» »

Star prenosnik in SSD

Star prenosnik in SSD

DigitalMind ::

Pozdravljeni,

lastim si starejši prenosnik in sicer HP HDX 16.
SPECIFIKACIJE:
http://www.pcworld.com/product/39721/hd...

Odločil sem se da ga nadgradim s SSD diskom, 256GB.
Zanima me, če je to mogoče pri tem prenosniku?

Prosil bi tudi, če mi lahko kdo prilepi link do primernega diska.

Hvala!

Lp

hojnikb ::

je
samsung 840EVO 250
#brezpodpisa

DigitalMind ::

Super, hvala!
Je potrebno dokupiti kakšen poseben kabel za priklop v prenosnik ali je dobolj to kar je že noter?

LP

matonson ::

Nič. Stari ven, novi noter. Zamenjaš kot kaseto.

DigitalMind ::

Pa bo res očitna razlika pri hitrosti? Vem da je ssd hiter ampak glede na ostalo konfiguracijo se mi ta investicija izplača?

Rias Gremory ::

Ja. Pri prenosnikih se SSD še bolj splača. Bolj varčen bo in zato hladen. Popolnoma tih. Pa vseeno mu bo če boš poslušal dubstep.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

DigitalMind ::

A ja? Torej teoretično porabi manj baterije kot sicer? Tega nisem vedel...
Hvala.

kriko1 ::

Pri bateriji se ne bo poznalo preveč dosti, je pa razlika v hitrosti očitna napram privzetem disku - sem storil isto in mi ni žal.

duque ::

če ne rabiš DVD-ja oz. potrebuješ več dodatnega prostora, potem vrzi ven DVD enoto in jo nadomesti s tem caddyjem, v katerega daš svoj star disk.
http://www.newmodeus.com/shop/index.php... (gre za prvi zadetek na googlu, sem prepričan, da se najdejo še cenejši)

Sam sem to naredil na mojem elitebooku, tako da imam 128Gb SSD + 500 Gb dumpa za razne bedarije. Špila kot švicarska ura.

KTr1sk ::

Jaz imam core2duo t5550 ki je dost slabši procesor in nVidia 9300M in notri Samsung SSD in dela pc z ssdjem ko raketa..res je razlika v hitrosti, garantiram da boš vesel ko boš zamenjal, pa tudi za nVidia serija 9 obstaja uradno driverji za win8/8.1 če se odločiš zanj ;), samo Xpejov ne nalagat ;), ko nima TRIM podpore za SSD
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

Yup, nujno win7/win8, sicer boš meu težave. Also to z porabo ne preveč verjet, ker v dosti situacijah porabi ssd več kot hdd. Verjetno pa neboš opazo nobene posebne razlike (navzgor ali navzdol=
#brezpodpisa

KTr1sk ::

na YouTube sem posnel moj posnetek kako deluje z ssdjem na core2duo prenosniku 1.83ghz
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

win64 ::

HDD za prenosnike porabi ravno toliko energije kot SSD, če ne celo nekaj manj.

DigitalMind ::

duque je izjavil:

če ne rabiš DVD-ja oz. potrebuješ več dodatnega prostora, potem vrzi ven DVD enoto in jo nadomesti s tem caddyjem, v katerega daš svoj star disk.
http://www.newmodeus.com/shop/index.php... (gre za prvi zadetek na googlu, sem prepričan, da se najdejo še cenejši)

Sam sem to naredil na mojem elitebooku, tako da imam 128Gb SSD + 500 Gb dumpa za razne bedarije. Špila kot švicarska ura.


Ampak pri tej varianti mora imeti prenosnik najbrž možnost dodatnega priklopa diska.
Je potrebno kakšno dodatno kablovje oziroma kam sploh disk priklopiš?
Pa še eno stvar. Se da to zadevo naročit pri nas. Pa link lepo prosim.

Lp

Zgodovina sprememb…

duque ::

ne ... samo od dvd enote se posloviš, saj je ta na sata vodilu, kot HDD. Ta caddy (govorim za moj primer) je tako oblikovan, da se lepo nasadi na napajalni in podatkovni del. Daj vseeno malo preveri, če je dvd na sata

DigitalMind ::

duque je izjavil:

ne ... samo od dvd enote se posloviš, saj je ta na sata vodilu, kot HDD. Ta caddy (govorim za moj primer) je tako oblikovan, da se lepo nasadi na napajalni in podatkovni del. Daj vseeno malo preveri, če je dvd na sata


Kako pa se da to preverit? Sorry ampak te hardware-ske zadeve so moja šibka točka...

KTr1sk ::

lahko tudi narediš tako kot jaz, tale zunanje ohisje sem narocil in bom stari hdd od prenosnika in bom lahko se naprej uporabljal hdd za podatke
http://www.ebay.com/itm/360648569008?ss...

@DigitalMind :kako se ti zdi ssd na starem prenosniku, imas zdaj windows7?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Qushaak ::

@DigitalMind: Imam prenosnik na enaki platformi kot ti in SSD se je zelo poznal. Ne vem kako še lahko trpite brez njega. :)
Tudi pekača sem ven fliknil in na tisto mesto dal trdi disk. Kupil sem en Caddy za 14€ iz Kitajske (eBay).
Nobenih problemov nisem imel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodaten SSD disk v HP ProBooka 4740s

Oddelek: Strojna oprema
224464 (3202) solatko
»

SSD na prenosniku.?

Oddelek: Kaj kupiti
92856 (2723) GeForce
»

Nadgradnja laptopa z ssd

Oddelek: Strojna oprema
222794 (2083) nightbird
»

Optični pogon v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
202127 (1724) nightbird
»

Ideapad y560 + SSD

Oddelek: Strojna oprema
6706 (585) jnzavrl

Več podobnih tem