» »

Kriptiran backup na oddaljeno lokacijo

Kriptiran backup na oddaljeno lokacijo

levaky ::

LP!

Imam strežnik, na katerem imam nekaj pomembnih podatkov. Kljub RAIDu in backup na lokaciji, bi si rad naredil še en off-site backup. Strežnik na off-site lokaciji imam, a mu ni za zaupati, zato bi rad, da so podatki na drugem koncu kriptirani. Glavni server teče na Win okolju, off-site pa linux. Kako bi najlažje realiziral idejo?

Fino bi bilo, če bi lahko delal inkrementalni backup, pa da bi bil restore podatkov čim lažji. Načeloma mi je dovolj, da program na lokalnem serverju naredi backup arhiv, ga zakriptira in preko ftp/ssh/scp/... pošlje na off-site server.

Ena možnost bi bila CrashPlan, saj omogoča enkripcijo in file versioning, ampak mi program ni najbolj všeč...

Lahko bi tudi uporabil en obični backu program in vsak .zip kriptiral z TrueCrypt, a bi rajši imel "all-in-one" solution, po možnost OpenSource.

Ima morda kdo kaj takšnega že v uporabi?

lp, Matej

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

trnvpeti ::

pgp

levaky ::

krho: Fina zadeva, predvsem za en drug backup, ampak v mojem primeru hočem vseeno imeti backupe na svojih serverjih.

trnvpeti: s pgpjem krpitiram tako, da naredim backup arhiv, ga zakriptiram in potem uploadam na remote server, right?

Načeloma bo šlo tudi tako, če ni druge opcije, a bi vseeno rajši videl, če morda obstaja kakšna "all in one" rešitev. Se pravi, program naredi arhiv, zakriptira in preko neta uploada na remote server.

Matej

trnvpeti ::

da

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

levaky ::

Tale duplicity je sicer Linux only oz. lahko teče samo s pomočjo Cygwin, pa vseeno hvala.

Obstaja pa fork Duplicity-a imenovan Duplicati, kar pa počne točno to, kar iščem. Enkrat tedensko full backup in ostale dni inkrementalni backup. Edini problem, ki ga ima, je ta, da ne teče kot Service in mora biti admin logiran, kar pa bo v našem primeru tako ali tako moral biti zaradi drugih aplikacij.

Če pa kdo ve še za kakšno podobno zadevo, ki lahko teče kot service, bom pa sploh zadovolen:)

lp, Matej

levaky ::

Tale duplicity je sicer Linux only oz. lahko teče samo s pomočjo Cygwin, pa vseeno hvala.

Obstaja pa fork Duplicity-a imenovan Duplicati, kar pa počne točno to, kar iščem. Enkrat tedensko full backup in ostale dni inkrementalni backup. Edini problem, ki ga ima, je ta, da ne teče kot Service in mora biti admin logiran, kar pa bo v našem primeru tako ali tako moral biti zaradi drugih aplikacij.

Če pa kdo ve še za kakšno podobno zadevo, ki lahko teče kot service, bom pa sploh zadovolen:)

lp, Matej

levaky ::

Še ena opcija, ki sem jo odkril, je Cobian Backup.

Upload na remote lokacijo je možen samo preko FTPja, ampak program pa teče kot Service. Edina lastnost, ki manjka, je preverjanje(verify) arhiva.

Matej

axee ::

Če si odprt na bolj komercialne rešitve: Crashplan. Imam backupirano hkrati na zunanji disk, na en od domačih računalnikov in en offsite do sorodnikov. Vse močno zenkriptirano, deluje zanesljivo. Meni domov backupira ene 5 kolegov in zaenkrat še nobenih težav, rešilo nas pa je že velikokrat. Stvar je zastonj, dokler uporabljaš samo lokalne diske ali svoje računalnike (ali od kolegov), backup na njihove serverje in pa nekaj bolj advanced funkcij je plačljivih. Inkrementalti backup deluje BP, ima celo "deduplication", tako da recimo če spremeniš drevesno strukturo backupiranih map nebo backupiral vse na novo.

Toplo priporočam za vse vrste backupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

levaky ::

Crashplan mi je ok in sem ga tudi sam kar nekaj časa uporabljal.

Ima pa 2 stvari, ki mi ne dišita preveč:
- client za linux je precej resource hungry(poleg rama, po zagonu niti "tail -f" ne deluje več, a sem že pozabil zakaj)
- ima svoj format backupiranja in je zadevo težko reševati, če gre kej narobe. Fino je, če se uporablja kak izmed bolj poznanih formatov aka zip,tar,...

Matej

poweroff ::

levaky je izjavil:


Obstaja pa fork Duplicity-a imenovan Duplicati, kar pa počne točno to, kar iščem. Enkrat tedensko full backup in ostale dni inkrementalni backup. Edini problem, ki ga ima, je ta, da ne teče kot Service in mora biti admin logiran, kar pa bo v našem primeru tako ali tako moral biti zaradi drugih aplikacij.

A preko schedulerja se ga pa ne da zaganjati (kot navaden user)?
sudo poweroff

levaky ::

Moram preveriti... Zna biti da se da

Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud backup za podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
355176 (3554) terryww
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273627 (2722) axee
»

Backup app?

Oddelek: Programska oprema
372425 (1589) imagodei
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323271 (2187) Hexx
»

Backup solucija (linux based) za network

Oddelek: Programska oprema
5843 (791) jini

Več podobnih tem