» »

Windows XP home edition in Virus

Windows XP home edition in Virus

Border ::

Pozdrav!

Imam en problem koleica mi je prnesla laptopa, na katerem je virus. Ko se mi winsi startajo in se ze nalozi vmesnik (gumb start in namizje) vse skupaj brejkne. Poskusil sem tudi ze v vanrem nacinu a zal je isto.

Imate kaksen predlog kako spravit virus dol?

opeter ::

Formatiranje?

Sicer pa lahko poskusiš npr. Avastov brezplačni antivirus, ali pa AVG-ja, pa zraven še kak SpyBot.
Ampak če ne moreš priti v Winse, vse zgoraj našteto ni izvedljivo. Razen če nekako narediš Windows Live CD.

Border ::

format je zadnja opcija...

kaj pa obstaja kaksne progic, k se zazene preden se zazenejeo winsi? pa da spuce zadevco dol?

Border ::

format je zadnja opcija...

obstaja kaksen program, ki spuce viruse dol preden se winsi zazenejo?

krneki0001 ::

Boot iz usb ključka ali iz cd-ja z bartPE winsi in od tam popraviš zadeve.

Hammer123 ::

Kakor je rekel že nebivedu: winXP USB edition.

Border ::

bartPE program ne poznam... mi lahko kdo opise kje se to dobi in kako se to naredi?

krneki0001 ::

Poišči z googlom, pa boš vse dobil pojasnjeno. To je "live" cd z winXP, kar pomeni, da se winXP štartajo s cd-ja.

jan01 ::

Spreglej vse prejšne odgovore in uporabi Hiren's BootCD-ima 2 antivirusa, je boot image cdja(seveda lahko posnameš tudi na dvd)

Border ::

jano01... sm si posnel na CD... gre za dos eazlicico... gor sta F-secure in McCafee.

F-Secure mi ne najde nc. McCafee pa brejkne pr eni mapi, medtem ko lucka za disk gori... hmmm...

Border ::

sem sel z onim boot CDjem skoz... neki maleg aje zbrisalo... pol sm koncno instaliral NOD32... je zbrisalo 84 okuzenih fajlov... 26ur... nato restartam masino... in isto... ka jje mozno, da se je virius nazaj cloniral?

Se imate kaksno idejo... ni mi jasno kaj se naj nardim... ne zelim pa format c:... :(

krneki0001 ::

Potegni iz neta bartPE in si naredi cd, nanj posnemi še search & destroj in avira antivirus.
V tvojih windowsih pobriši vse temporary datoteke od interneta in v temp direktorijih.

Potem zalaufaj iz tega boot cd-ja in zaženi aviro antivirus. Ko bo ta spucala, zaženi navadne windowse in zaženi search and destroj, pa naj sčisti zadeve.

Vajenc ::

Če prideš v winse, probaj na hitro izklopiti System Restore in potem briši nesnago.

5er--> ::

Pa s www.hijackthis.de poglej kaj neljubega se zaganje ob startu in onemogoči.

Border ::

::Brez povezave z internetom::
šel sem v windowse instaliral NOD32 z upgradeom. Sel enkrat skoz in ni najdu nc virusov... restartam comp... in z pomocjo bartPE se enkrat plriklicem NOD32 in se enkrat scistim... ni najdu nc.... ko restartam comp pa se celo vecnost nalaga pravtako tudi pocasi deluje, kot bi se vedno bil kje virus, a ga NOD32 ne zazna. :(

::Z povezav z internetom::
Tukaj pa se zgodba spremeni. Takoj ko startam internet NOD32 javi da je comp Okuzen.

p.s.: Pa ne pusti mi do Upravljalca porcesov (alt+ctrl+del) in tudi ne pusti updateWonods (licenca je).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

Border ::

Evo... mi je uspelo... bartPE + NOD32 (obkljukati je potrebno fullscan vse datoteke od zip do bla bla bla...)... potem sm se nalozu gor NORTON2007, pa je se ta neki spuco... evo in zdej je comp clean.

hvala vsem za pomoc!!!!

Border ::

Evo imam en problem... imam comp win xp pro... virus mi ne pusti instalirat NOD32 v Windowsih.

BartBE + mapa NOD32 iz drugega compa pa ne deluje, ker mora biti NOD32 predhodno instaliran. Javi napako, da ne more komunicirat s "kernelom".

Kaj narediti?

Mare2 ::

Enostavna rešitev.

Obnovi računalnik na zgodnejši čas.

Start- Programi- Pripomočki- Sistemska orodja- Obnovitev sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423484 (2273) hojnikb
»

Kateri AV Rescue CD si zasluži to ime?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182542 (2033) MrStein
»

WIN XP na USB ključku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71348 (1157) krneki0001
»

Računalniku se kolca

Oddelek: Programska oprema
8975 (886) #000000
»

knoppix

Oddelek: Operacijski sistemi
322293 (1659) kockish

Več podobnih tem