» »

težave z windowsi

težave z windowsi

pa3k80 ::

Imam vprašanje:
windowsi se mi ne bootajo, tudi safe mode ne pomaga, pokaže samo logo od windowsa da se nalaga in se ponovno resetira...
zanima me če windowse "repairam" ali ostanejo datoteke na namizju, pač imam nekaj pomembnih datotek na namizju in ne bi rad da se mi zbrišejo...?
obstaja kakšen boot program da pridem do DOS-a da bi lahko prekopiral datoteke na varno?

Hvala za odgovore!

imagodei ::

Odvisno, kako "repair"aš Polkna, morda ti bodo vse nastavitve in ikone ostale. Možno je, da imaš zanič disk.

Drugače ti svetujem, da s kakšnim Bart PE ali kakšnim linux live CD preveriš, če lahko še bereš disk. Če gre, tam notri lahko narediš varnostno kopijo podatkov.

Če nimaš ravno življenjsko pomembnih podatkov, lahko ta korak spustiš (na lastno odgovornost) in greš v Recovery Console: Inštalacijski disk od polken, na prvem oknu, kjer izbiraš opcije, izberi R (Recovery Console).

Po vstopu v RC napiši:
chkdsk c: (če napišeš "chkdsk /?" ti pokaže še dodatne možnosti, izberi po potrebi).

Če imaš bad sektorje, lahko to traja nekaj ur. Potem rebootaj in probaj, če dela.

Če gre za pomembne podatke, bi se jaz zadeve lotil še bolj previdno. Chkdsk ti ne garantira, da ne bo izgubil podatkov, ko bo pregledoval disk in označeval bad sektorje.
- Hoc est qui sumus -

pa3k80 ::

glede Bart PE je potrebno instalirat na drug rac. da se naredi boot cd, drzi?
prosim za kakšen nasvet, kateri linux live CD bi uporabil (našel sem SuSE Linux Live Filesystem CD), kaj priporočate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pa3k80 ()

imagodei ::

Bart PE lahko po vsej verjetnosti downloadaš iz neta. Povsem legalno, če si le lastnik originalnih Win XP.

Sorodna zadeva je ultimate boot CD (ki je ravno tako dostopen prek neta iz uradne strani) - če se prav spomnim, je UBCD4win pravzaprav Bart PE + skupek uporabnih programov.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Nima veze, kateri live linux cd... Lahko tudi slo-techovo varianto.
- Hoc est qui sumus -

SkIDiver ::

Če imaš Windows XP poslovenjene ne delaj repair inštalacije, ker lahko ne bo ravno zdravo za tvoje podatke. Če pa so v angleškem jeziku pa CD notr pa Enter, F8 in R. Podatki na namizju ostanejo oz vse ostane (tudi digitalni certifikati recimo). Seveda vse ob pogoju, da je z diskom vse v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

detroit ::

men se je to učeri dogajal (sicer že prej) zarad zj**anih ide kablou ali molexu (neki od tega), namreć začel je loudat winse pa restart.
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zagnati Windows XP, če zahteva licenco?

Oddelek: Operacijski sistemi
5756 (653) AndrejS
»

WIN XP na USB ključku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71311 (1120) krneki0001
»

Problem pri prižganju računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
241202 (977) Jernej88_
»

Ni dostopa do podatkov na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121039 (839) OmegaM
»

Nestabilen sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7994 (899) AngelOfDeath

Več podobnih tem