» »

Hišni kino

Hišni kino

zacetnik11 ::

Pozdravljeni
V BIG BANGU sem kupil hišni kino in ga priključil, vse lepo in prav, dokler nisem gledal filma na kabelski pozavi. Film mi ne predvaja na 5+1 zvočnike. 5+1 mi predvaja samo tisto kar gledam na dvd predvajalniku ki sem ga dobil zraven.

Kako naj naredim, da bom lahko tudi TV programe slišal na 5+1 sistemu.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljuem.

St235 ::

Predpogoj za 5.1 je da je vir zvoka 5.1. Televizijski kanali (kabelska) nimajo 5.1 zvoka.

zolja ::

V večini so TV kanali v stereo (2 kanalski) tehniki. Večina 5.1 setov za domačo uporabo tudi podpira Dolby Surround standard, kjer iz stereo signala potegne ven sprednji levi, desni, center ter mono signal za zadnje zvočnike.

LP Zolja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zolja ()

St235 ::

Samo v tem primeru ne moroemo govorit o 5.1, ampak o stereo signalu ki je umetno napihnjen na vse zvočnike.

zolja ::

Seveda, je pač približek "pravemu" prostorskemu zvoku. Je pa to največ kar si lahko obeta uporabnik pri vhodnem stereo signalu.

LP Zoran

zacetnik11 ::

Najprej vsem hvala za tako hitre odgovore.
Kaj pa če bi kupil receiver in priklopil zvočnike nanj in pa vse avdijo komponente ( TV, DVD, PC,...)

Ali lahko potem govorimo o 5.1 prostorske zvoku, ali je to enaka zadeva, kot jo že imam s hišnim kinom.


Se opravičujem če sprašujem kakšne neumnnosti:D

Okapi ::

Isto je. Na tvojem sistemu skoraj sigurno lahko nastaviš tudi različne prostorske učinke, da ti iz stereo zvoka, kot je na tv, naredi prostorskega. Preklopiš lahko recimo na Dolby Surround ali Pro Logic, ali pa poglej, če imaš kakšen Movie ali Theater ali kaj podobnega. Ni sicer tako, kot pravi 5.1, ampak če bi rad, da vsi zvočniki delajo, je to edina možnost, če je vir zvoka stereo.

O.

zolja ::

Kot pravi Okapi, poizkusi vklopiti katerega od surround učinkov ala virtual surround ali kaj takega. Vsak proizvajalec po svoje imenuje te učinke. Tudi mi z dražjimi 5.1 sistemi televizijske filme ali oddaje slišimo v stereu ali v Dolby Pro Logic formatu. Tako da z nakupom receiverja ne pridobiš nič. Zvok, ki pride do tebe po anteni, kablu ali IP televizji je pač dvokanalen. Za pravo 5.1 izkušnjo pa DVD ali BluRay filmi.

LP Zolja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop hišnega kina na pc

Oddelek: Zvok in slika
91362 (1233) hONDAgamer
»

Hišni kino in 5.1 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101308 (1257) jype
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122245 (1976) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537601 (6356) gumby
»

PC to HI-FI

Oddelek: Zvok in slika
81264 (1077) gumby

Več podobnih tem