» »

Optični pogon v prenosniku

Optični pogon v prenosniku

nightbird ::

Imam prenosnik http://www.ceneje.si/racunalnistvo/racu...

rad bi odstranil trenutni optični pogon in vsaj probal namestiti le tega z diskom. je to možno brez kakega adapterja?

saj bi sam pogledal če je možno vendar mi nikakor ne uspe odstraniti enote. mogoče kdo pozna ta model prenosnika in mi lahko točno pove kako naj se lotim tega. sem že probal odtraniti ene par vijakov, tipkovnico in pokrov na zadnji strani, vendar nikakor ne najdem pravih vijakov, ki držijo presneto stvar.

al pa kdo ve za kak guide o razstavljanju prenosnika? sem našel ene par vodiče, vendar ne za pravi model in se ni obneslo.

torej kakršna koli pomoč, nasvet sta dobrodolšla :)

lp

nightbird ::

kaj nima nihče nobenega nasveta al pa kakršnega koli namiga? ve kdo za kako spletno stran kjer bi lahko bila taka navodila?

Pyr0Beast ::

Brez adapterja ni možno, ker ima zadeva drugačen priklop. Je sicer sata, samo to ni to, neka micro različica je.

Šravf je pa nekje na sredini prenosnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nightbird ::

aha, sem upal da bo šlo brez kakih adapterjev.

kaj pa glede nakupa adapterja. s kere strani se da naročiti?
vem samo za http://www.newmodeus.com/shop/index.php...

vendar ni mojega modela.

lp

Pyr0Beast ::

To pa nimam pojma, kateri bi pasal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Glej prvo vzami ven DVD pogon in poglej kakšen konektor ima, tud če gre za novejši laptop ni nujno da bo imel SATA dvd notr, tko da ugibanje v stilu, je že novejši torej ima SATA nima smisla.

Ko boš vedu ker tip priklopa imaš na DVD ju, potem lahko začneš razmišljat Optical Bay Hard Drive boš nabavil, ker niso vse DVD-CD enote enako visoke je treba mislit tudi na to da morda adapter ne bo šel not.

nightbird ::

http://www.newmodeus.com/shop/index.php...

uh, uspelo mi je vzeti ven stvar :) Hvala Pyr0Beast, ne bi nikoli šel tega šraufa odtegovat, če mi ne bi rekel, da je nekje na sredini :P

v glavnem priklop je identičen kot na linku zgoraj. vsaj zgleda tako. neka pravokotna zadeva. al je še kak priklop podoben in bi ga lahko zamenjal z drugim?

zaj bi še bilo samo treba ugotoviti kakšen adapter bi pasal :D tisti iz slike zgleda primeren al kaj ko so vsi podobne oblike :/

Pyr0Beast ::

Podobni so vsi, potem pa pogruntaš, da de zje*e ko je en kakšen mm previsok ali pa ker ima pogon na eni strani malenkost premajhen ugrez.
heh

Sprobat ni druge, še prej se pa dobro pozanimat, če že kupuješ.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Kateremu od teh je podoben tvoj ? Al pa slikaj zadevo, ali pa daj part number od dvd-ja pa bo hitro jasno ker konektor je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

nightbird ::

 zadnja stran

zadnja stran


 zgornja stran

zgornja stran


 spodnja stran

spodnja stran



ok, sem poslikal zadevo. mislim da je priklop PATA, višina enote je mislim, da 12,7mm. torej kaj še naj gledam oz izmerim?

lp

Pyr0Beast ::

Meni se tudi zdi da je IDE priklop in ne Sata.

Imam k70 laptop, ki je le za par odtenkov drugačen od k52 serij, pa je Sata. Se mi ni zdelo da bi 50 serija imela že ide.

Če je IDE, je najbolje kar pozabiti na hdd, razen če dobiš IDE-Sata vmesnik. So HDDji premali na ide in je bolje nabaviti zunanji pogoni :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Sej je napisu PATA. tole je ide

nightbird ::

a ni IDE priklop ful širok? glede na link, ki si ga objavil (#000000) zgoraj zgleda moj priklop kot PATA. taq da sem zaj malo v dilemi :/

logout ::

IDE = PATA

Na optičnih pogonih za prenosnike so IDE konektorji drugačne oblike, kot na napravah za stacionarne računalnike.

