» »

Duplicity

Duplicity

poweroff ::

Na Ubuntu serverju se malo igram z Duplicity, pa me bega nekaj stvari.

Hočem backupirati en direktorij, torej rečem:
duplicity test/ file:///media/QNAP_backup/

Vpraša:
GnuPG passphrase:
vpišem npr. "test".

Potem pa hočem pregledati datoteke:

duplicity list-current-files file:///media/QNAP_backup/

Local and Remote metadata are synchronized, no sync needed.
Problem je v tem, da me ne vpraša za geslo, pač pa kar izpiše:

Last full backup date: Wed Aug 10 12:36:32 2011
Wed Aug 10 12:34:48 2011 .
Wed Aug 10 12:34:56 2011 test.txt

Če pa rečem (restore):
duplicity file:///media/QNAP_backup/ test2/
me pravilno vpraša za geslo in datoteke shrani v test2 imenik.

Še vprašanje, če ponavljam (prvi) ukaz za backupiranje, bo verjetno delal samo inkrementalne backupe. Kako naredim full backup?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Problem je v tem, da me ne vpraša za geslo


It is not recommended to expose the password on the command line since it could be revealed to anyone with permissions to do process listings, however, it is permitted. Consider setting the environment variable FTP_PASSWORD instead, which is supported by most, but not all backends. Regardless of its name it can be used with other backends.


Se kaj spremeni, če uporabiš sistemsko spremenljivko, kot opisuje Ubuntu vodič:

export PASSPHRASE=SomeLongGeneratedHardToCrackKey
export FTP_PASSWORD=WhateverPasswordYouSetUp
duplicity /etc ftp://FtpUserID@ftp.domain.com/etc
unset PASSPHRASE
unset FTP_PASSWORD


Po tem poskusi, kakšno je stanje. Če je kaj drugače!

Še vprašanje, če ponavljam (prvi) ukaz za backupiranje, bo verjetno delal samo inkrementalne backupe.


Da.

Kako naredim full backup?


duplicity full /...

Switching backup mode & Duplicity

redo ::

duplicity uporablja signature files, ki jih generira ob vsakokratnem pogonu backupiranja. Le-te so shranjene lokalno (nekriptirano, mislim da v ~/.duplicity/cache po defaultu), kot tudi na oddaljenem strežniku (kriptirano). Za list-anje, prebere le te signature, ne oddaljenega arhiva. Več piše v navodilih.

poweroff ::

Hmm... jaz mislim, da password lepo deluje. Ker če dam še enkrat backupirat z napačnim geslom, javi napako.

Sem dal sedajle z export PASSWORD. In dela enako. Tudi če rečem duplicity list-current-files file:///media/QNAP_backup/

Sem pa res pobrisal ~/.cache/duplicity/ in sedaj me je vprašal za geslo. Torej je vse OK. 8-)

FTP-ja sicer ne uporabljam, ker uporabljam QNAP file server. Gor imam sicer šifrirane diske, ampak problem je, da QNAP ne omogoča SSH povezav za non-admin userje, torej uporabljam Sambo. Samba pa ima nešifrirane prenose... ;(

Torej rabim šifriranje zato, da se mi podatki v nešifrirani obliki ne prenašajo po omrežju...

BTW, recimo, da imam 15 inkrementalnih backupov. Kako obnovim nek direktorij npr. v stanje 8-ga backupa?
sudo poweroff

redo ::

poweroff je izjavil:

Sem pa res pobrisal ~/.cache/duplicity/ in sedaj me je vprašal za geslo. Torej je vse OK. 8-)


Ja, samo če teh datotek ob opravljanju backupov ne najde, bo baje naredil full backup (preskušal tega nisem). Ko pa list-aš ali restoraš, jih pa ponovno prenese iz oddaljenega strežnika (to pa sem preskušal). Zato lahko v slednjem primeru kar traja.


poweroff je izjavil:

BTW, recimo, da imam 15 inkrementalnih backupov. Kako obnovim nek direktorij npr. v stanje 8-ga backupa?


Kako bi to z duplicity direktno naredil ne vem, verjetno pa si lahko spišeš kakšno skripto, ki najprej pregleda z ukazom collection-status kdaj je bil narejen 8-mi backup in nato da ustrezen čas ukazu restore. Preskusit če bi špilalo tako, v tem trenutku ne morem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud backup za podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
355503 (3881) terryww
»

Kriptiran backup na oddaljeno lokacijo

Oddelek: Programska oprema
121558 (1257) levaky
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323386 (2302) Hexx
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11931742 (28242) Jst
»

increment backup

Oddelek: Programska oprema
51359 (1269) grozni

Več podobnih tem