijejo hrbet. Vedno bolj se mi zdi da tisto obmetavanje parlamenta ni niti bilo tako butasto kot sem na začetku mislil. Bo treba pokazat nezadovoljstvo pač na tak način če številke in statistike tega ne morejo dokazati.


Potem ne praviš, da te laissez faire kapitalistična podjetja izkoriščajo in zatirajo?
Silly Rabbit, Trix are for Kids

JesusChrist ::

omg ... ti kar živi življenje kjer hodijo po tebi.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bluefish ::

Vedno bolj se mi zdi da tisto obmetavanje parlamenta ni niti bilo tako butasto kot sem na začetku mislil.
Sploh glede na to, da smo za veselico plačali vsi, le tako in drugače odgovorni ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Veliki Britaniji peterica aretirana zaradi e-napadov v podporo Wikileaksu

Oddelek: Novice / Varnost
125339 (4044) Jupito
»

Windows XP home edition in Virus

Oddelek: Operacijski sistemi
171764 (1152) Mare2
»

težave z windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6935 (572) detroit
»

Matt Groening finte!!

Oddelek: Sedem umetnosti
81096 (978) Sergio
»

Norton AntiVirus 2001 + WinXP

Oddelek: Programska oprema
111447 (1296) BaRtMaN

Več podobnih tem