L.p., Kloko

technolog ::

Ok, je mogoče namesto DVD enote montirati dodaten SSD?

#000000 ::

Ja komot, adapter in disk morata bit nižja od ohišja dvd se pravi nekje 11, za disk sem 100% da paše vsak ker noben ni po debelini niti blizu 10 mm, adapter si pa izberi v štacni ki si jo predlagal, pol samo še zmontiraš in to je to. LP

nightbird ::

ok, še nekaj :)

kaj pa glede oblike teh adapterjev oz. same optične enote. je to standardno ali ma vsaka firma svoje oblike? ker pač tam ni točno navedenega mojega modela in me zato zanima.

lp

nightbird ::

hmm, pa še ena utopična misel :) se da kje ali pa v čem dobiti tako vezje PATA v SATA? da bi sam nekako pretvoril trenutni optični pogon v tak nosilček.

uau, pa to bi blo celo v nulo izvedljivo :) samo vezje bi moral nekje dobiti :) tu pa se verjetno vsa stvar konča.

ok pa še eBay :) http://cgi.ebay.com/2nd-SATA-HDD-Hard-D...

kaj mislite o tem? je možno, da je kako fail vezje notri in sploh ne bo delalo?
ker tukaj je nek link, ki govori o nekih jumperjih in bridge-ih, vendar ne vem glih kaj je fora. primerja pa cenejše zadeve iz ebaya in dražje iz newmodeusa.

http://forum.notebookreview.com/hp-busi...

Zgodovina sprememb…

nightbird ::

ok pa še eBay :) http://cgi.ebay.com/2nd-SATA-HDD-Hard-D...

kaj mislite o tem? je možno, da je kako fail vezje notri in sploh ne bo delalo?
ker tukaj je nek link, ki govori o nekih jumperjih in bridge-ih, vendar ne vem glih kaj je fora. primerja pa cenejše zadeve iz ebaya in dražje iz newmodeusa.

http://forum.notebookreview.com/hp-busi...

coti ::

CD in DVD enote so za vse prenosnike enakih dimenzij. Če pa ima kdo debelejšo enoto, je to samo zato, ker je standardna vtaknjena v neko dodatno ohišje. Nekaj razlik je edino pri vratcih, kjer se ne da vedno zamenjati blende iz ene enote na drugo, ker imajo različno pritrditev na sam predalček DVD enote.

IDE diski za prenosnike imajo jumper master/slave, ravno tako kot za navadne računalnike. In verjetno je o tem govora na tvoji povezavi.
Tisti adapter iz DVD na HDD na ebayu pa je po moje super rešitev, če ne potrebuješ CD/DVD pogona. Seveda ima vgrajeno elektroniko iz IDE na SATA, ker brez nje ni varijante da bi delalo.

nightbird ::

dobil sem končno paket iz Taiwana :D HDD caddy je bil ful dobro zapakiran, še celo z neko gobo, taq da je prišel nepoškodovan do mene. zadevo sem vgradil brez težav, le vratca niso najbolj fiksno pritrjena ampak to me ne moti preveč. glavno da disk normalno dela :) sem bil skoraj malo presenečen, da je šlo brez težav vse skup. upam da bo naprej tudi tako (tok tok po lesu ;)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ssd disk v prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
101153 (831) solatko
»

Star prenosnik in SSD

Oddelek: Strojna oprema
172634 (2144) Qushaak
»

Počasnost diska v Caddy-u

Oddelek: Strojna oprema
111354 (1163) 2g00d4u
»

Prenosnik - vgradni HDD nosilec/ohišje

Oddelek: Strojna oprema
92633 (2508) w00tnes
»

Nadgradnja laptopa z ssd

Oddelek: Strojna oprema
222773 (2062) nightbird

Več podobnih tem