» »

Prenosnik - vgradni HDD nosilec/ohišje

Prenosnik - vgradni HDD nosilec/ohišje

w00tnes ::

Pozdrav.

Kje bi lahko dobil nosilec (ali se temu reče ohišje? Po angleško je caddy) za 2.5" trdi disk, ki bi se vgradil namesto cdrom enote in če mogoče lahko priporočate, katerega kupiti? Model prenosnika je Fujitsu Lifebook AH531.
Našel sem sicer na mimovrste "zunanje ohišje Silverstone SST-TS06" (po sliki izgleda, kot da gre za pravo zadevo), vendar me malo skrbi, da se konektorji v prenosniku ne bodo ujemali (fujitsu pa njihove fore - še čakam, da mi odobrijo račun na support forumih).
Je kdo mogoče že kupoval tako zadevo za ta prenosnik?

Rabil bi pa ta nosilec/ohišje, ker mi kolega zrihta relativno poceni SSD velikosti 128G, kar je pa premalo za ostalo kramo, ki jo mam na prenosniku (primarni računalnik) in bi trenutni disk prestavil v cdrom bay.

Nakup z ebaya/amazona/ipd sicer mogoč, vendar bi preferiral iz slovenske štacune (nimam mastercarda in morem potem sorodnikom težit :) )

Hvala za pomoč in lp

SimplTech ::

Jaz sem pred tednom kolegu naredil isto stvar, ki jo želiš ti. Kolikor sem zbral informacije imaš na izbiro nekaj tipov adapterjev in sicer:

1. višina optične enote: 12,7mm in 9,5mm.
2. tip priklopa optične enote na matično v prenosniku: SATA ali IDE (PATA)

Kateri adapter izbrati najlažje ugotoviš tako, da odstraniš optično enoto iz prenosnika in izmeriš višino, ter preveriš priklop. Glede na to da je tvoj prenosnik novejši je verjetno SATA priklop in po slikah se mi zdi da uporablja 12,7mm višino optične enote - a raje preveri da boš dobil pravega.

Za slovenske trgovine, ki bi to imele na zalogi ne vem, jaz sem ga vzel tukaj: klik

w00tnes ::

Sem pipnil pogon ven in izmeril višino, 12.X mm in SATA priklop. Bom naročil takšen caddy z amazona in javim, če bo vse OK.

Zaenkrat hvala za nasvet :)

solatko ::

Funtec ga ima za 26€. To je ohišje, ki ima dve funkciji - DVD iz prenosnika daš v eno, trdi disk pa v ohišje v obliki DVD enote. Trenutno jih je sicer zmanjkalo, vendar naj bi prišli v nekaj dneh.
Delo krepa človeka

solatko ::

Delo krepa človeka

w00tnes ::

Hm, sem iskal tega icybox-a, pa ga nikjer ne najdem :\
Poznaš mogoče še kakšen drug model?

Lp

solatko ::

Po zagotovilih, naj bi v kakšnem tednu bili spet na voljo v Funtech-u in verjetno v enaa (imajo iste dobavitelje). Po tujih trgovinah je tega več, pri nas pa so imeli v enaa ali mimogužve en model, ne vem ali od HP ali lenovo, dell za cca 70€, kar pa je za eno škatlo od DVD-ja, z malo drugačno obliko tomuch.
Delo krepa človeka

w00tnes ::

Hm, je mogoče tale zadeva podobna: mimovrste Silverstone SST-TS06

solatko ::

To je to, vzemi, ti ne bo žal.
Delo krepa človeka

w00tnes ::

Ok, sem že naročil, hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637776 (564) GrimReaper3
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231228 (829) abazuu
»

zamenjava dvd enote za disk katera velikost

Oddelek: Pomoč in nasveti
8696 (550) solatko
»

Nadgradnja laptopa z ssd

Oddelek: Strojna oprema
222785 (2074) nightbird
»

Optični pogon v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
202119 (1716) nightbird

Več podobnih tem