» »

Nadgradnja laptopa z ssd

Nadgradnja laptopa z ssd

wechta ::

Živijo vsem, v kratkem bom dobil iz amerike slednji laptop:

http://www.laptopmag.com/review/laptop/...

Sem pa razmišljal, da bi zamenjal DVD enoto (je sploh ne rabim) z SSD diskom. Sedaj pa me zanima, ali to sploh gre, kako, kakšen ssd naj kupim itd...

malo sem že sam prebrskal, ampak nisem našel nič pametnega.

hvala, w.

zee ::

Pusti opticno enoto in zamenjaj rajse vgrajeni trdi disk s SSD-jem. Katerega izbrati? Poglej si v temu namenjeno temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

wechta ::

OK, thnx za nasvet, ampak zakaj mislis tako? optične enote res ne rabim, ker nisem prijel dvd-ja že 100 let (skoraj :)

Bom pa pogledal glede ssd-jev - to me ša najmanj skrbi - edino moram paziti na kakšno vodilo ali kaj takega?

thnx za nasvete!

zavajon ::

Načeloma lahko zamenjaš DVD z SSD, ker je najbrž SATA. Boš pa moral najbrž prirediti konektorje, če ta ne uporablja standarden SATA konektor. Pa znajti se boš moral, kako disk spraviti v luknjo za DVD (purpen? :D)

wechta ::

Hmmm, tole potem ni za takega šalabajzarja kot sm jest ;)

A kdo tukaj takšne stvari obvlada, seveda proti plačilu?

Aja, pa verjetno če bi imel notri dva diska bi več štroma porabil? koliko se to pozna?

spet hvala :)

majlo ::

Sicer pa lahko poguglaš malo, ker obstajajo adapterji za določene vrste prenosnikov, kamor vstaviš disk in ne rabiš sam nič predelovat.

wechta ::

točno to sem iskal, in našel za vaiote, apple, itd... nič pa za samsung oziroma ta model. bi ti kar bil hvaležen za kakšen link...

majlo ::

Na tej strani http://newmodeus.com/shop/ imaš za ostale, res pa ni za samsunga.
Na ebayu si že kaj gledal?

Preveriš, kateri dvd je v tvojem laptopu in nato preveriš, če so slučajno ti dvdji v katerem drugem laptopu. Pa pol iščeš naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: majlo ()

majlo ::

Koliko sem na hitro pogledal, naj bil imel dell v nekaterih modelih enak dvd, tako da pač probaš mail poslat v zgornjo trgovino in pač vprašaš, če bi pasalo.

wechta ::

Ok, sem jim poslal mejl pa vprašal, hvala.

bajsibajsi ::

Nekateri prenosniki imajo tudi "extra" disk prostor oz. dva 2.5 slota in samo en disk notri. Vendar to za tvoj bodoci prenosnik ne pride v postev, glede na to da je 14".

wechta ::

Jup, to vem..
Vprasanje je samo še, ali naj ga dam namesto diska ali optične enote. bolje mi je zamenjava optične enote, ker jo res redko uporabljam, če bo šlo - moram najdi adapter. Po drugi strani pa nevem, koliko žre več baterije dodaten disk?

technolog ::

No, mene zanima tudi konkretno to vprašanje.

ta-mau ::

Nisem še nakupoval teh zadev sem jih pa zadnjič zasledil ko sem gledal za ide-sata pretvorniki.
Kot sem na hitro pogledal moraš bit pozoren na kterem vodilu maš priklopljen cd-rom in pa njegovo višino..

Ide-sata
Sata-sata

rdecaluc ::

Vem da eni prenosniki so prov že dobil zraven ta "adapter" in si lahko dvd enoto dau stran.

Gledam po netu za tegale tvojga.. pa nč ne najdm.

edit: TUKI diskutirajo en adapter, ki bi lahko da pasal tudi v tvojega. Mal preberi, pa poglej če kej uporabnega.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

cojss ::

Jaz bi na tvojem mestu počakal, da dobiš prenosnik, preveril kakšen je optični pogon in potem izbral ustrezen caddy - verjetno od newmodeus paše tisti za samsunga. Večinoma so zadeve iste, le lokacija konektorjev je različna. Potem pa bi dal SSD namesto trenutnega diska, navaden HDD, ki je že v prenosniku pa v ta adapter. Tako sem imel v prejšnjem laptopu in je delalo brez problema. Edino ledica na tem adapterju je bila za moje pojme premočna - zvečer je bila cela soba desno od laptopa zelena.

;-) ::

Imam ASUS K53U-SX014D

Caddy mislim kupit tale: http://www.newmodeus.com/shop/index.php...

Torej tu noter gre navaden ALI SSD ali samo SSD ?

Je možno kje dobit tale caddy v SLO ?

mr1two ::

V opisu ti piše vse:
Add a 2nd drive to your Asus G51Jx, G71, G73Jh, G73sw, K52JR, K53sv K73, X73 by replacing your optical drive
Works with 2.5" SATA drives with heights equal to or less than 12.7mm (also compatible with 9.5mm HDD or SSD)

;-) ::

Drugo vprašanje ?

jonynho ::

Jaz bi to priredil iz obstoječega DVD roma če gre, da bom bolj natančen: razstavil bi vgrajen optični pogon in poskusil vanj vstaviti disk oz. SSD če se da

WarpedGone ::

Edino ledica na tem adapterju je bila za moje pojme premočna - zvečer je bila cela soba desno od laptopa zelena.

Tole je problem na marsikateri novi zadevi - vgrajene diode so ultrasvetle in dejansko motijo.

Obstaja zelo enostavna DIY rešitev: Najdeš izolirni trak v barvi ohišja naprave in en majhen trakec nalimaš čez LED diodo. Skozi pride ravno prav svetlobe, da vidiš kdaj LED gori, ni pa to več nočno sonce.
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

Ali pa vežeš upor zaporedno.

nightbird ::

;-) je izjavil:

Imam ASUS K53U-SX014D

Caddy mislim kupit tale: http://www.newmodeus.com/shop/index.php...

Torej tu noter gre navaden ALI SSD ali samo SSD ?

Je možno kje dobit tale caddy v SLO ?


jaz sem naročil caddy preko e-baya. vse skup me je prišlo 19$ s poštnino vred in zadeva je res super. dobil sem jo sicer v roku 14 dni ampak deluje brez problema. ker cene na newmoddeus so 2x višje.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA priključek namesto SATA

Oddelek: Pomoč in nasveti
121955 (1805) Opkow
»

Star prenosnik in SSD

Oddelek: Strojna oprema
172652 (2162) Qushaak
»

Kateri prenosnik - budget je 400€ lahko je rabljen

Oddelek: Kaj kupiti
172751 (2410) ;-)
»

Optični pogon v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
202117 (1714) nightbird
»

Ideapad y560 + SSD

Oddelek: Strojna oprema
6700 (579) jnzavrl

Več podobnih tem