» »

increment backup

increment backup

mrsmoke ::

Rad bi naredil varnostno kopiranje podatkov preko mreže. Probal sem z RoboCopy,Xcopy... Vendar je problem v tem, ker na ciljem sistemu deluje Samba in sama spremeni timestamp za sekundo. Zaradi tega se zgodi da se vedno znova prenašajo datoteke ki niso bile spremenje.
Zanima pa me če kdo pozna program, ki mu lahko nastaviš koliko mora biti razlika v timestampu da jih prenaša.
Cilni sistem pa je terastation.
Hvala vnaprej.

jan01 ::

mrsmoke ::

Hvala za odgovor, vendar nočem intime sinhronizacijo. Rad bi da se sinhronizira le na koncu dneva(tedna..). Te programe sem že testiral in delujejo isto kot Xcopy.... vsi pogledajo timestamp 2-eh datotek in kopirajo če nista isti.

mrsmoke ::

Dobil sem rešitev. Program Robocopy ime stikalo /fft. Gledal sem en slab manual kjer to stikalo sploh ni bilo omenjeno. Hvala vam vseeno.

poweroff ::

rsync?

ali pa duplicity - ta zna podatke pred pošiljanjem še kriptirat z GPG, dela pa tudi inkrementalno.
sudo poweroff

grozni ::

Zanimiv program je tudi Areca Backup.
Lahko dela preko FTP in Sambe, Win in Linux. Dela pa tudi increment dnevno v svoje zip fajle, katere lahko na koncu meseca združiš. Prav tako ti pusti spremenjene fajle, tako da lahko iz backupa vidiš vse verzije spremenjenega fajla v primeru da si se zaj... in rabiš staro verzijo.
Ne vem pa kako je z razliko v timestampu. Samo mislim da že na tvojem compu da v zip in tako ostane čas isti ? Vsaj mislim da je tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256165 (4242) Galaxy
»

Nadzorni program za merjenje časa dela v različnih programih

Oddelek: Programska oprema
5909 (765) cjen
»

Nakup SSD diska in namestitev windows 7 nanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
152454 (2034) bluefish
»

Program za avtomatsko nameščanje programov

Oddelek: Programska oprema
51618 (1499) overlord_tm
»

Ne dovoli mi zbrisati datotetke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8650 (582) bluefish

Več podobnih tem